Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

• Česko Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (viac)

V novom dobrodružstve má Jack Sparrow opäť raz smolu a musí čeliť zatiaľ najdesivejšiemu nepriateľovi – mŕtvemu kapitánovi Salazarovi a jeho posádke duchov. Tomu sa podarilo uniknúť z Diabolského trojuholníka a jeho jedinou túžbou je vyhladiť všetkých pirátov – na čele s Jackom, s ktorým má staré nevyrovnané účty. Jack má jedinú šancu – nájsť bájny Poseidónov trojzubec, ktorý svojmu držiteľovi prepožičiava moc ovládať na povel morské vody. K tomu však potrebuje pomoc krásnej astronómky Cariny a Henryho, tvrdohlavého mladého námorníka kráľovskej flotily. Na palube Jackovej chatrnej lode vyplávajú zvrátiť nepriazeň osudu... (Saturn)

H4ku11

Páčila sa mi scéna vzniku Jackovej prezývky a celkovo kapitán Jack. Inak to bolo celé poslabšie. Návraty starých postáv na smiech. ()

bobstock

Shrnuto dokupy, jelikož jsem řadou začal opovrhovat více a více po dalším a dalším pokračování, zájem vidět byl jen a pouze po těch 5 filmech naráz a rychle za sebou. Ať to bolí, co nejméně. Nic proti pirátům, stejně tak na tom jsou Transformátoři a Petr Rychlý a zběsilý. V roce 2003 vstoupil opilý kapitán Vrabec úspěšně do kin a příjemně osvěžil tehdejší vlnu vážných velkofilmů jako byla dvě díla Matrixu a Pána prstenu. Další pokračování pirátů bylo nasnadě o 3 roky později a s velkým nadšením přijato. Ne truhla mrtvého muže, ale truhla plná zlata se otevřela a s vědomím tohoto se začalo plánovat dál. Kdyby se to uzavřelo třeba trilogií, nene. Lidé přijdou znovu na kapitána Jacka, vlastně na něho se celou dobu čeká. V jednom se ukáže hnedle, jindy až třeba po 15minutách, ale to čekání se vždycky vyplatí. Tvůrci sebrali spousty spisů o legendách starých mořeplavců a přetvořili ho v digitální pohádku plnou polopravd a mýtů. Potkáváme se s mužem, který má místo hlavy chobotnici a jezdí na Bludném Holanďanovi s pořádnou atmosférou. Nikdy nemá dobrou náladu a smysl pro humor tkví ve vaší oddělené hlavě od zbytku těla. Nechybí nenažraný kraken na zapískání, kašpárci z Východoindické, mořské bestiální panny a mrtví námořníci v čele s digitálně neučesaným Bardemem. Příběhy našroubované ve stále stejném stylu upovídaných dialogů střídající fyzikálně nepravděpodobné situace, kde vše v rychlosti a ladnosti zapadá jako v domino efektu. Vývoj a prostředí postav je obklopeno kletbami, které se různorodě překrývají, a tak mnou stále proudil ten falešný strach o tu či onohu postavu, z čehož vyplívá, že tam nikdo nikdy z hlavních figur vlastně nemůže umřít. Shrnuto dokupy, řemeslně výborná práce filmařů ve všech dílech a výhodou je i to, že se pirát dá stále dobře zamaskovat čepicí s dredy a načmáraným obličejem i kdyby měl Johnny vrásky jak Mariánskej příkop. To bude nakonec to největší nebezpečí této série. Až s tím práskne sám kapitán. Možná už teď přemýšlí jak se z toho vykroutit, než to zasmrdí po rumu a prášcích. Bez něj už to nebude ono a ani Orlando Blůma s chobotnicí na ksichtě to nezachrání. Dokonale pitomé, kéž by mi bylo zase 8 let. :) 60% ()

kamigava

Přeplácaná digitální kravina, kterou už nezachrání ani Depp s Bardemem. Jedná se asi o nejhorší díl série podle mě. Nedávno jsem viděl skvělou jedničku a poměr v použití praktických vs. digitálních efektů je hodně znát. Poslední třetina byla tak moc umělá, že moje oči trpěly pohledem na ten digitální bordel. Kdo je fanouškem Chrise Nolana, pochopí mou averzi vůči nadměrnému užívání CGI. ()

