Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

okkac

Ono by to nebylo až tak špatné, jen ten scénář by nesměl být až tak přehnaně debilní. Jako hazení si granátu po Instanbulu, aniž by to někoho vůbec rušilo WTF!! Nebo dcerka, která má problém udělat v USA autoškolu s automatikou, tak najednou zvládne automobilovou honičku v úzkých uličkách s MANUÁLEM!!!!. A při bojových scénách to zase odsírá Megaton se střihačem. Zlatý Morel. Kde se teď jen fláká? ()

Prometheus69

Vzhledem ke stopáži: Podobně jako ten předchozí. Dobré to bylo. Ani špatné ani vyloženě dobré. Skrátka dobré. Co bych se o tom rozepisoval. Mě se to líbylo a vcelku se těším na trojku.... mé druhé jméno je Ahmed, těší mě.... jo a jen tak mimo jsem otcem dítěte vaší dcery! :D mluvil o jen o synech, ale na dcery se nezeptal.... aspoň by to mohla být příště navíc i pořádná kočkovaná. :) ()

dr.fish

Prasácky natočenej a sestříhanej film. A mohl to být vcelku dobrý snímek, nebýt roztřesené kamery a střihu, že člověk ani nevěděl co se ve filmu vlastně děje. Zklamání. 55% ()

panMartin

Samozřejmě, že Odplata nemá šanci dosáhnout na kvalitu jedničky. Na druhou stranu ho z velké části drží nad propastí Liam Neeson který je pořád týpek a jeho krvavá řešení problémů si stále užívám. Každopádně film jsem si na hodinu a půl skvěle užil a nebyla to ani na chvilku nuda, i když prominu nějaké hovadiny a nesrovnalosti jako třeba když dceruška řídila taxík jak Simír Gerchán, tak to mě hodně rozesmálo, ale má to asi v krvi. ()

Sabrewulf

Dceruška si pobíhá po Istanbulu a metá granáty, ujíždí tamní policii (americká teenagerka bez řidičáku přece jezdí líp, než nějaký turecký policajt, že?), tatíček všechno bezchybně vydedukuje a gang chodí v teplákovkách. Má cenu pokračovat? ()

Radiq

Tady je vidět, jak bylo hloupé nazvat první díl 96 hodin, protože tohle žádnou časomíru vůbec nepoužívalo. Další mínus je to, že člověk od toho ten happy end tak nějak čeká, takže se nestrachuje o to, že by to někdo z klaďasů nepřežil... Děj je taky trošičku uvalenej, protože Istanbul jde prej poznat i poslepu (asi to teda neni moc velky město) a hlavně trapny byly ty jeho dokonalé metody (granát, kružnice) a to, jak poznal, že ho chcou unést (pokud za vámi někdy v životě pojede černy auto se zatmavenyma sklama, máte to spočítaný). No a že to celý přežil bez nějakejch zranění, to už je uplnej blábol, nebo spíš neuvěřitelnost sama. No a nakonec ta divná kamera, která často byla zmatená a člověk ty souboje viděl tak na půl oka. Moc jsem od toho nečekal a přesně to jsem od toho dostal: málo. ()

Triple H

Po krásne vyváženej jednotke, je dvojka obrovské sklamanie. Dvojka stratila to čo prvý diel robilo takou peckou - akurátnosť a civilnosť. Neeson už nie je tak akurát pedantný a kontrolujúci, z jeho postavy je viac-menej karikatúra na superagenta a starostlivého tatíka. Rodinné patálie sú síce lacné ako v jednotke, ale už nepôsobia úprimne, ale umelo a vykonštruovane. V jednotke zároveň všetká tá akcia mala hlavu a pätu a držala sa pri zemi. Ale keď Maggie Grace v dvojke začala hádzať zo striech v Istanbule granáty, aby Liam Neeson vedel lokalizovať kdeže to je, no hotovo...Skrátka absolútne umelé, neživotné a nudné akčné klišé, o ktoré by sa nebyť jednotky nikto ani neobtrel. ()

