Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

ZnalecH

Jak by film, ve kterém hrál Brad Pitt a Morgan Freeman mohl být špatný. Navíc bezva námět a dobře promyšleno a zahráno. Co dodat. Akorát pokud jste slabší povahy, tak se tomu radši vyhněte. 90% ()

neo93

Mistrovský detektivní kriminální kousek, který nemá ve svém žánru konkurenci. 7 vražd, 7 smrtelných hříchů. Není k němu moc co dodávat. Skvěle vypracovaný a do nejmenších detailů propracovaný příběh, který vás nepustí. Výborné herecké výkony, především Kevin Spacey jako snad největší psychopat, kterého jsem kdy ve filmu viděl a který si dokonale hraje se všemi ostatními. David Fincher je prostě pan režisér, jenž vytvořil snímek, který jen tak někdo nepřekoná. ()

GTS_PUNK

Depresívna psychologická dráma odohrávajúca sa vo večne upršanom meste, v ktorom začal úradovať sériový vrah vraždiaci siedmych smrteľných hriešnikov podľa Biblie. Brad Pitt a Morgan Freeman sa predstavujú ako dvojica odlišných detektívov - jeden je začínajúci nováčik a druhý veterán, ktorý sa na konci týždňa chystá do dôchodku. Spoja ich však záhadné vraždy opradené biblickým motívom. Vrahove obete sú vyberané systematicky a nikto netuší, kde udrie ďalej. Jedno je však isté - bude to maximálne brutálne. Či už sa jedná o obézneho muža s hlavou v miske špagiet symbolizujúceho obžerstvo, podvyživeného "zombie" priviazaného k posteli ako lenosť, či pyšnú modelku s dorezanou tvárou. Vrah, ktorého stvárnil vynikajúci Kevin Spacey, hrá s detektívmi hru na mačku a myš a užíva si ju. Celá táto hra sa vystupňuje v záverečných scénach na púšti, kde má divák možnosť sledovať skvelú psychologickú hru medzi postavami. Obidvaja detektívovia sú počas celého filmu stvárnení dobre. Zatiaľ, čo Pitt ako mladík koná neuvážene a pod vplyvom emócií, Freeman ide na všetko s chladnou hlavou a to sa snaží naučiť aj svojho nového kolegu. Obaja tak tvoria akési yin a yang, na ktoré sa tak v konečnom dôsledku veľmi dobre pozerá. Aj napriek tomu, najlepšou postavou vo filme je bezpochyby Kevin Spacey ako sadistický vrah považujúci sa za Vyvoleného, aby potrestal hriešnikov. Myšlienky, ktoré vyslovuje pri ceste autom spolu s detektívmi sa počúvali veľmi dobre a takisto predčítaná časť jeho denníkov bola veľmi zaujímavá. Rád by som si z toho prečítal čosi viac. Podobných psychopatov ako on vidím na filmovom plátne vždy veľmi rád. A či už je pre nich koniec dobrý alebo zlý, ich myšlienky v človeku rezonujú ešte dlhšie po skončení filmu. Se7en je zaujímavou a príjemnou psychologickou kriminálkou, ktorej dvojhodinová metráž vám prejde naozaj rýchlo, pretože človeka film vtiahne od samotného začiatku. "Chute" filmy pripraví aj pri zobrazení zavraždených, hlavne pri Victorovi. To najlepšie je však pripravené až na samotný záver v podaní osoby, ktorej výsledky práce sme sledovali celý film, ale nevideli sme ani jediný jej akt. Oplatí sa vidieť. ()

maxmen

Moc detektivek jsem zatím neviděl, ale tahle byla určitě nejzajímavější. Dobře obsazené role a skvělý nápad dodávají atmosféru jakou má jen málo filmů. Promyšlené, napínavé a ten konec... Ohromující! Rozhodně doporučuji. 98% ()

Sammy.Boy

Deštivý Seattle, dvojice detektivů na stopě vraždícího psychopata. . .a krabice s překvapením na závěr. To se z paměti vymazat nedá! Nejen proto je Se7en dodnes špičkou ve svém žánru a zároveň i jedním z nejnezapomenutelnějších filmů! ()

