Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

Le_Chuck

Fast Five Stars. Aj som tomu veril, aj trochu nie, ale Lin mi zahákol za gule zve ocelové laná, zaradil päťku a dve hodiny vláčil akčným nebom. Heavy metal shit. Me gusta. 90% ()

hellstruck

Proč má tenhle díl vyšší hodnocení než první je mi opravdu záhadou. Vlastně celkově je mi to vysoké hodnocení u filmu, kde jsou jen samé rádoby tvrďácké řečičky a akční scény,které jsme viděli už jinde, záhadou. Vyloženě mě to nenudilo, ale já takovéhle jízdy pro pány prostě nemusím. ()

NinadeL

V pátým díle dostala Gal Gadot za odměnu docela hezkou romanci se Sung Kangem a několik drobných odkazů na Izrael. Takže minimálně ta jejich linka za pozornost stála. ()

Kaka

Zdá se, že Justin Lin chytá řemeslo do svých rukou. Po tragické trojce a jen trochu lepší čtyřce (především díky obsazení) tu máme slušný pátý díl, který funguje docela dobře i sám o sobě. Nechybí díky bohu hutná porce akce, která v předešlých dílech víceménně absentovala a místo samopalů a brokovnic jsme sledovali rádoby vytuněné bouráky a vrtící se pozadí. Zde jsou hodnoty převrácené a Linovi konečně došlo že doba se mění a diváci mají jiné požadavky. Prostředí Ria je velice atraktivní, režisér si pohrál s filtry a hudbou a udělal z průměrného projektu nadupaný akčňák, který je dějově sice velmi jednoduchý, ale příjemně odsýpá a díky stabilnímu obsazení a mistrovskému tahu v podobě The Rocka se na snímek dá velmi dobře koukat. Závěrečná "over the top" akční scéna mne zase tak neuchvátila, zatímco nasraný fight mezi Dieselem a Johnsonem byl kulervoucí. ()

Spiker01

Tato série s příchodem Justina Lina do čtvrtého dílu opět ožila a nabízí pěknou podívanou. Někdo může namítnout, že už se nejedná pouze a jen o auta a ilegální závody, ale je z toho plnohodnotný akční film. Což je jedině dobře. Vin Diesel a Paul Walker tvoří osvědčenou dvojici a k tomu se opět objevili staří známí z prvních dvou dílů. Kapitolou samo pro sebe je příchod The Rocka, který Fast 5 neskutečně nakopl. Film má zajímavou zápletku, krásné exotické lokace (hlavně Favela v Rio de Janiero obecně), zajímavého záporáka a kupu akce; jak za volantem, tak mimo něj. Ještě musím vypíchnout dva momenty. Tažení sejfu za auty (což mi přišlo sakra hodně nerealistický, ale bylo to efektní) a fight Diesela s The Rockem. Film si zaslouží to nejvyšší hodnocení a už se těším na Fast 6, ve kterém se vrátí Michelle Rodriguez. EDIT: Nejlepší díl ze všech (z osmi zatím)...100% ()

Krouťák

'' You believe in ghosts ? '' O předchozí divoké jízdě jsem mluvil jako o dosavadně nejpovedenějším dílu. Nuže Rychlí a zběsilí Dannyho parťáci se (ano, přesně tak se mi Fast Five jeví) vymykají všem dosavadním dílům série a to jak po vizuální, tak příběhové stránce. Kamera je k diváckému oku nadmíru vlídná i při extrémních scénách a ani tentokrát se nezapomělo na spoustu testosteronu, pěknejch bab a samozřejmě tuny naleštěného ''plechu'' na čtyřech kolech. Lin se zkrátka vybičoval k nejlepšímu a po žalostném Tokiu si napravil reputaci, protože jestli tohle není poctivej akční náhul, tak už nevim. Nechybí ani překvapivé momenty a samotný závěr (POZOR, až mezi závěrečnými titulky !!) slibuje opravdové fanouškovské žně do dalšího dílu. Prozatím nesporně nejlepší část série, ale nechme se překvapit, s čím na nás tahle parta přijde příště - 90%. PS: Bay by se měl chytit za rypák, protože Lin by mohl jednou převzít otěže tohohle žánru. ()

