Sherlock

Krimi / Mysteriózny / Dráma
Veľká Británia, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Louise Brealey, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Amanda Abbington, Jonathan Aris (viac)

Nové spracovanie kultového detektíva, vsadené do súčasného Londýna.
Jednotlivé časti: 1.-Štúdia v ružovom -Tam kde nie je možné vyriešiť prípad, tam nastupuje Sherlock Holmes spolu s Johnom Watsonom. Herec Benedict Cumberbatch dal postave Sherlocka Holmesa nový rozmer, za čo získal niekoľko televíznych cien. Detektív Holmes má najúžasnejšie odhaľovacie metódy. Má schopnosť analyzovať stopy tak ako nikto iný na svete.
2.-Slepý bankár -V Londýne sa začnú na najrôznejších miestach vyskytovať záhadné symboly a vraždy, ktoré Sherlocka a Watsona pivedú k čínskej zločineckej skupine zvanej Čierny lotos. Zavraždení sa vyskytujú na miestach, kam sa vrah nemal ako dostať, ani odtiaľ ako uniknúť. Okrem tejto záhady sú tu symboly ako odkazy, ktoré sa vyskytujú na miestach činu alebo v ich blízkosti. Jediná žena, ktorá by dokázala symboly rozlúštiť je nezvestná a Sherlock vie, že ju musí nájsť, aby dokázal prípad vyriešiť.
3.-Veľká hra -Sherlock sa nudí, pretože nemá žiadny zaujímavý prípad. Má pocit, že mu zahníva mozog a túži po niečom naozaj pikantnom. Ani sa však nenazdá a začnú sa diať veci. Centrom Londýna otrasie mohutný výbuch, na koľajniciach nájdu mŕtveho úradníka a Mycroft mu oznámi , že pracujú na novom raketovom obrannom systéme, no všetky tajné plány, ktoré boli uložené na fleške, sa stratili. Sherlockov mozog začína znovu pracovať na plné obrátky a jeho dedukčné schopnosti mu pomôžu vyriešiť všetky záhady.
4.-Škandál v Belgravii -John Watson píše blogy, ktorými je už v spoločnosti povestný a vďaka nim zásobuje Sherlocka prípadmi, ktoré ich živia. Sherlockovi sa všetko máli a túži po niečom výnimočnom. To sa mu splní, keď ich s Johnom pozvú do Buckinghamského paláca a v najprísnejšom utajení majú pracovať pre najvyššie postavenú osobu v štáte. Dostanú fotografiu mladej ženy, ktorá je často ústrednou postavou viacerých škandálov v spoločnosti. Má prezývku Domina a vlastní kompromitujúce fotografie, ktoré sa nesmú dostať na verejnosť...
5.-Psy baskervillské -Sherlocka navštívi mladý muž, ktorý tvrdí, že pred dvadsiatimi rokmi bol svedkom toho, ako v mokradiach pri Baskerville beštiálne roztrhal jeho otca akýsi netvor s červenými očami. A je presvedčený , že podobné monštrum zbadal predchádzajúcu noc na tom istom mieste . Sherlock pozná fámy o genetických pokusoch na zvieratách v Baskerville a preto ho prípad zaujme . Dostanú sa s Johnom do vojenskej základne a na prísne utajované pracovisko, kde sa naozaj pod rúškom vedeckých výskumov dejú čudné veci. S nasadením vlastného života sa rozhodnú záhadu vyriešiť.
6.-Reichenbašský pád -Úhlavný nepriateľ Moriarty pritvrdil a hrá sa s Shelockom nebezpečnú hru. V rovnakom čase je hlásené vlámanie do Toweru, kde sú uložené korunovačné klenoty, do trezoru Centrálnej banky a zlyháva bezpečnostný systém v najprísnejšie stráženej väznici v krajine. Všetky tri vlámania má na svedomí Moriarty a dráždi tým Sherlocka, ktorý nevie prísť na to, ako to urobil. Moriarty sa dokonca nechá chytiť a Sherlock proti nemu na súde vypovedá, no i napriek tomu Moriartyho prepustia. Sherlock čelí doteraz najväčšej záhade vo svojom živote, ktorá ho zrejme privedie do záhuby. (oficiálny text distribútora)

