Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

sarkas21

Pro představu - Clive Owen má knírek, Dominic Purcell mastné kotlety a Robert De Niro působí jako opožděný hipík. Jediný, kdo vypadá pořád stejně a stejně i hraje, je Jason Statham ()

nascendi

Napriek tomu, že ma tento žáner nijako zvlášť neláka, bol som spokojný. Film mal slušné tempo, postavy boli uveriteľné, akčné scény vierohodné, tak čo by som mal viac chcieť. Asi prepracovanejší scenár. Niekoľko dejových línií bolo odfláknutých, zbytočných alebo končili do stratena. A záver bol taký hollywoodský. Asi to tak diváci týchto filmov chcú. ()

cukorek

Jeden z filmov, ktorý som očakával v tomto roku a ktorý sa výnimočne zapísal do mojej filmovej kroniky. Kto z koho ? Pár ostrých chlapov na čele s J. Stathamom (Danny) versus skupina na čele s C. Owenom (Spike). Aj keď sa dá predvídať ako to skončí, napriek tomu nechýbajú dobré vykreslené akčné scény, zápletka a zdramatizovanie príbehu ako aj dobrá výprava sprevádzaná ulicami miest a prírodných krás. Celé je to prepletené detailnými zábermi kamery ako napríklad úvodný detail na psa a jeho oči, na plechovku pod kolesom auta, v ktorej bliká indikátor pre pohyb vozidla, detail keď jeden z elitných zabijakov cigaretou pálí hmyz, to všetko pozdvihuje tento film na hladinu vane naplnenej týmto žánrom. Jason Statham je môj strelec na šachovnici, ktorý svojimi diagonálnymi pohybmi vie zlikvidovať veľa pešiakov a figuriek, zaútočiť na kráľa a dostať súpera na kolená. Za spomenutie stojí aj Robert De Niro, ktorý síce veľa nezahral, ale svoju podstatu naplnil. Na záver vtipné oslovenie pre Dannyho od Huntera " Ako si to dokázal mladej " 100% ()

PetrPan

Precizní pocta osmdesátkovým akčním filmům ... rychlé, jednoduché, přímočaré bez moderních cool vychytávek a bez dramatické či komediální omáčky. ()

Slarque

Průměrný akční thriller s hereckým obsazením, které by si zasloužilo lepší scénář i režii. Když si odmyslíte Stathama, Owena a De Nira, tak vám zbyde jen snadno zapomenutelné béčko. ()

iamek

Neuvěřitelně zabitý potenciál. Herecké obsazení je parádní, ale zpracování a překombinovaný scénař vše dokonale zazdil. Akce zde taky není příliš a když už ano tak za moc nestojí. Potěšil mě aspoň De Niro, ale tahle legenda si zaslouží trošku jiné role s kvalitním scénářem a někým schopnějším na režisérské stoličce. ()

SeBig

Opravdu dost velké zklamání! Čekal jsem hodně vyšla ztoho laciná "akční" podívana sice s nadupanými herci ale jejich talent naprosto vtomhle filmu promarněný. Boj Clive vs. Jason se mi sice docela libil ale celkově příběh zamotej a De Niro tam byl taky zbytečně dá se říct. 2hvezdy jedna za obsazení druhá za pár fightu a za scénu s kamionem. Jinak tohle už nechci vidět.. ()

klerik

Pre mňa veľmi dobrá oldschoolovka. Mám rád béčkové akčné stathamovky, ale jeho najkvalitnejší film je ČISTÁ PRÁCA (ehm. Bankový kuriér) a MECHANIK ZABIJAK mal tiež niečo do seba. Jasonova retro vlna ma skrátka potešila. Elitní zabijaci majú jednoduchú zápletku, ale ide o film natočený s radosťou - plno naháňačiek, prestreliek, bitiek. Duo Statham/Owen vysoko funkčné, De Niro nič nekazí a dokonca je fajn aj Dominic Purcell. Spokojnosť. Originál nepoznám... ()

