Homeland - Zradca

• Slovensko Homeland: V mene vlasti (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (viac)

Seržant Nicholas Brody sa vracia domov po ôsmich rokoch zo zajatia v Iraku. Na krk mu dýcha chorobne podozrievavá agentka CIA, ktorá v ňom vidí spiaceho člena teroristickej siete al-Káida a zradcu, chystajúceho útok na USA! Špionážny seriál Homeland z produkcie americkej televíznej stanice Showtime možno považovať za najlepší dramatický seriál televíznej sezóny 2011/2012, čo dokazuje zbierka jeho najprestížnejších svetových ocenení. V roku 2012 získal dva Zlaté glóbusy z troch nominácií (najlepší dramatický seriál a herečka v hlavnej úlohe) a šesť cien Emmy z deviatich nominácií (najlepší dramatický seriál, herec v hlavnej úlohe, herečka v hlavnej úlohe, scenár, strih, herecké obsadenie). V roku 2013 získali Damian Lewis (mali ste ho možnosť vydieť na obrazovkách TV JOJ v seriáli Life - Najbohatší policajt) aj Claire Danesová Zlaté glóbusy ako najlepší herec/ herečka v hlavnej úlohe dramatického seriálu. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (105)

Season 4 (2014) (S04)

Do sledování čtvrté sezóny jsem se pouštěl s obavami potom, co seriál opustil Damian Lewis, ale teď musím přiznat, že se mi zatím líbila nejvíc. Šlo o dosud nejakčnější řadu seriálu, výrazně jí pomohlo i to, že jsem nemusel sledovat další pohnuté osudy členů Brodyho rodiny, jen mě poněkud rozhodila závěrečná epizoda, která byla velice slabá. Tvůrcům se v této sérii podařilo vytvořit skvělou atmosféru a vystupňovat napětí, které mi v předchozích sezónách místy chybělo. Výborně jsem se bavil. ()

Kráľovná dronov (2014) (S04E01)

Na rozdíl od pomalého začátku třetí řady to úvodní epizoda čtvrté série pěkně rozpálila. Ani chvíli jsem se nenudil a užíval jsem si výbornou atmosféru, vystupňované napětí i kvalitní akční scény. Mimochodem, scéna s dortem byla skvělá, zazpívat: "She´s a jolly good fellow!", a pak předat dort s nápisem Drone Queen, to chce fakt smysl pro černočerný humor. ()

Trylon a Perisféra (2014) (S04E02)

Přestože mi můj oblíbenec Peter Quinn připravil velmi nepříjemné překvapení, hodnotím epizodu pěti hvězdičkami, protože jsem se opět dočkal slušné dávky intrik a k mému vlastnímu údivu mě tentokrát bavily i Carriiny rodinné problémy. Jen mě netěší zjištění, že se vše důležité bude zřejmě odehrávat kolem toho ztepilého pákistánského jinocha, jenž mi nemile připomíná příslušníky rádžastánského kmene, kteří se usídlili i v naší republice. ()

Šalvar kamíz (2014) (S04E03)

Třetí epizoda byla z této sezóny sice zatím nejklidnější, ale určitě jsem se u ní nenudil. Zjistil jsem, že je Peter Quinn skutečný patriot, když se zrovna jako zaměstnanec CIA nesnaží chránit zájmy USA, dělá vše pro to, aby udržel nad vodou americké výrobce alkoholu. ()

Želiezko v ohni (2014) (S04E04)

No, ne, že by se tentokrát dostatečně neintrikovalo, ale celé epizodě jaksi chyběla šťáva. Rozhodně jsem se nenudil, ale od tvůrců Homelandu prostě čekám něco víc, neměli si mě rozmazlit:-) Carriina metoda pro rekrutování konfidentů už je mi sice jasná, ale s tímhle? Doufám, že je to v rámci obětování se pro vlast. ()

Ako na vec (2014) (S04E05)