ComicBookGuy

Všech 6 dílů shlédnuto na jeden zátah. Srovnání s Housem, Dexterem, Grissomem nebo Sheldonem (WTF?!) absolutně není na místě. Předpokládám, že klasický nárůst hodnotících a komentujících gumáků je umocněn českou verzí. Cumberbatch + Freeman + Scott + Pulver = 100% Dementní komentáře:Hellboy, Gimp ()

pakobylka

NIKDY bych nevěřila, že si Sherlock Holmes podá ruku s jedenadvacátým stoletím jako rovný s rovným. A že si na první pohled zamiluju extravagantního podivína a trochu sebestředného hráče posedlého luštěním kriminálních hádanek, jakým se stal. Jenomže právě zásadní proměna, kterou prošel, mu dala šanci obstát v dravém, přetechnizovaném, překotně se vyvíjejícím světě, kam ho v novátorském nadšení šoupli jeho stvořitelé - jenom tak mohl i v nových podmínkách plně uplatnit své všestranné znalosti i neobyčejné pozorovací a dedukční schopnosti - a zároveň zůstat sám sebou. A jeho přítel Dr. John Watson je taktéž kapitola sama pro sebe. Co dodat ? Jsem naprosto okouzlená ... hlavním hrdinou, propracovaným scénářem, brilantní režií i dynamickým dějem, ze kterého navzdory všem novodobým atributům cítím hluboký respekt k dílu sira Arthura Conana Doyla, k JEHO Sherlockovi. A tak není co řešit - bez rozmýšlení přihazuju 5* prakticky vzápětí po shlédnutí prvního dílu ... P.S.: 1) Pokračování pochopitelně postrádá onen primární moment překvapení, neboť blesk z čistého nebe udeří zřídkakdy - a když už se to stane, je vysoce nepravděpodobné, že by si ke svým hrátkám s elektřinou vybral dvakrát stejné místo. Takže byste mohli lehce nabýt přesvědčení, že TEĎ už zhruba VÍTE, co máte očekávat ... přesto si myslím, že na další napínavé příběhy svérázné dvojice prostě NEMŮŽETE být dostatečně připraveni, protože Sherlock - to je něco jako fascinující přírodní úkaz stěží definovatelné síly, kterou nelze vysvětlit ani ovládnout. ----- 2) Většinu zahraničních filmů znám jenom v češtině (i když uznávám, že to není úplně to pravé ořechové) - případně jenom v originálním znění s titulky, takže obyčejně nemám co porovnávat. Ale i pokud znám čirou náhodou obě varianty, málokdy cítím potřebu se k českému dabingu nějak vyjádřit. Ale tentokrát mi to nedá. Vážení přátelé, při vší úctě k ČT - ČESKÁ VERZE NESAHÁ ORIGINÁLU ANI PO KOTNÍKY ! ----- 3) Třetí série posunula Sherlocka víc do osobní roviny ... a nějak se neumím rozhodnout, jestli (a nakolik) to mám brát jako přínos. On sám - jako ústřední postava - prochází určitým vývojem už od pilotního dílu, což je naprosto přirozené. Pokud objevíte pár lidí, kterým na vás záleží, zcela zákonitě vás to poznamená - jenom nevím, jestli je až tak nutné to nadměrně rozpitvávat. Nicméně nehodlám si tím zbytečně lámat hlavu, neboť Sherlock se pohybuje někde mimo zmapovaný časoprostor - a dokáže uhranout ... ať udělá cokoli. ----- 4) Čtvrtá série ... ta je především o Sherlockovi - nikoli o jeho případech. Disponuje zostřeným vnímáním, vypjatou atmosférou, zhuštěnou dějovou osnovou a trýznivou sebereflexí, když dovedně balancuje na vyostřených, těžce poznamenaných vztazích, aby posléze dovedla své hrdiny k cíli dlouhé cesty ... nebo snad na začátek jedné z mnoha dalších ? Možná jen k novému dni, o němž ani největší z detektivů nemůže s jistotou říct, co všechno přinese. Vzhledem ke konstrukci závěru může (ale taky nemusí) jít o sérii poslední, takže: Milý Sherlocku - došel jsi dál, nežli jsem čekala ... nežli jsem doufala ... dokonce dál, nežli jsem CHTĚLA - poněvadž Rubikon nelze libovolně překračovat oběma směry ... ani Ty to nedokážeš. Nemůžeš se prostě jen tak vrátit na spáleniště - a najít tam důvěrně známá místa. Možná je na čase položit si otázku, zdali to bylo vážně NUTNÉ ... zakládat TAK ničivý požár. Jenomže Tě postavili před hotovou věc ... a čekali, že to zvládneš a oheň uhasíš - tak jako vždycky. Jakoby vůbec nepočítali s tím, že Tě může spálit a poznamenat navždycky - a to i bez asistence Jima Moriatyho. Bála jsem se o Tebe, Sherlocku - skoro jsi to neustál, ale ... víš ... je docela dobře možné, že jiná varianta by byla ještě iracionálnější ... že by Ti ještě víc vzala ... a míň dala. Nemám žádné právo utvářet ani měnit Tvůj osud, od toho jsou tu jiní - povolanější, což je snad v pořádku. Děkuju Ti ... za to, čím jsi byl - a čím jsi zůstal ... za to, že existuješ. () (menej) (viac)

