Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

Terva

CITÁT - Zabil naše muže, zabil naše bratry, zabil naše syny......... Postřeh na začátek příběhu - Famke Janssen je stále kočka. Pří vzájemných soubojích toho není moc vidět. Kamera je moc blízko a jsou rychlé střihy. Scéna s granátem v Istambulu mě hodně rozesmála. Dělaj z nás idioty? Tohle snad ani neni možný. Od této chvíle už jsem hledal jen zápory. CITÁT - Odjisti pojistku a hoď ho........... Je to snad ještě horší než příběh první. Jen nevěřícně kroutím hlavou a divím se, jak se tohle někomu může líbit. Nezaujalo, nudilo a chvilkama to bylo trapné. Předpokládám, že ve třetím příběhu (nebojte, bude) se zapojí i babička a dědeček nebo nevlastní syn - oni si někoho najdou. CITÁT - Umíš střílet? Ne? Tak řiť (řiď)............. Jen tak mimochodem, všimněte si, jak nezkušená řidička dokáže řídit. (62 minuta). Tak dokonale, že ikdyž bourá kde může i nemůže, hrne plechový vlnitý plot, bourá do aut i do zdí - na tom jejím autě to vůbec není poznat - je stále jako nové. Až ke konci scény dostane několik zásahů samopalem a to ho poškodí tak zajímavě, že ti co sedí uvnitř by to nepřežili, nebo alespoň "získali" pár zásahů. Chtěl jsem křičet "zázrak!!!!", ale ne, je to jen blbost. Je to horší než jednička nebo spíš na stejné podúrovni. ()

Hismael

Rozhodně Odplata není na takové úrovni jako byl první díl. Trochu opadlo napětí u kterého bylo nemožné se nudit a věrohodnost šla taky trochu dolu. Z 96 hodin by se stal lepší film především kdyby scénář prošel určitými změnami. ()

Beznoh

Tak u tohohle filmu musím říct, že mě to fakt nezaujalo. V porovnání s jedničkou nic nového, naopak spíš mi to přijde nudnější a bez větší invence. Navíc mě úplně děsně rozčilovalo, jak byly všechny záporné postavy hloupé. Chápu, že klaďas to nakonec v takovémhle filmu vyhraje, ale takhle tupý gang, který nechá úhlavního nepřítele oblečeného s dorozumívacím zařízením špatně přidělaného k trubce samotného v cele se fakt jen tak někde nevidí. Potom je ještě potřeba počkat bez zbraně sám na to, až vás hlavní hrdina zabije, aniž byste pomohli komplicovi, který s ním vede téměř vyrovnanou bitvu. Ale i tak to alespoň trochu akce a zábavnosti mělo, plus pár emotivních rodinných scén. Pro mě to jsou tak dvě až tři hvězdy, spíš lepší dvě. ()

JohnCZ

Solidní pokračování, byť kvalit jedničky pochopitelně nedosahuje. Jednak mi vadila trochu uměle nastavená zápletka a ani zdaleka tak dobrá akce. Nicméně Liam Neeson je prostě Liam Neeson a jeho herectví mě baví, stejně tak Maggie Grace, které jsem, i přes její věk, tu teenku věřil. ()

Marek1991

Oceňujem tento film najmä kvôli tomu, že v ňom bolo veľa ťahov a ukážok, čo robiť, ak ste unesený, ako sa nájsť a podobne. Avšak aj mnoho chýb, ktoré sa v dnešnej dobe zdajú triviálne. Scénka s prejdením po okraji budovy do druhej izby, skrývaním sa v šatníku, šoférujúce dievča naprieč úzkymi uličkami plných ľudí, kde sa vždy všetci vyhli, scénka s preniknutím na americkú ambasádu, ocko ktorý na poslednú chvíľu zastrelil odzadu človeka, čo chcel zabiť jeho dcéru a iné. Nie je to zlý film, navyše koniec bol celkom pekný aj to s tým únoscom, až na to zabitie, ale predovšetkým pri jedle s priateľom jeho dcéry, len začiatok mal mnoho zbytočností, ktoré mi pripadali rozpačité, navyše si mohli zistiť aspoň albánske mená, lebo už pri prvom diely ma znepokojovalo skôr juhoslovanské meno Marko pri Albáncovi a teraz tam bol dokonca aj nejaký Boris, Rusi musia prevracať očami, troška povrchný film. Nevadí mi, že bolo natočené pokračovanie, naopak by som ho čakal, lebo práve pomsta je u moslimov silný moment, ale čakal som viac trikov a typov ohľadom toho, čo robiť, ak ste unesený, lebo to, že Neeson všetkých pobije mi bolo dopredu jasné ako aj to, že keď sa bude vyslobodzovať zo zajatia, bude ponechaný bez strážcov, nuž priemerné dielo. ()