Stejně jako u předchozí epizody musím napsat, že mě nenudila, ale k nadšení mám daleko. Záludnosti, manipulace a intriky sice probíhaly, ale většinu dílu, bohužel, zabralo Carriino snědé dobrodružství, které mi fakt dráždí nervy a od dlouholetého zaměstnance tajné služby bych čekal víc, než Saul nakonec předvedl. Bylo poznat, že už nějakou dobu nepracoval v terénu. 4*- ()

Od A k B a zase späť (2014) (S04E06)

I když mě nejdříve znechutila hned úvodní scéna, zbytek epizody se vydal správným směrem a opět se začaly dít věci. Nebýt bývalého ředitele agentury, byla by mistrovská manipulace dotažena do šťastného (...) konce a série by se zkrátila na polovinu. Nemůžu si pomoct, ale postava manžela, který přechytračí všechny trénované agenty, mi přijde poněkud podivná. Nu což, i tak 5*. ()

Návrat (2014) (S04E07)

Už jsem v různých komentářích psal, že nemám rád ve filmech, seriálech a hrách "halucinační" scény, ale tentokrát musím udělat výjimku, protože záměna léků a to, co následovalo, mělo logické opodstatnění a navíc byly scény natočeny tak, že mě opravdu bavily. Zvlášť pistole jakou svět neviděl mě dostala. ()

Útek alebo smrť (2014) (S04E08)

Osmá epizoda mi přinesla mnoho zážitků. Při různých jednáních se opět intrikovalo a manipulovalo, hlavní část děje se ovšem točila kolem pokusu o Saulovu záchranu. Kupodivu právě toto drama mě v jednom momentu brutálně rozesmálo, bylo to ve chvíli, kdy došlo na neprůstřelný Volkswagen, jehož čelní sklo vydrželo i pod palbou lehkého kulometu. Připomnělo mi to jeden starý vtip: "Sovětské sdělovací prostředky oznámily, že na sovětsko- čínské hranici došlo k incidentu, když tři čínské tanky napadly sovětský traktor. Traktor palbu opětoval a po zničení všech útočníků v klidu odlétl." Akční sekvence s navigováním Saula mi zase vzdáleně připomínala Pac- Mana, takže pět hvězdiček bylo nevyhnutelných. ()

Tunel (2014) (S04E09)

Devátá epizoda byla velice "výživná". Atmosféra i napětí postupně gradovaly a mně bylo jasné, že už už k něčemu dojde, ale záludní teroristé a ještě záludnější filmaři mě napínali tak dokonale, jako by měli maturitu z obsluhy skřipce inkvizičních katů. Vydařená záležitost, bavil jsem se skvěle. ()

13 hodín v Islamabade (2014) (S04E10)

Podobně jako v předchozí epizodě nechybělo vystupňované napětí i hutná atmosféra, ale poslední třetina dílu se zvrhla v bilancování a s tím spojené citové výlevy, což mě málem přesvědčilo, abych snížil hodnocení. Neudělal jsem to jen proto, že se mi první dvě třetiny opravdu líbily. 5*- ()

Vojna, nie láska (2014) (S04E11)

Vzhledem k tomu, že je Peter Quinn můj oblíbenec a navíc se definitivně utrhl z řetězu, musela se mi jedenáctá epizoda zákonitě líbit. Všechny zúčastněné strany radostně intrikovaly, taktizovaly a manipulovaly, což byl další důvod k mé spokojenosti. Pobavil mě přístup pákistánské tajné služby k demonstraci: když se někam valí dav, musíte mít připravený protidav. Vím, není to nic nového, praktikuje se to i u nás, ale bavil jsem se. ()

Zem nikoho (2014) (S04E12)

Velice nepovedený závěr série. Měl jsem pocit, že se dívám na úplně jiný seriál a bylo mi jasné, že by mě nebavil. Děj se neuvěřitelně vlekl a po jedenácti epizodách plných boje proti teroristům, jsem dostal jakési rodinné drama říznuté milostným melodramatem. Tentokrát jsem se opravdu nudil. ()

