Sherlock

Krimi / Mysteriózny / Dráma
Veľká Británia, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Louise Brealey, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Amanda Abbington, Jonathan Aris (viac)

Nové spracovanie kultového detektíva, vsadené do súčasného Londýna.
Jednotlivé časti: 1.-Štúdia v ružovom -Tam kde nie je možné vyriešiť prípad, tam nastupuje Sherlock Holmes spolu s Johnom Watsonom. Herec Benedict Cumberbatch dal postave Sherlocka Holmesa nový rozmer, za čo získal niekoľko televíznych cien. Detektív Holmes má najúžasnejšie odhaľovacie metódy. Má schopnosť analyzovať stopy tak ako nikto iný na svete.
2.-Slepý bankár -V Londýne sa začnú na najrôznejších miestach vyskytovať záhadné symboly a vraždy, ktoré Sherlocka a Watsona pivedú k čínskej zločineckej skupine zvanej Čierny lotos. Zavraždení sa vyskytujú na miestach, kam sa vrah nemal ako dostať, ani odtiaľ ako uniknúť. Okrem tejto záhady sú tu symboly ako odkazy, ktoré sa vyskytujú na miestach činu alebo v ich blízkosti. Jediná žena, ktorá by dokázala symboly rozlúštiť je nezvestná a Sherlock vie, že ju musí nájsť, aby dokázal prípad vyriešiť.
3.-Veľká hra -Sherlock sa nudí, pretože nemá žiadny zaujímavý prípad. Má pocit, že mu zahníva mozog a túži po niečom naozaj pikantnom. Ani sa však nenazdá a začnú sa diať veci. Centrom Londýna otrasie mohutný výbuch, na koľajniciach nájdu mŕtveho úradníka a Mycroft mu oznámi , že pracujú na novom raketovom obrannom systéme, no všetky tajné plány, ktoré boli uložené na fleške, sa stratili. Sherlockov mozog začína znovu pracovať na plné obrátky a jeho dedukčné schopnosti mu pomôžu vyriešiť všetky záhady.
4.-Škandál v Belgravii -John Watson píše blogy, ktorými je už v spoločnosti povestný a vďaka nim zásobuje Sherlocka prípadmi, ktoré ich živia. Sherlockovi sa všetko máli a túži po niečom výnimočnom. To sa mu splní, keď ich s Johnom pozvú do Buckinghamského paláca a v najprísnejšom utajení majú pracovať pre najvyššie postavenú osobu v štáte. Dostanú fotografiu mladej ženy, ktorá je často ústrednou postavou viacerých škandálov v spoločnosti. Má prezývku Domina a vlastní kompromitujúce fotografie, ktoré sa nesmú dostať na verejnosť...
5.-Psy baskervillské -Sherlocka navštívi mladý muž, ktorý tvrdí, že pred dvadsiatimi rokmi bol svedkom toho, ako v mokradiach pri Baskerville beštiálne roztrhal jeho otca akýsi netvor s červenými očami. A je presvedčený , že podobné monštrum zbadal predchádzajúcu noc na tom istom mieste . Sherlock pozná fámy o genetických pokusoch na zvieratách v Baskerville a preto ho prípad zaujme . Dostanú sa s Johnom do vojenskej základne a na prísne utajované pracovisko, kde sa naozaj pod rúškom vedeckých výskumov dejú čudné veci. S nasadením vlastného života sa rozhodnú záhadu vyriešiť.
6.-Reichenbašský pád -Úhlavný nepriateľ Moriarty pritvrdil a hrá sa s Shelockom nebezpečnú hru. V rovnakom čase je hlásené vlámanie do Toweru, kde sú uložené korunovačné klenoty, do trezoru Centrálnej banky a zlyháva bezpečnostný systém v najprísnejšie stráženej väznici v krajine. Všetky tri vlámania má na svedomí Moriarty a dráždi tým Sherlocka, ktorý nevie prísť na to, ako to urobil. Moriarty sa dokonca nechá chytiť a Sherlock proti nemu na súde vypovedá, no i napriek tomu Moriartyho prepustia. Sherlock čelí doteraz najväčšej záhade vo svojom živote, ktorá ho zrejme privedie do záhuby. (oficiálny text distribútora)

Hopkins

Jsem beze slov. Dlouho jsem odolával sabotoval jakoukoli příležitost se na to podívat nějak jsem tomu nedůvěřoval a stejně si to našlo ke mě cestičku a 5* naprosto dokonalé zcela něco jiného než předchozí Sherlock koukatelné svěží . Naprosto výborný výběr herců hodí se k sobě jediné co mě trošku vadí je obsazení Moriartyho ten mě opravdu nesednul. Celkově všchny díly napětí nápad 90 minut a člověk se nenudí. Smekám klobouk. ()

sgt.paper

V tomto miniseriálu, se skrývá nejlepší seriál v současnosti Benedict to prostě dává. Study in pink-90%, The Blind Banker-70%, The Great Game-90%, A SCANDAL IN BELGRAVIA- 100%,The Hounds of Baskerville-85% a nakonec THE REICHENBACH FALL-100% (dal bych víc, ale matika mi to nedovoluje). Celkově seriálu dávám 98% a doporučuju ho každému, je to opravdu geniální. ()