Chrustyn

"Elitní zabijáci" jsou tou nejjasnější ukázkou toho, jak dokáže trailer, neskutečně kecat. Pokud vám ukázka nabídne nabušený akční nářez a výsledný snímek stěží průměrný thriller, který čím je vážnější tím je hloupější, je něco špatně a pokud si ještě tvůrci dovolí dát do hlavní role herce, který by s výrazem člověka po Wasabi a Absintu hrál i Santa Klause, nezachrání film už nic ani charakterní herec, jako Clive Owen ani veterán De Niro. Je to film utahaný, zbytečně komplikovaný, málo akční a hodně nudný. ()

Arsenal83

Dobrí herci, dobrý príbeh, vraj aj pravdivý, no film mňa nudil a v komplikovanom deji sa človek stráca. Je to niečo pre fanúšikov Stathama a tých, ktorí potrebujú dať mozgu na chvíľu voľno. Lákadlo skutočného príbehu skončilo tak, že zo skutočnosti má film asi len dátumy a miesta, ostatné bolo niečo ako Rambo, kde aj tie najtajnejšie informácie sa dajú získať ako recepty z Googlu. ()

mcb

Příběhově překombinovaná nuda, která svou nezajímavou zápletku nesmyslně natahuje až na hranici únosnosti a do toho zkouší nervy diváka, jemuž subjektivně připadá, že sleduje rozšířenou verzi Návratu krále. Film, ve kterém se Jason Statham snaží o vážné herectví, nemůže být dobrý. Kdyby se hodnotila nezáživnost, mají Elitní zabijáci jasnou desítku. ()

Flego

Začiatočník Gary McKendry sa musí ešte veľa učiť, aby dokázal natočiť dobrý film. Všetko mu hralo do kariet - námet podľa skutočnej udalosti z 80-tych rokov aj herecké obsadenie. Síce sa na plátne neustále niečo deje, chýba tomu šťava, šmrnc, ťah na bránku. ()

MontyBrogan

No musím uznať, bolo to o niečo lepšie ako som očakával. Len škoda, že si film nemohol odpustiť hojný počet zaužívaných žánrových klišé. Od machra vo svojom obore s postojom typu: ja už to nerobím a protiargumentáciou typu: ešte posledná akcia a rozhodujúcim faktorom typu: je v tom niečo osobné (kamarát v zajatí), až po frázu: "Poznáte pravidlá?! Áno, žiadne pravidlá nie sú." Ale keby sa týmto pravidlom skúsil riadiť (samozrejme s rozumnou mierou) režisér, možno by bol výsledok omnoho lepší. Pretože napriek všetkému, naskytlo sa tu pár zaujímavých alebo v pozitívnom zmysle slova neočakávaných scén. Spomeniem dve: Dominic Purcell a náklaďák. A De Nirove dohliadanie na Stathamovu frajerku. Ale na druhú stranu, svetlé mometny striedali niektoré nereálne kúsky, ktoré mi vyčarili úsmev na tvári alebo zhrozenie nad hollywoodskou fantáziou. Výsledok, čisté 3*. ()

hrona

Elitní zabijáci v čele se Stathamem, Owenem, De Nirem, pro fandy Prison Break i Purcellem fungují celkem kompaktně a jako akční záležitost, připomínající atmosféru 80 let obstojně. V čem je ovšem veliký problém, je, že se tvůrci nemohli shodnout, co vlastně natočí, zda se bude jednat o drsný jednoduchý akční film, či propletený promyšlený thriller. Nakonec z toho vylezlo přesně něco mezi, ale ani jedna varianta nedotažena. Akčních scén zde moc není, ale když už jsou, působí dobře, lokality vybrány solidně, ovšem dialogy to jsou řekl bych největší průser filmu, už díky nim, se tento film zařadí někam mezi dlouhou řadu Bčkových záležitostí. Dalším poněkud problematickým bodem je fakt, že délka filmu na tento žánr je zbytečně dlouhá. Co se týče herců - Statham stejný, jako kdekoliv jinde, De Niro je výtečný, Owen dobrý, Purcell má šílenou ránu, ale ujde. Zkrátka jako celek průměr, nepřekvapí, nenadchne, ale ani neurazí. ()

