Carrie Mathisonová je späť vo svete špionáže, aj keď na jeho druhej strane. Po odchode z CIA pracuje ako bezpečnostná expertka v súkromnom sektore, v nadácii filantropického miliardára Otta Düringa v Berlíne. Žije s právnikom nadácie, Jonasom Hollanderom a spolu s ním vychováva svoju dcéru. Carrie musí pripraviť ochranu pre Düringov humanitárny výjazd do utečeneckého tábora v Libanone, kde vládne vyhrotená situácia. Počas riskantnej misie stretne svojho mentora Saula Berensona, ktorý pôsobí ako šéf operácií CIA v Európe a po úniku citlivých dát špionážnych služieb prichádza osobne do Berlína. Zo Sýrie sa vracia agent Peter Quinn, poverený úlohou tichého zabijaka. (TV Wau)

jungewolf

Famózní rozjezd 5. série : 5 hvězd a 88 % . Německý herec S. Koch (mj. nizozemský film Černá kniha) velmi dobře doplňuje hlavní protagonisty : C. Danes(-ovou), R. Frienda, M. Patinkina a F. Murray Abrahama. A Miranda Otto(-ová) taky . ()

Necrotongue

Start páté sezóny proběhl ve výrazně pomalejším tempu než začátek řady minulé, proto hvězdička dolů. Na druhou stranu nevidím důvod, proč hodnocení dále snižovat, epizoda mě srozumitelně seznámila s novými poměry i prostředím, představila i hlavní zápletku, takže se těším na pokračování. Pokud bude i nadále platit pravidlo, že bude mít Saul s každou sérií kratší vousy, čeká ho v té příští zřejmě hladká tvář. ()

nula87

První epizoda nové série, takže samozřejmě spotřebuje nějaký čas na seznámení s novými postavami i novým prostředím, ale ke konci to vypadá, že se to opět slušně rozjíždí. ()