Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

panMartin

Na tom filmu je vše super. Auta, zbraně, akce spousta testosteronu ženy a dva totálně drsní týpci na opačných stranách zákona. K parádnímu zážitku napomáhá také hudba, ale rovněž prostředí Rio de Janeira, které má samo o sobě jedinečnou atmosféru. Jako obrovské plus zde vidím obsazení Dwayne Johnsona, který je s bradkou a pleškou na hlavě strašně cool… A ta finální akce mě zase nadchla. S vypnutým mozkem za maximum. ()

spitr

Adrenalinem nasáklá zábava zde opět skvěle šlape na pedály a fyzika dostává na prdel ve všech směrech. Jo stará parta je zpět. Jako bonus je tu The Rock a pár chlapáckých hlášek. A co potom scéna s trezorem… ()

URBAN

Tam kde většina filmu končí F&F začíná a šlape na plyn jak nikdy předtím samozdřejmě má svá hluchá místa , ale poslední scény tyhle nedostatky zastíní spolu se skvostným soundtrackem . Moc senzačních aut v tomhle filmu neuvidíte , ale vykompenzují vám to jiné skvosty které v žádném podobném filmu neuvidíte . BTW dívala se na to semnou mamka a té se to líbilo taky takže holky neváhejte a taky se podívejte ( 11.5.13/MAC ) ( 5.3.18/TV ) ()

Deyw

Super akční nálož....takhle tahle série měla začít a vůbec bych se nezlobil...první díl dobrej pak už jsem ktomu měl odpor a ani nesledoval, až zase od právě fast five a je to neskutečná změna...teďka je to správnej akčňák a díl od dílu šílenější a větší nářez, i obsazení...paráda akce jako prase, ani chvíli sem se nenudil a tak to má být... plnej počet.. ()

alchac

Tedy, kdybych poslední dobou tak často necestoval žlutobusy a neměl tudíž z jejich filmového menu zhlédnuté již vše, čeho se vysloveně neděsím, nikdy bych se s tímto klenotem filmové tvorby (aspoň dle místních aktuálních 80 % zcela nepochybně!) patrně nesetkal. Aspoň ne střízliv. Inu, jelikož má očekávání byla menší než malá, nebolela tato jakékoliv myšlenky prostá přehlídka předražených kusů plechu a na steroidech nahoněného emerického vepřoknedlozela dochuceného přehlídkou anorektických polobriket zas až tak moc. Vzhledem k tomu, že já, který jsem schopen pouze jakž takž rozeznat Wartburga od Škodovky a benčpres je pro mě jihomaďarská nadávka, zcela určitě nejsem cílovka, považuji ty dvě za skutečně to nejmilosrdnější maximum, které jsem této tupé demonstraci akutní přeplněnosti holiúdské žumpy a naprostého úpadku vkusu širokého diváckého masa schopen udělit. Snad mi to jednou bude přičteno k dobru a dostanu prostornější kotlík a obsluhu s vidlemi z nerezu. Třikrát fuj a nikdy více! ()

Sabrewulf

Pokračování se začíná vymykat z rukou, připomíná mi to Harryho Pottera. Ten by se taky divil, co se z toho za pochodu stalo na konci, i když první díly tak EVIDENTNĚ zamýšlené nebyly. Akorát tady se místo přehoupnutí z pohádky pro děti na něco rádoby dospěláckého a temného, přehoupneme z pouličních automobilových závodů na agenty 007 s přestřelenou akcí. Borci by s trezorem neujeli ani 100 metrů. Dwayne je tu strašně otravný a nudný. ()

CinemaRanger

Jeden z těch lepších dílů, ale 80% nechápu. Sice to má jednu legendární scénu, která se mi hodně líbí, ale zbytek je průměrný akční béčko u kterého vypnete mozek. Hlavní hrdinové jsou mi tady navíc hrozně nesympatičtí. ()

Triple H

Rýchlo a zbesilo 5, a.k.a. "Torrettova jedenástka". Časy jednotky, kedy stačil jednoduchý dej a nablýskané autá sú už preč a je fajn, že tvorcovia si sami túto skutočnosť uvedomujú. Piaty diel tak nie je zábavkou primárne len pre tuningových nadšencov, ale skrátka poráádny akčný film. Samozrejme o tie autíčka, sexi zadky a macho týpkov neprídeme ani teraz, ale už to nie sú jediné veci čo tvoria obsah filmu, skôr doplnkové propriety. A tak to má byť. Justin Lin sa veru za tých pár rokov kvalitne vypracoval a servíruje parádne akčné scény a ten dej naokolo je akurátne stráviteľný - fakt, že tieto postavy poznáme už roky pomáha. Herci všetci hrajú to čo majú - najviac ma prekvapil The Rock, ktorý tu bol uber cool bad motherfucker. V lepšej úlohe som ho ešte nevidel. Tvorcovia si skrátka dali na filme záležať, neodflákli ho a je to spoznať. ()

