Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

LxLuthor

Liam si k svojej 60tke doprial sequel, ktorý jednoznačne obstál. Istanbul nádherný, Famke krásna ako vždy a Liamove chladnokrvné ruky rýchle ako smrť sama. Dej síce neprekvapil, no ani nesklamal. ()

peetriss

96 hodin: Odplata ztroskotala na neuvěřitelně hloupém scénáři, dovolím si jej nazvat dokonce naprosto dementním! Např.: velice pochybuji, že unesený Bryan Mills uslyší zpěv ptáků s pytlem na hlavě a jedoucí v nákladovém prostoru dodávky, navíc v ruchu velkoměsta, a už vůbec scénáristovi nežeru, že dcera Kim si bude nerušeně chodit po Istanbulu a házet granáty, aniž by ji nějaký člen ozbrojené složky sejmul! To nemluvím o velmi špatně natočené akci a nulovému napětí. Velmi nepovedený film! 30% ()

Lefty86

Kvalitativně o stupýnek slabší než první díl, i když mám k tomu pár ALE. Bojové scény byli dobré- Ale, zdáli se mi pomalé a ta nakonci mi přišla divná, celou dobu je Brian schopný přemoct i 4 protivníky a najednou si nebyl schopný poradit s jedním obtloustlým který neuměl nic, jen se tam plácal. Film rychle odbíhal - Ale, po hodině se to trošku zastavilo,taky nechápu jak mohli projet bránou ambasády,nikdo k autu nepřišel a nezajímal se a oni si byli schopni ještě popovídat, také že ho hned pustily aby šel ženu hledat a sám, po tom co tam napáchal. Ale je to akční film jak má být, jsem ochotný všechno odpustit a dát 4* .ALE mohli si klidně ještě odpustit tu uplně závěrečnou scénu v restauraci. Dá se to zkouknout i jako samostatný film i když některé flashbacky vracejí do událostí z původního filmu. První hodina je opravdu našlapaná. Hodně se mi líbil způsob jakým naváděl Kim aby je našla, pomocí hluku z granátů, puštění páry do komína apod...Dobrý film ke kterému se rád vracím. Zkrátka pokud se vám líbil první díl, pusťte si rozhodně i toto pokračování. ()

Hanes88

Bohužel dvojka se veze skoro na stejném principu jako fantastická jednička. To je taky důvod, proč asi toto pokračování nebude mít moc dobré hodnocení. Já jsem však po shlédnutí opravdu spokojený. Výborný akční filmek, pár chyb tam bylo, ale i tak si to určitě hodnocení aspoň 65% zaslouží. ()

Lionheart

Nebylo to vůbec špatné, sice očekávané, ale většina lidí, co takové filmy vyhledávají stejně více nechtějí. Na odpočinkové pokoukání bez nutnosti zapojit mozek ideální. ()

J*A*M*A*L

Divím se, že po tak skvělé jedničce se dvojka hodně výrazně pohoršila, aspoň to tak dává najevo drtivá většina uživatelů, ovšem pro mě je Taken 2 pořád velmi kvalitní strhující a nemilosrdný akční thriller, jehož kvality jsou pro mě související s jedničkou. Já mám Liama Neesona jako herce strašně rád a pro ty jeho filmy mám opravdu velkou slabost a na Taken 2 jsem se proto dost těšil. No a taky jsem si ho právem užil. Pro mě je Taken další povedená akční série. ()

TAMEHEMP

Já nevim, co všichni remcaj. Čekat se skoro vůbec nic nedalo, prostě proto, že pokračovat ve filmu založenym na únosu dcery s limitem na vypátrání nedává moc manévrujícího prostoru. Samozřejmě nesmyslný pokračování, ale vlastně jsem se v podstatě nenudil. Trochu mi vadil otravnej střih, ale jinak náboj, spád to mělo, ne že ne. Hloupý samozřejmě, ale i to se dá překousnout, když si člověk nemusí vyloženě rvát žíly z absolutní pitomosti čisící ze všech úhlů. Ovšem, obavy z třetího dílu na místě - ještě nezabil zbývající Marcy z Tropoje. Další pomstu/pomsty bych už nesl těžko. ()

tterez

Sice hodně béčkovej film s trapnýma a opakujícíma se dialogama, jenže ten Liam Neeson v roli starostlivýho taťky má prostě šťávu. 65% ()

vander19

Taken 1 bola poriadna akcia, kde sa Liam s nikým nesral a každého likvidoval za záchranu dcéry. Tak som si s radosťou zaobsaral aj dvojku s nádejou, že tvorcovia to nemohli úplne posrať (hodnotenia na CSFD tomu dávali aj dôvody). Lenže zrazu sa predo mnou vykľula rodinná pičovina, so štipkou zápletky, minimom akcie, albánskych cigošov a hlavne príšernej dcérušky, ktorá mi kurevsky pila krv. Tak slečna v USA nespraví ani na druhý krát vodičák, kde sú len rovné cesty a sem tam treba odbočiť za roh, ale v Istanbule jazdí ako STIG z TOP GEARu. Ex-manželka Liama to zachraňovala aspoň z časti svojou krásou, ale jej emočné výbuchy mi tiež dostatočne liezli na nervy. Snáď tvorcovia nespravia aj ďalšie pokračovanie, lebo tam už zrejme bude Liam - Bryan zachraňovať, okrem ženy a dcéry asi aj svokru a svoju vlastnú matku.....BULLSHIT ()

