Homeland - Zradca - Série 8

(séria)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, 2020, 11 h (Minutáž: 55 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Costa Ronin, Linus Roache, Nimrat Kaur, Maury Sterling, Numan Acar, Andrea Deck, Tim Guinee, Sam Trammell, Cliff Chamberlain (viac)

Snažili se jí zlomit, ale marně. Ona jim plivla do tváře. Carrie si po zvyká na normální život po několikaměsíčním vězením v ruské věznici. Chce se znovu aktivně zúčastnit mise jako členka CIA. Bohužel ale její výsledek u detektoru lži nebyl dvakrát přesvědčivý. Nehledě na to ji Saul povolává do Afghánistánu, kde se snaží zabránit nadcházející válce... (Varan)

Real Tom Hardy

MAYBE SEE YOU IN KABUL SOON. ----------- Po dvoch rokoch čakania je Homeland späť v plnej sile a servíruje návrat ku koreňom. Kvalitatívne nedosahuje prvé štyri série, tie zvyšné však hravo dáva dole. Z nemastného-neslaného amerického prostredia siedmej série sa vraciame opäť tam, kde to vrie a kde to seriálu najviac svedčí – Stredný východ – Afganistan a Pakistan. Inak tomu nebolo ani teraz, S8 perfektne reflektuje aktuálne dianie vo svete, v tomto prípade pokus o prímerie s Tálibánom, sťahovanie amerických vojsk a nestabilitu v ich vláde. Osobne som veľmi spokojný po všetkých ohľadoch, sérku som celú schrúmal v rámci dneška a nemôžem na ňu povedať ani jedno krivé slovo vrátane perfektného zakončenia. Práve vďaka nemu necítim smútok, že je koniec (za normálnych okolností by som). Akákoľvek myšlienka typu "čo by bolo keby" je okamžite pochovaná, pretože takýto záver jej nedáva žiadny priestor. A to si vážim. ---------- "This peace of yours... Do you really think the Taliban will keep any agreement? They wait till you draw down your forces while they gather theirs in the villages and in the mountains, and then it will be Saigon all over again... your embassy under siege, helicopters taking off from the roof, every fool who ever worked for you massacred in the street. Then... who will you come running to? Me, just as you did in 2001, because no one else has the balls to fight." ()

claudel

S tímto seriálem jsem strávil devět let a bude mi určitě chybět. Carrie a Saul pro mě zůstanou výraznými seriálovými postavami, u nichž oceňuji, že ačkoli byly vykresleny v zásadě jako postavy kladné, tak pro dobrou věc dokázaly učinit i mnoho nestandardního či objektivně amorálního. Seržant Brody se do mé paměti vryl stejně tak silně a výrazně. V neposlední řadě oceňuji, že tento seriál dokázal to, co jen tak každý seriál nedokáže, resp. jeho tvůrci - v nejlepším přestat a vše důstojně ukončit. ()

HonzysKISS

Vážně výborná finální série. Konečně jsme se vrátili tam, kde to začalo. Už jenom úvodní scéna každého dílu je zde nejdepresivnější. Tato řada byla opravdu společně se závěrem celá geniální. Dokonce v tom byl chvílemi i moc příjemný humor. I když musím podotknout, že je trochu škoda, že poslední tři díly to trochu otočily a najedou napovrch vyplavalo něco, co se mohlo schovávat už dávno. A taky totálně vyšuměly některé postavy. Každopádně i tak jsem to celé zbaštil. Jeden z nejlepších konců ze seriálů. ()

Enšpígl

Poslední série měla výbornou gradaci a silný emotivní ukončení. Postavy a celý svět tajných sklužeb jsou mě vysloveně odporné, ale asi se nedá svítit a člověk se v tomhle světě jinak chovat ani nemůže. Často mě seriál donutil přemýšlet nad zkurveností tohoto světa, hlavně teda všech těch velkých zemí. ()

klukluka

Dávám jen 3 hvězdy, což neodpovídá tomu, jak moc se mi tenhle seroš dostal pod kůži. Ale konkrétně tahle série už pro mě neměla takový spád a hlavně- už jsem absolutně nebyl schopen uvěřit- na po míru prahnoucího teroristu Hajsáma, na Saula, který se stal jeho nejvytrvalejším obhájcem, na Saula, který bezmezně důvěřoval Carrie, na pouto, které vzniklo mezi Jevgenijem a Carrie, na situaci, kdy se jejich vzájemné sympatie rozhořely naplno, na Rusy, kteří by si škodnou Carrie pustili do kurníku... Na druhou stranu nemůžu nevidět, jak mě Homeland vzdělal. Tohle byla škola diplomacie v kostce. Užitečná lekce z mezinárodní politiky a mechanismů fungování tajných služeb i představitelů USA. Tři hvězdy nejsou nic moc, první série ale posadily laťku extrémně vysoko. To je měřítko, které má na svědomí tohle “nízké” hodnocení. ()

• Názov epizódy môže byť odkazom na pôvodný izraelský seriál Hatufim, angl. Prisoners of War (2009-2012), z ktorého vychádzali prvé série Homelandu. (Real Tom Hardy)
  • V epizóde mala krátku scénu aj známa reportérka a korešpondentka Ramita Navai, ktorá informuje z podobných prostredí, o akých pojednáva tento seriál. V epizóde si taktiež zahrala jednu z reportérok. (Real Tom Hardy)