Pajky3

Mě a bavit Sherlock Holmes? No, nedovedl jsem si to představit a pustil jsem se do něj vlastně jen kvůli tomu, abych naposlouchal britskou angličtinu. A čím jiným začít, když ne nejlépe hodnoceným seriálem poslední doby. Jak už jsem řikal, starší verze Sherlocka mě nikdy nezaujali a nebavili. Přesto mě tahle moderní verze chytila do svých spárů překvapivě rychle. V porovnání s filmy Roberta Downeyho je tenhle projekt o několik levelů výš. Dvojice Benedict Cumberbatch a Martin Freeman si mě získala během krátké chvíle. Neskutečně mě baví Sherlockovi dedukce a celkový pocit je skvělý z obrázků i z hudby. Study in Pink 1x01 - 90% Na seznámení jsme dostali případ o zdánlivých sebevraždách, který funguje skvěle opravdu právě pro seznámení s postavami. Skutečně netrvá dlouho a dvojici Holmes & Watson si oblíbíte. The Blind Banker 1x02 - 80% Druhý případ nám přináší záhadu okolo zahraničního zločineckého gangu. Ta je o něco slabší než úvodní díl, ale i přesto je pořád na vysoké úrovni. The Great Game 1x03 - 100% Závěrečný díl první série sebou přináší naprosté nadšení. Na scéně se objeví Moriarty a rozehrává se Sherlockem opravdu velkou hru. Sled několika menších případů je dokonalý a vyvrcholí v úchvatné finále u bazénu. Tady si mě Sherlock získává definitivně. A Scandal in Belgravia 2x01 - 100% Nečekal jsem, že bude finále z minulé série překonáno, ale příběh okolo osudové ženy se mu minimálně vyrovnává. Skvělé, skvělé a já se nemůžu dočkat dalšího pokračování. The Hounds of Baskerville 2x02 - 85% Snad nejprovařenější název co se týče případů Sherlocka Holmese, který oplývá zajímavou, temnou a dobrou atmosféru. The Reichenbach Fall 2x03 - 95% Závěrečný díl druhé série sebou přináší opět velký souboj s Moriartym, který tentokrát rozehraje hru jež končí Sherlockovým pádem. Jak a proč v hlavě nepřestává znít. The Empty Hearse 3x01 - 90% Dlouho očekávaný návrat se uskutečnil a všechno proběhlo k mému spokojení. První díl byl pro fanoušky a věřím, že si ho stejně jako já i užili. Já jsem byl dokonce tak netrpělivý, že jsem díval na BBC i bez titulků, což se mi snad ještě nikdy nestalo. The Sign of Three - 70% Druhá epizoda pro mě byla ze třetí série tou nejslabší. Nevím vlastně ani proč, jen prostě vím, že tenhle svatební projev mě neokouzlil tolik jako se tomu povedlo jiným dílům. His Last Vow- 90% Sice jsem od největšího záporáka třetí série čekal víc, ale ve finále jsem vlastně odcházel spokojený a to nejen kvůli tomu, co bylo na všech monitorech. The Abominable Bride - 60% Sherlock se vydal do Viktoriánské doby a překvapivě mu to vůbec nesedí. Dlouhé čekání mezi třetí a čtvrtou sérií vyplněno speciálem, který nenaplnil očekávání. The Six Thatchers - 70% Návrat na televizní obrazovku po letech, který dopadl tak nějak rozpačitě. Epizoda sice nabídla pár zajímavých věcí, ale celkově nebyla žádný zázrak a s klidným svědomím se dá říct, že o nejslabší díl série. The Lying Detective - 90% Tohle byla velká paráda. Toby Jones se pro role záporáků prostě narodil a tady si střihnul jednoho perfektního. Skvělý díl, který jsem myslel, že bude v letošní sérii jen těžko překonán, ale nakonec byl minimálně vyrovnán závěrečnou epizodou. The Final Problem - 100% Rozpačitý vstup do čtvrté série je zapomenut. Tohle byl opravdu povedený díl. Návrat Moriartyho (Andrew Scott si tu roli vysloveně užívá) a završení velkého příběhu. Podle mě se jednalo o závěr seriálu, ale nebude mi vadit, když se budu mýlit. () (menej) (viac)