akisha

Jasně, u Rychle a zběsile se nevyplácí čekat scénář jak z Čistý duše, ale i tak se ptám - kdo tohle kriste napsal? Něco tak strašnýho už jsem dlouho neslyšela. Ty hromady patosu a ultra trapnejch hlášek, panebože proč? Čert vem přepálenou zápletku, pro mě to zabily ty kecy. Hlavně Vin Diesel vypouští jen samý hluboký moudra, že by jeden blil. "Zůstaneš na večeři? Tak říkáš modlitbu. Nejdůležitější je vždy rodina. Tak, a teď jsi jedem pro těch 130 milionů, ha ha. Pomohl jsem ti, vždyť jsi rodina. Bez rodiny je všechno na hovno. Já nemít rodinu, já bych jim ukázal," no a tak všelijak podobně. A Paul Walker - budiž mu země lehká - je herecky totální dřevo i ve srovnání s ostatními zúčastněnými neherci. Nejlepší je tak Dwayne Johnson jako polda zkázy, kterej když za dunění podlahy nastoupí před rozčilenýho pidižvíka Vina Diesela, z nosu mu jde pára a z očí blesky, je výhra později jmenovaného opravdu velmi nepravděpodobná. Pravděpodobnější by bylo, že by ho Dwayne vzal do pracek, udělal z něj vánočku a ozdobil s ní stůl u štědrovečerní večeře. Ale je to zábavná vyleštěná jízda, takže jo, ty 3* a půl si to zaslouží. ()

Falko

Takze ak by som zhrnul celu seriu, najviac sa mi pacila jednotka a tato pätka. Dvojka bola sice este super, ale bez Diesela to nebolo ono a o trojke v Tokyu ani nehovorim, kde uz nehral nikto znamy, akurat na konci sa na par sekund objavil Vin Diesel. Ale paradoxne prave reziser Justin Lin, ktory skoro tuto seriu pochoval, ju dostal zase na vyslnie vdaka stvorke, kde opät vratil Diesela s Walkerom a v pätke k nim pridal este aj agenta FBI Dwayna Johnsona, ktory im poriadne strpcoval uz tak ci tak nebezpecnu pracu a pre mna, ako fanusika akcnych filmov bol zazitok divat sa na 2 akcne hviezdy dnesnej doby. Je pravda, ze autobus, ktory havaroval na zaciatku filmu, by sa z neho asi nikto zivy nedostal, ale tak je to len film a samozrejme ho neberiem vazne alebo aj rozhodnutie Dwayna Johnsona pred koncom filmu. Ale zaverecna nahanacka á la Michael Bay film vysplhalo u mna hodnotenie na jednoznacnych 100%, pretoze toto su filmy, ake zboznujem. ________ Vin Diesel - (Dominic Toretto) +++ Paul Walker - (Brian O'Conner) +++ Jordana Brewster - (Mia) +++ Tyrese Gibson - (Roman) +++ Ludacris - (Tej) +++ Matt Schulze - (Vince) +++ Dwayne Johnson - (Agent FBI Hobbs) +++ Joaquim de Almeida - (Reyes) +++ Produkcia: Vin Diesel +++ ()

castor

Je moc příjemné, když někdo natočí pátý díl série a (logicky spolu s jedničkou) válcuje vše předešlé. Je navíc ještě o to příjemnější, že Justin Lin opustil (ne nadobro, ale přeci hodně) obehraný model vrtících se prdelek a nadupaného tuningu a u pátého pokračování vsadil na kaskadérskou realistickou akci (sice ne tak dobře zvládnutou, jako předvedla třeba čtvrtá Smrtonosná past nebo třetí Ethan Hunt), ale pořád dobrou. Prostě posun od akce závodní k akci opravdové (i když samozřejmě přepálené, ale velmi přehledné) mě bavil. Žádnou akční revoluci ale nečekejte. Horší je to navíc s matnou výplní mezi jednotlivými akčními scénami. Řada dialogů a gest olizuje hranici trapného, zvlášť, když ze sebe naši hrdinové trousí životní pravdy, názorový obrat u agenta Hobbse je hodně mimo, záporák-narkobaron jakbysmet, a to neřeším pro akční žánr prkotiny typu „všichni se veselíme nad očekávaným přírůstkem do rodiny Torettových, ale při závěrečné honičce s ukradeným sejfem jsme rozhodně rozmašírovali na kaši minimálně pět dětí a tři těhotné.“ Nicméně atmosféra brazilského Ria i ústřední herci jsou fajn, Elsa Pataky a Gal Gadot taky, ty ale zase z trochu jiného důvodu!! 70% ()

