V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

kocik1

Na jedno jediné zhlédnutí.Co taky čekat od filmu, kde se vrah přijde dobrovolně a hlavně nesmyslně přiznat, aby divák náhodou omylem nefandil tomu, komu nemá? Co taky čekat od naivní konstrukce, že si vrah vybere obhajobu podle toho, že nedokázala vysekat z vězení už jednu její předchozí oběť, se kterou by si ho ale nikdy jiný ani náhodou nespojil? Jednou a dost, to mi rozhodně stačí.. ()

Cedr

Napínavý thriller se skvělým scénářem podle klasického receptu. Z vedlejších rolí potěšil zejména William H. Macy. Opět je znát, že scénář je postaven na kvalitní předloze. ()

Copacabana

Výborný M.McConaughey, ukázal, že sa vie chopiť aj vážnej hereckej úlohy (presne vystihol tú právnickú dravosť), ktorá mu svedčala rovnako ako účes, prezmenu ulízaný dozadu. Film vystupuje z radu čerstvo točených filmov, ktoré sa mi neraz zdajú ako kópie samy seba. Bravúrne natočené , tie zaostrovania kamery veľmi pekné, príbeh super, podľa knižnej predlohy, jednoznačne vtiahne do deja a aj napriek dlhšej stopáži nenudí. Plus presvedčivé herecké výkony, oplatí sa vidieť! ()

Doudis19

Jedna z epizod Bostonských kauz roztažená a zakamuflovaná do celovečerní, zábavné podoby. Kde typologicky stejného Jamese Spadera nahradil zase po delší době obstojný McConaughey. Slušné napětí, zvraty i vedlejší herci dělají z Obhájce slušný, ale nijak objevný, právnický thriller. ()

chelseaman22

Člověk by byl řekl, že zná pravdu po 70 minutách. Jak je tedy možné, že v následujících 40 minutách se děj x krát zamotá a v posledních třech minutách precizně rozmotá do skvělého finále? Jsem rád, že Matthew nehraje toho Novou omletého přizdisráče. V roli obhájce si počínal s noblesou Conneryho před 30 lety. Nečekané resumé, příjemně neotřelé a hlavně poutavé. Share! 86% ()

Triple H

McConaughey sa po X rokoch vracia herecky do hry, zase ako právnik a zase sa pritom potí a leskne v jednom zo zaparenejších štátov USA. Po všetkých stránkach pevná a solídna záležitosť. Phillippe ma prekvapil - mohli by sme ho vídať v main streame častejšie. Palec hore. ()

ivan_drago

Luxusní právnické drama nejen proto, že "Makonahy" konečně hraje. Nejvíc mi ale v hlavě utkvěla matka "Ruletova" - pěkně zahraná svině. Na právnický film velice svižný střih, ale nijak rušivý. Potěší velké množství detailů, na hodinky boty a tak... Příběh podaný s jistotou a napětím sálajícím z každé situace. I herci byli trefeni skvěle a všichni se podílejí na vysoké kvalitě filmu. Moc povedené. ()

Sonnik

Hodně dobré tři! Pořád tomu ale něco chybí. Nedávno jsem s Mattem viděl "Time to Kill" a bylo to mnohem lepší. Chybí tomu trošku svižnější nebo atraktivnější závěr nebo luxusněji zahraný záporák. Phillipe to podle mě moc nezvládl a celé to vlastně táhne seběvědomý Matt a W.H. Macy se svým wtf účesem. Jinak je vidět, že předloha musí být kvalitní, bohužel se to mohlo obejít bez klasických scén, které jme viděli už tolikrát: Haller s dcerou na fotbale, Haller předává spící dceru svojí ex, Haller fornikuje se svoji ex a následně to chtějí tajit před dcerou. Za tohle by se ve mě krve nedořezal. Raději vystřihnout a udělat z toho 90 min! "I said the hospital, not the morgue." ()