spygirl

Dlouho jsem sledování tohoto seriálu odkládala, mj. kvůli hlavnímu představiteli - bála jsem se ho :-) a detektivky moc nemusím, ale teď už vím, že to byla chyba. Kvalitní seriál, žádné hloupé krimi příběhy, kdy člověk předem ví, jak to dopadne. Skvělý styl, trochu noir. Navíc se mi líbí ty gay narážky. :-) ()

Matrinx

První série: A Study in Pink - 99%, The Blind Banker - 50%, The Great Game - 99%. Druhá série: A Scandal In Belgravia - 100% (podle mě zatím absolutně nejlepší díl. Doufám, že se tam ještě žena všech žen v budoucnu ještě objeví), The Hounds of Baskerville - 60%, The Reichenbach Fall - 99%. Třetí série: The Empty Hearse - 90%, The Sign of Three - 70% (nejlepší prostřední díl ze všech sérii. Prostřední díly jsou slabinou Sherlocka), His Last Vow - 85%. Čekání na další sérii: 0% :D ()

Martrix

Po shlédnutí prvního dílu bylo velmi snadné nasázet 5* a zařadit se mezi miliony nadšených fanoušků, kteří netrpelivě vyhlíží další díly. Dynamický způsob vyprávění, velmi dobře vybraní herci, chytrý scénář Stevena Moffata(kdo má rád Pána času, ten ví). Navíc jsou případy zasazeny do dnešní doby, takže vše působí neotřele. Pilot vzbudil veliká očekávání a tak jen málokoho napadlo, že se v následujících čtyřech řadách dočká i sotva průměrných pokračování. Ale stalo se. Opravdu výborné, pětihvězdičkové, byly tři, možná čtyři díly. Zbývající se vezly na kultu, který kolem seriálu vznikl. Většinou je srážela překombinovanost a splácávání mnoha příběhů do jednoho dílu. Po shlédnutí všech řad, se jeví celý ten koncept, který má působit propracovaně, spíš jako pouhá pouťová atrakce. Ano, je to nabité spoustou opravdu dobrých momentů, ale s odstupem času je zřejmé, že tvůrci čím dál vice spoléhali na tu rozverně dynamickou formu; které bylo občas nadužito na úkor přehlednosti vyprávění. Nicméně i kdybych se pokusil pouhou matematickou cestou hodnotit celý seriál, pořád se dostanu i přes ty minimálně dva slabé díly, na krásné 4*. ()

frings

Na postavu Sherlocka jsem si déle zvykal, ve výsledku je pro mě tato tato série vynikající, inovační a rád se na ni znovu podívám. Ten humor je opravdu luxusní :-) Jen ta skvělá hudba mi SILNĚ připomínala DEXTRA a to mě štvalo... ()