Vecko99

Váhám mezi 2 a 3 asi se musím přiklonit ke dvojce. Špatný scénař a ještě horší příběh než v jedničce bych jim odpustil, pokud by aspoň akce stála za to, ale bohužel v tomto případě se to nepovedlo. Díky tomu, že to trvá hodinku a půl, tak jsem se rozhodně nenudil, ale znovu si ho asi jen tak nepustím. ()

mo cuishle

V polovine filmu jsem mela slusnou alergii na Bryanovu histerickou dceru,ktera za cely film nerekne nic jineho nez " TATI "...Kdyz vypustim plno stupidnich a nelogickych chyb tak je to i celkem pekna akcni podivana,plna rozbiteho skla,strilecek,vybuchu,automobilovych honicek,a rvacek :) Ale ten scenar, kde nechal Luc Besson mozek ? Celkem 55% ()

chelseaman22

Pokud si potrpíte na proslovy, tak vás tenhle francouzák dostane. Chlupatý Arménec apeluje na svou doposud přeživší rodinu, aby byla vykonána vendeta na pseudoameričanovi, jež si v Paříži dělal, co se mu zamanulo. Když akčňák, tak akčňák, ale tahle komedie osciluje mezi dvěma středy vesmíru: srdcerivnými projevy mafiánů a problematikou zvládnutí driving school. Není pět minut, aby někdo nezmínil autoškolu. Zejména pan Otec se v defloraci své dcery řadící pákou doslova vyžívá, inu posuďte: "Věnuješ tomu 100% ze 100%". Děj se bohudíky přesouvá z města autoškol do města, kde agent s krycím názvem Skyfall mastil po střechách. Dcera zjevně studovala kartografii a pan Otec logiku na matfyzu - byť uvězněn, tak pomocí pachů a řazení dodávky dokáže navést dceru do místa bydliště svého uchvatitele. Dcera si to taktéž mastí po doškových střechách, přičemž vrhá granáty dle otcových pokynů. To si už prostě musíte klepat na čelo. Dcera přiklepne vězněnému panu Otci Glocka - nejsem expert, ale jeden zásobní asi nepojme 35 nábojů. Incredible Escape je vygradován vletem auta pana Daimlera a Benze směr americká ambasáda. Zaučovatel Anakina objeví manželku opět pomocí pachů a pocitů - vážně dobrý sekundant žídkovských bohyní z Hrozenkova! 68% Celosvětový výdělek k 27. 7. 2013: $376,141,306, což je 8,36 násobek budgetu..........288. nejvýdělečnější snímek historie ()

Gonzi

aneb když jde o život, tak řídí každý jako Richard Burns :-D překvapivě pořád příjemný film, který dobře uteče. Ovšem po úžasné "skoroRAID" jedničce jsou zdejší akční scény prostě totálně jiná liga. ()

VaHo

V podstatě to stejné jako první díl, i když mám pocit, že ten byl přeci jenom lepší. Trochu mi vadil místy nepřehledný střih bitek, ale sveřepý výraz Liama Neesona pořád baví. ()

Jizni Tlapa

96 hodinovka (nechápu překlad) je naprosto jednoduchá akčňárna se zajímavým obsazením a naprosto odfláknutým stříhem,kazící jakékoliv dojmy, ze zřejmě povedené akce. Neesonova poloha je fajn, i když si neodpustím dojem, že na podobné role "drsňácky" vyhližejících klaďasů se již nachází lehce za zenitem. Příběhová lajna, jako by se nemohla ubírat tím jediným správným směrem,a tak nechává diváka tápat v několika nakousnutých "bludištích". Výsledné tří hvězdy,hájící pozici nadprůměru tak oprávněně náleží za exteriéry, poutavý hudební doprovod a dobré finále! ()

karlik4801

Jestliže si film chcete maximálně užít a nejdete do kina znuděný tak si ho užijete. I přes zmatený střih v některých scénách. Jde vidět že ty agentské geny se dědí. Liam Neeson je jeden z nejlepších zabijáckých důchodců současnosti. Nic ve zlém Liame. Taken 2 se mnohém liší od prvního dílu, ale i když se za někým nehoní, tak ukazuje jak moc je Bryan chytrý a skvělý zabiják. Vypadá prostě jako drsný a milý strýček. ()

