Sherlock

Krimi / Mysteriózny / Dráma
Veľká Británia, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Louise Brealey, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Amanda Abbington, Jonathan Aris (viac)

Nové spracovanie kultového detektíva, vsadené do súčasného Londýna.
Jednotlivé časti: 1.-Štúdia v ružovom -Tam kde nie je možné vyriešiť prípad, tam nastupuje Sherlock Holmes spolu s Johnom Watsonom. Herec Benedict Cumberbatch dal postave Sherlocka Holmesa nový rozmer, za čo získal niekoľko televíznych cien. Detektív Holmes má najúžasnejšie odhaľovacie metódy. Má schopnosť analyzovať stopy tak ako nikto iný na svete.
2.-Slepý bankár -V Londýne sa začnú na najrôznejších miestach vyskytovať záhadné symboly a vraždy, ktoré Sherlocka a Watsona pivedú k čínskej zločineckej skupine zvanej Čierny lotos. Zavraždení sa vyskytujú na miestach, kam sa vrah nemal ako dostať, ani odtiaľ ako uniknúť. Okrem tejto záhady sú tu symboly ako odkazy, ktoré sa vyskytujú na miestach činu alebo v ich blízkosti. Jediná žena, ktorá by dokázala symboly rozlúštiť je nezvestná a Sherlock vie, že ju musí nájsť, aby dokázal prípad vyriešiť.
3.-Veľká hra -Sherlock sa nudí, pretože nemá žiadny zaujímavý prípad. Má pocit, že mu zahníva mozog a túži po niečom naozaj pikantnom. Ani sa však nenazdá a začnú sa diať veci. Centrom Londýna otrasie mohutný výbuch, na koľajniciach nájdu mŕtveho úradníka a Mycroft mu oznámi , že pracujú na novom raketovom obrannom systéme, no všetky tajné plány, ktoré boli uložené na fleške, sa stratili. Sherlockov mozog začína znovu pracovať na plné obrátky a jeho dedukčné schopnosti mu pomôžu vyriešiť všetky záhady.
4.-Škandál v Belgravii -John Watson píše blogy, ktorými je už v spoločnosti povestný a vďaka nim zásobuje Sherlocka prípadmi, ktoré ich živia. Sherlockovi sa všetko máli a túži po niečom výnimočnom. To sa mu splní, keď ich s Johnom pozvú do Buckinghamského paláca a v najprísnejšom utajení majú pracovať pre najvyššie postavenú osobu v štáte. Dostanú fotografiu mladej ženy, ktorá je často ústrednou postavou viacerých škandálov v spoločnosti. Má prezývku Domina a vlastní kompromitujúce fotografie, ktoré sa nesmú dostať na verejnosť...
5.-Psy baskervillské -Sherlocka navštívi mladý muž, ktorý tvrdí, že pred dvadsiatimi rokmi bol svedkom toho, ako v mokradiach pri Baskerville beštiálne roztrhal jeho otca akýsi netvor s červenými očami. A je presvedčený , že podobné monštrum zbadal predchádzajúcu noc na tom istom mieste . Sherlock pozná fámy o genetických pokusoch na zvieratách v Baskerville a preto ho prípad zaujme . Dostanú sa s Johnom do vojenskej základne a na prísne utajované pracovisko, kde sa naozaj pod rúškom vedeckých výskumov dejú čudné veci. S nasadením vlastného života sa rozhodnú záhadu vyriešiť.
6.-Reichenbašský pád -Úhlavný nepriateľ Moriarty pritvrdil a hrá sa s Shelockom nebezpečnú hru. V rovnakom čase je hlásené vlámanie do Toweru, kde sú uložené korunovačné klenoty, do trezoru Centrálnej banky a zlyháva bezpečnostný systém v najprísnejšie stráženej väznici v krajine. Všetky tri vlámania má na svedomí Moriarty a dráždi tým Sherlocka, ktorý nevie prísť na to, ako to urobil. Moriarty sa dokonca nechá chytiť a Sherlock proti nemu na súde vypovedá, no i napriek tomu Moriartyho prepustia. Sherlock čelí doteraz najväčšej záhade vo svojom živote, ktorá ho zrejme privedie do záhuby. (oficiálny text distribútora)

