Homeland - Zradca - Season 4 (2014) (séria)

Trylon a Perisféra (S04E02)

(epizóda)
  • Česko Trylon a Perisféra (viac)

Agenti Carrie Mathisonová a Peter Quinn sa po Sandyho smrti vracajú do Washingtonu. Riaditeľ CIA Andrew Lockhart oznámi svojej podriadenej, že ju sťahuje z Afganistanu späť do Spojených štátov. Carrie sa návratu desí - má obavy, že nebude zvládať starostlivosť o svoju malú dcérku. Quinn jej dá kontakt na Jordana Harrisa, ktorý kedysi na afganskej základni pracoval, a teraz ho za trest upratali hlboko do podzemných archívov CIA. Harris jej prezradí, že podľa jeho mienky získaval Sandy svoje vzácne informácie výmenou za tajomstvo Američanov. Carrie ide so svojím poznatkom za Lockhartom. Pokiaľ o celej veci vedel, mohla by tak na riaditeľa získať páku a nezostala by zavretá v Langley. Na pohrebe Sandyho Bachmana sa Carrie po dlhej dobe stretne so Saulom Berensonom, ktorý sa snaží budiť dojem, že je spokojný v súkromnej sfére. Všetkým - okrem jeho ženy - je však na prvý pohľad jasné, že to tak nie je. (TV JOJ)

Necrotongue

Přestože mi můj oblíbenec Peter Quinn připravil velmi nepříjemné překvapení, hodnotím epizodu pěti hvězdičkami, protože jsem se opět dočkal slušné dávky intrik a k mému vlastnímu údivu mě tentokrát bavily i Carriiny rodinné problémy. Jen mě netěší zjištění, že se vše důležité bude zřejmě odehrávat kolem toho ztepilého pákistánského jinocha, jenž mi nemile připomíná příslušníky rádžastánského kmene, kteří se usídlili i v naší republice. ()