Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

Eilem

Niečo, čo sme tu ešte nemali, to áno ale.... Pre mňa hlavným kameňom úrazu "zase tie veciktoré sú všade" typu človek v koncoch blúzni a duch mu vnukne nápad ktorý ho zachráni, vždy samá tesnotka a tak ďalej. Nápad samozrejme super, herci tiež ale myslím, že na oscara to nie je aj keď mnohí budú nesúhlasiť. 3D bolo fajn no dalo sa z toho vyťažiť ešte o kúsok viac. Chýbal mi pocit desivej atmosféry z prázdnej temnoty , trocha viac vážnosti a reálnosti. 8/10 ()

hackstolle

Tema vesmiru spolu s filmem mam moc rad. Chvilemi jsem se dokonce pristihl jak ziram s otevrenou pusou. Byl to skutecny zazitek z kina. Je videt, ze v jednoduchosti je sila. Mozna jsem udelal chybu, ze jsem si to nedal ve 3D. Ale i tak 90 % bez debat. Vrele doporucuji. ()

paja183

Od filmu som čakala presne to, čo mi dal. Veľmi dobre spracované, krásne zábery (Zem, vychádzajúce Slnko), k tomu moja obľúbená Sandra Bullock so skvelým hereckým výkonom (momenty psychického dna), celý čas som bola nútená premýšľať, čo by som urobila ja... ()

frufru98

Cuarónovy dlouhé záběry, které předvedl už v dřívější tvorbě + atmosféra dělají z Gravity opravdový zážitek. Pro člověka, propadlému sci-fi žánru ještě 2x zesílený. Bullockové a Cloonyho jsem se nejdříve hodně obával, ale alespoň Sandra mě nakonec přece jen přesvědčila. Dalo by se najít i pár nedokonalostí, ale takovýmto filmům se to nevytýká. ()

Blenny

Minimalistický scénář, spektakulární podívaná, maximálně intenzívní prožitek. Všechno funguje, tak ja má. Málem jsem si vykloubil prsty, jak jsem se držel sedačky v kině. U takových filmů se na konci tleská. Viděno 2D, protože zrovna nejsem příznivcem 3D, ale v tomhle případě si dám ještě jedno kolo i s třetím rozměrem. První film u kterého si myslím, že to má smysl. Letos zatím nejvetší megabomba. ()

Grondal

Nie je to geniálny film. Ale vo všetkých aspektoch je veľmi dobrý(od deja po herecké výkony). Toto by na 5* nestačilo, ale tento film mi ponúkol celkom nový filmový zážitok. Nebudem rozoberať technické aspekty, lebo dôležité je len to, že takýto intenzívny pocit stiesnenosti a toho, že som s hrdinami tam hore, k takému niečomu sa žiadny iný film nepriblížil. Pre každého filmového fanúšika povinnosť vidieť v kine, minimálne pre iný a celkom nevšedný filmový zážitok. ()

zdenik

Už jsem si myslel, že 3D jakožto dobová laciná atrakce bude brzy pohřbeno. Ale tenhle film mě naprosto nadchl. Ano, očekával jsem, že vesmírný prostor a stav beztíže budou 3déčku skvělým materiálem, ale nečekal jsem, že mě 90minutová podívaná vtáhne tak, že na konci filmu budu mít skutečný problém vstát ze sedačky s vědomím tíhy vlastního těla. Skvělé to bylo. ()

HEED

Naprosto ohromující vesmírný exemplář. Ten nekončící prostor, spousta záběrů z pohledu první osoby. Mrazivé napětí které vás prostě nepustí až do samotného konce. Stoprocentně doporučení do 3d kina pro maximální zážitek. Naprosté soucítění s hlavní hrdinkou, pocit bezmoci, rychlé rozhodování se. V klidných pasážích je moc pěkný hudební podkres. Ohromný výkon hrdinky, co se týče dramaticky drastických situací. V kině by bylo slyšet upadnout špendlík. Pro mě na závěr roku OPUS MAGNUM. Nic víc už mě asi nepřekvapí. Plný počet většiny uživatelů tomu plně odpovídá, já nebudu jiný. Klobůk důle. ()