Adm.Nelson

Tie "úžasné" dedukcie sú niekedy poriadne pritiahnuté za vlasy, divák niekedy za Sherlockom nestíha, inokedy je zase dávno pred ním, a až príliš sa to hrá na efekt, ale inak je to celkom fajn štvorhviezdičková zábava s päťhviezdovým dielom The Great Game. 8/10 ()

Octane

Jsem rád, že už i já jsem na Sherlocka začal koukat. Po přečtení nějakých těch recenzí jsem byl trochu na vážkách, ale hned po uvodních několika minutách jsem si tu britskou mluvu oblíbil. Sherlock s jeho supersmyslem a ze začátku kulhající Watson mi budou dělat společnost pár dní. Unrated PILOT, byl perfektní, způsob jakým hraje Benedict Sherlocka, to je něco. A že mu ta role fakt sedí. Watson je taky super a jsem, rád, že to je zrovna Freeman. 1. Série Perfektní úvodní série, s pořádnou dávkou napětí, Sherlockova humoru a parádní britský ájiny. Vážně, tenhle seriál a herecký obsazení se fakt povedlo! 2. Série I druhá série mě utvrdila v tom, že tenhle serial je co se týče obsahu a hereckýho obsazení jeden z nejlepších. H.O.U.N.D. of Baskervile mě vůbec nezklamal, zrovna na tenhle díl jsem se děsně těšil. No a záverečnej díl týhle série, to byla fakt radost pohledět. Napínavější díl jsem zatím v Sherlockovi neviděl. Jen mi pak nakonci bylo Watsona trochu líto, ale i tak byla druhá série stejně dobrá, možná ještě lepší než první. 3. série Byla snad ještě lepší než všechny předchozí. Spoustu zvratů, napětí a parádní akce. Konec 3. dílu naznačuje, že se máme v 4. sérii na co těšit! ()

matini

Snad nejlepší seriál jaký jsem kdy viděla. Každý díl je vypiplaný do maličkostí. Závěrečné díly každé série jsou prostě neskutečné. Všechno je promyšlené a napínavé do poslední chvilky. Ať už je tu další série, nemůžu se dočkat. ()

Eluin

Zajímavé převedení Sherlocka do moderní doby, navíc dost dobře zahrané (Freeman), nicméně i tak ze mě asi fanoušek pana Holmese nikdy nebude. ()

Azhila

Keď sa skončil House myslela som si, že už nikdy nenájdem seriál, ktorý by sa k nemu svojou kvalitou a hereckými výkonmi aspoň trocha priblížil. No očividne som sa mýlila a to veľmi. Sherlock si ma získal od absolútneho začiatku. Martin Freeman v prevedení Johna Watsona je perfektný, ale to čo stvára Benedict Cumberbatch je neuveriteľné. Tá jeho charizma by sa dala krájať. V prevedení Sherlocka je tak dokonalý, že to lepšie ani nejde. John predstavuje srdce a Sherlock zasa mozog a spolu tvoria perfektné duo, ktoré je jedno z najlepších aké som kedy videla. Niet teda pochýb, že celé je to postavené najmä na nich dvoch a bez nich by to skrátka nebolo ono. Tá hodina a pol, čo to trvá mi vždy prejde ako jedna sekunda, pretože to má skvelý spád, tempo, zápletku, zvrat a rozuzlenie. Ešte k tomu ten geniálny anglický humor s neskutočne zábavnými dialógmi na pozadí nádherného Londýna, no čo viac si môžem priať? ()

Larsis

K Sherlockovi jsem se dostal teprve nedávno a měl jsem tedy možnost v poklidu zhlédnout dosavadních všech devět dílů. Ačkoliv jeden díl má délku celovečerního filmu, uběhlo to jako voda. K samotným postavám a hercům nemůžu vytknout ani popel, vše k sobě perfektně pasuje. Sherlock s Watsonem coby Benedict Cumberbatch a Martin Freeman jsou naprosto bezkonkurenční dvojicí a pohled na jejich vzájemnou spolupráci nikdy neomrzí. Vedlejších postav není mnoho a je to jedině dobře. Každá má svou nezaměnitelnou osobnost, ať už je to Molly, Mrs. Hudson, věčně zmatený Lestrade a další. Obzvlášť Moriarty je zde skutečný superpadouch a zařadil se k mým nejoblíbenějších záporákům vůbec. Seriál je také protkán spousty vtipných situací a hlášek a to zejména na Watsonovu adresu (,,I've met someone. What's his name? It's a woman. A woman? Of course it's a woman. Mrs Hudson, how many times...'') :D.Díl The Reichenbach Fall je jednoznačně to nejlepší, co seriál z dosavadních epizod může nabídnout. Protikladem je naopak díl The Sign of Three ze třetí řady, který se tak nějak nezařadil vedle ostatních a trochu vyčnívá v tom horším slova smyslu. To ale nic nemění na podle mě jasných 90%. I am Sherlocked! ()

michellerih

Jeden z nejlepších seriálů posledních let. Hltám Cumberbatche, ale hltám i Freemana, scénář a hudbu. Na seriálu je vidět kus práce, který rozhodně stojí za potlesk! ()

jura-roy

Geniální. Po devíti dílech si Sherlock stále drží svěží tvář, je vtipný, je precizní, je neohraný a je zábavný... "Stále to nechápu" ()

