Detektívka Black Mass vychádza zo skutočných udalostí, v Bostone, ktorému v sedemdesiatych rokoch viacmenej šéfoval gangster Whitey Bulger. Ten vyrastal s Johnnym Connollym, z ktorého sa stal agent FBI a nezabudli na seba ani v dospelosti. Whitey dával Johnnymu tipy na konkurenciu, ktorú potom on zatváral do väzenia. Policajta povýšili a gangster sa zbavil problémov na ulici. Jedného dňa sa im to ale celé trochu vymklo spod kontroly, keď boli nájdené mŕtvoly. Bulger sa dostal na zoznam desiatich najhľadanejších ľudí FBI... (Continental film)

Džany

Při konverzaci o "rodinném tajemství" jsem se opravdu a neflašovaně bál. Jinak jde o průměrnou, možná i pod průměrnou filmařinu, která nemá k nabídnutí nic jiného než řadu známých tváří. Podruhé se na to nekouknu, v kině jsem vnímal, ale na obrazovce doma bych si asi pustil na mobilu hokej. ()

baribal

Když zrovna někdo někoho nevraždí, tak je to slušná nuda. Deppův Whitey Bulger nějaké to charisma má, ale zbytek film je tak nějak utahaný a bez nějakého hutnějšího děje. Závěr bez jakékoli pointy mi přišel dost odfláknutý, prostě film začal - a uplynul, hotovo - konec - titulky. Bez jakéhokoli vzrušení akcí nebo strhujícím příběhem jsem film "absolvoval" a s klidem ho zapomenu. Depp nemá tak výraznou roli jak jsem čekal, ale to že nehraje Jamese "Sparrowa" Bulgera je velké plus. Snad už je Johnny poučen a tohle je taková první vlaštovka. ()

agentmiky

Black Mass je pro mě určitě příjemným překvapením.Moc jsem toho od něj neočekával,tím více mě film překvapil.Johnny Depp zde zahrál roli irského mafiána Bulgera fantasticky.Dopomohl k tomu samozřejmě i upravený zevnějšek.Ponuré prostředí jižního Bostonu 70.let bylo skvěle vypracováno.Další skvělou roli si zde zahrál Joel Edgerton,který si zde zahrál roli agenta FBI.Celkově měl film správnou temnou mafiánskou atmosféru,herecké výkony byly skvělé.Sem tam někdy to ale nebylo úplně ono,co se týče příběhu.I tak si ode mě film odnese 80% ()

maddy

Pri Black Mass sa nedá vyhnúť porovnaniu s tohtoročnou gangsterkou Legend. Tá taktiež vsádzala na dobovosť a držal ju pohromade hlavný predstaviť Tom Hardy. Black Mass drží pohromade Johnny Depp a kvalitatívne je na tom omnoho lepšie než Legend (pôvodne som čakal, že to bude opačne), ale taktiež to nie je úplne ono. Depp je po dlhom čase v úlohe, v ktorej iba nešaškuje v maske, ale jeho premena v maskérni má zmysel a skutočne hrá, dokonca hrá skvelo! Je to práve on na kom stojí celý film a kto ho tiahne dopredu. Cooperova réžia je taká ako v jeho predošlých filmov. Jeho Out of the Furnace bol na tom presne rovnako ako je na tom Black Mass. Aj tu je veľmi slušné obsadenie, dobré herecký výkony, fajn atmosféra (tentoraz sedemdesiatich rokov), zo začiatku slušná story, aj tempo, ale po prvej hodine to začne rapídne drhnúť, stagnovať na mieste, nikam sa výrazne neposúvať a nakoniec sa ukáže, že to celé vôbec nie je tak zaujímavé ako sa tvári. Cooper nedokáže film nikdy povýšiť na nič čoby vyslovene strhlo. Aj Black Mass tak je síce po všetkých stránkach profesionálne natočeným filmom, ale až priveľmi generickou gangsterskou/krimi žánrovkou. Stále nijako urážlivou žánrovkou, akurát tu nevidím jeden dôvod hnať hodnotenie vyššie. Keď si predstavím čo s krimi dokáže napríklad taký Ben Affleck (The Town, Gone Baby Gone), tak je oproti nemu Cooper iba obyčajný rutinér ... no pritom mám pocit, že by nemusel byť. CELKOVO: 3* (6/10) ()

SaNcHeZ_cz

Hvězdně obsazená, příjemně atmosferická a relativně svižná dobovka, která rozhodně nesedne každému. Pokud vám ovšem nevadí naivita, zkratkovitost a místy umělost, směle dále. [75%] ()