corpsy

Pokračovanie, ktoré má vyššiu intenzitu a napínavejší príbeh. Prečo teda nižšie hodnotenie oproti ´´originálu´´? Je to proste kalkul, niečo čo sme videli nespočetnekrát v nespočetne veľkom množstve filmov. Čo ma však viac zavádza je fakt, že množstvo divákov ( tých komentujúcich ) sa ohrádza neokázalou ( resp. neprehľadnou ) akciou, alebo plochým prevedením. No možno by mali zhliadnuť viac akčňákov tohto tisícročia. ()

Torision

Jednička byla jedním slovem pecka a jsem moc rád, že ji ocenili i ostatní a objevila se mezi 200 nejlepšíma filmama. I proto jsem věděl, že pokračování nemá nejmenší šanci ji překonat, i přesto jsem se na tenhle sequel po narvanym traileru těšil. Velkým plusem je pořád drsnej Liam Neeson, dost rychlý tempo filmu (po první dvacetiminutovce) a celkem mě i bavila Meggie Grace v roli dcery pomáhající taťkovi k vysvobození. Naopak největšími zápory jsou už několikrát zmiňovanej zběsilej střih, kterej je úplně šílenej a spousta akcí je tím poloviční, klišovitost a několik hrozně WTF momentů. V každým případě, kdyby se ten film jmenoval třeba "Uneseni v Istanbulu" a hlavní hrdina jakkoliv jinak, tak bych dal čtyři hvězdy, ale protože se stovnáním s legendary jedničkou nedokážu vyhnout, je to za tři. ()

Hoyt

Čekal jsem teda větší průser ale v rámci možností jsem spokojen. Nejdůležitější bylo, že si pokračování zachovalo stejně zběsilé tempo jako v jedničce až do konce. Mínusů už zde ale bylo víc, třeba výměna Paříže za neatraktivní Istanbul, slabý scénář, děsný střih a už několikrát zmiňované Megatonovi nepřehledné akční scény. Liam byl opět ve skvělé formě a výborně se doplňoval s atraktivní Grace, která zde dostala o hodně víc prostoru než v předchozím filmu. Silné 3*. ()

Marsik

Premiere Cinemas (ČSFD projekce) - Asi mi 99% lidí dá za pravdu, že to bylo horší než jednička. Ta totiž nasadila laťku strašně vysoko. Nicméně Liam to tam pořád parádně krájí a je neskutečně nad věcí. Jeho charisma mě v kině dostávalo. Opět se budu opakovat - díky kinu hodnotím min. o 10% výš, než kdybych viděl film na noťasu. Škoda jen těch akcí, které byly na můj vkus příliš sestříhané, rychlé a chaotické. Divák pak přichází o požitek z akcí, který je v akčním filmu hlavní. No ale 90 minut příjemně uteklo, mělo to napínavou atmosféru, párkrát mnou projela husina, takže ve finále v podstatě spokojenost. 80% (with J.) // (21.3.2013) - Opáčko :) A tentokrát mohu říct jediné, Liam rulezz. Na podruhé se mi to zdálo minimálně stejně dobré, jako poprvé. Hodnocení 58% moc nerozumím, i když uznávám, že WTF scén tam bylo hodně. No ale co, když se 90 minut dobře bavíte a Liamovo charisma je všudypřítomné. Procenta ponechávám. 80% // (30.5.2015) NOVA HD - Poprvé s CZ dabingem a ten Tekenovi vůbec neuškodil. Sice má tenhle díl řadu nedostatků, ale stále je na co se dívat. 80%. // (28.4.2018) JOJ CINEMA HD - Jak zneškodnil ty 2 hlavní padouchy v závěru bylo hodně odfláknutý. Ale furt se na to dá dobře koukat. 80% ()

kleopetra

Určitě mnohem slabší než jednička - bohužel, ale jinak průměrný akční film, u kterého jsem si stále opakovala: také bych chtěla takového tatínka :-D ()