HDeer

Pri Sherlockovi si ma získal už vynikajúci pilotný diel, avšak postupné plynutie ďalších dvoch dielov moje nadšenie trpko udusilo. Aj napriek tomu, že druhý diel bol ešte v rámci možností stále nadpriemerným, tretí diel mi prišiel akoby z úplne iného súdka. Protagonista takmer vôbec nepôsobil výnimočne, dej sa zdal byť nezáživne zlepeným a ani konečné vyvrcholenie nenavodilo pocit niečoho obzvlášť podareného. Druhá séria však toto drobné zaváhanie s prehľadom likviduje. Perfektná Adlerová, prepracovanejšie línie ešte s úchvatnejšími perlami viditeľne premysleného scenáru. A to finále! Neskutočný nátresk! Sherlock si nepochybne opäť získal moje plné hodnotenie aj s vernosťou svojho nového diváka. ()

Gahan

Odporucam vam si pred zaciatkom sledovania jednotlivych dielov podlozit pod seba uterak, nakolko ste prave zavitali na profil serialu, ktory vas skutocne moze priviest az k "movie orgasm". ()

loki5

Kriminálky mě ve většině případů nudí až k smrti. Tohle je ale naprosto jiný případ. Je to totiž chytré a velmi dobře natočené a navíc je to v mnohých okamžicích i velmi vtipné. Vlastně tomu nemám co vytknout. Mimochodem Moriarty je naprosto super záporák (zločinec který se dal na dráhu zločinu jen proto, že se vlastně ukrutně nudí :-D a Sherlock je jediný kdo ho dokáže alespoň trochu pobavit). Už se těším na třetí řadu. 90% ()

lemonova

Keďže som tiež tak trochu "sherlocked", zaslúži si tento seriál trochu podrobnejší komentár.. musím sa priznať, že po dopozeraní prvej časti som bola blahom bez seba a nevedela som, na čo mám skladať väčšie ódy: réžia, scenár, hlavní predstavitelia, hudba....?? Všetko mi pripadalo dokonalé. Čím ďalej seriál napredoval, tým viac som si uvedomila, ako veľmi stojí na šťastnom výbere hlavných predstaviteľov (najlepší možný podľa mňa..), čo sa však neskôr ukázalo ako trochu kontraproduktívne.. Len ťažko si už dokážem predstaviť, že by ma očarila tretia séria, ak by som ju náhodou videla bez znalosti predošlých. Nie, tieto minisérie fungujú len ako rastúci kult moderného Sherlocka a ak mu nepodľahnete, môžu vám čím ďalej tým viac pripadať ako absurdné. V Prízračnej neveste mi to silné zameranie sa na osobu Sherlocka už začalo veľmi prekážať, pretože už nešlo až tak o pátranie ale o riešenie jeho osoby (a jeho vlastných prízrakov). Som veľmi zvedavá, ako sa to celé vyvinie ďalej.. osobne by som veľmi ocenila, ak by sa tvorcovia vrátili k obyčajnému detektívnemu pátraniu (Tak ako to bolo napr v Slepom bankérovi) a vrátili Sherlockovi to, čo časom stratil. ()

čmelda5

Nemá cenu tady zbytečně zdlouhavě popisovat, jak jsem se do tohohle seriálu a jeho hlavních hrdinů zamilovala, takže stručně....I am SHERLOCKED!!!...... ()

Raziel_cz

První a druhá řada super, především pokud byl na scéně Andrewem Scottem výborně zahraný Moriarty. Našly se lepší i horší díly, ale seriál si v pohodě vystačil na čtyři hvězdy, které jsem taky před dvěma lety udělil. Třetí série? Frustrující slátanina, kde se nic neděje. Příliš mnoho humoru, příliš málo detektivní práce. Oznámení čtvrté řady muselo přijít stejně nutně jako Moriartyho návrat, akorát jsem zvědavý, jestli seriál neklesne ještě níž. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

29.11.2018

V nové drákulovské minisérii od tvůrců seriálového Sherlocka se v hlavní roli objeví herec Claes Bang (Dívka v pavoučí síti, Most). Třídílnou sérii dělají Steven Moffat a Mark Gatiss pro BBC a… (viac)

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest letos nabízí velmi kvalitní dramaturgii a zajímavé hosty. Tím jistě nevyhledávanějším bude francouzská herečka Catherine Deneuve… (viac)

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (viac)