Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

kukkik

Blbost. Naprosto nevyužitý potenciál jinak výborného námětu. Celý ten film si říkáte, kdy už ta kráva zhebne a v neposlední řadě, jak proboha mohla projít psychologickými zkouškami NASA??? Pokud vím, jsou to jedny z nejpřísnějších na světě a jelikož trvají několik měsíců, tak je vyloučené že by si nevšimli, že se očividně nevyrovnala s minulostí a je psychicky labilní. Jinak po stránce grafické nedá se nic moc vytknout. A člověk jen v duchu počítá ty miliardy dolarů, které paní Bullocková ničí bez mrknutí oka ;) ()

Acrobat

http://www.youtube.com/watch?v=XBi6F5vVSj8 V Seville som sa priplichtil do obrovskej procesie vzdávajúcej hold tomuto filmu. Niesli pod baldachýnom originálnu kópiu Gravity, ktorú chceli zanechať pre budúce generácie ako niečo výnimočné, presahujúce, generačné. A preto sa mala podľa celoeurópskych zvyklostí uložiť v kupole baziliky. Miestny biskup spolu so starostom rýchlo premeriavali očami dav a ukázali na mňa. Zrejme ich zaujal môj zjav človeka oblečeného podľa módy druhej polovice 19. storočia. „Vynesiete to hore?“ Žeriav ma dvíhal a keď som to tam s radosťou a bázňou dával, neudržal som slzy. Dole veľká oslava, avšak hore šli myšlienky. „Od stavby Babylonskej veže nebolo ľudstvo tak blízko povedzme Bohu, ako teraz, skrz tento snímok.“ Pokorný k matičke zemi, vzdávajúci hold človečenstvu. Slová zbytočné. Iba kontemplácia. (videné 18.04.2014, BD) ()

diodoros

Príbeh síce jednoduchý, ale vďaka dychberúcemu vizuálu (porovnania s Vesmírnou odyseou sú na mieste), skvelej hudbe, dusivej atmosfére a frustrujúcemu zvuku (dýchanie, tlkot srdca...) ide o nezabudnuteľný zážitok. Plus k tomu výborní herci (hoci prakticky iba dvaja), dokonale a do detailu prepracované efekty, krásne aj zároveň stiesňujúce obrazy vesmíru a existenciálne posolstvo o vôli žiť tento zážitok ešte umocňujú. Možno to nie je všetko úplne realistické alebo presne do každého záberu pravdivé, ale aj tak to vyráža dych. ()

fallanga

Film měl skvělé efekty a skvělou hudbu. Celé audio bylo takřka dokonalé. Ale to čím byl film výjimečný je pohyb v nulové gravitaci, který byl skvěle zpracován. Jinak tam nenacházím žádné klady ani zápory. Klasický průměrný film. ()

Ceberus

Dokonale zvládnuté řemeslo - od herců, přes vizuální efekty až po hudbu. Soundtrack filmu mi po dlouhé době konečně nepřipadá příliš generický a zní osobitě, nezaměnitelně. Vývoj událostí je sice od jisté doby tak nějak odhadnutelný scénu po scéně, nicméně i tak jsem si tu jízdu užil. Člověk si také uvědomí, jak je jeden lidský život titěrný v porovnání s vesmírem. Je také oslňující, jak málo herců stačí, když je silný příběh a kvalitní green screen. :-) ()

Luckyman

Tento film som videl dávnejšie, včera som ho videl už po druhý krát v amfiku a zobralo ma to ešte viac ako na prvý krát. Neskutočný film s neopakovateľnou atmosférou a strhujúcou hudbou. Neopísateľný zážitok na obrovskom plátne a skvelým zvukom! ()

Jazz06

Jak se říká: na posranýho aji hajzl spadne. Chudák doktorka Stone měla tolik smůly, že jsem se ke konci už musel smát. Na druhou stranu to lehce "vyvažovalo" neskutečný štěstí, s kterým se na poslední chvíli vždycky zachránila. Příběh žádnej, ale vizuál naopak úžasnej. Triky bomba. Jinde než v kině to asi nemá význam. Clooney skvělej. Dokonce to má i správnou délku. Po dlouhé době zase film, kterýmu stačí 90 minut. Viděno ve 3D. ()

Wyrdas

Trocha té nové technologie, bravurní audio a až překvapivě prázdný děj. Že to k sobě nesedí? Ano, já vím. Kdyby byla bývala Sandra nahá, dalo by se z toho udělat parádní samo porno, ale takhle je to jen survival utíkačka vesmírem. Ve zkratce nám film ukáže nové technologie vhodně využité na ztvárnění nekonečného a temného prostoru tam nad námi, ale tím to jednoduše končí. S dobrým svědomím nemohu dát víc než tři hvězdy, ale s trochou soudnosti k tomu zůstanu u dvou. Ukamenujte mě, ale já mám raději trošičku složitější děj. ()

umbjaz odpad!

