Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc

• Slovensko Janko a Marienka: Lovci čarodejníc (viac)

Príbeh sa začína 15 rokov po tom, čo súrodenci  Janko a Marienka utiekli čarodejnici, ktorá navždy zmenila ich životy, pretože im dala poznať, ako chutí krv. V súčasnosti dospeli na zrelých, skvelo vytrénovaných lovcov, ktorí sa rozhodli,  že začnú podnikať v tom, v čom sa ako malé deti preslávili - v love na bosorky! Vystopujú a zničia všetky čarodejnice v tmavých lesoch v najbližšom okolí, čím zároveň pomstia krivdy svojej mladosti. Ale ako sa začne blížiť neslávne známy "krvavý spln" a malé drevené mestečko začne čeliť nočnej more v podobe únosov nevinných detí, Janko a Marienka spoznajú zlo horšie, než predstavuje akákoľvek čarodejnica, ktorú kedy ulovili. Stoja tvárou v tvár samotnému diablovi, ktorý by mohol byť kľúčom k ich desivej minulosti! (TV JOJ)

Pythonator

Hustá gore pohádka od norského strýčka krváčka. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Nic moc příběh a samá akce. Perfektní oddechovka pro klidné večery. Gemma Arterton je neskutečně rajcovní, v kožených kalhotech napasovaná, korzetem vyprsená a fuckézní hlášky trousící superMařenka. Při pohledu na ni bych si film užil i kdyby film samotný stál úplně za hovno. Wirkola se s tím nepáral a předložil Hollywoodu akční nářez roku. Pojal to tak zábavně, že se mu dají odpustit kýčovité scény a moderní drsně nazvučený konec připomínající trailer na počítačovou hru, případně množství samoúčelných scén vytvořených jen kvůli 3D efektům. Jedna věc mě přece jen nasrala. Proč to bylo kurva tak krátké??? Vlastně dvě věci. Famke Janssen měla dostat daleko více prostoru. ()

tejuczka

Pravda, na tento film jsem se do kina opravdu těšila a musím říct, že mě nezklamal. Je to oddechová, masochistická a "lehce" ironická verze obyčejné pohádky Bratří Grimmů. Když nebudu brát v potaz mého oblíbeného herce (Jeremy Renner) tak bych to okomentovala asi tak: Diabetický Jeníček s feministickou a lehce chlapskou Mařenkou jdou, po tom, co je málem sežere čarodějnice do lesů a mstí se za to, že má Jeníček cukrovku. Do toho se tam motají další čarodějnice, Mařenka ukousává uši a nosy a dává čelíčka , zatím co Jeníček po neúspěšném lovu, "šu*á" jinou čarodějnici v jezírku. Od začátku do konce akce, ironie, temnota a trochu trapného humoru u kterého se zasmějete. Doporučuji shlédnout. ;) U mě to je naprostá bomba. By the way, už jsem řekla jak pokrokovou, mají - na tu dobu - techniku? :P ()

reccal

Nejčerstvější dojmy z kina - prostě neskutečnej nářez! Kácení lesu čarodějnic těžkým kulometem? Great! Linie příběhu zůstává zachována, objeví se plno vychytávek a hlavně plno střelných či palných zbraní pro fajnšmekry. Úhlavní čarodějnice s tváří Famke Janssen se kapku podobá Famke z X-menů, Jeníček píchající si inzulín je velmi zajímavá myšlenka. K tomu špetka romanticky děsivého lesa a parádní koktejl akce, humorné akce a brutální akce je hotový. ()

mine.slayer

Velké štěstí je, že film není tak dlouhý. Další klika je, že do role Jeníčka vybrali Jeremyho Rennera a trochu smůla je, že Blade tu byl dřív já ho viděl a tohle rozhodně není lepší, není to ani na stejné úrovni, nic víc nic míň než 50%. Pro malé děti dobrý film. ()

breebee

Opravdový zážitek, ze kterého jsem měla široký úsměv ještě po příchodu z kina domů. Skvělý začátek, z té první čarodějnice jsem měla husí kůži. Výborní herci, jak Jeníček, tak Mařenka byli opravdu sexy, jemu bych dokonce i odpustila kožený kabát. Humor byl, celkově to působilo originálně a netradičně, zvláště pak ty "milostné" zápletky a modernizované zbraně. Akce bez chybičky, honby za ježibabama taktéž. Tomuto filmu se skutečně nedá co vytknout. Poslední dobou máme spoustu "remakeů" na klasické pohádky a tento shledávám prozatím rozhodně nejlepším. (Konečně vím, jak se Jeníček a Mařenka jmenují v angličtině.) ()

datel13

Béčkový akčňák jako řemen. Kdyby se trochu ubralo bojových scén ve prospěch lepšího příběhu, tak tenhle film mohl být kultem. Kvalitní nápady na to rozhodně má - Jenda si píchá inzulin, vulgární sexy Mařenka, sabat kam se slítaj různý druhy čarodějnic a hodná čarodějka je pak pokosí z kulometu… Z toho by se dalo vytěžit víc. Škoda, takhle nad tím budou slintat hlavně děcka 12-14 let, který se potěší vyrvanejma střevama, hlavama a občas nějakou tou sprostou hláškou. Ale celkově docela dobrý. ()

Kikina33

Nic zvláštního ani nového, spíš splátanina všeho možného, místy fakt nuda a dost předvídatelné ... 3* dávám jen díky Jeremymu Rennerovi. ()

miromir

Dost jsem se pobavil, prvni pohadka se syrovym a brutalnim nasilim. scena kdy nekdy ve stredoveku porcovala carodejnice rotacakem me fakt dost rozesmala. ()

fratros

Akční lahůdka. Navíc Gemma Arterton má tak neuvěřitelnou vizáž, že by mi stačilo, kdyby se těch 90 minut dívala jen do objektivu. ()

skepticka

Zase jedno infantilné béčko,akoby sa s nimi v poslednej dobe roztrhol pytel.Dávam za 2,nech nežeriem,aj to len kvôli kostýmom,maskám,efektom a atraktívnej zlatovlasej čarodejnici.Mužský predstavitelia žiaľ za veľa nestáli.Presne ako aj príbeh-NUDA!!! ()

bukaj231

Tu je pekne vidiet ako sa da krasne do*rat dobry namet. Ako fanusik tohto stylu som absolutne sklamany. Uz mi tam chybali len tanky a stihacky a dielo by bolo dokonane. Nemam slov tak sa tu dalej rozpisovat nebudem. Tolka skoda... ()

Lokitre

Mezi současnými nově zfilmovanými pohádkami je tahle rozhodně nejlepší. Skvělé herecké výkony, krev, vtip a dokonce to má i hlavu a patu. Tedy, jen někdy to dává smysl ale záleží na tom? Jsou to lovci čarodějnic v podání Jeremyho Rennera a Gemmi Arterton. To nepotřebuje mít hlubší děj. ()

vade_mecum

Ale jo, jako milovník pohádek bratří Grimmů k tomu menší výtky mám, ale jinak musím říct, že se tenhle film celkem povedl. Dlouho jsem se na něj těšil, protože už samotná představa Jeníčka a Mařenky, jak neohroženě bojují a zabíjejí jednu ohyzdnou jedubábu za druhou mi přišla šťavnatá až až. Většina filmů podobného ražení mě ještě před jejich shlédnutím nabudí a pak z toho není nic moc, ale tohle filmové zpracování bylo milým překvápkem... ()

numan

Celkem srandovní sequel - Jeníček a Mařenka po 20ti letech v postmoderním bordelu módní vlny prznění pohádek ve stylu Sněhurky a lovce nebo spíš módních sérií Once Upon A Time a Grimm. Čarodějnice tu z létajících košťat vesele bombardují vesnice, pořádají v den krvavého měsíce divoké Sepulturní mejdany a oblíbená dvojice poněkud odrostlejších dětských hrdinů je při tom ohrožuje zbraňovým arsenálem inspektora Gadgeta. Temné stvůry sice vypadají celkem strašidelně, ale od babušky Jagušky z Mrazíka se zase až tak moc neliší. Zhola nic se tu nedá brát vážně, a už vůbec ne krev, kterou se vskutku nešetří, ovšem není to žádný gore, jen taková záměrně přepálená nadsázka. Prostě bylo třeba zachovat přístupnost v kinech aby se vydělalo co nejvíc lóve. Solidní pilot rodinného dobrodružného seriálu - bohužel ne tak dobrého jako Piráti z Karibiku. Už se těším, až některý z domácích umělců podobným způsobem "zdokonalí" Babičku, načuraly tu sprostou verzi, ve které kohout ohýbá slepice na zápraží a hlavní hrdinka kope ho**o pod stůl, jelikož má ráda pořádek. A tak vám třeba, holoto. :o) ()

Infantility

Vždycky jsem chtěla být Mařenka a trhat čarodějnice na cucky.... Jeníček co má cukrovku, nasraná Mařka a tupej trol. Prostě vizuální masakr (pozitivní). Přitom mi nikdy ta pohádka nepřišla tak drsná a strašidelná. ()

Luciaaas2

Nad Jeníčkem a Mařenkou jsem dlouho ohrnoval nos, až jednoho dne jsem nevěděl co si pustit. Tak jsem si tedy stáhnul a pustil Jeníčka s Mařenkou a musím uznat, že jsem udělal chybu, že jsem na to nešel do kina. Je to parádní zábava, pořád se něco děje, zasmějete se a pak zjistíte, že je konec filmu a ještě by jste si přáli aspoň pár minut navíc. Jsem moc rád, že sem nad filmem nezanevřel. Budu doufat, že brzy bude druhý díl, který si už vynahradím v kině ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (viac)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (viac)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (viac)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (viac)