Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

Dave9794

Vizuální a dialogový skvost! Jedinečný film nemající žádného "dvojníka", o kterém bych věděl. Skvělý ženský herecký výkon.. Všechny klady tohoto filmu zde již byly řečeny a nerad bych se opakoval. Snad jen mohu doporučit, kouknout se na toto vesmírné drama v co nejlepším a největším obrazu. Zážitek z kina musel být nepopstatelný. !!SPOILER!! Jediné co bych vytkl je štastný konce, ale to už je věc názoru. Avšak jsem rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Jinak by mi bylo líto, že csdf nemá 6. hvězdu. ()

satanjel

Vizuálne geniálne. Zachytenie všetkých tých pohybov, rotácií, akcie a reakcie, no neviem si predstaviť, ako by sa to dalo lepšie nafilmovať. Len mi trochu vadilo, že film je moc ukecaný. Teda lepšie povedané, že keď Sandra rozpráva, je to strašné klišé. Tie pasáže mohli úplne vynechať. Filmu by nechýbali, len by sa tým zvýraznila atmosféra vesmíru. ()

SuicideKing

na sledování v domácích podmínkách naprosto nevhodný film, nicméně v kině bych to asi hodinu a půl nevydržel.. jednu hvězdu jen pro to,že to 3D muže vypadat tuze dobře, jinak film je odpad ()

dawnie

Jak to bylo krátký, tak to bylo dokonalý. Přijde mi, že Gravitace se vyznačuje takovou formou dokonalosti, která je v naprostý symbióze s tónem filmu: nepředvádí se, prostě tam je. Nekonal se žádnej patos (ač jsem se chvilku bála, že přišel, ale nééé, a za to jsem vděčná pane Cuarón, protože to jste kanóóón:D), Sandra příjemně vynervená a realisticky funící, stárnoucí švihák Clooney proklatě sympaticky poletující kolem, všechno rámováno dlouhatánskýma záběrama à la Kubrick v nejlepší formě, hudba (hlavně v závěru) opravdu dechberoucí. Neuvěřitelně osobně a zblízka je nám tu zprostředkovanej pocit, jaký to up there nejspíš je pro bytost ze Země - vakuum, klid, ticho, a obrovská prázdnota. Nějak tenhle film pořád nemůžu dostat z hlavy... v tom je jeho největší síla. ()

DjangoDoe

Už po Väzňovi z Azkabanu (pre mňa najlepší Potter) som vedel, že Alfonso Cuarón skrýva výnimočný filmový talent, ktorým nás jedného dňa dostane. Ako vidím, nemýlil som sa, pretože dal žánru sci-fi/thriller nový rozmer, ktorým predstavil jeho najnovšie dielo. Je jasné prečo si mohol dovoliť len dvoch kvalitných hercov, keďže 90% rozpočtu zožrali efekty, ktoré museli spôsobovať grafickým designerom orgasmus. Geniálne dlhé nestrihané scény sú hádam najkvalitnejšou prácou, akú som videl vo filmovej brandži. Herecký výkon Sandry Bullock je postačujúci aspoň na oscarovú nomináciu. Clooney ako astronaut taktiež nesklamal. Po dejovej stránke film trochu pokulháva, čo je škoda. Verím, že sa dalo zo scenára vyčarovať niečo lepšie, ako sa len dostať z bodu A do bodu B. ()

Gromit

Už jsem se smířil s tím, že Gravitace není novodobá 2001: Vesmírná odysea a že v ní George Clooney hraje spíš druhé housle. Důležité přece je, že se jedná o film, jaký tady ještě nebyl. Od začátku do konce jsem měl pocit, že tam jsem taky. Tam, vysoko nad Zemí. V tom hrozivém tichu odkázaný sám na sebe. A o tom to je. O té jedinečné atmosféře. Není divu, že si pro Oscara za režii došel letos právě Alfonso Cuarón. Ale v IMAXu bych to vidět nechtěl. Můj žaludek už není zrovna nejodolnější. ()

sWONDER

No, viac ako sa mi páčili perfektné efekty, napatie a životný výkon Sandry Bulock, mi vadila americká duchaplnost a všetky tie typické omáčky. Priznám sa, dosť som riešil aj reálnosť, čo mi samozrejme kazilo dojem a akosi som sa aj nudiť stíhal. Za iných okolností (mám na mysli kino a 3D), by ma asi všetka tá úchvatnost presvedčila, že Gravity je vynikajúci snímok, ale... Technická stránka je samozrejme dokonalá, no mne to nestači. ()

