Resident Evil: Zatracení

• Japonsko Biohazard: Damnation (viac)

Zvláštní americký agent Leon S. Kennedy proniká do malé východoevropské země, aby tu ověřil zvěsti, že místní vláda využívá ve válce bio-organické zbraně. Jen chvíli po překročení hranice ale dostává rozkaz k návratu zpět. Leon s odhodláním odhalit pravdu ignoruje nařízení a vstupuje do válečné zóny, aby ukončil řetězec tragédií způsobených bio-organickými zbraněmi. (oficiálny text distribútora)

RyanRainheart

Tak tohle mě fakt bavilo. Akce tu frčí od začátku až do konce, a to i s určitými překvapivými momenty. Fakt dobrý, jen tak dál a klidně mi naservírujte další nášup. ()

Ocelotr

Není to dokonalé, scénář skřípe a postavy jednají občas nelogicky, ale je to asi tak 1000x lepší než všechny filmy Paula W. Andersona dohromady a navíc ve filmu je vyrenderovaných spousta českých propriet od popelnic po auta. Vůbec celá architekura ve filmu mi přijde inspirovaná Prahou. ()

MeatFly_cz

Hodně, hodně slušné, dokonce musím říct, že mnohonásobně lepší než poslední 3 filmy z universa Resident Evil. Kéž by filmy byly aspoň z poloviny tak dobré jako tohle! ()

petrik11

Krásna animácia, ale to tak akurát všetko. Veľká zúfalsoť, slabá zápletka, nudný priebeh, sem tam mi to pripadala ako propaganda na neomylných a divoký primitívny východ. Úplne chýbala logika ()

pery352

Je to rozhodně lepší než první díl Leon už není takový suchar a je docela i vtipný. Pokud ovšem neznáte universum hry můžete tvrdě narazit a film se vám nebude tak líbit. Pro mě 85% ()

Lucius55

Nejsem správnej pařan a PC hry skoro nehraju (tedy kromě některých sportovních a těch, které se neberou moc vážně, třeba Raving Rabbids;-)), takže asi nejsem zrovna kompetentní recenzent. Když k tomu ještě přičtu fakt, že jsem předtím viděl jen jeden ResEv-film, ztrácí mé hodnocení smysl takřka úplně. Přesto se mi chce napsat, že jsem vydržel až do konce a odpadem to rozhodně nezavání... Dějově jsem to nějak skousnul, možná proto, že jsem u toho ještě něco dělal na PC;-) Líbila se mi grafická stránka, městské reálie byly naprosto vynikající - třeba když jsem viděl popelnice, připadal jsem si jako doma!;-) Šikovně udělaný 5.1 zvuk k filmům tohoto žánru asi patří. Možná se brzy mrknu, jak vraždí zombíky Milla J. ()

Kortexo

Poslední díly v herní sérii Resident Evil byli naprosta katastrofa.Jedině tyhle animáky udržují tuhle značku nad vodou. Radši se každý rok podívám na jeden 1,5 hodiny dlouhý animák a pobavím se u něj, než abych strávil 10 hodin u skandální hry... ()

MartinTerran

Rozhodně lepší film než z roku 2008. hlavně pro o dost promakanější děj, i když dost věcí nebylo vysvětleno. Jak už jsem nastínil děj je spletitý a propracovaný. Není hned od začátku jasné kdo pro koho pracuje, kdo s kým a proč a kdo je vlastně dobrý nebo zlý. Později se to vyjasňuje, ale po konci filmu mám dost otázek. Námět a prostor tam je tak na jednořadý seriál. Klasičtí zombíci už tu nejsou vůbec, takže jestli to lze nazvat Residentem je na zvážení každého, ale i nové potvory mě zaujali a skvěle jsem se bavil. I zde se bohužel objevilo pár nesmyslů. Animace opět úžasná. Hodnocení: 84/100. ()

moznazitra

Je vám 12, máte rádi zombie a animáky? Pak je to film pro vás. Klasická zápletka, kdy je agent vyslán do cizí země, kterou pak zachrání. Nestojí to za to. ()

Kobain

Výbornej film. Kam se na to hrabe retardovaná filmová serie. Ten kdo tvrdí že tohle nemá se hrou mco společného asi hru moc nezná. Plagas vám nic neříká?? ()

chrustie

Ty 2* jsou pouze za brilantní animaci. Capcomu zjevně svědčí dlouhá léta v herním průmyslu. Tímhle by nejspíš výčet všech kladů mohl skončit. Jako bývalý hráč Resident Evilu (myslím opravdu Resident Evilu, tedy u mě hlavně 2 a 3) sem se přesvědčil o tom, co si myslím už dávno, a to, že Capcom zaprodal RE ve jménu pokroku a novodobých hráčských neumětelů, aby uhasil jejich žízeň po jednoduchosti a slaboduchosti (jako se tomu děje v herním světě už několik dlouhých let). Zdejším kladným názorům mladší generace se ani nedivím, protože nehráli původní díly RE, proto ani neví, o čem to tady těch pár kritiků vlastně žvaní. Značka Resident Evil už dávno není co bývala, z Capcomu se stal pouze zašedlý stín minulé slávy a Japonci se v herním světě vydali bok po boku zejména americkým kolegům, a poserou na co sáhnou. Pokud si odmyslím značku RE a podívám se na film jako takový, tak vidím pouze jednoduché dialogy, primitivní filmový koncept na úrovni meziherních animací béčkových titulů, které dokupy vytvoří naprosto slaboduchou šlupku, pod kterou se nachází jen pusto a prázdno. (ano a hrál sem a projel i novější tituly, kde se válí kupa "zombie sedláku" a jiných mluvících zombíků). Zklamání na plné čáře tlumí pouze fakt, že sem to čekal a Resident Evil, pro mě po celých těch letech, ztratila veškerou váhu. ()

DonBraso

Začnu nejspíš sledovat origináli z Japonska,než ty filmový čím dal horší slátaniny.Ačkoliv jsem byl mimo od začátku,už nějaký ten pátek herní RE nehraju,tak jsem to měl trochu složitý,ale něco jsem si přečetl tady,tak trochu v obraze jsem.Pro mě vynikající grafika a hlavně taková realistická ne až do morku kostí přehnaná,prostě mě sedla a přišlo mi to jako hra což nejspíše mělo být.Poslední souboj byl výborný,dialogy je fakt,že to byla nutnost občas a chvilkama děj trochu stál na místě,ale určitě parádní počin a budu se těšit ještě na lepší pokračování.70% ()

Veskoslav

Je to zvláštní "Resident Evil". Není to klasický horor o Zombii, jak ho známe z jiných filmů. Setkáváme se si zde s postavami ze světa Resident či i některými druhy nepřátel. Ale zde není T-Virus, ale globální biologické zbraně, které z lidí nedělají krvežíznivé zombii, které trhají své oběti na kusy, tady je "zotročují". Nebylo to ono. Grafické zpracování i příběh mě bavil, ale neseděl mi do Universa tohoto světa. Bohužel či bohudík, to nevím. Po hraných filmech RE je to rozhodně mnohem lepší, ale stále zůstává nejlepší to, co lze hrát. Ať už na pc či PS:) ()

kadles

Animace super jako vždy v Japonsku, např. detaily vlasů apod. Bohužel příběh pokulhává a nedokáže ho zachránit ani docela dost akce. ()