Season 5 (2015) (S05)

Pátou sezónu jsem sice také ohodnotil pěti hvězdičkami, ale ve srovnání s předchozí řadou byla určitě slabší. Problém je v tom, že mám seriál příliš rád, takže je pro mě složité udělit nižší hodnocení. O objektivitě se u mě v tomto případě nedá vůbec hovořit. Zatímco u jiných záležitostí nemám s kritikou problém, tady na chyby příliš neupozorňuji, přestože jsem jich nezaregistroval málo. Hanba mi! ()

Separačná úzkosť (2015) (S05E01)

Start páté sezóny proběhl ve výrazně pomalejším tempu než začátek řady minulé, proto hvězdička dolů. Na druhou stranu nevidím důvod, proč hodnocení dále snižovat, epizoda mě srozumitelně seznámila s novými poměry i prostředím, představila i hlavní zápletku, takže se těším na pokračování. Pokud bude i nadále platit pravidlo, že bude mít Saul s každou sérií kratší vousy, čeká ho v té příští zřejmě hladká tvář. ()

Tradičná pohostinnosť (2015) (S05E02)

S vývojem děje ve druhé epizodě jsem už byl spokojen. Díl měl kvalitní atmosféru, nepostrádal napětí a tentokrát disponoval i slušnou akcí. Bavila mě i Quinnova dějová linie, Rupert Friend podobně jako Terminátor likvidoval své cíle, aniž musel pohnout jediným svalem v obličeji. ()

Nadľudské schopnosti (2015) (S05E03)

Silně jsem uvažoval o tom, že epizodu ohodnotím čtyřmi hvězdičkami, když jsem se navíc dozvěděl o opětovném vysazení léků, znechuceně jsem přemýšlel i o třech, ale nakonec to bylo právě vysazení léků, které mě přimělo k plné palbě. Místo pobytu na dalším psychiatrickém oddělení to Claire Danes brutálně rozpálila a dopřála mi asi nejzábavnější moment seriálu (neprůstřelný Volkswagen spadl na druhou příčku). ()

Prečo je táto noc iná? (2015) (S05E04)

Čtvrtou epizodu tvůrci přeplnili událostmi, agenti CIA se střídají s Rusy, hackery a Syřany, díl nepostrádá atmosféru, napětí a slušnou dávku akce, takže jsem nemohl být nespokojen. Jen mám neodbytný pocit, že by se měl Saul odebrat do penze, nějak moc faktů mu v poslední době uniká. ()

Volajte Saulovi (2015) (S05E05)

Na rozdíl od předcházejících epizod pátý díl prakticky postrádal akční scény, přesto jsem se kupodivu velice dobře bavil. To, co chybělo na akci, dokázali tvůrci nahradit pořádným přídělem intrik, manipulací a prosakujícím Peterem Quinnem. Velkou výhodou je pro mě to, že mě příběh páté sezóny zaujal, takže nemám důvod, hledat chyby za každou cenu. ()

Parabióza (2015) (S05E06)

Zpočátku jsem měl o epizodě určité pochybnosti, ale děj postupně nabíral slušné tempo, problémy narůstaly, atmosféra byla načichlá paranoiou, po celou dobu se tvůrcům dařilo udržovat napětí a intriky a manipulace opět hýbaly celým příběhem. Mám dojem, že by byl Quinn smrtelně nebezpečný i během dialýzy. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

7 let stará adaptace videoherního Hitmana vydělala téměř 100 milionů dolarů (tj. čtyřnásobek svého rozpočtu). Timothy Olyphant se ale do jejího pokračování nikdy nehrnul a tvůrci dlouho zvažovali,… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

65. ročník udělování cen Emmy, o nichž rozhodují členové The Academy of Television Arts and Sciences, nepřineslo žádné velké překvapení. Cenu za nejlepší dramatický seriál si konečně (a zaslouženě)… (viac)