Ollie235

,,Face it, Jack. Bad luck dogs you day and night." Nemůžu se zbavit dojmu, že se z Pirátů stala až moc velká fantasmagorie. Na druhou stranu mě ale další díl ságy opět docela bavil - příběh je zajímavý, tempo slušné a hlavně se vůbec nešetří vtipem. Potřebné oživení přinesly nové postavy v čele s Bardemem, který je jako hlavní záporák (jako obvykle) výborný. Dokonce bych řekl, že si další díl dokážu představit i bez Deppa, i když budu raději, pokud se spekulace o jeho vyškrtnutí z dalších projektů nepotvrdí. ()

Nethar

Zase klasičtí piráti, pár vtipných hlášek více či méně povedených, Jack Sparrow už se trochu okoukává, ale jsou tam lodě, strašidláci, velkolepé destrukční scény, dá se to vydržet, když je to jen jednou za čas. Zapomněl jsem od posledního dílu všechno (proč je Orlando zakletý a tak), ale nevadilo. ()

Brejlil

Po nudné čtyřce docela překvapení. I když dva roky postprodukce vzbuzovaly obavy. Úvodní vykrádání banky je zábavné, stejně tak je zábavná poprava. Pak už to jde trochu s kopce a finále je spíše povinné než velkolepé. Asi prokletí moderního Hollywoodu. Hlavní hrdina je celkem nijaký hezoun, tak trochu jako jeho otec. Hlavní záporák je sice fajn, ale nedostal tolik místa, kolik by mohl.Sparrow je Sparrow. Depp nepřinesl nijak nic nového, ale kdo by to čekal, že? A zbytek? Co můžete čekat od filmu, jehož každá vteřina stála milion korun? Jen to nejlepší. No a toho se vám, co se kamery, výpravy, dekorací, kostýmů a kvality vizuálních efektů týče, opravdu dostane. ()

PanTumnus

je to fajn. prostě jen fajn. 70%. každopádně oproti 4ce, která se stává nejzbytečnějším filmem v historii jakékoliv série je tohle oscarové drama. ()

Caine

Pohodovka. Překvapivě mě vůbec Jack Sparrow neštval ani nerozčiloval, jenom možná ten Salazar mohl dostat víc prostoru. A taky ten Paul McCartney bylo zajímavé, ale šíleně krátké zjevení. Ale jako skvělá zábava, která včera fakt sedla. Barbossa forever!:-) ()

TheSpearCZ

Piráti nikdy nebyli pro mě nějaké guilty pleasure, ale všechny předchozí díly jsem viděl, a tak jsem se rozhodl jít do kina i na pátý díl, který tedy byl minimálně o třídu lepší než třetí a čtvrtý díl, které jsou nejslabším článkem celé série. Potěšily nové postavy, ale i starý Jack Sparrow a jeho spanilá jízda s trezorem. Zklamalo jen, že se tu neobjevila žádná šermířská akce. PS. ta gilotina byla prostě parádní, hold pár skvělých momentek se ve filmu našlo. Čisté 4* ()

IvcaSammet

Samozřejmě jsem čekala, že to půjde s Pirátama z kopce, stejně jako to jde s většinou nově natočených pokračování. Příběhově o dost slabší než předchozí díly, naštěstí si ale tvůrci stále drží stejnou laťku v humoru. Pobavila jsem se úžasně, i když jsem po většinu filmu pouze kroutila hlavou nad přemrštěnýma scénama. Johnny Depp byl jako vždy absolutně úchvatný, a i kdyby celý film stál za úplný prd, stejně by stálo za to se na něj jen kvůli Johnnymu podívat. Původní herecké obsazení nezklamalo, navíc mě uchvátily i herecké výkony Javiera Bardema, Brentona Thwaitese a Adama Browna a taky mě potěšilo, že se Keira Knightley ve filmu neobjevila víc než bylo nutné. Znuvu pro mě bylo ale zklamáním herecký výkon Kaye Scodelario, která mě už ve druhém díle Maze Runnera přesvědčila o tom, že není dobrá herečka a neustále svůj výkon přehrává. Ani její role Cariny mi nijak nesedla, celkově mi přišla hrozně nesympatická a povýšená ... Celkově ale nakonec pátý díl Pirátů z Karibiku hodnotím pozitivně ... Přišla jsem se do kina pobavit, a to se mi taky splnilo :) ()