Doudis19

Společně s jedničkou nejzábavnější díl série. Už ne, ale díky vytuněným kárám, dokonalým zadkům a pouličním závodům, zmíněné trumfy úvodního dílu už totiž slouží jen jako křoví. Rychle a zběsile konečně dělá čest svému názvu a prvně sází především na akci a nutno říct, že na zatraceně kvalitní akci. Párkrát jdou sice oči v sloup z logických a především fyzikálních kiksů, avšak i ty se dají omluvit Linovou rozvášněností z prvních velkých peněz v něj investovaných. Jediný za to ale zásadní problém mám s hlavními hrdiny. Jejich přerod z drobných zlodějíčků a slušných řidičů v ultimátní superhrdiny, co kulomety kosí zástupy nepřátel, ala Bourne ovládají běh po střechách a k tomu všemu ve stylo Dannyho parťáků jen tak z fleku vykradou nejstřeženější budovu ve státě, mi při nejmenším notně cuchal už tak dost posunutou hladinu únosnosti. Z tohoto pohledu vyčnívá geniální "Rock", který i když se to tak nemusí zdát, je jasně nejdůvěryhodněji napsaným charakterem celého filmu. ()

dan.pacino

Málokdy se stane, že jsou další díly lepší než první, Justin Lin však dokázal vzkřísit starou slávu F&F a posunout film o další stupínek výš. Nedivím se, že studio plánuje další díly. ()

ing.Frosty

Nečekal bych, že ze série, kterou jsem dřív nesnášel kvůli její neuvěřitelně vlezlé rádoby coolovosti, se vyvine něco, co bude držet laťku akčního žánru. Včetně všech jeho provařených klišé. Prostředí část je poměrně rozvleklá, ale úvod a nabouchaný finále (jak se říká "Když se kácí les, lítaj třísky", v tomto případě auta a odnese to i nějaká budova) je něco, co člověka v době digitálních nechutností zahřeje na duši :-). Ps: 10.6.2012 Zpětně mě šokuje jak byl rok 2011 v kině tak zoufale slabý a kdyby mi tenkrát někdo řekl, že Rychle a zběsile 5 bude druhý nejlepší film, co ten rok v kině uvidím, tak ho navleču do svěrací kazajky. ()

TheBalrog

troufám si tvrdit že doposavad nejlepší akční podívaná roku. Fast5 je co do kvality srovnatelná s jedničkou, avšak už s ní má jen málo společného. Už se vše netočí kolem vytuněných aut, ty jsou zde jen okrajově. Setkáme se zde s těmi nejlepšími herci kteří prošli touto celou sérii a dostaneme k tomu ještě navíc Dwayna ,, Rocka " Johnsona. Akce střídá akci. bitka Rocka s Dieslem, no to je nášup a závěrečná honička s trezorem.. Musím také vyzvihnout vyborně zvolenou hudbu. celkově to bylo dobré, vlastně víc jak dobré.. ()

touchmud

Celkem zábavný akční film, který hodně těží z atmosféry Ria. A i když jde už o páté pokračování série, nevadilo že jsem žádný z předchozích dílů neviděl, A proč tedy jen tři hvězdičky? I když je film době natočený, akce rozjetá a Diesel a Johnson se k sobě hodí, nemohl jsem svůj mozek vypnout do té míry aby mi nevadila ta neskutečná přepálenost a absurdnost všeho co se v tom filmu dělo. ()

Khumbac

Vim ze tento film je o akcnich scenach...te je mi jasne. Neni mi jasne jak se muze Vin mlatit s namakanym policistou jako dva terminatori, prolitavat zdmi, davat si pestmi a v dalsi scene jsou oba bez skrabance. Neni mi jasne jak policistu temer trefi granat a je temer bez skrabance. Letici clovek vzduchem rozbije celni sklo auta a v dalsi scene je sklo OK. Scenar jako z komiksu...proste ta prehnana akcnost mi lezla na nervy...mozna to je tim, ze film je urcem pro kategorii divaku 13 - 14 let. Proste dementni zalezitost, vyplach mozku. ()

Remivsremi

Je kupodivu, že série, která vždy stavěla na auťácích se dočká nejlepšího dílu právě když je tam těch mašinek nejmíň. Ubyli digitalní serepetičky a přibylo to pravé kaskaderské umění a poctivě natočená akce, kde fára hazí jeden trojitý tulup zadruhým. Přidejte ještě bitvu dvou gigantů, jeden potulný trezor a spokojenost se vyšplhá na maximum. Šestka to bude mít hodně těžký, uvidíme, jak se s tím pan Lin popere. ()

Vecko99

Skvélé obsazení, parádní akční scény, ale velmi mě zklamala postava The Rocka. Nejdřív tam parádně zapadnul a dal filmu další rozměr, ale moment kdy se přidá ke svému nepříteli mě velmi zklamal. Škoda pro mě. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011