MartinezZ

Brutálně nudná, nezajímavá, uspávací a zbytečná věc. "Filmové drama líčí příběh nesourodého spojenectví..." hovno líčí, nudí k smrti. Filmů o tom, jak městu vládl krátce nějaký grázl jsou miliony a tenhle se od nich neliší absolutně ničím, je úplně stejný a rozhodně nestojí se na něj koukat. Ani kvůli divně namaskovanému Deppovi, přičemž paradoxně ta divná maska je asi jediné plus filmu, protože Depp v ní není poznat. Johny tak znovu potvrzuje svoji filmovou reputaci "Na co sáhnu, to se sere". ()

Praxis

Konečně civilní mánička Depp, který si roli zákeřného parchanta pěkně užíval, jinak se jednalo o dvě prozívané hodiny, které sice extra nenudily, ale kdovíjaké terno to taky nebylo. Takové jedno životopisné drámo, které si rádi vyslechnete, mrknete na to, ale hlubší dojem to ve vás nezanechá. Pár zajímavých scén, ale jinak průměr z průměrů. 65% ()

Ellmariachi

Depp zase jednou v roli, která připomíná časy, kdy atackoval přední příčky nejlepších herců. Neříkám, že je 100 procentní, ale určitě nadprůměrný. Pokud sleduji kroky gangsterů od prvních mafiánských krůčků, přes jistou chůzi, první přešlapy až po pád do propasti, žádám jediný. Ať si můj respekt zaslouží. Whitey to dokázal. Co mu na mém hodnocení ubírá je pouze to, že film, ze mě nedostal téměř žádné emoce, jako se to povedlo třeba Kmotrovi, nebo filmu Zjizvená tvář. Proto dávám 72 procent. ()

Baronne

Jediný, co mě zajímá ze špinavý, hnusný, nechutný Americký historie, je o něco míň nechutná Americká mafie. Těšil jsem se dlouho, až někdo natočí film o Bulgerovi, a jsem nadšenej, že ho zahrál Depp. Moc pěkně natočený přímo ze strany gangstera, jeho životní boj a překážky. Jen škoda, že dvě nejvtipnější scény už jsou v traileru.. Jinak ale neni co dodat, kriminálková bomba. ()

Tirion

Je fajn vidět Deppa konečně v něčem normálním, ale já mu to prostě většinu času nevěřil. A to kvůli tomu strašnému maskování včetně čoček. Mě to prostě přišlo trochu směšné. To však nemění nic na tom, že hrál velice dobře. Nicméně film jako takový je vcelku průměrný, bez strhujících momentů. Myslím, že se scénáře šlo vytřískat víc. Navíc tak kvalitní obsazení by mohlo z některých momentů vyždímat o trochu víc emocí, což ale kolikrát dost dobře kvůli scénáři a režijnímu vedení nešlo. Jinak postrádám jakoukoliv dramaturgii. ()

kaylin

Johnny Depp pomalu přestává být hercem, kterého bych nutně vyhledával. Například na tenhle snímek jsem se skoro víc těšil proto, že tam hraje i Benedict Cumberbatch. Na druhou stranu Depp využil možnost hrát něco jiného a celkem se mu to podařilo. Co neuspělo, to jsou masky, které mi na první pohled přijdou strašné. A na druhý taky. Jak dívat se na pohyblivé muzeum voskových figurín. ()

Rakosnicek77

Maximální spokojenost, kterou jsem v tomhle žánru mohl dostat. Boston a jeho temná stránka, války mafie o zabrání co největšího dílku koláče, to je role jako šitá pro Brada. Není to kmotr, ale brokovnicí se oháněl taky efektně, takže jsem se určitě nenudil a ty dvě hoďky dal jak malinu. ()