PauloZ

96 hodin byl mistrovský kousek, nezapomenutelná akční adrenalinovka nadopovaná drajvem, který zastavoval krev v žilách. 96 hodin: Odplata je pouze dobrý akční film. Přitom jdou vidět jasné mezery a ta největší seděla na řežisérské židli. Námět je dobrý, logický a určitě na něm šla postavit obdoba jedničky. Bohužel se to nepovedlo. První akční mela je absolutně špatně sestříhaná a místo toho, aby si ji člověk užil, tak jenom kroutí hlavou. Dalží akce už je zvládlá dobře, ale strádá scénář. Máme tu taky zbytečné nelogičnosti, kterých se jednička s přehledem vyvarovala. No a v některých chvílích jsem měl i pocit, že Liamovi snad dochází síly. Nepochopím proč svěřili Taken 2, po tak výborné jedničce, do rukou tak průměrného režiséra a naprosto zbytečně z toho musel vypadnout tak obyčejný tucťák. ()

ConanVJ

Druhý díl filmu 96 hodin jede ve stejných kolejích jako původní filmek. Tentokrát jde Liam zachránit unesenou manželku, která padne do rukou pomstychtivýmu parchantovi, kterému zabil v prvním filmu syna. Filmek mi přijde o něco akčnější, ale změnou režiséra je spousta soubojů nepřehledná a kazí to celkovej dojem. Příběh je jednoduchej a ničím asi nepřekvapí. Co od jedničky potěší, je chování dcery, která zde už neběhá tak přiblble jako v jedničce a je i přesvědčivější. Dvojka je stále parádní podívaná, ale oproti prvnímu filmu trpí střihem soubojů. Za mě 85%:) ()

schizmo

Konečně jsem to včera viděl a začal bych tím, že to na mě nepůsobilo vůbec tak zle, jak je film všeobecně hodnocenej. Ano, v hodně aspektech za prvotinou zaostává, ale co by jsme také chtěli, je to zkrátka dvojka a těch se nikdy moc nepovedlo. Odplata jede v hodně podobném tempu jako jednička, i dějová linka je podobná, takže se vsázelo spíš na jistotu, a taky už nás nepřekvapí to, co v prvotině - všechen ten spád, brutalita - zkrátka celkově to už nepůsobí takovým tím "wow" efektem, protože všechno jsme + / - už viděli. Pravdou je, že akční scény působí trochu chaoticky, najde se i pár zbytečných wft momentů, ale vezkrze na mě působí sekundární Neeson aka táta masakrátor, nadprůměrně. Zatím se budu držet při zdi a uvidíme víc po zopakování... ()

maddy

Musím uznať, že nie až také zlé ako som podľa tunajších komentárov čakal (čo taktiež neznamená, že výrazne dobré). Pri Taken 2 som nedúfal, že prekope základy akčných/thrillerových snímkou, takže som v podstate nebol sklamaný, ale ani ničím (absolútne ničím) prekvapený. Úvod je štandardný, netrvá príliš dlho a viac menej sa len čaká na to, kedy opäť niekoho unesú. Príbeh je priamočiary a jasný skôr než sa film vôbec rozbehne, ale nejakú prekombinovanú premyslenú štruktúru od neho čakal asi len málokto. Nasledujúca akčná naháňačka, na ktorú všetci čakajú plynie bez výraznejších problémov alebo zádrhelov. Neeson mláti protivníkov jedným radom, štafetu po ňom na čas prevezme Maggie Grace, ktorá naháňačky po strechách budov zvláda taktiež obstojne, občas pri tom badať aké také napätie (atmosféru, ale veškerú žádnu), tempo výraznejšie nedrhne, a nie je potrebné sa nad tým akokoľvek zamýšľať. V podstate celé dianie začne aj skončí v jednom tempe, bez výrazných zvratov, bez pokusu o akúkoľvek inováciu. Je to taká „štandardná rutina“ v rámci akčných snímkov. Priemer, ktorý neurazí, ani nenadchne. Tá hodina a pol bez problémov ubehla vďaka solídne nastavenému tempu (čo je asi najväčší klad filmu), takže bez problémov slabšie 3* tomu dám. ()