HArna

Špičkový seriál se špičkovými herci. Asi bych nikdy nevěřil, že mě Sherlock bude tak bavit. Pro mě rozhodně zábavnější, než filmy od Ritchieho a to mám Downeyho hodně rád. 90% ()

Perry-

První dvě sezóny skvělé. Třetí se bohužel moc nepovedla a působí divně - žádný pořádný případ, žádný pořádny záporák a celé se to snaží o nějaký vtipný nádech, což se moc nedaří. 1. a 2. sezóna - 5*, 3. sezona - 3* ()

Junglista

Dávám si opáčko prvních tří sérií (už aby byla čtvrtá...) a jen mě to utvrzuje v tom, že: 1) Cumberbatch je pan herec, 2) nejlepší adaptace Sherlocka ever, 3) BBC přesně ví, do čeho nacpat peníze daňových poplatníků, aby to mělo smysl. Dokonalej mix logiky, herectví, napětí a humoru. Země původu se prostě nezapře. ()

Aslan

Skončila sa jedna éra. 6 rokov v očakávani na každú novú časť, na každú novú sériu. Prosto dokonalý zážitok a po pozretí 4x4, cítim tak trochu nostalgiu a smútok, že to čo bolo dobré už nikto neprekoná. Ak sa mam niekto niekedy spýta na nejaké spracovanie témy Sherlocka Holmesa, tak v mojej myslí vyskočí práve toto. ()

Petr.Kocfeld

Zákoutí Londýna jsou moc pěkná.Tento seriál je bezesporu pěkně natočený.Po vizuální stránce je moc dobrý.Nebojím se mu dát 5 hvězd.Docela se mi líbil.No Sherlock v moderním pojetí se povedl.Toto zpracování udělal moderní klasiku z románů o Sherlocku Holmesovi.Originální pojetí tohoto seriálu tomuto seriálu neubírá a docela mu i prospívá...90%. ()

jasiska

Parádna záležitosť. Celá genialita knižnej predlohy so všetkými Holmesovými a Watsonovými špecialitkami je zachovaná a navyše je obohatená zasadením deja do súčasnosti. Seriál je dobre napísaný, sprevádzaný úžasnou hudbou a obsadený perfektne sa hodiacimi hercami. Kto by to bol býval povedal, že by ma mohla zaujať ešte ďalšia adaptácia Sherlocka Holmesa... Druhá séria sa začala na plný plyn. Hoci Moriarty bol sklamaním, Irene Adler je awesome! ()

Sairina

Shelrock a Watson ve 21. století, rychle, svěží, moderní. Tenhle seriál mě velmi mile oslovil, nejenže zanechává původní jádro všem známeho příběhu ale ještě k němu přidává na exotičnosti dnešní doby. V prvním díle se seznámíme s hlavní dvojkou, která se vrhne do řešení případu podivných sebevražd. Později na svém blogu John Watson pojmenovává tento případ jako A study in pink. Ve druhém díle s názvem Slepý bankéř se snaží vyšetřit záhadu asijských znaků, které předchází vraždám "v zamčeném pokoji". Trochu mě otrávila scénka s čínským cirkusem, byla nemastná - neslaná, kdybych na takovém představení byla já, tak bych chtěla vrátit peníze. Největší překvapení přišlo až ve třetím díle, kdy se do popředí dostala Česká republika výrobou kvalitních obálek pro zlotřilé zločince a také jako rodiště vrahouna se jménem židovského mýtu, Golema. Potěšilo mě, že se zde skutečně hodně využívá mobilního telefonu a že s hlavním záporákem, kterého všichni tak dobře známe z původních příběhů, dorozumívá pomocí fóra na svých stránkách The Science of Deduction. Možná, kdyby tohle moderní ztvárnění viděl Sir Arthur, tak by Sherlocka nikdy nezabil. ()