kyLuke

Filmová akademie mě letos dost zklamala. Mé oblíbené "Rivaly" nenominovala ani na jednoho Oscara. Já bohužel ani jeden z těch dalších Oscarových filmů neznal. Proto jsem se rozhodl doplnit si znalosti... a udělal jsem dobře. Gravitace je fantastický a po dlouhé době skutečně originální film. Vlastně vidět ho v kině byl bych naprosto unesen. Zlatou sošku přeji jak samotnému filmu, tak Alfonso Cuarónovi, ale nesmím také zapomenout na kameramana a pána, který vytvořil k tomuto filmu triky. Sandra Bullock utáhla celý film bez jakýchkoli potíží a George Clooney tady byl jen proto, aby si zahrál sympaťáka, o kterého Sandra Bullock nechce přijít. Dokonalý film, kterému budu v březnu držet nejvíce palce!... podařilo se a "Gravitace získala 7 Oscarů( i když jsem si ještě přál za film a minimálně Sandře Bullock. Ale 12 let v řetězech byl jistě pro Akademiky lepší film). ()

sluzevsky

Snímek je příběhové bidný, zato ale vše dohání zpracováním, efekty a tím vystižením atmosféry, která nastává při vesmírném dramatu za vysoké pravděpodobnosti nevrácení se na povrch Země spjaté s rychlým úbytkem kyslíku a spolu s tím i přemýšlením nad vlastním pozemským životem, který doposud neplodil ovoce a spíš naopak. Na Sandru Bullock bych při obsazování zřejmě ani nepomyslel. Udělal bych ale chybu, svým výkonem mne mile překvapila a do toho tvrdý a na situaci klidný George Clooney, její spasitel, tomu jen a jen přidal. ()

JohnZ87

Povedený komorní vesmírný thriller, který podobně jako snímek Moon dokazuje, že i s minimálním počtem herců na place se dá natočit excelentní podívaná. 85% ()

Dantte..

Clooney a Bullock skvělí, soundtrack famózní, závěrečná scéna dechberoucí, ale stále u mne u Cuaróna vyhrávají mnohem osobitější Potomci lidí. Oscara za precizní režii si asi zaslouží, ale jako nejlepší film roku (nebo jeden z nejlepších) u mě asi ne. 65 % ()

SkupaCorba odpad!

7 Oskarov? Začo? Za vzdychanie Sandry Bullock 90 min.? Pri tomto filme som trpel. Chápem že Gravity nieje o príbehu ale o krásnej výprave v 3D okolo Zeme. Neoslovilo ma to. 10% za Sandru v gatkách. ()

Miagy

Myslím si, že tento film si našiel miesto medzi divákmi, avšak z pohľadu dokumentárneho. Mám rád dokumentárne filmy a preto sa mi tento páčil. Sci-fi filmy neuznávam a nepozerám, tento sa ( podľa môjho názoru) snažil skôr zobraziť "život" tam hore, na stanici ISS a podobne. Skôr si však myslím, že bol pritiahnutý za vlasy a nie tak celkom reálny, verím však, že nič podobné nikto nenatočil, PLUS: prostredie, akcia, zábery na vesmír a zem, hudba, MINUS: ťažko uveriteľné situácie, pre niekoho istotne nezmyselné, "divný" Clooney. ()

Basso

Zo začiatku ma to nejako nechytalo za srdce a myslel som si, že to vypnem. Potom však konečne nastala žiadaná akcia, ktorá ma donútila položiť ovládač. A neurobil som chybu. Postupne som nasával vynikajúce spracovanie tohto vesmírneho divadla. A všetko vyvrcholilo na konci. Finálna scéna sa podľa mňa ani nedá ohodnotiť slovami :) Od Cuaróna som toho moc nevidel, ale od teraz si pozriem každý jeho film. Kruh uzatvára veľmi dobrý soundtrack v celom filme. ()

ANTYCHRYST

Díky bohu za 91 minut. Asi jsem z jiné planety, ale tohle byla neskutečná nuda, kde jsem jenom čekal na konec filmu. Ano pohled na naší planetu z vesmíru je překrásný .. Za tyto záběry je taky ta 1 * Hlavní 2 postavy mohl hrát kdokoliv i bezejmenej herec... a svlékací scénku ze skafandru by dala kdejaká fešná herečka. Bylo mi úplně jedno co s nimi bude neměl jsem jedinej důvod se vžít do jejich role. Za tohle bych nezaplatil v kině ani 10 korun. Nezajímavej, maximálně nudnej, nic neříkající film. To, že tam jsou krásné záběry z vesmíru z toho dobrej film neudělá. 20 % ()

joelly01

Chytlo me to od prvni minuty a nepustilo az do konce. Coz jsem vubec necekala!!! George mohlo byt, pravda, trosku vic, ale zase nemusim porad nad vsim nespokojene mrcet. Co se tyce filmariny tak to uz zde napsali vsichni ostatni. Vizualne naprosto uzasny film, opravdu neco unikatniho. Bohuzel jsem nevidela v kine, jen na nasi "uncool" ponekud "vypoukle" televizi.. ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)