Sweat55

Do tohoto filmu jsem šel s absolutní nevědomostí o čem to celé je. Věděl jsem pouze to, že jde o pátý nejlepší film tady v databázi. Od Finchera jsem do té doby viděl pouze třetího Aliena (což není tak úplně jeho film), Zmizelou, Social Network a Podivuhodný případ Benjamina Buttona, takže jsem ho sice považoval za dobrého režiséra, ale ještě jsem plně neznal jeho kvality. To se za 127 minut mělo změnit. Už od první scény jsem byl pohlcenej kvalitní atmosférou a to jenom Morgan Freeman stává z postele. A jakmile začaly úvodní titulky, věděl jsem, že sleduju něco mimořádného. Uběhly dvě hodiny a já skončil s otevřenou čelistí, která se prorvala až čtyři patra pod můj pokoj. Byl jsem omámenej výborným scénářem, dobrou temnou hudbou, kterou měl na starost Howard Shore, famózním hereckým představením od Pitta a Freemana, no a hlavně perfektní režií Davida Finchera, které nelze nic vytknout. David Fincher se tedy stává jedním z mých nejoblíbenějších režisérů a jeho film Sedm asi tím nejlepším filmem co jsem kdy viděl. Díky tomu jsem totiž objevil lásku pro film. ()

Psycho.R

Ta pátá hvězda je za konečnou pointu. Tzn. o existenciální otázku, o tom, kdo odešel na štítu? Ale to si bude muset každej zodpovědět sám. ()

mirra66

Napětí, že by se dala krájet těla hříšníků, ponurá atmosféra temných koutů, špína a hnus temných ulic, chodeb a bytů, zkrátka nechutný perverzní koktejl, jehož ingredience v nás vyvolávají nutkání jej okusit. Když jsem to viděl poprvé, byl jsem u vytržení. 92% ()

Inozuka

Tma, déšť, pochyby, dekadence a únava. Základní propriety, které režisér Finch naskládal do nezapomenutelného děsivého panoptika. Sedm je šokující film, kterému lze vytknout snad jen malou doslovnost v popisu jednotlivých vražd a malý prostor, který ve filmu dostane John Doe - jeden z nejděsivějších filmových zloduchů vůbec. Ale to by to pak asi nefungovalo, takže je to nakonec správně a filmu se fakt nedá nic vytknout. Výborný je i komix Sedm, který přibližuje svět Johna Doa, včetně jeho pohnutek a děsů - doporučuji. ()

Idahou

Perfektní thriller. Snad každá složka tohodle filmu je opravdu kvalitně zpracovaná ať už je řeč o technických záležitostech, nebo výkonech herců. Vadila mi jediná věc a to je odhalení jedné osoby, protože mi to přišlo nepravděpodobné až nemožné, na celkový dojem z filmu to ovšem vliv nemělo ()

rublik05

Nejlepší film svého žánru vůbec. Takovou atmosféru, herecké výkony a celkově filmařskou práci se od té doby ještě nikomu nepodařilo překonat. Opravdová filmařská lahůdka, vše vytěžené naprosto na maximum. Důkaz, že za málo peněz jde udělat opravdu hodně muziky. Právem nazýván jeden z nejlepších filmů všech dob. 10/10. ()

Nix

Tohle je krimi, které zatím nic nepřekonalo a definovalo tenhle žánr, taky pro mne debut Pitta a Spacey je třešnička. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po dlhej dobe. Skvelá kriminálka s mladým B. Pittom a o niečo starším M. Freemankm. B. Pitt hraje nového detektíva, ktorý začína na oddelení kriminalistiky a M. Freeman, ktorý hraje detektíva, ktorý má odísť do dôchodku. Film má 127 min. Obaja herci hrajú výborne. Za mňa je to jedna z mála kvalitných kriminálok s temnejšou atmosférou. Film má pomalé tempo ale to neprekáža, keďže to dokonalé vynahradza atmosférou filmu. Charaktery postáv sú tiež veľmi dobre napísané. Chémia medzi B. Pittom, M. Freemanom, G. Paltrow a nakoniec K. Spaciem je skvelá. Hoci K. Spacieho vidíme až na konci filmu ale to neprekáža, keďže je to výborné prekreslene počas celého filmu a vieme si predstaviť čo cíti on a jeho motív dáva aj zmysel. Na konci filmu je pekne cítiť atmosféru a aj chémiu medzi všetkými postavami. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. Film môžem odporučiť každému ale zase nie ľuďom zo slabším žalúdkom, keďže D. Fincher si neberie servítky pred ústa a odpáli to na plné obrátky. Vo filme na to, že je to kriminálka tak je dosť Gore scén. Čo ma prekvapilo hlavne keď som tento film videl prvý krát v TV pred rokmi a dosť ma prekvapilo aj to, že to nie je horor. To bolo pred rokmi... ()