viperblade

Já to nechápu. Tento díl je prakticky stejný, jako ten předchozí (ok, je tu méně digitálních aut, což je dobře a více svalnatých, testosteronem nabitých chlapů, což je ještě líp) ale aby to tady mělo 80 % a padaly tu hlášky typu "nejlepší ze série" a podobně… no nevím. Takhle, tento díl se mi líbil, a chvíli jsem dokonce uvažoval i o plném počtu, to přiznávám. Já se jen snažím přijít na to, PROČ zrovna pětka je takhle hodnocena, zatímco jiné díly této série jsou opomíjeny. Ale dost už bylo proč a soustřeďme se na to hlavní - tenhle díl je vynikající, Vin i Dwayne jsou v pravděpodobně v té nejlepší možné kondici a úplný závěr mě opravdu navnadil na další díl. A možná, že to bude znít divně, ale kvůli tomu dokonalému konci nemůžu dát plný počet, protože mi celou dobu něco chybělo a právě podle konce mi přijde, že to něco přijde v dalším díle. Nezbývá než se těšit. 80 %. ()

Rex Mundi

Celkom fajn zábava. Stret Diesela a Johnsona je naozaj príjemný a dokonca aj Paul Walker prestáva vyzerať ako feši pubertiak a dozrieva do dospelosti :-) Akutár zápletka s tehotenstvom je trápne klišé. Zato úplný koniec mal dosť lákavý cliffhanger. ()

D.Moore

Nebýt potitulkové scény a toho, že další filmy stále vznikají, bylo by tohle skvělé finále celé série. Příběhy známých postav se uzavírají během velké akční jízdy, v níž nejde jen o automobily, ale dostane se také na kontaktní souboje, přestřelky... Dravá režie Justina Lina, velecharismatický záporák v podání Dwayna Johnsona, očividně se vyžívající Vin Diesel a Paul Walker, k tomu šlapající hudba Briana Tylera, která dostala konečně pořádný prostor... A to obří finále s trezorem, které mi fakt vzalo dech (a které vcelku hloupě vykradli pátí Piráti z Karibiku, ale ty sem nebudu tahat). Na takhle dobrý film jsem čekal od prvního Rychle a zběsile. ()

Spooner

Nejlepší akční výplach za posledních několik let, který předchozím dílům ujíždí už uprostřed závodu a bez problémů vítězí. Příběhově je to snad ještě blbější než předchozí díly dohromady (i když vlastně ne, Tokio bylo ještě horší) a dialogy jsou opravdu někdy nechtěně vtipný, jenže na to se u podobnejch filmů nehraje. Ne, když to všechno tak výborně šlape a člověk se pod tím vším návalem akce a všeho okolo nestačí ani na chvíli nudit. Justin Lin přeřadil ještě na vyšší rychlostní stupeň a dokázal tuto sérii vykopnout do výšin, o kterých snad samotní tvůrci nikdy nesnili. Hlavně díky němu se ze série, která byla ze začátku určena jen pro fandy, stala série, která dělá radost všem fanouškům akčního žánru. Protože přehlednější a dynamičtější scény už umí natočit možná jen Michael Bay. All-star tým z minulých dílů je fajn a The Rock si zde zahrál zatim snad svou nejdrsnější roli. Takže, mozek nechte doma a skvěle se u téhle přiblblé, ale excelentní akční jízdy pobavíte. V žánru totálních akčních výplachů to nemohlo dopadnout lépe.90% P.S.: Šestku chci vidět hned po titulkové scéně a spin-off s The Rockem taky! ()