movieband

"Není to o tom, co uděláš, ale kde a kdy to uděláš, a komu nebo s kým to děláš." S Johnny Deppem v roli gangstera (Dillingera) sem se setkal už ve Veřejných nepřátelích, kde mu perfektně sekundoval Christian Bale. Dillinger byl možná drsným mafiánem, který se občas choval, jak kdyby neměl svědomí. Tady je to ovšem úplně o něčem jiném. Bulger je bezpáteřní, odporný a nemilosrdný gangster, který dokázal obalamutit FBI a stát se nejmocnějším a krutým králem zločinu. A to nejen v Bostonu. Depp se tímto zapisuje na seznam cen Oscara, protože tak perfektní výkon jsem u něj už hodně dlouhou dobu neviděl. Samotné jeho vzezření je odpudivé a místy film díky brilantní kameře a poddajné hudbě zavání hororem. Film je celkově skvěle obsazený, ale jak říkám, Depp zastiňuje ostatní velké herce svým výkonem. Co mi trochu nesedlo byla postava Connollyho, respektive její obsazení. Edgertona mám rád, ale tady mi moc nesedl a jeho roli sem mu těžko dokázal uvěřit. Film jak ocelek funguje perfektně, až sem sám překvapený, že mě takhle chytl. Víceméně to byla další z nárazovek, na co bych se podíval. Nejvíc mě k tomu asi táhlo Deppovo vzezření, ani trailer sem tentokrát neviděl. "Je to všechno. Vydírání. Organizovaný zločin. Vražda. Mají na tebe všechno. A myslím, že na mě taky. " Samotný scénář není vůbec špatný a mrtvolami se tu nijak nešetří. Místy (hlavně ke konci) sem si připadal jak u Scorseseho Skryté identity. Ale to vážně jen trochu. Napětí je místy vážně až hororové (večeře u Connollyho s Whiteym) a atmosféra je pěkně tísnivá. Je sice pravda, že je X filmů o gangsterech a mafiánských rodinách. Ale když má scénárista postavu, která je kompletně sestavená tak, aby věděl, jak bude v různých situacích fungovat, je silná svým vystupováním a dokáže člověka zaujmout, tak má z poloviny vyhráno. Děj byl lehce nadprůměrný, jen se tempo občas táhlo a díval sem se na čas. Svým způsobem je právě ta utahanost asi jediné mínus, které mi brání v plné. A možná taky právě to, že takové filmy o gangsterech jsou ten typ filmu, který člověka zaujme, občas si na něj vzpomene, ale nic pořádného mu vlastně nedá. Jen pocit.. kolik takových lidí tu bylo ve společnosti? A kolik takových tady ještě je? "Take the fucking money.. Take the fucking money. Take the fucking money!" 80% P.S. Právě při závěru, kdy se divák dozvěděl, jak to bylo se všemi členy Bulgerova gangu, se znovu dostavil ten nepříjemný pocit. Hlavně při zjištění, jak to bylo se samotným Bulgerem. Člověk si vážně klade otázku, kolik takových lidí ještě existuje. ()

italka63

Sice jsem čekala možná něco více, ale i tak to byl slušný film, jemuž vévodil opravdu mistrně namaskovaný Johny Depp s modrýma očima a prořídlou kebulí a hned za ním velmi fyzicky zvláštní Joel Edgerton, který nemusí o svých hereckých kvalitách nikoho přesvědčovat, plus další herecká slušná špička. Bohužel mi na některých místech přišel děj poněkud rozvláčný a nepostřehla jsem nějak zvýšenou gradaci děje. Tudíž neurazí, nenadchne, jen tak při filmu běží váš čas... ()

Kaluž

Se zručnějším režijním a scenáristickým vedením z toho mohl být kultovní klenot. Takhle je to jen za tři a ještě s prostřeleným uchem. ()

PogoJoe

Film ničím nepřekvapil ani nenadchl. Těch příběhů o zločincích už tu bylo dost a i když je Johnny D. skvělým záporákem, se kterým bych v reálném životě rozhodně nechtěl mít nic do činění, tenhle film moc zajímavý není, nevtáhl mě, nemá gradaci ani postavy, kterým bych mohl nějak fandit nebo s nimi soucítit. ()

Od Trona k požárníkům

Od Trona k požárníkům

01.02.2016

Joseph Kosinski má za sebou dvě sci-fi, Tron: Legacy a Nevědomí, a ještě nedávno plánoval třetí. Další díl Trona byl ale nakonec zrušen, a tak se Kosinski odebral k adaptaci závodní videohry Gran… (viac)

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

24.11.2015

Momentálně můžete zajít do kina na gangsterku Black Mass: Špinavá hra od Scotta Coopera. Z filmu se nestal kdovíjaký hit, reakce diváků a kritiků jsou ale opatrně spokojené. Není tedy divu, že si… (viac)

Cumberbatch vymyslí žárovku

Cumberbatch vymyslí žárovku

27.09.2015

Benedict Cumberbatch (Sherlock) se již brzy objeví po boku Johnnyho Deppa v gangsterce Black Mass: Špinavá hra a příští rok ho uvidíme jako marveláckého Doctora Strange. Momentálně se ale uchází o… (viac)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Johnny Depp se v posledních letech věnoval hlavně disneyovským blockbusterům, letos se ale všechno změní. Jeho sci-fi Transcendence už máme za sebou, v nejbližší době pak zkusí štěstí v mysteriózním… (viac)