Homeland - Zradca - Season 4 (2014) (séria)

Útek alebo smrť (S04E08)

(epizóda)
  • Česko Skoro kobliha (viac)

Carrie sa zobudí v dome pakistanského plukovníka Asara Khana a len ťažko sa spomína na udalosti predošlého večera. Správne usúdi, že psychotická epizóda nebola dielom jej podlomenej mysle, ale že jej niekto vymenil prášky a pokúsil sa ju v lepšom prípade diskreditovať, v horšom otráviť alebo prinútiť, aby si siahla na život. Rokovania s Hakáním pokračujú. Vodca islamistov vydal zoznam prominentných teroristov väznených Američanmi, ktorých vydanie požaduje výmenou za prepustenie Saula. Saul nič také nemieni dopustiť. Rozhodne sa utiecť a radšej zomrieť, než upadnúť znovu do zajatia. Plukovník Khan si pred stretnutím s Američanmi všimne podivné výmeny šeptaných informácií a odkazov medzi svojou kolegyňou Tasneem Quereshiovou a manželom americkej veľvyslankyne, Dennisom Boydom. O svoje podozrenie sa podelí s Carrie na ich tajnom nočnom stretnutí. (TV JOJ)

Necrotongue

Osmá epizoda mi přinesla mnoho zážitků. Při různých jednáních se opět intrikovalo a manipulovalo, hlavní část děje se ovšem točila kolem pokusu o Saulovu záchranu. Kupodivu právě toto drama mě v jednom momentu brutálně rozesmálo, bylo to ve chvíli, kdy došlo na neprůstřelný Volkswagen, jehož čelní sklo vydrželo i pod palbou lehkého kulometu. Připomnělo mi to jeden starý vtip: "Sovětské sdělovací prostředky oznámily, že na sovětsko- čínské hranici došlo k incidentu, když tři čínské tanky napadly sovětský traktor. Traktor palbu opětoval a po zničení všech útočníků v klidu odlétl." Akční sekvence s navigováním Saula mi zase vzdáleně připomínala Pac- Mana, takže pět hvězdiček bylo nevyhnutelných. ()