Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

Roman.Caesar

Viděno ve 4DX kině. Efekty jsou super, tento film byl patrně natočen přesně pro taková zařízení. Jinak to byla neskutečně dlouhá nuda, pustit si to doma, tak to v polovině vypnu... ()

noby

Všechno, co jsem od Cuaróna viděl, se mi líbilo, ale po Gravity jsem na to zapomněl. Gravity je famózní! I přes scénář, který si docela často pomáhá, i přes herečku, která mi standardně bůhvíproč leze na nervy, tenhle film je klenot. Minimalismus v nejlepší formě, jak to mám rád - Cuarón používá maximálně jednoduché a maximálně silné věci v nejnutnější míře, a všechny do sebe bezchybně zapadají. Jedinou slabinou filmu je, obávám se, že podruhé už to bude výrazně slabší dojem. Asi to raději podruhé neuvidím :). P.S.: IMAX filmu nesmírně sluší. Ach, ten vizuál! ()

provitamin

Áno, vesmír je tajomný, temný, záhadný,... ale aj nudný. Film stojí prakticky len na 3D efektoch. Tá atmosféra ma akosi minula. Hoci má Gravitácia krátku stopáž, veľmi tu chýba nejaký dej a hlavne viac postáv. Hlavní hrdinovia v snahe zachrániť sa putujú raz sem, potom zase tam, raz im dochádza kyslík, potom sa niečo posere, potom prídu vesmírne trosky. Bez 3D by to boli možno 3 hviezdy, takto slabšie 4 a to som ešte nezohľadnil že zase za celú katastrofu môžu chudáci Rusi. ()

Lucindajet

Pouštím si zpětně trailery a mám sto chutí jít na to znovu i do toho blbýho portugalskýho kina kde nás bylo 5 a mrdli tam přestávku. Tohle je prostě super, úplně jiný než cokoliv co jsem viděla a strašně dobrý. 156 střihů z nichž tak čtvrtina je během pětiminutové scény, no to jsou záběry, vždycky si užívám ten dvanácti minutovej záběr v Potomcích lidí a tady mi Alfonso postavil film jen z takových. A komentář sonneryho to přesně vystihuje, věřím že kdybych to neviděla tak bych ty názory že to je must see v kině považovala za přitažený, ale kdo viděl, ví, že není a jsem moc ráda že jsem to neprošvihla. ()

MareT.

Ten pribeh je opravdu v pozadi. Jde o typicky survival, ale jelikoz se cele odehrava na tak uchvatnem miste, kde si nedokazete ani predstavit, ze nekdy ve svem zivote uviznete, ta drzka otevrena udivem se nezavre a mistama to s vama opravdu trha. Jen me neprestal hlodat pocit, ze Gravity je mozna jeden z nejlepsich filmu 2013, ale mam strach ze to dal nedotahne. Neprijde mi film nadcasovy (hlavne kvuli absenci hlubsiho pribehu) a tudiz se musi kovat, dokud je zelezo horke. Tohle zelezo totiz asi vychladne drive nez si myslime. ()

Sancty

Výlet do kozmu na ktorý sa nezabúda. To, že je Cuarón človekom na správnom mieste, som zistil už pri jeho predchádzajúcej tvorbe, ale že mi opäť dokáže riadne vytrieť zrak tak ako nik iný z jeho brandže, som už akosi nečakal. Intenzívny, ba priam až fyzický zážitok, ktorý vo mne rezonoval ešte dlho po vzhliadnutí. Najsústredenejšia réžia akú som kedy videl, živá kamera, vďaka ktorej som mal pocit, že sa osobne zúčastňujem toho veľkolepého divadla a dych berúci hudba. A v neposlednom rade hlavná predstaviteľka, ktorej jednoducho nešlo nedržať palce. Ak má ešte nejaký význam zájsť sa pozrieť na veľké plátno, tak Gravity je jasnou odpoveďou, pretože v bezpečí domova stratí svoje jedinečné čaro a stane sa z neho IBA film. Desať rokov po premiére potvrdzujem, že som sa nemýlil. ()

Litvicek

Rozhodně podle hodnocení jsem si od toho sliboval mnohem víc, než se mi dostalo ale nemohu říct, že by to bylo zklamání. Kosmické drama, které je bravurně natočené a podpořené skvělými hereckými výkony. George a Sandra, užasné. Děj není nijak zvlášt extra ale to taky není potřeba, někdy je i ta nejprostší zápletka, tou nejlepší. 4 hvězdy zcela odpovídají filmu, víc bych tomu nedal ale taky bych pod 4 nešel. Extra chválím kameru, adept na oskara, jednoznačně! ()

showxman

Trošku k***a jízda!! Poctivě našlapané sci-fi, které je však postaveno reálných předpokladech a skutečných fyzikálních zákonech. Neustálé napětí, které se vytratí až minuty po závěrečných titulkách, je tou hlavní ingrediencí, kterou Cuarón nešetřil ani trochu, a jenž skutečně prověří bypassy diváků. Audiovizuální stránka filmu, jež je jedním z jeho nosných prvků, by vydala na celou kapitolu a definitivně pohřbila vyumělkovaný předražený Avatar, kterému to však nandává i ve všech ostatních aspektech. Gravitace je pro mě jedním z nejlepších filmů roku 2013 a bravurně vyrobené scífko, které nejvíce nakopává zadek na velkém plátně. ()

Hanys_

3D asi bude boží, nicméně i na obyčejném 2D jde vidět, jak je tady ta technická stránka vypiplaná. Jinak se ale jedná o "obyčejný" survivol thriller, ikdyž fakt skvěle natočený. 7/10 ()