adelina8

Na tomto filmu je až zoufale patrné, jak jde především jen o výdělek. Zbytečně natahovaná série, která měla na začátku své kouzlo. O to bohužel (zřejmě nenávratně) přišla. Ubylo akce, ubylo vtipu, děj je doslova tahaný z paty. Zbytečná Keira a Orlando, zbytečně dlouhá stopáž. Z Jacka je jen trapný ožrala, Barbossova dcera je nesnesitelně otravná a chválit mohu snad jen záporáka Bardema. Z úvodní skladby mi stále jde husí kůže, bohužel totéž nemohu říct o celém filmu, ze kterého se pomalu stává parodie. ()

mateas.matt

Ocekaval jsem toho hodne.. a taky jsem hodne dostal... sracek. Jako nevim, ale vecne nalitej Jack uz me asi nebavi, uz to neni ani vtipny. A vubec, celej ten film mi prisel takovej divne animoumelej - vsak ona uz i ta "ruka" ktera na nicem nedrzi je kompletne ujeta. Fajn, kostlivec alespon trosku drzi fyzikalne pohromade - viz predchozi dily, ale tohle uz je moc. ()

Illy

Tak docela lituju že jsem nešel do kina. Tohle se opravdu povedlo. Poslední díly byly zbytečně fantasmagorický, Depp mi lezl na nervy a navíc tu roli začal tahat do dalších filmů. Pauza prospěla, konečně pořádný dobrodrůžo s luxusním vizuálem, vtipem a spádem. ()

Flopik

Na pirátov som sa strašne tešil, trailer bol úžasný a celú túto sériu mám veľmi rád a videl som ju skutočne veľa krát.Bohužiaľ po skončení filmu som celkom sklamaný.Z Jacka Sparrowa spravili neustále ožratého piráta ktorý tam je naozaj čisto len pre srandu.Nevravím že v ostatných nebol ale tuto to bolo až moc prehnané a otravné.Záporák bol v pohode aj keď dosť hlúpy.Ostatné staré postavy super a nové celkom ušli.Akcia v pohode aj keď mi chýbal hrozne nejaký lodný súboj ako tomu bolo inokedy.Tajne dúfam v ďalší diel nakoľko inak postava Orlanda a Kiery úplne zbytočná, možno čisto len kvôli spomienkam.Ale inak to stále baví aj keď tento diel rozhodne najslabší.Hudba ako inak úžasná. ()

cskomando

Nejslabší článek všech pirátů doposud. Johnny Depp zachraňuje svým vtipným humorem a hlášky filmy jak se dá.. ale to je málo. Prostě i kdyby se našel jakýkoliv nový slavný pirátský nepřítel, chce to nějaký nový nápad, který tu ještě nebyl. Nemluvím o dalších postavách, tam vtip a sympatie ani nic jiného člověk hledat nemůže. ()

majec4

Urcite lepsie ako dva posledne diely, ale nebolo to nic extra podla mna. Pacila sa mi vyprava a efekty. Depp je otravny a da sa povedat ze ani ten pribeh nie je o nom a jeho dobrodruzstve. Velmi sa mi pacila Kaya Scodelario, aj ked jej postava bola miestami tiez celkom otravna. Na nedelny vecer to vsak celkom uslo. Nenudil som sa, skor som sa bavil na tom deravom pribehu. Myslim si ze "vrabciak" uz nema co ponuknut. ()

Tunri

Strašne překombinovaný. Náhodně se tam objevujou postavy, všichni jsou prokletý všema kletbama, v každým dílu vládne moři a světu a pirátům někdo jinej, ale v dalším dílu se vždycky objeví někdo ještě drsnější než předchozí drsňák, který vládne všem drsňákům. ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Scenáristé Deadpoola a Zombielandu Rhett Reese a Paul Wernick měli údajně mít první schůzky se studiem Disney o potenciálním rebootu miliardové série Piráti z Karibiku. Zatím není jasné, jestli… (viac)

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (viac)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

ČSFD rádio Filmové melodie jsme právě obohatili o více jak 515 tracků z největších soundtrackových novinek posledního roku! Navíc s úpravou playlistu, ve kterém každá druhá skladba je novinka.… (viac)