honajz

Stará dobrá oldschoolovka, která trp na nevyvážené tempo a řazení scén jako ze seriálu - každé zakončení situace je háčkem na možný další díl - a pořád dokola. Není to marné, akce je velice dobře natočena, potěšil mne návrat na střechy domů, které jsem od dob Belmonda snad neviděl. Pravda, chvílemi to připomínalo i Tři muže na zabití. Ale třeba motivace některých postav jsou mi nejasné, u některých scén (třeba u té v metru) mi přijde zmatený střih a podivné, že by na nástupišti nikdo jiný nebyl (třeba ti, co vystoupili), a takové drobnosti stále dokola mi dávají jen silné tři hvězdy. ()

Roman.Ticka

Do třetice všeho skutečného dobrého nebo zlého. Čekala jsem fuckt pecku, ale když jsem stačila vyřídit několik pracovních telefonátů, nepříjemných restů, projet net od shora dolů, zkrátka nic mě nedonutilo zapojit se do dění snímku, asi bylo něco špatně. Podle vzoru jednoho z maníků, co si myslel, jaký je PKTV (parchant který tomu velí) a že mi bylo sakra jedno, kdo tomu velel, JÁ důležitě říkám MTÚVP (mám to úpe v prdeli). Víc ze sebe nevyždímu ani hovno. ()

=woody=

Dobrý večer ve spolek.. Poslední dobou tu čtu samé velké kritiky, samou hanu a plivání na filmy, které si to v takové míře nezaslouží.. Teda lidi, jestli takhle koukáte na svět kolem sebe, jsem docela rád, že nestojím ve vašem zorném poli! Copak jste čekali od debutanta? Druhý Wanted? Když je děj akčního filmu jednoduchý, říkáte: Nuda! Když je ale jen trochu složitější, divíte se proč.. Já Garymu tleskám a těším se na příští "odmušený" akčňák! Nebuďme rozmazlení, užijme si De Nira po dlouhé době v akci, neokoukanou atmosféru 70tých let, a fóry jako velké kladivo polepené koupelnovými kachlíky - tak totiž pracují elitní zabijáci! ;-) Mějte se filmově, Woo. ()

SOLOM.

Jsem více než spokojený a to nejenom se samotným příběhem, ale i co se hereckého obsazení a výkonů s tím spjatým týče, ale i charakteristikou jednotlivých postav, akčními scénami, počet mrtvých taky solidní, atmosféra jakbysmet – pár slabších pasáží by se tu našlo, ale nad těmi jsem schopný mávnout rukou. Mám rád podobné nekompromisní filmy, kde se násilím nešetří, jedna peprná hláška střídá druhou, není tu vlastně pomalu jediná kladná postava (všichni jsou to parchanti) – tedy kromě vcelku sympatické Yvonne Strahovski. Jen ten závěr mohl mít větší koule. Prozatím jeden z nejlepších filmů, kde se objevil Jason Statham. Clive Owen, Robert De Niro, Dominic Purcell, Aden Young ti všichni si vedli velmi slušně, takže nadprůměrné ohodnocení je zde na místě. 70% ()

Jenda

Slušná podívaná, která se ovšem v paměti neuchytí a podruhé už si ji nepustíte. Může za to i scénář, který je místy až zbytečně ukecaný, a díky němuž se například postava Dominica Purcella nestydí pronášet stokrát recyklované hášky. Hudba je spíše nezaznamenatelná - což není u akčních filmů nutně špatně. ()