Jizni Tlapa

První půlhodinka diváka lehce rozehřívá a McConaughey do toho polehounku našlapuje. Na pomyslném plynu film přidává v momentě prvních dějových zvratů, které naťuknou dějovou linku zcela jiným, divákem nepředvídatelným směrem. To vše v rytmu skvěle volené "černé" muziky. Dějové zvraty se odehrávají na samé hranici snesitelnosti a přehlednosti, takže by se nemělo stát, že se v ději utopíte, jako u podobně stejných tématických snímků. Škoda překrouceného závěru, který mému hodnocení sebral pátou hvězdu!! ()

Mrkvič

Nějak ani nevím, co se mi na filmu tak líbilo, ale prostě to bylo slušný. McConaugheyho rád nemám a tady si ani nevybavím po pár hodinách, jak se celý film tvářil. Asi zase nijak. Toho vykreslování jeho charakteru bylo až až, že to musí pochopit i stará babča, která vidí první takový film. Přechcávačka s vrahounem je vlastně hrozně jednoduchá, jen ji místy naruší náznak nějakého zlomu, který se ale nekoná, a tak film "vygraduje" takovým neujetým, normálním dobrým koncem. Až bych skoro ubral hvězdičku :) Jenže právě ta nenucenost nějakých drastických zlomů a vyznění takové reálnosti dělá film zajímavým. ()

Sfinkter

Poctivý thriller ze života svérázného advokáta, který není žádným moralistou a ideálem etiky. Kostrbatý závěr snímku trošičku ubírá na síle, nudit se však určitě nebudete. ()

viperDavid

Protože jsem dávno tomu než byl filmík natočen četl knihu, zas taková pecka to pro mě nebyla. Myslím tím příběhově, protože můj mozeček s dokonalou pamětí porovnával každou scénu a nejapně se smál, když něco vynechali. Přihřátej Matthew se však do role zkurvenýho obhájce debilů neuvěřitelně trefil a jeho gay partner Ryan Phillippe s tím nasládlým ksichtíkem taky vypadal že sem tam nějakou tu holku z katolické školky přefikne nožíkem. Celkově v zato musím říct, že se natočení povedlo a tak i já dávám nadprůměrné hodnocení. ()

Belbo

V rámci tvroby posledních několika let jasný nadprůměr. Skvělý scénář, tempo, nápad, charaktery postav a tak bych mohl pokračovat dál. Možná není obhájce na čistých pět, ale čert to vem. ()

Lachtaan

Prozatím nejvyšperkovanější právnický film a hvězdný bod v kariéře mého předního oblíbence Matthewa McConaugheyho. Po boku skvělého W. H. Maceyho nebo stále krásné Marisy Tomei jsem se dočkal napínavého snímku na tom nejlepším pomezí - thrilleru a dramatu. Jen konec již trochu sípal z posledních sil a přišel ohromně nečekaně, jinak jsem i po roce stále nesmírně unešený. Musím dohnat i Matthewův Čas zabíjet. ()

rowdys

V podstate klasický právnický thriller, ktorý sa nehrá na žiadneho Michaela Claytona no má v rukáve dosť prekvapení a svižne tečie, takže ma bavil. McConaghey po štyroch rokoch konečne dostal úlohu, v ktorej si ho môže vychutnať aj heterosexuál (žiadny shirtless tentoraz) a Hallera zvládol obstojne. Tohto Connelyho som nečítal, takže prirovnávanie vynechám, no film bol rozhodne príjemným a štýlovým prekvapením s takým akurátnym kompromisom pre nenáročného i toho prieberčivejšieho diváka. Bol by z toho i celkom chytľavý seriál. A teraz si idem pustiť ten našľapaný letný soundtrack. ()

KitFisto

Tak tohle dávám za plný počet protože Matthewa McConaugheyo jsem ještě v tak hustém filmu a tak dobrý roli neviděl. Film překvapivý sakra hodně, až do posledních okamžiků. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011