Vadriano

Super film :) Liam Neeson je frajer, sympatickej, líbí se mi, jak v akci používá všechny dostupný prostředky a vždy ví, co dělat a že všechny překážky zvládne nebo vyhodí do vzduchu, taky je to dobrej táta, chci být jako on, bavilo mě to celý sledovat. ()

Prochy38

Samozřejmě už se to nemůže rovnat prvnímu, opravdu vynikajícímu, snímku. Ale stejně. Začalo to po krátké době potom, co první díl skončil. A pokračuje to v podobném duchu. Tentokrát se ale stal táta přímo uneseným. Je zajímavé sledovat, jak se s tím popere z jeho pohledu. A zvládá to moc dobře. L. Neeson stále vynikající. F. Janssen si moc nezahrála, ale moc jí to slušelo. M. Grace začíná přesvědčovat, že není jen holkou s pěknýma nohama, ale i dobrou herečkou. Opravdu to nebyl originál, ale mně se to líbilo i tak a hodně. ()

Haymar

Jednička přes kopírák! No a co?! Známe mraky stejných (a horších) dvojek. Vezměte Nízna, natočtě ještě další 2 pokračování ve stejným duchu a stejnak do toho jdu! Žeru mu to a pálim bez skrupulí 3-4 gule! ()

Duch217

Strašně předvídatelný, strašně nepravděpodobný a taky dost podobný jedničce, jenomže nějakym způsobem mě to bavilo a celkem jsem si film užil :D ()

Paldiny

Pozostalí z minulého dielu sa spojili do odboja za pomstu, aby sa kolobeh okolo vyrovnávania účtov mohol roztočiť nanovo. Príbeh neprináša nič nové, miesto unesenej dcéry tu máme mamku a miesto Paríža turecký Istanbul. Energia a nápaditosť padla za obeť pasovej výrobe aká pod rukou Oliviera Megatona svieti viac než Seagal na predávaní Oscarov. Liam Neeson už tiež nie je tak presvedčivý ako pred 4 rokmi a jeho unavený pohľad nezefektívnia ani početné strihy pri kontaktných súbojoch. Pridajme ešte hlúpy scenár, je až neuveriteľné koľko benevolentnosti nechávajú únosci hlavnému predstaviteľovi, akciu na jedno kopyto a takmer žiadne napätie dostaneme zbytočné  pokračovanie  * * * * * Rovnako ako v prípade jednotky je k dispozícii nezostrihaná (čítaj pozerateľnejšia) verzia. Pri nej si vie divák aspoň priradiť zvuky k obrazu aký musel byť pre prístupnosť ešte väčšmi sprzdnený. Čo sa týka krvi, ukápne jej o ampúlku viac. ()

IvoB

Nadstavené a uměle naroubované na skvělý první díl. Pokračování Taken postrádá jak napětí, tak celkový drive svého předchůdce. Jede se zde v poměrně jednotvárných, akčních kolejích, které už prostě nemají čím překvapit, a dokáží mnohdy naštvat svojí zkratkovitostí a občasnou nesmyslností. Naštěstí to poměrně rychle uteče, takže jako akční výplach to snad stačí. Nic víc od toho nečekejte – 3* (5/10). ()

kamigava

Kvalita jedničky je pryč vážení. Po zhlédnutí v kině jsem tomu chtěl dát o hvězdu méně než jedničce už kvůli oblíbenosti Neesona, ale až jsem to vše pořádně vstřebal, dávám tomu o dvě méně. Proč? Je tu mnohem více nadbytečných, rodinných dialogů, které tu prostě vůbec nemusí být. Za druhé, čekal jsem, že aspoň uvidím nějakou tu akci, když už neuvidím parádního Neesona, jak hledá stopu po stopě jako v jedničce, ale všechny akční scény nemají hlavu a patu. Jako kdyby jste jejich stopáž jednou tolik zrychlili. Nepřhledné! Zatřetí, proč sakra všechno musí napůl zachránit sexy dceruška, která ze střechy odhazuje granáty? Musím uznat, že se mi líbil orientační smysl Bryana a celkově jeho agentovské umění. To bylo milé odhalení dalších jeho skvělých dovedností. Rozhodně také nezapřu jeho filosoficky tátovské projevy, kterými určitě navodí tu správnou atmosféru (obzvlášť konec). Kdyby aspoň ty akční scény stály zato, dal bych tři hvězdy, ale jednou mi to stačilo. Tentokrát jen 2 hvězdy. ()

chuckboris

Hahahahaha. Největší sranda byla když jeho dcera běhala po střechách a odhazovala granáty. Luc Besson u mě klesnul hodně dolu. Na trojku ať se radši rovnou vyserou. ()

Ollie235

Nemám s tímto filmem nejmenší problém, očividně ale jako jeden z malá zdejších uživatelů. Sice to není stejně nekompromisní jízda jako první díl, ale to se snad ani nedalo čekat. Zbytek ale vlastně zůstal stejný. Herci jsou stále fajn, Neeson nakopává zadky pořád skvěle a o ničem jiném Taken 2 vlastně není. Je to film pro ty, kteří se chtějí znova odreagovat a pobavit při vzpomínce na skvělý film a já se bavit chtěl, tak jsem spokojen. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)