ivan_drago

Abnormálně zbytečný film, kde mi prakticky nic nesedělo... od zápletky, kterou by vymyslelo i pětiletý dítě po způsob podání a celkové vyznění filmu... Co v jedničce působilo svěže a originálně se zde stává nudnou opakovačkou bez špetky invece a snahy o něco jiného než si přihřát polívčičku na úspěšném tématu... Tahle rodinná telenovala, na hony smrdící patosem a nudou... Atmosféra je ta tam, k čemuž přispívají i zmatení padouši, prakticky nic nepůsobí věrohodně a jediné, co film jakž takž zachraňuje. je jakés takés charisma Liama Neesona... Závěrečná cukrárenská scéna film degraduje na akční žumpu a zároveň snad končí veškeré účinkování hlavního hrdiny na filmovém plátně.... ()

nemik22

Časový sled událostí zůstal zachován, ale tempo a úroveň bohužel tvůrci s prvním dílem neudrželi. Beru to spíš jako takovou afterparty, která neurazí, ale v ničem jedničku nepředčí. Nicméně jedna věc mi opravdu vadila. Je to scéna, kde Kim řídí jak Sebastian Loeb, přitom zaboha nemůže udělat řidičák. Btw: Istanbul je nádherný místo, takže opět smekám za skvělý výběr města. ()

Liznic

Takže nějak popořadě. Viděl jsem poslední 3 Megatronovi filmy (sakra to jméno je super! A jestli je to umělecký pseudonym tak si chlápek něco kompenzuje!) a musím uznat, že to dělá špatně. Ale věřím, že jestli bude mít možnost dál točit aspoň trochu nákladné produkce a občas ho někdo liskne, bude z něj jednou akční režisér srovnatelný s Bayem! Z kolika různých úhlů zvládá točit pitomou rvačku... je to hezký, ale ve výsledku je to buď použito pitomě, nebo idiotsky nastříháno. Smějte se, ale já v něj věřím :) 96 hodin byl takový malý zázrak a na ty se špatně navazuje, i když dějově (já vim, že o něj nejde, ale přece) je ta klička hezky vymyšlena. Film má hned několik zásadních problému a tím největším je Neeson, který utíká... Liam je totiž nekompromisní lovec, to je pozice, která mu sedí, kterou mu žeru a kde ho chci vidět. Maggie je kočka, ale jakmile se snaží o víc než polohu "oběť" tak je to otrava. Film postrádá pořádnou akci, hlášky a hlavně napětí. Posledně to bylo jednoduché, zatraceně úderné a geniální teď nás netísní žádný čas, dokdy musí náš borec někoho zachránit, prostě mi jako divákovy chybělo to napětí, právě těch 96 hodin, než bude pozdě... Postava Famke Janssen si zaslouží umřít! ()

Johnnas

Vydařený akčňák. Moc jsem od toho nečekal, ale Liam je prostě husťák! Drží celý film ještě o stupínek výš a to stačí! Žádná nuda, furt se něco děje a odsejpá a tak to má být! Nebýt honičky v Istanbulu (jinak celkem povedená), kde děvče bez řidičáku řídí jako Tommi Mäkinen v nejlepších letech, tak dám snad plné hodnocení. :) Nechápu negativní postoje některých "odborníků" k této "dvojce". Připadá mi, že některý lidi filmy už předem odepíší a pak už je nedokáží objektivně ohodnotit. Ale to je můj subjektivní názor :) ()

flawi.f

Když si odmyslím několik momentů, které působily fakt až moc přehnaně, skoro až směšně a pak vylíčení postavy Liama Neesona jako skoro-poloboha, který si hravě poradí v naprosto každé situaci a s přehledem jí zmákne, tak mi zůstává poměrně dobrý akční film. Na zadek sice neposadí, ale rozhodně ani neurazí. ()

viperDavid

Me se to celkem libilo, melo to naboj, akci i napad. Ano historie se opakuje, ale co taky cekat ? Taken 1 bylo famozni a tady se setkavame s malim bratrickem. Davam 4* ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)