Bazinga2563

Dokonalost. Před tím, než jsem šla do kina (což je nejmoudřejší věc, co můžete udělat s tímto filmem - opravdu se vyplatí připlatit za 3D, popřípadně rovnou IMAX) jsem si přečetla samé kladné recenze a tak jsem od filmu čekala hodně. Těsně před filmem, jsem si řekla, že nesmím být naštvaná, když to nebude tak super, přece jenom, nemusí mě to chytnout. ALE CHYTNE. Sama bych nevěřila, jak moc mě film vtáhnul do děje. Sandra byla pecková, naprosto zastínila George. Se skvělým zážitkem, ale přichází i mínusy, například si nedovedu představit, jak na film koukám po několikáté a ještě k tomu v TV, či na PC. Proto pokud můžete, běžte do kina. ()

Bobris

Je rok 2013 a teprve dnes mohu s jistotou říci, že Sandra Bullock je skvělá herečka. Je to možná proto, že sem ignorant, ale who cares, má můj respekt. Alfonso Cuarón prokázal své kvality už od Harryho Pottera a jeho bezchybná režie společně se Sandrou dělá z filmu něco neskutečného a nezapomenutelného. Bravo. 90% ()

martinnn11

"Najlepší film o vesmíre, aký bol kedy nakrútený" Tento výrok určite nie je ďaleko od pravdy. V kine som takmer celých 90 minút zízal na plátno s otvorenými ústami. Lepšie by to bolo už iba s hudbou od Angels and Airwaves. Načo niekto ponúka výlety do vesmíru pre turistov keď máme Gravity ? ;) Škoda len, že keď sa tento film objaví na DVD zníži sa mu hodnotenie o dosť percent a všetci, čo si to pozrú doma sa budú pýtať: ČO SAKRA OSTATNÍ NA TOM VIDIA ? ()

boombang

Když (spoiler!) v závěru filmu Sandra pateticky povstane z bahna, měl by se cynický divák začít smát - mně ale do smíchu nebylo, protože si Sandra posměšky za svůj výkon nezaslouží. Nemluvě o tom, že ve svém věku má fakt nádhernou postavu. Celý film táhne jen ona, George, ač je dobrej, pouze přicmrndává. O vizuální a hudební stránce filmu netřeba psát, je to úchvatné i bez tří dimenzí. Být v kině úplně sám, asi bych začal šílet, potažmo štěkat. A v životě jsem nikde neviděl tolik kosmického bordelu. Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdami. ()

Honsik

Do IMAXu na 3D...nejlepší nápad nedělního večera. .. Parádní podívaná, strhávám hvězdu za americké klišovité emocionální sračky, to sem se fakt nudil. Jinak dokonalá jízda. A nad Gangou? Jo jo, východ Slunce je tam nejlepší!!! ()

tartan

Bez zaváhania maximálne hodnotenie, hoci.... reálnosť bez debaty zaostáva za presvedčivosťou tohto technicky, remeselne i herecky DOKONALE zrežírovaného a natočeného vesmírneho majsterštyku. O reálnosti ale tento film nie je. Prekvapujúco je hlavne o emóciach. Nielen tých, ktoré zažíva hlavná hrdinka filmu, ale hlavne tých diváckych, ktoré sú neuveriteľne umocnené práve tým toľko (oprávnene) ospevovaným technicky perfektným prevedením celého filmu. ()

Black3R

Vidieť v kine 3D sa to oplatí, ale 2x by som si za to nezaplatil! Ide o efekty a dokonalé zobrazenie kozmu ale inak je to Suchý film! Nechápem kvôli čomu sa vytiahol tak vysoko! Skoro žiadne herecké výkony a ani hudba. Jedna veľká nafúknutá bublina! .... 65% ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)