VojinRyan

Tešil som sa na druhý diel, pretože to čo Liam predviedol v prvom diely bolo veľmi dobré a výborne natočené. Lenže druhé spomínané je v tomto prípade katastrofa. Už sa nedivím, prečo sa Neesonovi do tohto projektu nechcelo. Keď to má pod krídlami Megaton. Už keď som prvý krát počul, že to bude režírovať, hovoril som si s pánom Bohom, prečo on?? A výsledok je ešte horší ako som čakal. A určite zato nemôže Liam. Dokonca ani Janssen a Grace, pretože boli dobré. Lenže problémom je otrasná kamera, zbesilý strih, kde by ste ani slona nevideli, hudbu som skoro ani nepostrehol, žiadna choreografia ako tomu bolo v prvom diely, kde boli Nessonove fighty ruka v ruke. Tu ich len postriela a bije sa možno s dvoma. Takže pán Méchaly, choďte mixovať hudbu aby ste boli lepší a Megaton od Taken 3 ruky preč. Zabitý diel. 50% - slabé 3*. Aj to len kôli nesmrtelnej charizme Liama. ()

baribal odpad!

Stačí si přečíst proč se jmenuje režisér tak, jak se jmenuje a bude Vám jasné jaký ten film bude. Tohle je prostě shit, nejsem zklamán, čekal jsem to. Přesně tohle jsem čekal od jedničky. ()

Paxxx.cz

Na první díl tohle nemá ani náhodou to se se mnou asi nikdo hádat nebude, ale na druhou stranu bych dvojku nezatracoval podobně jako kritici. Akční scény s dobrým hudebním doprovodem se mi líbily. Našlo se tu i pár hloupostí (nebudu spoilerovat) a sem tam Liam vyvázl z akce až příliš snadno a zcela bez škrábnutí, ale to už jaksi k těmto typům filmů patří. Sečteno podtrženo v rámci možností dobré pokračování- slabší čtyři... ()

MartinezZ

Bravo, Megatone, povedlo se. Nevěřil bych, že lze udělat pokračování francouzského akčňáku s Liamem ještě horší, než hrozný první díl. Naprosto nesmyslný, napěchovaný nelogičnostmi a ani LIam nepůsobil nijak zvlášť tvrďácky, aby vyhladil celou vesnici Turků. Drobnosti typu že celé Turecko, včetně Turků mezi sebou, mluví anglicky, i na pohřbu, že únosci se skrývají na stále stejných místech, že holka, co se učí řídit, drandí taxíkem v klaustrofobických uličkách a taxík zní jak sporťák, že Liam místo slz roní náboje, protože jinde je brát nemůže, že holka má splynout s davem, proto lítá po městě jak splašená a nikoho v Turecku nenapadne chodit po střechách, takže se stačí rozhlédnout a jediné trdlo/bidlo na obzoru je ta, kterou všichni hledají, že poprvé si dávala bacha, kam hází granát, pak už jimi metala bez rozmyslu (nebo byl tento vystřihnut), že se všichni chovají jak idioti a že ve chvíli, kdy si Magie sedla za volant taxíku a ozvala se skladba "Tick of the Clock", jsem se už musel smát... vlastně škoda mluvit. Celý film, vlastně oba dva díly, shrnula ke konci Liamova postava: "Už mě to nebaví". Mě, jako diváka, to přestalo bavit už na začátku u pohřbu, který byl tak céčkově "tvrďácky revenge", až to bolelo. Výsledek je tedy hrozný. Hrozný. ~~~ PS: Zakázal bych dávat před filmem trailery na české filmy. Trapno, které se rozléhalo prázdným sálem při trpění u traileru na film Posel, by se dalo krájet, až by se Rákosníček divil. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)