V Bostone dôjde každý rok asi ku 300 lúpežiam. Väčšina zlodejov žije vo štvrti, ktorá sa volá Charlestown. Jedným z nich je aj Doug MacRae (Ben Affleck), ktorý však nie je „rovnaká krvná skupina“ so svojimi zlodejskými kolegami - na rozdiel od nich totiž mal istú šancu na úspech, šancu ísť inou cestou ako v kriminálnych stopách svojho otca! Lenže namiesto toho sa stal vodcom bandy neľútostných bankových lupičov, ktorí sa chvália tým, že si dokážu vziať čokoľvek a nikto ich nikdy nechytí... Jedinou rodinou, ktorú Doug má, sú jeho parťáci zlodeji - a hlavne James (Jeremy Renner), ktorý aj je pre Douga aj napriek veľmi nebezpečnej povahe niečo ako brat, ktorého Doug nikdy nemal. Veci sa ale dramaticky zmenia pri poslednej akcii gangu, keď Jem zajme ako rukojemníka bankovú manažérku Claire Keeseyovú (Rebecca Hall). Keď zistí, že žije v Charlestowne, začne byť Jem nervózny a chce zistiť, čo všetko Claire videla. Doug vie, čoho je James schopný, a preto sa rozhodne postarať sa o ňu sám. Claire nemá ani potuchy, že ich stretnutie nie je náhodné a netuší, že ten očarujúci cudzinec je jedným z mužov, ktorí ju len pred niekoľkými dňami terorizovali. Čím je vzťah s Claire vážnejší a vášnivejší, tým viac chce Doug zmiznúť z mesta a zmeniť svoj doterajší život. Ale s nebezpečnými protivníkmi za chrbtom - federálnym agentom Adamom Frawleyom (Jon Hamm) a Jemom, ktorý spochybňuje jeho lojalitu -, Doug zisťuje, že zmiznúť nebude vôbec jednoduché. Horšie však je, že môže Claire postaviť do palebnej línie. Všetky možné voľby, ktoré kedysi mal, sa scvrkli do jedinej: buď podvedie kamarátov, alebo stratí ženu, ktorú miluje... (TV Markíza)

jorgus

po dlouhe dobe za plnych pet a zaslouzene..velmi slusne zahrane tolikrat videne napraveni zlocince a presto jsem do posledni chvile netusil co kazdou minutu prijde..super film:) ()

Wawer

Town rozhodně není tak oslnivý počin jako Affleckova prvotina, ale i tak to je ultrakvalitní filmařina, s výbornými hereckými výkony téměř všech (vyjma Afflecka, ten předvádí to co vždycky), místy předvídatelná a bezpřesahová, jak by málokdo čekal po Gone Baby Gone, ale pořád ultrakvalitní filmařina ()

gonga

Těžce snáším filmy, kdy se ze zločinců stávají napravení jen prostým otočením stránky a za své vykoupení platí jen velmi, velmi málo. ()

Kiedes

Naplnil očekávání. Objektivně bych tomu neměl dát plný hodnocení, ale subjektivně prostě chci dát pět. Film je perfektně zrežírovaný, herci neznají chyb. Affleck ne jenom, že je režisérsky přirovnáván ke Clintovi, ale on se tak i často tváří a slova cedí mezi zuby:) Škoda trochu slabší hudební kulisy (až na závěrečnou píseň). ()

Saur.us

Jednoznačně zklamání. Po výborném akčním začátku s přepadením banky jsem byl natěšený na exkluzivní krimi a ouha. Film jakoby se rozdělil na dvě půlky. Na parádní akční část a na tu sračičku mezi tím, která stavěná podle rastru klasické romanťárny, pro mě film úplně ubila. Nuda, předvídatelnost, klišé. ()

Snake.Charmer

Co naplat, Affleck je prostě lepší režisér než herec. A Harry Gregson-Williams stoupá v mém žebříčku zas o trochu výš. Pro mě velice příjemné překvapení. Po dalším zhlédnutí možná ještě zvýším. Update: I po dalších projekcích mě film baví a uteče jako voda, jen mi pořád trochu vadí místy zbytečně ukecané dialogy zahleděné do sebe. ()

El-Barto

Hodněkrát zmiňované srovnání Bena Afflecka s Clintem Eastowoodem mi po Městě konečně přijde jako kdyby je nevymyslel idiot, ale jako něco v co můžeme ne tak beznadějně doufat (až na to, že Eastwood vždycky byl lepší herec, než kdy Affleck může být). Gone Baby Gone je tématicky trefnější, zachází do problematiky hlouběji než Město a krapet mi vadila ta sentimentalita na konci, bez které by se film, který se celou dobu snaží ukazovat tu špatnou, temnější stránku Bostonu, v klidu obešel. Affleck si taky pořídil parádní herecké parťáky - výborného Jeremyho Rennera a Jona Hamma. Město považuju za jeden z nejzajímavějších filmů loňského roku a proto mi moc vadí, že se nedostalo k nám do kin. Nikdy dřív by mě nenapadlo, že budu vyhlížet další film Bena Afflecka. ()

Meteorista

Celou dobu příjemná kriminálka viděná kriminálníky, většinu času. Hlavním hrdinům jsem nefandil, možná, že tohle byl záměr. Každopádně ten konec to pro mě totálně zametl pod koberec a zazdil. ()

goniss

Jsem na straně těch zlých. Pro mě těch, kteří se mstili, neposlouchali kecy veřejnosti, vzpírali se zákonům a kradli. Prostě se mi takový vzrušující život zdá úžasný, i za cenu toho že ztratíte nejlepšího přítele..a Renner je fešák! :)) ()

Pidzey

Ben mě co by herec nikdy moc nenadchl.O to víc mě překvapil svým režisérským umem.Město je chytrý,skvěle natočený,dobře vypointovaný krimi kterých se moc nevidí.Je tu sic jistá podoba se starším a ne méně kvalitním Nelítostným soubojem,ale to mě vůbec nevadil a naopak jsem to bral jako příjemné zpestření.Herci odvádějí kvalitní výkony(ano i Ben),ale nejlepší asi Renney.Nejvíce se mi asi líbil konec,ve kterém hl.Hr. skvěle přechytračil policajty.Podle mě to není lepší než Gone,Baby,Gone,to mě dostalo mnohem víc,ale je to hodně dobrý film. ()

theSaint

Pro mě ne tak dobré, jako 'Gone baby gone'....ovšem, snímek se může zcela s klidným vědomím řadit mezi absolutní špičku. V dnešní době digitálních obludností Affleck dokazuje, že se stále dá natočit poctivá, dramatická krimi, která má „koule“. Jen tak dál... ()

frolish

Osobne nechapem reci o tom ze Ben Affleck nevie hrat... nie je to moj oblubenec, ale hlavnu ulohu tu popri rezirovani utiahol minimalne velmi solidne. A samotna rezia dokonala. 90% ()

Dr.Manhattan

Jeden z dokazov toho ze Affleckovi to ide lepsie za kamerou ako pred nou, aj ked myslim ze tuto mu to islo aj pred nou. Pre mna jedna z naj krimi poslednych rokov. Podstivo natocene ceny, ziadne prehnane smiesne „strielacky“. Zhodneme sa ze film ma nieco spolocne s „The Heat“, ale pre mna nie tolko aby som tym bol ovplivneny, alebo mi to skazilo zazitok z vyborneho filmu. Nechcem sa ani do teho nejak zamotatavat. Jednoducho„spokojnost“. Od tohoto filmu sa uprimne tesim na kazdy Affleckov pocin. ()

kamigava

Začátek je docela akčně rozjetej, ale pak napětí trochu vyhasíná i přes zajímavý námět. :-) Affleck není zas tak špatný režisér jak ukázal v lepším Argu. Jako herec mu jde myslím hůř, nebo se do něj nemohu moc vcítit a žít s jeho postavami. Přijde mi trochu chladný, ale s puškou to umí. Závěrená přestřelka mi připomněla Mannův film Heat, která byla opravdu syrová. Konec jsem čekal více dramatický. ()

Narciska

Snad chápu, o co tvůrcům šlo a snaha se rozhodně cení. Na druhou stranu takovéto schematické kdo je kdo a proč je jaký je (rodinné anamnézy, vina, minulost apod.) naservírované tak prvoplánově v prvních 12 minutách, mě dokázalo naštvat. Nepřirozeně znějící rozhovory a děj to už moc nespravily. Škoda. Hodnotím přísně, čekala jsem víc. ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (viac)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (viac)