Wishkah

Tak tohle je opravdu něco. Tohle je plivanec...co plivanec? To je pořádný zelený chrchlovitý flusanec do tváře Guye Ritchieho a jeho modernímu pojetí Sherlocka Holmese. Prý že Hlomes postaru by byl nudný. Prý že se to musí udělat akční. PRDLAJS. Takhle se dělá moderní adaptace. Fantastické zpracování staré Anglie do moderní doby. Holmes využívá moderních přístrojů a přitom stále dedukuje jak ze staré školy. Seriál probíha v podobném duchu CSI, ale těchhle metod využívá chytře. Není to tak technicky vědecké jako americké seriály. Je tu opravdová detektivní práce. Navíc je to režisérsky opravdu výborně zpracováno a scénář je vynikající. A herecké obsazení hlavní dvojice? Se vší úctou k Jeremy Brettovi a Edwardu Hardwickeovi, které jsem dosud považoval za nejlepší. Martin Freeman a Benedict Cumberbatch je obrovským skokem přeletěli. Naprosto typově dokonalá volba a herecky neskutečně zvládnutá. Tohle je pro mě televizní genialita. Snad se to s případnými novými díly nezkazí. P.S: malé plus dávám za tu protikuřáckou inovaci Holmesovi postavy ( "Je to problém na tři nikotinové náplasti.") a i za ty vtípky na sexuální orientaci těchto dvou přátel ("Dám vám sem svíčku. Je to pak mnohem víc romantické.")....druhá série pokračuje v nastavené kvalitě a v některých momentech dokonce překračuje svůj stín. Doufám, e se to dlouho nepokazí je to nádhera ()

dormouse

Už jsem dlouho neviděla něco tak dobrého. Vynikající herecké výkony, Martin Freeman standartně skvělý, především ale Benedict Cumberbatch podal Sherlocka Holmese tak, jak jsem dosud neviděla, ale jak by asi jedině mohl takový excentrický asociální a podivínský genius vypadat. Jako člověk, kterého ostatní označují za stvůru, a kterému, když na ně rozbalí své deduktivní schopnosti, místo slova "Úžasné" , říkají "Piss off." Ztvárnění Moriartyho je stejně dokonalé. ()

boro123

Jedním slovem skvělé. Přesně takhle si představuju Sherlocka pro nové tisíciletí, svižný moderní styl, který ale výborně zahrnuje i starou dobrou logiku a dedukci (zhmotňování myšlenek do obrazu je perfektní). Navíc herecké obsazení je naprosto přesné a Sherlock Cumberbatche se tak zařazuje mezi mé oblíbené sociopaty. Jediné co mě úplně neuspokojilo byla osoba Moriartyho, měla jsem trochu problém věřit, že zrovna tohle je geniální zloduch. Jinak se ale nemůžu dočkat nových dílů. ()

Disease

Povedené, je vidět, že BBC má o něco víc peněz než ČT ;-) Druhá série mi přišla o něco lepší. Chápu, že 3. série nasrala fanoušky, ale mě ta fraškovitě-komediální poloha bavila. ()

ThomasCrown

Nový Sherlock "Downey" Holmes je podľa mňa excelentným filmom so skvelou atmosférou starého Londýna, a tento Sherlock je, no proste tiež skvelý. Zasadenie do súčastnosti sa tvorcom podarilo a stále tak trochu cítiť tú nostalgickú atmosféru - Baker Street 221/b je vernou kópiou. Obzvlášť ma potešilo využitie moderných technológií, no najmä GPS ulíc Londýna v Holmesovej hlave, dokonalé. Mimochodom, Martin Freeman - klobúk dole. ()

Jorge-Z

Tak takhle si já představuji nového Sherlocka Holmese. Na rozdíl od Ritchieho filmu, je tento seriál úplně někde jinde. Moc se mi líbí jak režiséři nám ukazují dokonalou sherlockovu metodu dedukce. Opravdu, Sherlock je asociální, vyhýbá se ženám a nedělá to pro peníze. Jeho myšlenky a dedukce jsou úchvatné a někdy jsem ho opravdu nestíhal. Všechny tři díly mají správnou atmosféru, střih a vynikající hudební podklad. Ovšem ten (doufám zatím) poslední díl byl ohromující. Pevně věřím že se v budoucnu můžu pokochat geniálností Holmese. Opravdu skvělý nápad reinkarnovat Doylovo dílo do dnešního moderního Londýna. ()

