Homeland - Zradca - Série 7

(séria)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, 2018, 10 h 43 min (Minutáž: 48–60 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Elizabeth Marvel, Linus Roache, Mandy Patinkin, Maury Sterling, Morgan Spector, Jake Weber, Dylan Baker, Sandrine Holt, Amy Hargreaves (viac)

Renomovaný americký seriál z prostředí tajných služeb uvádí již po sedmé mistrně rozehranou politickou partii, která se neobejde bez napětí thrilleru, jakož i melodramatického pohnutí. Zatímco ve špionské hře totiž jde Carrie Mathisonové (Claire Danesová), bývalé špičkové agentce, o holý krk, soukromý život se jí začne více než kdy jindy hroutit pod rukama. Za své vezme také Carriin zhoršující se zdravotní stav, ale též návrat starého nepřítele. Tvůrcům řadou cen ověnčeného seriálu (včetně Primetime Emmy a Zlatých glóbů) se opět podařilo být velmi aktuální. Ať už se to týká šíření manipulativních zpráv, tzv. fake news, kyberterorismu či vzepětí pravicového nacionalismu v USA. (Česká televize)

ilemas

7. série Bez Brodyho a Quinna jdou další řady z kopce. Zde se neustále znovu řeší Carryiny psychotické stavy, její soukromý život, dcera Franny, svrhnutí prezidentky, fake news, hodně ukecané bez nějakého většího napětí, zajímavé, ale nudné, až na poslední dva díly,které tomu všemu dali pořádnej šmrnc., hlavně prezidnetka.Jen se divák musí prokousat nezáživnými částmi a ještě při tom dávat pozor. I tak se ale těším na další sérii. ()

HonzysKISS

Sedmá série zahání spíš víc politikou než špionáží. Ovšem i přesto je to natočené výborně. Zvykem, kdy u seriálu bylo, že vždy poslední 4 díly byly nejvíce rozjeté, tak tady se to už rozjelo hezky na začátku. Moderátor rádia je vážně skvělá postava. Díky ní to bylo pěkně napjaté. Potyčka se státem z minulé série pokračuje, což je taky super. Finální díl také velmi skvělý. Akorát škoda, že tu mohl mít velký potenciál jeden hacker, který byl bohužel odbytý. Vlastně i ten moderátor tu mohl mít větší prostor. ()

Davies182

O fous slabší sezóna Homelandu rovná se furt strašně hrozně moc dobrá sezóna Homelandu. Tentokrát se jde mnohem víc pod kůži Carrie, trable s potomkem dostávají ty správné grády a Mathison si bude muset utřídit pracovní a rodinné priority, no a pochopitelně to nebude vůbec hezký pohled a neobejde se to bez emocí. Do toho se kdosi v pozadí snaží dělat bordel na americké půdě, a je fascinující sledovat, jak se to, s čím se Saulův tým donedávna potýkal jen ve východní Evropě, dostává i na jejich vlastní dvorek. Mrazivé obrázky. Předchozí rok jsem se nicméně bavil o level více a každá jedna epizoda mi přišla napínavá jak kšandy - v té letošní aspirují na zástavu srdce spíš jen ty dvě ke konci. Ale jak říkám, posunulo se to zase o velikej kus dál a furt to je ten stejně parádní Homeland, na kterej je vždycky horší čekačka než na Hry o trůny. Mrk, mrk. ()

Real Tom Hardy

"CAULIFLOWER AND CARROT STROGANOFF. IT IS NOT THAT HORRIBLE." -------------- Záver šiestej série naznačil smer, ktorým sa táto séria vôbec neuberala. Z politických čistiek a antagonistického úradu prezidenta sa vykľul úplný opak, prakticky hneď na začiatku, čiže celé to bolo celkom o niečom inom. Bohužiaľ, bez spoileru sa nedá povedať, o čom séria je, stačí však povedať, že znova o niečom novom, čo tu v rámci seriálu nebolo. Úplne zjednodušene a pár slovami sa dá siedma séria označiť ako lacná verzia House of Cards. Nuž, čo narobíš. Z Homelandu už nie je žiadna extra akčná záležitosť. Stal sa z neho priamočiary politický - špionážny seriál, našťastie však ešte nie je čistá konverzačka a svoje dravé tempo a občasnú akciu si zachováva. Nech už je tu ale o rok posledná séria, nech si môžem dať znovu kompletný replay a vrátiť sa s druhou sériou späť do Bejrútu. Presne to chcem, presne to potrebujem. ()

klukluka

Sedmá série neměla nikdy takový švih, jako ty předešlé, všechno se tak trochu vleklo, ale i tak to bylo výborný a záživný. Některý věci by se asi v reálném světě nestaly, nebo by se staly jinak, ale na to, že je to literární fikce, je to realistické až až. A do toho extrémně zábavné a návykové, takže vůbec nevím, jak se bez Carrie, bez Saula atd. v nejbližších týdnech obejdu..? Ještě mě čeká osmá série a pak nastane prázdnota a smutek. ()

• V čase 37:18 projíždí auta moskevskými ulicemi a na rohu domu je vidět název ulice „Andrássy út“. I další záběry pak prozrazují, že Moskva byla točena v Budapešti. (bearmeedek)