Flussmaister

Gravitace je takové sci-fi/drama - mix nejrůznějších klišé, které po tom neustálém hollywoodském bláznění za posledních "pár" let, snad už nikdo nemůže brát vážně a s nadšením. Ovšem v tak zábavném a emocionálním koktejlu ruku v ruce s vizuálem, že není téměř možné, aby se přesto nakonec nelíbila. Jednoduchost děje a nádherná vizuální stránka. Vidět planetu Zemi tak, jak ji dokázal Alfonso Cuarón a jeho tým grafiků na pozadí dění zachytit, je něco výjimečného, ale zároveň něco, co už jsme několikrát v bledě modré vidět mohli. Jenže tak neuvěřitelně technicky dokonale a rozsáhle, jako právě nikde jinde, že se divák téměř neustále jen kochá a kochá vesmírem. Do toho všeho skvělá až EPICká hudba, bez které si Gravity nelze představit. - Země prakticky černě mrtvá se zlatými záblesky světélkujících měst, jako by vyhasínala. - Možná každý si najde něco. Nicméně, Sandra Bullock jako doktorka s chlapeckým jménem Ryan Stone mi úplně nesedla. Ale zatímco jsem se neztotožnil s ní, bez Clooneyho vtipu a nadhledu by to přece jen nebylo (v)ono. Nakonec to pro mě nebyl až tak výrazný filmový zážitek, i když jsem si pár nedýchatelnými scénami prošel. Ale možná to vysvětluje fakt, že jsem G neviděl v kině a ve 3D. Na deset Oscarů bych Gravity tedy nenominoval, ale minimálně za hudbu, střih a vizuální efekty si sošku zaslouží. +Aningaaq 80% ()

Junglista

Nečekal sem, že budu Gravitaci hodnotit takhle nízko, ale bohužel je to tak. Klady - perfektní vizuál, velice slušný 3D a zvuk zrovna tak. Sandra a George mi v rolích vyhovovali, ale nemoh sem se zbavit dojmu, že by to někdo uměl určitě i líp. No a zápory - ježiš já se div nenudil! Trailer (já na ně fakt přestanu čumět) sliboval totální klaustrofobii, napětí a beznaděj. Nenašel sem ani jedno (asi sem divnej). Možná kdyby bylo prázdný kino, bylo by to lepší, ale i tak sem prostě žádný napětí necítil a to mě trpce zklamalo, protože o to tady šlo především - a ne, nezjistil sem si předem jak to dopadne. Logický kiksy obvykle nechávám plavat, ale tady jich hlavně v závěru bylo tolik, že sem to nemoh přehlídnout. Takže subjektivně - přehypovanej film, u kterýho je mizivá šance, že si ho budu chtít někdy zopakovat. Zlatej Sunshine... (300. komentář) ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY. James Cameron hodnotí Gravity: The Best Space Film Ever Done. To by Vám mohlo leccos napovědět. Pastva pro oko, ale i hádanka pro mozek, která zní: Mysleli to tvůrci vůbec vážně? Aniž bych jakkoliv koketoval s astrofyzikou a vlastně byť jen fyzikou, od samého počátku se mi do požitku z jedinečného vizuálního zpracování frekventovaně vkrádaly rušivé otázky: Proč ten Clooney visel po přistání na ISS jako Gruber na McClanovi z Nakatomi, když neváží na orbitu ani jako porce vlašského salátu?! Proč je čínská orbitální stanice velká jako půl Šanghaje? A proč se proboha propadá k atmosféře, právě když se objeví Bullock?!?! Mrazivé, jako trenky napínavé pokoukání tyhle píčovinky, které ostatně * jak jsem zjistil v rámci po-promítací rešerše * nezaměstnávaly jen mě, realisticky se tvářící film značně devalvují. Přitom stačilo mít na place konzultanta, o tolik by to ten šťavnatej rozpočet nenavýšilo. Jo a ten symbolickej podtext mě nebral. ()

Ledkodlaq

Opět půjdu proti proudu s názorem, že tenhle kousek je velmi přechválený. Klidně si říkejte, že jsem divák laternou magikou natolik zkažený, že nedokážu ocenit dramatično a stress v přímém podání ani když ho mám na stříbrném podnosu, ale tohle byl prostě propadák. Vrchol trapnosti jsem zažil v momentě, když Klůny zaklepal na okno únikového modulu a nezachránila to ani myška, že má Sandra halušky. Na jednu stranu se tvůrci snaží o co nejvěrohodnější podání (vzhled, fyzika, astronautika..) a na straně druhé těžko uvěřitelné momenty a nedostatky a tenhle rozpor a nevyváženost mi vadí na filmu nejvíc. Jak už to tak bylo u mnoha filmů, tenhle jsem dokoukal jen kvůli manželce, dívat se sám, vypínám po deseti minutách. A Sandra na přebalu vypadá spíš jako Cillian Murphy v sunshine :-) Aspoň ty dvě * za herecké podání a pár pěkných záběrů. ()

B4TM4N

Strhující film, který se dokonalosti vyhnul tím, že se lekl vlastního (domnělého) syžetového minimalismu. Bohužel, jedna mrtvá dcera přebývá. ()

Krabak

Toto tedy ne. Takovejch pitomostí co v tom filmu je...to nemůže být myšleno vážně. Kdo viděl aspoň jeden blbej dokument o vesmíru, nebo čet článek v časopise, tak tohle v životě nemůže překousnout. Hvězda za Clooneyho a za Bullock poletující ve spoďárech po ISS--->15% ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)