Rituál

• Česko Obřad (viac)

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue). Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael se během svého pobytu v Římě seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins), který mu ukáže i temnou stranou jeho víry. (oficiálny text distribútora)

Hopkins

Nápad dobrý, obsazení taky dobré provedení ..................... Colin byl moc prkenný a konec stál za starou bačkoru. Z toho filmu se dalo vytáhnout více o mnoho více. ohodnocení odpovídá jako ve škole prostě to bylo jen Dobré. Hinds a Hopkins parádička. To že Hopkins vykřikuje Baal je sice super ale co z toho když už tak nějaké vysvětlení něco cokoli ............ Navíc na jednu stranu tam ukazují že ten démon má moc ale nakonec ho položí týpek , který v nic nevěří a z ničeho nic si uvědomí ano mám víru ..... a ještě k tomu v okamžik kdy je k němu přitisknutý asi jeden z top ten zloduchů pekel. Takže hůra lemra a zase zkaženej večer pač konec filmu mě opět oddělal . ()

Dudny

Další vymítání Ďábla? Proč ne obzvlášť kde hraje Anthony Hopkins. Občas mě mrazilo v zádech i nějaká ta lekačka byla. Dávám 80%. ()

Heroine

Tenhle film o exorcismu vyniká nad ostatními filmy stejného žánru, a to především obsazením. Anthony Hopkins předvedl vynikající výkon, i když v dost neseriózní roli. Dokázal přesto udržet vkusnou hranici posedlého vyšilování. I zbytek obsazení je dost kvalitní, film celkem nenudí, a po trikové stránce je příjemně decentní. Škoda že se téma exorcismu pořád tak křečovitě drží ve společnosti církve, a jejich zapřisáhlých stoupenců. Kdyby se exorcismus posunul do civilnějšího prostředí, a někdo nám ukázal ještě i jiný způsob vymítání, než hlasité předčítání bible, bylo by to příjemné osvěžení žánru. Takhle je to celkem dobré, ale pro člověka který s církví plně nesouhlasí, má tenhle exorcismus pořád mezery. ()

burton

A víra Tvá Tě uzdravila! V tomto případě víra v ďábla, démona, či jak je libo a také víra v Pána našeho, Ježíše Krista. Přestože se valná většina příběhu odehrává v samém církevním středu, ve Vatikánu, úloha církve zde není podstatná. Stále je tu nejdůležitější víra a rozhodně praxe. Tento film není o akci, ale o myšlence a v žádném případě bych jej nenazvala hororem a nehodnotila jako béčkový. Chápu však zdejší trend hodnotit jej hůře, neboť téma je těžké a my stále jen čekáme na ten vymítačskej mazec,kterej se nekoná tak, jak by si jej někteří představovali a na ty hordy prchajících démonů a na toho Constantina s cígem. Jak zde píše jeden z mých ostře sledovaných:... může přijít zábavné tak akorát pravidelným posluchačům nedělních blábolů pana faráře. A má pravdu. Zábavné to není vůbec, je to super :). ()

BOURQUE

Film „The Rite“ je založený na známych základoch. Vo svojom žánru žiadne veľké inovácie neprinesie, ale každopádne po dlhšom čase je jeden z tých lepších. Dvojitý Hopkinsov výkon je nadpriemerný. ()

MickeyStuma

Snímků o exorcismu již je tolik, že už snad nelze přijít s něčím novým. Tento příběh je údajně na základě skutečné události, kde výborně exceluje Anthony Hopkins jako exorcista Lucas Trevant. U něj to ale bylo očekávané a rozhodně nezklamal. Sekunduje mu Colin O'Donoghue v roli studenta Michaela Kovaka, který byl k němu vyslán, aby si upevnil svoji víru. A jak jinak, následně je osobně svědkem dramatického vymítání ďábla. Byť se téma tedy zdá být jasné, starší slavné takovéto filmy se nesnaží nijak kopírovat. Tvůrci si šli svojí cestou, i když to místy moc nevypadá. Strašidelná atmosféra vybudovaná ve vší parádě je, ale hrůzou přeci jen nikdo neoněmí. Tady dějově šlo pouze o přesvědčení studenta Kovaka. Děsivé scény mnohokrát viděné byli i tak v plné parádě a rozhodně se tento snímek nemá za co stydět. Jen se tu tolik netlačí na pilu, jak bývá zvykem. ()