dozana

Sherlock v moderním kabátě? Ano, je to možné a dokonce Vás to i skvěle pobaví, alespoň mě to bavilo. Nechybí zde klasický britský humor, špičkování mezi Sherlockem a Watsonem je geniální. Závěr parádní, výborně mě navnadili na další sérii, nemůžu se dočkat. I. SÉRIE - 1. díl - 100%, 2. díl - 85%, 3. díl - 100% / 2. série jedním slovem prostě WOW! Geniální každý díl! 2/1. díl - Skvělý nástup, tempo, našlapané od začátku do konce. 2/2.díl - Pozvolné vyprávění, ale za to temnější. 2/3.díl - Velkolepé finále. Nemůžu se dočkat, co si na nás Sherlock vymyslí v 3. sérii. II. SÉRIE - 1. díl - 100%, 2. díl - 100%, 3. díl - 100%. III. SÉRIE - 1.díl - 100%, 2.díl - 100%, 3.díl - 90%. ()

DannyBoy80

Je to asi nejlepší ztvárnění Sherlocka. Jediné co mi chybí, tak Sherlock fetoval, náhražka nikotýnovými náplastmi je trochu výsměch. Každopádně je to zábavné, herecky zvládnuté, ale místy hodně ujeté. Docela se těším na další díly. ()

Mleako

Čínská epizoda byla slabší, ale vzhledem k tomu, jak mě posadily na zadek zbývající dvě epizody, zůstávám u 5*. Tohle se opravdu povedlo a těším se na další díly. ()

Bingos

Ještě tu nebyla Holmesovská adaptace, která by se od předlohy vzdalovala více a ještě tu nebyla adaptace, která by citovala předlohu věrněji. S ohledem na publikum přehlcené všemožnými kriminálkami, které hledají co nejoriginálnější koncept, ale vyschnou hned po první sérii a s ohledem na všechny kdo už mají po krk restartů a remaků, které se snaží oživit celou legendu a vytřískat nějaké prachy, vytáhli Briti neoddiskutovatelné eso. Zkrátka detektiv z Baker Street nás stále dokáže ohromit a efektnost kriminálky nás stále může popadnout za ledvinu. A pokud řečené smixujete ve správném poměru a na špejli napíchnete místo olivy Benedicta s Martinem, výsledný Pangalaktický megacloumák vám nejen vyrazí mozek z hlavy ušima, ale hlavně naservíruje neuvěřitelně svěží a precisní detektivku, při které se neubráníte a při každém novém případu máte stejnou dětinskou radost jako samotný hlavní hrdina. British Broatcasting Corporation Rules! Jo a strašně moc dosrali třetí sérii. Ale fakt brutálně. Ale to že jsem na Sherlocka kvůli tomu nezanevřel, jen dokazuje, jak moc jsou první dvě série povedené... ()

Xavi6

Co víc napsat než úžasné? Sherlock Holmes je jedna z mých neoblíbenějších postav a zde jsem si ji opět mohl užít. Když jsem se poprvé dozvěděl, že se bude jednat o naši současnou dobu, tak jsem měl popravdě obavy, že to nebude ono, ale ono to opravdu stojí za to! :) Bohužel nebo bohudík se opět opakuje fakt, že když vedle sebe povstanou dvě postavy Sherlock Holmes a Dr. Watson, tak je vždy lepší herec, který hraje Dr. Watsona (zde je to Martin Freeman, jinde to byl zas Jude Law). Ono na tom v podstatě nezáleží, ale mě to tak přijde. Už jsem celkově netrpělivý na nové díly, protože tyto tři díly opravdu nejsou konec, takže se máme na co těšit! :) ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

29.11.2018

V nové drákulovské minisérii od tvůrců seriálového Sherlocka se v hlavní roli objeví herec Claes Bang (Dívka v pavoučí síti, Most). Třídílnou sérii dělají Steven Moffat a Mark Gatiss pro BBC a… (viac)

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest letos nabízí velmi kvalitní dramaturgii a zajímavé hosty. Tím jistě nevyhledávanějším bude francouzská herečka Catherine Deneuve… (viac)

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (viac)