Wacoslav1

Uz se mi po pravde do tohohle dilu moc nechtelo ale vyhecoval jsem se a dopadlo to kupodivu koukatelne opet pozlatit a zaramovat komentar kolegy POciSEMa vidim to naprosto stejne cela serie je sranec ale tady preci jenom pribylo na realnosti akcnosti min CGI vic propracovanejsich a uveritelnejsich honicek takze nakonec se na to dalo koukat a s prehledem nejlepsi dil serie no asi se mrknu i na sestku jenom tak ze zvedavosti uvidime co z toho bude ()

Davies182

Justin Lin se v akčních scénách snaží vypadat jako zapřená krev Michaela Baye, daří se mu to ale jen napůl. A vlastně jsem pekelně nasranej, protože tam nebyl jediný pouliční neonový závod! Kam se poděly ty úžasné nitro záběry kapalin, cestujících v hadičkách vnitřkem aut? Fail - příště Vinovi seberou bílé tílko! Ve Fast Five holt hrají prim jiné věci: sebeparodické dialogy, cool hlášky, tvrďácká bitka dvou muscle-plešounů a Dieselův zabijácký úsměv tříletého děcka. A poslední čtvrthodina. Stačí to? Jo - sem s šestkou! ()

petero

Stopážou prepálená akčná šupa, hlavne záver s trezorom je ultimátny, ako keby to samotný Bay točil. Trošku ma sklamal súboj Rocka s Dieselom, predsa len surovosti súbojov Expendables sa to nechytá. Akcia je nadnesená, čo však patrí k tejto sérii už od začiatku a mne to vôbec nevadí. Ako náhrada očakávaných Bad Boys 3 to však stačí. ()

Xmilden

První Rychle a zběsile mě nikdy, stejně jako další díly kdovíjak nebralo. Až 4. díl začínal růst v něco trošku většího. No a pak přišla Pětka. Herci zůstávají pevně zasazení ve svých rolích (čti hrají stále velmi špatně), jenže začíná probleskovat poměrně zajímavá akce. Když navíc ještě tvůrci dosadí Dwayna je vymalováno. Není to sice žádný Shakespeare, ale určitě lepší než Avengers. Závěrečný trezor bude nezapomenutelný i po letech, stejně jako Don Omar. 85% ()

Real Tom Hardy

"WHEN ARE YOU GOING TO GIVE MARTIN LUTHER KING HIS CAR BACK?" ---------- Morgan a Lin si opäť nenechali prevariť mozog, keď prišli s nápadom ťahať niekoľkotónový trezor dvoma Chargermi naprieč Riom a urobiť z neho následne demolačnú guľu. To muselo dať veľa práce. Každopádne je na mieste pochváliť väčší prechod ku skutočným trikom a minimalizáciu tých počítačových. Pozerá sa na to stokrát lepšie po tej odpudivej štvorke. Autá boli odsunuté na druhú koľaj na úkor čistokrvnej akcie (i keď nedá sa povedať, že by sa tu neobjavili viac než zaujímavé selekcie), čo bolo však neodvrátiteľné. Čo viac dodať? Tím je späť a kvalitnejšia porcia F/F tiež. PS: Keď som prvýkrát videl tú potitulkovú scénu, skoro som sa zosral. Zrejme jediný moment z celej franšízy, kedy som sa vyslovene tešil na ďalší film... ♪♫ ♪♫ ()

-bad-mad-wolf-

Fast Five má velikou potíž s hlídáním detailů (věci i postavy jsou často ve dvou po sobě jdoucích záběrech rozmístěny očividně jinak), Stejně tak se dopouští obvyklých žánrových klišé (auta jsou pronásledována policií z poloviny státu a v potřebný moment není nikde ani noha, aby se mohl odehrát nějaký ten dialog) a s oblibou znásilňuje fyzikální zákony (závěrečná jízda s trezorem je jedno gigantické WTF). Vše je naštěstí utopeno v bouřlivém oceánu testosteronu a dynamické akce, která zajistí orgasmické pocity chlapcům i děvčatům zejména v momentě, kdy si dávají po hubě Vin Diesel s Dwaynem Johnsonem. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011