KNTRFKT

"Milý Vladivoji, minulou noc jsem si vzpomněl, jak byla přímo před vašima očima přejeta dodávkou cyklistka, za což můžu sice já, jelikož nosím ten svůj batmanovský hábit, kvůli kterému jsem jí spadnul pod kolo a ona vjela do vedlejšího pruhu, ale to sem nepatří, a vy jste jí dal, na rozdíl od obyčejných idiotů, kteří by jistě zvolili první pomoc, to nejkrásnější rozhřešení, což mě tak dojalo, že jsem si musel převléci talár a svlažit své hříšné myšlenky proudem ledové vody a potrestat se třemi šlehnutími důtkami a mocným zdrávas. Na základě vaší ignorace lidských potřeb s tak bravurně kladeným důrazem na náboženství jsem se rozhodl, že byste opravdu měl být knězem a rovnou vstoupit do semináře exorcistů. Uff, snad toho na vás není moc. P. S.: Šatna pro účastníky tohoto semináře sousedí se sprchami našich nejmladších učedníků, takže se nemusíte bát, o zábavu bude postaráno, váš otec Kristián." Tak takhle nějak by vypadalo shrnutí první třetiny této kokotiny, která později pouze graduje v ještě větší kokotinu a v čele s panem Hopkinsem metastázuje směrem k řitnímu svěrači, přičemž s každým dalším protočením očí, kotoulu vzad a rotující těhuli se pro mě film stává opravdu zhoubným výplodem choré mysli. Beztak je nejlepším exorcistou, jaký kdy žil, Jakub Vandrovec! ()

MikeeTheory

Mezi tou kopou všemožného odpadu a hrstkou povedených snímků na podobné téma bych Obřad zařadil někam doprostřed. Film zpočátku zaujme zejména tím, že příběh sledujeme z pohledu začínajícího a skeptického exorcisty, postupem času ale spadne do známých kolejích, které nijak extra nevybočují. Nic na tom bohužel nemění ani Anthony Hopkins, kterému jsem po dlouhé době moc neuvěřil. Oceňuji ale pár dost zajímavých myšlenek ("Před ďáblem se neubráníš tím, že v něho budeš nevěřit") a onen prvotní nápad. ()

radaza

Mám pocit, že v tomto období jde do kin série filmů, při jejichž natáčení museli stávkovat střihači. Délka se tak stává naprosto neúměrná zápletce, která je dosti chudinká. Jinak Hopkinse netřeba hodnotit, ostatní herci jsou už bohužel nevýrazní, kamera je slušná, výprava taky...ale příběh nicmoc a když tomu nedodá spád ani režisér, tak 50%. ()

Steffa

Celý Obřad vyzněl skoro až směšně a vůbec ničím mě nezaujal...alespoň atmosféru jsem čekal hustou a temnou ale dostal jsem jen neustálé čekání "kdy už bude další lekačka". Snad jen herecké výkony dvou "posedlých" stojí za zmínku, jinak vcelku vyhozené peníze... ()

Bobsenklár

Ze začátku rozvláčný,ale jinak průměrný film. A jak už bylo stokrát napsáno Anthony Hopkins je fenomenální. Ten by snad bravůrně zahrál i hydrant. ()

Johny M.

Spolu s Exorcistou a V moci ďábla je Obřad asi nejlepší vymítačská (filmová) záležitost. Jistě ne tak kvalitní jako dva zmíněné snímky, ale Anthony Hopkins strčí hravě do kapsy Wilkinsona i s Von Sydowem! ()

Kingjiri

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Čekal jsem trochu víc, než hledání mladého kněze odpovědi na otázku, zda věří, nebo ne. Jakožto ateistu mě tohle téma skutečně nezaujalo. Antony Hopkins mě taky příliš nezaujal, ke konci filmu jsem si však alespoň vzpomněl na jeho roli v Mlčení jehňátek, takže malý plus:) Když mě začal film trochu bavit a začlo se něco zajímavého dít, už se schylovalo ke konci, takže už bylo trochu pozdě. Možná démoni existují, ale přeci jen pochybuji nad inspirací skutečnými událostmi. Dávám tři velmi slabé hvězdy, jednou se film přece jen vidět dá a je alespoň po technické stránce povedený. ()

Skleni

Cely film som mal dojem, že je to nejaká fraška na hlavného hrdinu. A pritom to bola fraška na mňa ako diváka. Ja by som to prirovnal ku knihe kde čítate predslov a poďakovanie na 500 strán a potom keď sa konečne tešíte na samotnú knihu zistíte, že to vlastne autor akosi zabudol napísať. Ale jedno ma prekvapilo a to samotný reálny podtext a možnosť, že niečo z toho je aj skutočné. Ináč to bola strata času. ()

Charlie84

Ve své podstatě sympatické vysokorozpočtové béčko, s pěknýma kulisama, obyklým Hopkinsem a otravně nevýrazným hlavním hrdinou. Strašidelné scény na mě fungovaly, místy se podařilo vykouzlit i slušnou atmosféru, bohužel na poli 112 minut toho na vyprávění není zase tolik. Za celý film jsem nerozluštil roli reportérky, dlouho jsem neviděl ve filmu někoho takhle navíc...Shrnuto podtrženo, místy nuda, místy fajn duchařina a snaha o serióznost dodává téhle taškařici čtvrtý rozměr. Asi nejsilnější dvě hvězdy jaké jsem zatím kdy dal. A to beze špetky ironie. ()

foundation

Čistokrvná mainstreamová klasika ktorá paradoxne bavila viac hlavne prvou polovicou. Niekde od stredu to začalo trochu škrípať a nakopilo sa niekoľko hluchých momentov ale zasa to nebolo nič tragické. Koniec síce predvídateľný ale hlavne vďaka perfektnému Hopkinsovi bez problémov prehltnuteľný. To že to bolo údajne podľa skutošných udalostí som sa tentoraz dozvedel až zo záverečných titulkov takže to na mňa nejaký väčší dopad už nemalo. Ono to ale bolo natočené tak že by sa zrejme nič nezmenilo ani keby som to vedel od začiatku. Najnovší prírastok do skupiny filmov o exorcisme teda môže byť za 3 ale na môj vkus je to robené až moc povrchne a až moc pre masy. No nič. ()

helraiser

Co se týče žánru tak jasnej průměr, žádnej záak, ale na druhou stranu to není zas vůbec špatné. Jasně, že nejlepší na celým filmu jsou ty části tykající se vymítání, ta omáčka o kolo je dost neslaná nemastná. Anthony Hopkins je vážně skvělej a především v závěru zcela exeluje a být celý film jako závěr tak by to byl vážně nářez, takhle ovšem jen průměr. Za zkouknutí to ovšem bezesporu stojí, minimálně kvůli pár povedeným lekačkám a výbornýmu Hopkinsovi. ()

Ziggy Zagg

Film se skvělou atmosférou, ze kterého na vás Řím úplně dýchá. O žádný béčkový horor nejde, prostě si film pusťte. Když opomenete, že na začátku tvrdí "Podle skutečné události", musíte si tento kousek prostě vychutnat. Herci, muzika, potemělé místnosti plné stínů, vše do sebe krásně zapadá. ()

guri

Hafstromove americke filmy extra pribehom nikdy neoplyvali, no taka Izba 1408 mala miestami tak dusnu atmosferu, aku som dlho nevidel. Hlavne pre tu atmosferu som sa na Ritual tesil... Avsak Hafstrom ju nechal neznamo kde a vysledkom su neumorne nudne a pomale dve hodiny s absolutne nesympatickym hlavnym hrdinom (Colin O'Donoghue) - normalne som mu prial, aby diabol posadol jeho a nechal ho prejst podobne brutalnou torturou, akou som prechadzal ja, ked som sledoval jeho herecky "vykon". Z uplneho bahna Ritual vytahuje poslednych par minut a hlavne Anthony Hopkins. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)