BoXBe

Helemese. V nestřeženém okamžiku vypálená dávka britského humoru, svižného střihu a inovátorského přístupu diváka v domácím teple zařeže do sofa. Tenhle Sherlock, byť z 21. století, je mnohem blíže Doylově postavě, než například Ritchieho slátanina. Freemana jsem si vyloženě užíval a Cumberbatch na mě působí jako stejně překvapivé zjevení, když jsem se prvně setkal s Dexterem. Britové si umíchali vlastní drink a i když jej zatím servírovali jen ve třech přetékajících sklenicích, přišel jsem mu rychle na chuť :-) Po dalších třech drincích můžu směle zvýšit na plný počet. Rozuměj, sice v kontextu televizní produkce, ale ve srovnání s řadou ****** v kinech, je to spása pro divácké nadšence :-) No, třetí série už hodně s divákem experimentuje, tak to beru jako třetí album zrající kapely a doufám, že čtvrté nám vytře zrak. ()

blitzer

A Study in Pink: 5*; nejzábavnější díl série, asi proto, že jako první oslní svou originalitou. Přenesení Sherlocka do dnešní doby je určitě dobrý nápad, pokud se uchopí za správný konec, což se tady bezezbytku podařilo. Hodně se mi líbily ty technické finesy se zobrazováním smsek apod. Navíc mi bylo sympatické, že jsem tu poznal několik originálních povídek A.C.Doylea, ze kterých tento díl vycházel. The Blind Banker 3*; zápletka je o poznání slabší než v prním díle a celá ta záležitost ohledně asiatů-pašeráků mě moc nebavila, takže jsem se místy i nudil. Navíc mi přišlo, že slovní přestřelky mezi Sherlockem a Watsonem nebyly tak vydařené jako minule. The Great Game 4*; rozjezd a celá první půlka byly parádní. Scény s časovým limitem na vyřešení nějaké záhady byly skutečně zábavné a silně mi připomínaly sérii Saw. Ke konci bohužel nastal zlom a děj začal být dost nepřehledný. Finále zůstalo otevřené, takže jsem zvědavý na další díly. Pozn.: musím vyzdvihnout hudbu, která je podobná té z Ritchieho filmu a nutno říct, že oběma Sherlockům sluší. Tady je možná ještě zajímavější, protože s moderním světem tak trochu kontrastuje, ale zároveň ho propojuje s atmosférou původní látky. 2. SÉRIE: imho měla vzestupnou tendenci, takže A Scandal in Belgravia 3*, The Hounds of Baskerville 4* a The Reichenbach Fall byl zatím asi nejlepší díl z celého seriálu, proto jasných 5*. ()

Kolikokoli

Moffat mě s každým dalším počinem ujišťuje, že je opravdu seriálový Bůh. Jeho Jekyll je naprosto famózní a Sherlock je ještě o kus lepší. První série byla výborná, ale ani z poloviny ne tak dobrá, jako ta druhá. Zvláště Skandál a Vodopády jsou naprosto bravurně zvládnuté - od scénáře, kamer, hudby až po samotný příběh a napětí. Herecké obsazení je nevšedně vyrovnané a fungující a taková chemie, jako byla mezi M a S se nikde jen tak nevidí! ()

SHI-SHA

První řada se mi strašně líbila, ale nebyl jsem z ní tak nadšený, jako většina místních uživatelů. Pak přišlo něco, co jsem snad u žádného jiného seriálu nezažil - kvalitativně jde nahoru! Hlavně finále druhé a třetí řady jsou jedny z nejlepších seriálových zážitků všech dob. Bez sebemenšího zaváhání pět hvězd! ()

okkac

Překvapen pětihvězdičkovou záplavou mých oblýbených uživatelů jsem se konečně také dokopal k podívání. Rozhodně se jedná o velmi povedený počin, který je sympatický, že první série jsou vlastně spíše tři 90-minutové filmy. Dále obsazení hlavní dvojice a několika vedlejších postav. Po výborném skvělém prvním dílu trochu slabší druhý, ale opět výborný a asi nejlepší třetí, kde dostaneme několik zmínek o ČR a osobně se potkáme se Sherlockovou arcinemesis Moriartym, který mi ale svým obsazením přišel jako menší fail. Rozhodně bych čekal někoho více mužnějšího. Na plný počet to není. Uvidíme, co přinese další série, když už to končí, tak nechutně velkým cliffhangerem. UPDATE: Tak druhá série se vyšvihla také a ten seriál už získal mé sympatie. Cliffhanger z konce předchozí série byl vyřešen originálně a může se směle pokračovat. Takže zvyšuji hodnocení o jeden stupeň na plný počet. První díl s Irene Adler byl špičkový a samotná Irene božská :-). Hororoví Psi Baskervillští pěkně odskočili z Londýna do pochmurných blat a závěrečný díl, kdy dojde k finální konfrontaci s Moriartym, který už konečně vzbuzuje respekt dokáže vyvolat dost emocí. Čekání na třetí sérii bude dlouhé. Třetí série má v sobě hodně komediálních prvků, které bohužel to trochu srážejí a tak je to zatím nejslabší serie. The Abominable Bride speciál, kkdy se Sherlock odehrává v 19. století vypadal, že bude stát samostatně, ale ve skutečnosti je propojený s dějem seriálu mnohem víc, než se zdá. Někdo to Gatissovi nebude moci odpustit, ostatní to budou považovat za povedené hrátky s dějem. ()

