Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

mosem

ještě méně reálnosti, ještě slabší scénář, ještě přehnanější scény. Zde není neporazitelným bojovníkem jen samotný hrdina, ale i jeho teen-dcera, která sice auto moc řídit neumí, ale profesionálním padouchům a zkušeným policistům uniká s naprostým přehledem. To už bylo i na mne moc. Závěrečná scéna "už mně to nebaví" a následná akce byla až příliš předvídatelná. Takže pokud nemáte na večer lepší film, dá se zkouknout, ale rozhodně ne opakovaně :-) ()

laple

Nečekala jsem lepší nářez než byla jednička, ale nečekala jsem to ani tak špatný, protože kdybych si měla vzpomenout na některou scénu, která mi zůstala v hlavě, tak je to jen ta přeslazená romantika, kterou jsem si nepřála. Akce žádná. Škoda... ()

Anarion

Průměrná televizní detektivka, která ničím neurazí, ale zároveň nenabízí nic, kvůli čemuž by si člověk utrhl límec. A pro autora hudebního doprovodu bych měl poznámku: vykradením hudby z dobrého filmu se žádný audiovizuální počin automaticky dobrým nestane. ()

hadouken

S jednotkou to nemůžu srovnávat, ta měla nápad děj a vyvrcholení. U Odplaty se o tom mluvit nedá. Bohužel byl děj celkem nudný, Liam nám všem ukázal, že když vás unesou, není vás vlastně problém pomocí dvou granátů a trošky páry najít třeba v Istanbulu. Boje byli občas zábavné, občas tak rychlé, že jsme nestihl chytit jak dotyčný umřel. Bohužel celkem zklamání. Tohle je jeden z filmů, který nám ukazuje, proč by měla být jen jednička. ()

wallax

Hlavný protagonista znova potvrdil svoje divákmi očakávané kvality ex-agenta CIA, teda žiadne prekvapenie, ale kto skutočne prekvapil bola dcéra ktorá si (asi naučená z prvého dielu) zachovala chladnú hlavu a pomohla tatovi zachrániť oboch rodičov. Vôbec si nemyslím, že to bolo slabšie ako jednotka (no ano, malo to zopár krátkych oddychových pasáží ktoré v jednotke neboli), bolo to na podobnej úrovni, len diváci ktorí prvý diel videli už očakávali niečo viac, ale úprimne: čo sa dá viac vytĺcť z maxima? ;-) Super akčný snímok. ()

a0001

Originalitou z "jednotky" to síce nevynikalo, ale čakal som, priznám sa väčšiu tragédiu. Až na pár trápnych myšlienok s "hádzaním granátu do davu" a teda "hádaj kde som" bol film celkom stráviteľný. ()

FREEWHEELER

A kto mi do perdéle vysvetlí, kam sa podelo to čaro z prvotiny?? Tie 3* som možno trošku presrelil, každopádne sa nejedná o stratu času, či nedajbože o brak, len mi popri tých všetkých naháňačkách chýbalo voľačo zmysluplné. Nevšímajúc si kopu klišé, ako zábava čo vám nič do života nedá, OK. A rýchle to bolo, človeče, rýchle. ()

davistercz

Kdybych to měl srovnávat s prvním dílem, tak prostě jednička pro mě byla rozhodně lepší a dvojka? Ta byla hodně slabá. Na film jsem se opravdu těšil a čekal jsem u něj něco extra.. sice jsem to nedostal, ale jediné co mi stačilo bylo to, že roli opět převzal Liam Neeson. ()

Blazis34

Po neskutečně zdařilé jedničce jsem se moc těšil na Odplatu. Bohužel mi z toho vyšel klasický předvídavý akční film. A to musím ještě dělat, že je normální házet po městě granáty, zabíjet policisty a že jeden agent stačí postřílet všechny protivníky co se mu postaví. Trochu sci-fi no. Liama Nessona mám jako herce velice rád, ale teď až na počítání vzdálenosti při jízdě autem nám nic zajímavého jako v prvním dílu nenabídl. Byla to jen klasická akční řežba, která samozřejmě dopadla, tak jak jsme to na začátku čekali. Přesto Taken 2 má něco do sebe a já nemůžu jen kritizovat, protože mě koukání na něj bavilo a dávám mu 65% - tři hvězdy. ()

Dearon

Monotónne, predvídatelné, až trápne. Od akcie počnúc scenárom, hereckými výkonmy až po ten mizerný náznak príbehu. Koniec na zaplakanie . Jediná hviezdička za charizmatického Neesona. Maggie Grace je síce sexi ale veľa vody nenamúti. ()

g3rtrud

Dva a pol z troch hviezdičiek dávam za Neesona, ktorý hrá perfektne. Ale ten scenár je biedny. A akcia je strihaná presne tak ako by nemala byť. ()

White-Man

Obrat o 180 ° oproti prvnímu dílu. V prvním díle sice bylo více mrtvol, než je zdrávo, ale toto byl naprostý vyvražďovák, bez děje. ()