Proč? Proč jen jsem musel ten film vidět? dlouho jsem se vyhýbal komentáři i hodnocení, ale nakonec jsem se odhodlal. a jak to dopadlo? asi následovně: Kdyby se jednalo o maximálně 30 minutoví dokument o možném nebezpečí na orbitě naší planety, bylo by to super a to dost možná i na 5 hvězd. ale jako náplň hodinu a půl dlouhého filmu, kde jde jen o to, dostat divákovi pod kůži trochu té paniky a závratí (viděno ve 3D a občas se dostavila) je to silně ,silně, silně, fakt kurva silně pod průměrem. Tu blbku Bollocksovou fakt nemusim, George už trochu míň, ale jen pokud je to muž, který pohledem zabije kozu. jinak má taky svoje nedostatky. a pokud jde o film, o jeho náplň a především scénář. no upřímně věřim tomu, že s přáteli kdysi na střední by jsem napsaly tak o tři hvězdy lepší film. ()

Slimakovec

Takže si to (spojler alert) pome shrnout: To si takhle klasicky opravuju raketoplán. Pak najednou natvrďáka rána jaksviň, přilítl nějakej vesmírnej bordel a raketa je na sr... padrť. Se vzpamatuju a hele, vesmír, nemám se čeho chytnout a plavu si to fuč. Najednou týpek, chytne mi, přiváže provazem a táhne jetpackem zpátky. Oba se ujistímě, že raketa je opravdu v hajzlu. Letíme haldu kiláků na vesmírnou stanici, že si vodtamtud vezmem lift Sojuzem na Zem. No jo, jenže mi dochází kyslík a týpkovi palivo. Nějak se tam jakože dostanem ale už neni palivo a přistání tam bylo trochu tvrdý, takže visíme na provaze, tak mi týpek helfne tim, že odepne. Zustávám jen já. No jako trochu to tam prolezu, vlezu do Sojuzu, ovládám ho jakpán. No najednou zase ten vesmírnej bordel, si trochu pomachruju s tryskama a uplne vpohodě si vodpochoduju, bordel mi jen trochu nadachmal povrch... A motor. nefunguje, tak se dokloužu k japonský stanici, vezmu jejich únikovej modul, votestuju pár tlačítek psanejch těma jejich runama a trefim se, že mi to lifruje k zemi. No jako přežiju to a válim se ve vodě. Tam teda málem chcípnu, bo mám těžkej skafandr a s tim se voleblěplave. Odepnu ho a normálně vylezu. A pak si jdu vsadit barák na ruletu na nulu, bo to je takový štěstí, že nevim. ()

BigBang

Paní Bullock v padesáti vypadá skvěle. Na to jsem při sledování filmu myslel nejvíc: z hlediska lidí před několika generacemi jsou dnešní lidé, pokud mají blahobyt, téměř jiným živočišným druhem. 50letá žena třeba v době kolem r. 1800 měla s pí Bullock hodně málo společného. ()

netWoor

Komorní příběh, kde hlavní roli hraje ne-gravitace. Pokud je na scéně ta, je to úžasná podívaná, pokud na scénu vstupují lidé a jejich dialogy, úžas se poněkud vytrácí. Závěr je hoooodně "zrychlený", ale co už ... pěkné ... ()

pulDag

Audiovizuální nátřesk. Nejlepší dosavadní 3D v IMAXu. Realismus je přitažený za vlasy, ale nic co by mi rvalo žíly a zkazilo celkový dojem. (2x IMAX) ()

sybille

okolo zeme letia úlomky zo satelitu a ničia jednu vesmírnu stanicu za druhou... našťastie ale vždy len tú na ktorej sa hrdinka nachádza takže môže isť na ďalšiu a ďalšiu... ludia vážne? toto vám príde reálne? ... jediné čo oceňujem je ten mindfuck s Clooneym ... 2* za krasny vizual ktorý ale pre mňa fakt nestačí ()

Magnolia666

Když to teďporovnám s Marťanem, tak tomu prostě musim dát o hvězdu víc, než Marťanovi. Jsem ráda, že se šťastný konec dá natočit i bez přílišného amerického jásání, tleskání a poplácávání se po ramenou... ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)