Radiq

No, tak tohle se mi možná líbilo víc, než filmová pecka od Guye Ritchieho. A to hlavně kvůli propracovanosti případů a zasazení do současnosti. Nechybí tomu jak vtip, tak důvtip. Postavy jsou silně sympatické a modeluje se nám to do budoucna opravdu znamenitě. Někdy je Sherlock až přehnaně moc chytrej, ale to tak asi musí být, aby to diváka dokázalo ohromit. Ale parádní je to, že k tomu není potřeba hromada akce, jak je tomu u zmiňované celovečerní filmové verze. Těším se na další pokračování... Tři jsou totiž málo... A další nášup třech dílů jenom potvrzuje moje předchozí názhory. Rozhodně je to nejlepší série týkající se tohoto über-detektiva. Opět je ale přehnaná ta dedukce a všimnutí si sebemenších detailů ve zlomku vteřiny. Jenom kvuli tomu uvažuju, že snížím hodnocení na 4, ale to je mi zase líto. Su zvědavej, jak se to vyvine v dalším pokračování... Ani další tři díly nejsou žádným zklamáním. Vysvětlení Sherlockovy smrti z předchozí série mě sice nějak extra nenadchlo, ale zase to mělo jiny silny stránky. K těm patří hlavně hlavní padouch Magnussen. Trošku slabší byl svatební díl, ale to jenom zdánlivě, protože rozuzlení stálo za to. I když se jedná o hodně kvalitní a zábavnej seriál, už mě přešlo to prvotní nadšení a snižuju na 4. Né že by klesla kvalita, ale spíš to nadšení... ()

bartias

Myšlenka zasadit příběhy proslulého geniálního detektiva Holmese a jeho parťáka Watsona do současného Londýna je sice skvělá. Ale po slibném prvním dílu jde nadšení dolů. Na jednu stranu je úctyhodné, že něco takového dala dohromady veřejnoprávní BBC ("čétéčko" může rudnou studem). Na druhou stranu je na Sherlockovi ta televizní produkce moc vidět. Někdo to bude brát jako klad, ale v době, kdy americké seriály běžně vypadají jako třičtvrtěhodinové filmy, se to jednoduše zdá málo. Nešťastně působí i rozhodnutí sevřít děj do tří uzavřených devadesátiminutových epizod. Na povadajícím tempu druhého a třetího dílu je poznat, že tvůrci původně zamýšleli klasický poloviční formát. Přes mírné zklamání zůstává Sherlock zábavným dílkem, které stojí za to pohlídat si i v případě druhé série. 7/10 ()

AdaMM

Po prvním dílu vím jediné: musím se co nejdřív podívat na ty další dva! Awesome! -- po druhém dílu jsem si musel týž den pustit třetí - a jsou prostě geniální oba dva! jeden z nejlepších seriálů, co jsem měl tu čest vidět. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

29.11.2018

V nové drákulovské minisérii od tvůrců seriálového Sherlocka se v hlavní roli objeví herec Claes Bang (Dívka v pavoučí síti, Most). Třídílnou sérii dělají Steven Moffat a Mark Gatiss pro BBC a… (viac)

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest letos nabízí velmi kvalitní dramaturgii a zajímavé hosty. Tím jistě nevyhledávanějším bude francouzská herečka Catherine Deneuve… (viac)

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (viac)