-VINCE-

V tomto případě obrovské zklamání. Tak slabé pokračování si tato série nezasloužila. Po vynikající jedničce, velmi slabá dvojka. Škoda... ()

p.i.t.b.u.l

Pokud sem dal prvnímu dílu hvězdy 4, tak tenhle si zaslouží hvězdy 3*. Není už to povedený jako ten první, ale stále má co nabídnout. Bohužel i tady se zřejmě stalo to, co většině pokračování. A to především opakující děj ovšem s trochou záměny dcery a matky. Problém ale není ani tak v samotném ději, jako veliké předvídavosti a trochu i nelogičnosti některých situací. To ovšem nemění nic na faktu, že je to stále výborný film. Ano Liam Neesson nám dokázal, že první díl nebyla jen náhoda co se týče úspěšnosti, ale že i tento díl se mu částečně vyrovná. I když na jedničku to nemá. Dávám 65% ()

DanielP.

Ano film má několik much, které smrdí naivitou amerických snů i když se jedná o snímek z bageterie, ale i tak je to velice slušný akční film, který velmi hezky navazuje na první díl. Zkrátka Marko z Tropoje nezůstane bez odezvy. Kdyby jedna z hlavních postav ( matka, dcera ) zemřeli, dal bych tomu onu pátou hvězdu. Takhle mi přišla tvrdá mafie z počátku postupem filmu trochu měkká. Asi tak jako plastová pouta Neesona. Film každopádně nenudí, má dobrou kameru a ano některé scény jsou lehce nepřehledné, ale nekoná se totální nepřehlednost jako u M.B. Transformerů jak tu někteří píšou, že se nemohou vyznat v potyčkách. Myslím, že stojí za to. ()

gefr

Pro mě rozhodně přilepšení oproti prvnímu dílu. Kim (Maggie Grace) konečně ukázala že umí hrát a ne jen ječet pod postelí :). Snímek má dobrou gradaci a děj krásně utíká. Za mě 80% ()

ndee

K pobavení a zasmání tak akorát. Zařadil bych to na úroveň Bondovek s Pírsingem Brosnenem. Akorát tam mohlo být víc vtipných hlášek. Jako třeba Kimina poslední hláška (Daddy, don't shoot this one, I really like him)....akorát kdyby Kimin boyfriend byl Albánec....nebo cigán. ()

valesv

Tak tohle byl bohužel omyl a ani nemá cenu rozebírat detaily, jelikož těch si najde každý dost. Myslím, že to mnohé (včetně mě) ani příliš nepřekvapilo když viděli, kdo bude film režírovat.. Film 96 hodin měl zůstat pouze u jednoho dílu, který snesl přísné měřítko. Je mi líto lidí, kteří uvidí dříve druhý díl než první, protože tenhle nepovedený pokus o pokračování bohužel vrhá špatný stín i na něj.. ()

Daggeron

"Nájdem ich a privediem mamu späť. Postarám sa, aby nás tí ľudia už viac neobťažovali." - "Čo budeš robiť?" - "To, čo viem robiť najlepšie." Bryan Mills je späť a znovu v skvelej forme. Liam Neeson pre mňa s pribúdajúcim vekom predstavuje jedného z najcharizmatickejších akčných hrdinov súčasnosti. Nie je síce typickým predstaviteľom žánru ako napríklad Stallone, Schwarzenegger, Willis či van Damme, ale herecky je z nich asi najviac presvedčivý a každý film uveriteľným a charizmatickým výkonom pozdvihuje na vysokú úroveň. To platí i pre Taken 2, ale, žiaľ, pri ňom sa súčet pozitív končí. Scenár je o dve triedy slabší ako v jednotke, azda okrem jedinej výnimky (granáty) absentujú akékoľvek príbehové vychytávky. Megaton prakticky úplne vynechal špionážnu líniu, ktorá skvelým spôsobom obohacovala prvú časť a v symbióze s akciou tvorila dokonale kompaktný celok. Film sa sústredí na akčné pasáže, kde však hlavne kvôli absolútne neprehľadnému strihu zlyháva v maximálnej možnej miere. Darmo môže byť hlavný hrdina v súbojových sekvenciách výborný, keď v nich divák nemá žiaden prehľad. Je to veľká škoda, pretože takáto látka nesie rozhodne väčší potenciál. Nemožno však opomenúť hlavného záporáka, pretože do úlohy albánskeho pomstiteľa nemohol štáb vybrať lepšieho človeka než je Rade Šerbedžija. Pochvalu si zaslúži aj hudobný doprovod Nathaniela Méchalyho a takisto zaujímavé a originálne spracovanie úvodných tituliek. Nakoniec dávam tri hviezdy, lebo Neeson si menej nezaslúži. Stále má čo ukázať, preto dúfam, že réžie trojky sa chopí niekto schopnejší. A určite nebudem namietať, keď sa vráti na špionážnu úroveň jednotky. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)