Homeland - Zradca - Série 3

(séria)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, 2013, 10 h 16 min (Minutáž: 46–60 min)

Kamera:

David Klein

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Damian Lewis, Rupert Friend, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Sarita Choudhury, Tracy Letts, F. Murray Abraham, Mandy Patinkin (viac)

Prohlášením Brodyho jako viníka útoku začala štvanice. Díky Carrie Brody z USA utekl a někde se schovává. Bohužel systém si došlápl na Carrie a ta byla poslána do léčebny. Saul se mezitím stává dočasným vedoucím CIA. Jeho prvním úkolem je najít viníky útoku. (Varan)

Trevor

Asi najslabším momentom série je úplne vyňatie rodiny Nicholasa Brodyho v úplnom závere, dokonca ani Carrie nenapadlo zájsť za nimi a vysvetliť im že ich tata nebol až tak zlý ako sa javil, celkovo ten záver keď nástroj iránskej propagandy skončí tak ako skončí bol pomerne neuveriteľný, avšak výborne spracovaný, teda až na úplný záver. Zatiaľ si však všetky tri série udržali nadpriemernú kvalitu a Homeland medzi najlepšie seriály patrí naďalej. ()

Hpatrik

Ano, rozjezd opravdu pomalý, bez Brodyho to nebylo úplně ono. Ze začátku nedostává moc prostoru, ale když už se objeví, tak to stojí za to (byť celou je ho část v Caracasu jsem moc nepochopil). Nicméně ke konci se to moc pěkně rozjede, a finále je snad ještě atmosféričtější než v první sérii - klobouk dolů! Damian Lewis předvedl znovu fantastický výkon, ale obávám se že jeho odchod jen tak nikdo nenahradí, a kvalita půjde dolů.. ()

claudel

Po dvou strhujících sériích přichází třetí a v ní se až na pár výjimek nic neděje, ale opravdu nic. Zvláštní je, že mě ta série bavila, nenudil jsem se, ale zažíval pocit, že se dívám na seriál, u něhož nejsem přikovaný a který ani v jednom případě na konci každého dílu nevyvolal nutkání rychle se podívat na další. To je u současných seriálů hodně netypické. Na druhou stranu jsem si oblíbil víc Carrie a za nejlepší postavu považuji definitivně Saula. Možná jsem divný, ale nedovedu si dost dobře představit, o co půjde ještě v dalších čtyřech sériích. A právě jsem šokovaně zjistil, že odpudivého senátora Lockharta hraje můj oblíbený dramatik, to jsou šoky. ()

HonzysKISS

Třetí série je nejslabší. Příběh určitě nikoho nezajímá a bez Brodyho je vážně malá šance na úspěch. Dokonce do toho rvou jeho dceru, která je vážně na přes držku. A naše milá Carrie je opakovaně postižená. Hlavně se tato série snaží hrát na něco, co ji absolutně nežeru. Což mi vadilo nejvíc. Celé je to jako by příprava na poslední čtyři díly, které jsou naprosto převýborné. Vážně skvělé, ale to čekání je moc dlouhé, takže to hodnocení bohužel nezachrání. ()

bearmeedek

První tři díly dost mdlé, plácáme se na jenom místě a neřešíme bezpečnost nejskvělejší země na světě. Také Brodyho rodině je věnováno víc místa, než si zaslouží nastavená struktura seriálu. Potom, jak je u tohoto díla zvykem, tvůrci vše doženou a nakopnou další nové extrémy. Takže celek opět super, ale za to, co jsem zmínil, musím dát o jednu * míň. Ve výsledku se to stejně nepozná. ()