mira.l

Tak jako jo, úplná pitomost to není, i když je tam několik věcí, nad nimiž jsem se řekněme trochu pozastavil, ale proč je to boha jeho tak ikonický?? To mi teda přijde poněkud zvláštní. ()

gemi

Absolutní klasika, která snoubí starý detektivní filmový styl (hodně konverzací, rozvláčnější děj) s moderním pojetím filmu (hutná akce s rychlým střihem). Snaha udělat stokrát viděné jinak, originálně, je patrná od samotného začátku, kdy běží titulková sekvence, která je ale provedená tak zajímavě, že ji nelze přeskočit. Závěrečné titulky (jo, ty jsou tu taky) potom běží opačně, shora dolů. Ještě jedna zajímavost tady je. Film se odehrává v několika dnech, ale krom závěrečné scény tady pořád leje. A tím myslím enormně, nepřirozeně. Jsou to úplné vodopády, přestože v pozadí zjevně svítí slunce. Proč sakra? Proč místo děje musím vědomě řešit očividně fejkový déšť? No a pak je tady zvuk, který není úplně dobrý. Jelikož venku permanentně prší, dialogy se místy v tom dešti ztrácí (originální znění). Místo aby byl déšť na pozadí dialogů, je tomu opačně. Původně jsem filmu dal pět hvězd, ale dokonalý fakt není, takže snižuji na čtyři. Poctivé čtyři. ()

junxi91

Na tento film nedám nikdy dopustit, je do moje oblíbená devadesátková klasika se skvělým hereckým obsazením, lidsky pochopitelnými postavami, děsivou a brutální zápletkou s neméně znepokojivým ukončením. V jednom nejmenovaném americkém městě je vysokákriminalita, korupce a rozčarovaný policejní detektiv William Sommerset se chystá do důchodu. Jeho novým kolegou je mladý idealista a cholerik David Mills, který se zde nedávno přistěhoval se svou ženou Tracy. Hned v pondělí je čeká případ obézního muže, který byl nucen žrát, dokud mu neprasknul žaludek. Místo činu bylo dost nechutné silné i na můj žaludek. Na zdi najdou detektivové slovo "Obžerství". A tím začíná série vražd podle sedmi smrtelných hříchů, resp. pěti - po obžerství bude chamtivost, lenost, smilstvo a pýcha. Hněv a závist mi tam tak trochu chyběly, i když na konci se také v jisté formě objevily. Pátrání po sadistickém vrahovi je náročné, naštěstí však FBI sleduje všechny, kdo si z knihovny půjčují jisté nebezpečné knihy a Sommerset má u nich známého. Mezi dvěma detektivy se vytvoří jisté přátelské pouto, podporované ženou Tracy, která potřebuje od Sommerseta poradit, jak žít v tomto velkoměstě. Ve filmu také neustále prší a tísnivá depresivní atmosféra jim prochází jako červená nit. Já sice nesouhlasím s tím, když někdo žije podle těchto sedmi smrtelných hříchů, ale řešení pana vrahouna se mi úplně nezamlouvá, takovou krutou smrt si nikdo z nich nezasloužil. Líbí se mi však životní postoj detektiva Sommerseta, který nechce do tohoto odporného světa přivést dítě - s tím naprosto souhlasím, vždyť je to hnus, a to nemusím být ani detektiv a vyšetřovat loupeže, znásilnění a vraždy, abych to viděl. I po dalším zhlédnutí musím ponechat nejvyšší možné ohodnocení. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý