Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

anevanu

Mě se to líbilo a neskutečně mě to bavilo.Margotku bych přefikla snad i já .Nebyl to mega akčnák ,ale zábava ,prostě hranný komix .Vtipné a neokoukané postavy.Animace ,které jsem ještě neviděla .Drazí Warner Bros ,jsem si jistá ,že si důkladně můj podnět prostudujete a prosím si Margotku (tedy tuto její postavu)do každého vašeho filmu ,nebot´je boží......tak jsem se koukla a už asi studovali neboť koukejte co bude Margotka předvádět v kině v roce 2019 ()

Kundy

Sporo odeta Margot Robie a Joker v trailerovom podani Jarreta Leta, navnadili fanusikov na trochu iny sudok humoru a pohlad na spravodlivost z druhej strany. Velky potlesk za tento klam moze byt vyvazeny iba fiaskom, ktorym sa film stal. Zalubeny pomatenec Joker, Will Smith ktory dokaze zahrat iba Willa Smitha, novopecena modelka znuca zo slavy svojej sestry a miestami az prilis zufalo stvarnena treria Gothamska syrena, bohuzial nedokazu vynahradit absentujuce zlocinecko-sadisticke sklony antihrdinov tak dobre znamych z komixov. Fajn straveny vecer pri telke pre vsetkych nefanusikov. ()

TD.

Film byl úžasný. Ikdyž filmy od DC moc nemusím tak musím uznat, že tento se jim povedl. Perfektně zpracovaný charaktery postav a zloduši, které si oblíbíte. Jediný co bych tak vytknul je příliš chaotický začátek s Jokerem a herce, který Jokera hrál. Chápu, že Heatha Ledgera nikdo jen tak nenahradí, ale tohle byl podle mne přestřel. ()

Slash_Flash

Když Superman je pod kytkama a Batman se zase někde fláká, nějaká tajná banda kravaťáků potřebuje opět zachránit svět, protože v tomhle komiksovém bordelu nikdo nemá ani chvilinku klidu. Když to není zrovna zelenej namalovanej buzík aka. pan Vtipálek, tak to je fetka namaštěná blátem. Z ničeho nic starou černou papriku napadne, že si s úsměvem na tváři vybere pár ixtrím bédééss zločinců, ze kterých se stanou hrdinové. Tak kdopak to bude. Smrtelná střela, sexy Margotka, chodící táborák, krokodýl Dundee, mistr všech bumerangů a nějaká japonka s katanou. To by šlo, no ni? Po chvíli debilních keců a trapných vtípků, které pobaví jenom debily jako jsem já, se za skvělé hudby 21 pilotů či legendárního Eminema se drsně nastoupí na scénu a jde se sjeté domorodkyni nakopat prdel. I přes tento stupidní příběh se dá film dokoukat do konce. Sympaťáckej Will a vyšpulená prdélka Harley Quinn vám akorát film hezky zpestří a film se z parodie Assvendžrs stává postupně parodií na porno, ale taky na akční fackovanou, která celý film neomrzí. Strašná ptákovina ale baví mě to. A taky si stáhnu soundtrack :) ()

DiableBlanc

Film si celou dobu hrál na něco, co neznáme ...na příběh superpadouchů ...ano, je to příběh zločinců, co si hrají na hrdiny a jsou vysláni proti o dost mocnější temné síly ...ale i tak si myslím, že DC má lepší padouchy ...většina z nich nám ani není pořádně představena, protože to holt nejsou krásné ženy ani slavná jména ...určitý potencionál má jen Harley v podání Margot Robbie ...ta se mi líbila a dokážu si ji představit v možných pokračováních ...ale jinak? ...překrucování komixové předlohy, snaha ze sebe dělat hodně skrze propagační materiály, ale jinak spíš parodie na hrdinské filmy snažící se bídný příběh a hrdiny dohnat efekty a akcí ()

evita_

Toto bolo aké dobré...Ja som bola spokojná od začiatku po koniec. Deadshot aj keď bol vrah bol veľmi sympatická postava. Jednoznačne však mojim favoritom je Harley Quinn. Vtipná, drzá, šibnutá v takom správnom pomere..Úvodné predstavenie postáv bolo fantastické, následne Enchantrees a všetko okolo nej a vlastne asi všetko bolo super... Jediné čo nie je super je, že to zatiaľ nemá žiadne pokračovanie :-( ()

HombreT

Pekne to odsýpa, hudba pasuje ako riť na šerbel, dobre sa na to pozerá, vôbec som sa nenudil a bavilo ma to.....Ayerovi takéto filmy idú. Škoda len toho nevyužitého potenciálu niektorých postáv......a že z chudáka Croca spravili iba škaredé decko s prerastenou hlavou.... ()

mistr97

Sebevražedný oddíl měl velký potenciál, ale výsledek se příliš nepovedl. Děj byl bez nápadu, nezajímavý, nedával moc smysl. Nezachránili ho ani Will Smith nebo Margot Robbie. Velké zklamání pro mě byl Jared Leto jako Joker, který zůstal daleko za výkonem Heatha Ledgera z Temného rytíře. Ani akční scény nepatřily k nejpovedenějším a chvílemi spíš připomínaly scény z béčkového akčního filmu. Za mě bohužel docela zklamání a slabé tři hvězdičky. ()

EricNor

Uprimne jsem cekal neco mnohem zabavnejsiho. Tyhle skrz nazkrz temne vize o ovladnuti vseho sveta mi pripadaji smesne. Cely pribeh je jedna prima linka, kde se antihrdinum nepostavi do cesty nic, s cim by meli jakekoliv problemy. Vsichni jsou ultracool a hlaskujou jak desetilety skolaci, co se právě naucili par sprostych slov. Nikde zadny kontrast, zadny vyvoj postav. A Margot R a Will Smith, ktery me bavil nejvic, to nezachrani. ()

MekyJ

No tak rozhodně lepší než JL. Will Smith a Margot Robbie mi to trošku vylepšili. Na dvojku která bude za necelý rok se těším a když to režíruje James Gunn bude to mnohem lepší. ()

KalimeroI

Dojemné, jak se Jared zkouší alespoň na obzor přiblížit Hetgerovi....tenhle Joker je akorát tak směšná napodobenina Marylina Mansona a ani se to netají zakrývat. Pravý Joker je mu na hony daleko, je za břehem a stokilometrovou rychlostí se vzdaluje. Nebýt té perfektní, k zulíbání ulítlé Margot a celkem ušlého Willieho, tak to už jenom za tu zpotvořeninu krokodýla dostane odpad. Za scénář padáka, na DC podprůměr a za napodobeniny Batmana snad rovnou facka.. A za povinnou negryni s rysy černýho šéfa Avengers v roli šéfky rovněž. Nová doba. Jen ta jizva chyběla. ()

zonglik

Film ucházející, dalo se z toho vymlátit asi o dost více. Příběh ušel, půlka postav je zde zbytečná.. Například Harley, kdyby tam nebyla, asi by se nic nestalo, avšak herecký výkon herečky byl skvělý a chyběl by. Joker byl dle mě jeden z nejhorších co jsem viděl, Will Smith zahrál pěkně, ostatní vcelku taky fajn. Zabaví, se zavřenýma očima 60%. ()

r6AndrEw

Tenhle film dostava hvezdy jen za tu behnicku. Ode me taky. Nejsem fetis hltajici reklamy na podprsenky v teleshopingu, ale..podival jsem se. A..ano, bylo tam par vtipu. Takze tre kronor. ()

soldantomas

Označit scénář za děravý by bylo značně zavádějící. Spíš mi připadá, že film točili podle slohové práce žáka 3.B, která předtím projela skartovačkou. Z mišmaše smysl postrádajících pseudo-dialogů "bůhvíodkud asi-tajných kravaťáků" a plnoštíhlé afroameričanky, jejíž úlohu v ději má patrně divák vytušit jen z frekvence jejích výstupů a z pokusů její představitelky o drsný výraz, se po náznaku antrée ala repas zmetku remaku parodie na remake Italian job zjeví parta (super)hrdinů, kteří jsou diváka schopni zaujmout pouze tím, že jejich postavy už zná z jiných filmů. Korunu tomu nasazuje zoufale přeplácaný soundtrack, jehož tvůrce se patrně domníval, že ignorantským nasypáním perel od Rolling Stones a CCR přetvoří tuto žumpu na Forresta Gumpa. No a obézní, rosolovitá 16.reinkarnace "kdysidávnoherce" Bena Afflecka, přetékající z XXXL Bat-obleku, je už jen třešničkou na, ehm, dortu. Jedna hvězdička patří příslovečné růži na smetišti "odpadu!", Margot Robbie, na kterou je nejen radost pohledět, ale která zde předvedla tak brilantní, skvělý, dokonalý herecký výkon, že jím vdechla život další komiksové postavě stejně jako mistři Heath Ledger nebo Michael Caine. Harley Quinn - 5/5. Druhou hvězdičku by si zasloužila velice zdařilá práce kamery a gripu, kterou ale bohužel zastiňuje trauma z Willa Huntinga v netopýrovi v reklamě na liposukci. ()

Sadova302b50

Máme tu čest s akční jednohubkou, která odsýpá, nestíhá nudit a doprovází ji velmi solidní soundtrack. Bohužel, zápletka je fádní, hlávní záporák béčkový a možností seznámit se hlouběji s postavami tu není mnoho. Jen pár slušných hlášek film nevytrhne. Samotné finále mě také příliš nenadchlo. Suma sumárum, film neurazí, ale rozhodně nevzbuzuje potřebu opětovného zhlédnutí. Přesně tři hvězdy. ()

Lenites

Dejte do pytle několik „špatných“ superhrdinů, kteří se nebojí smrti a máte sebevražedný oddíl. Nejdůležitejšími postavami jsou bezpochyby Deadshoot a Harley Quinn. Harley Quinn všechny kolem sebe baví svými hláškami a způsobem osobního vyjadřování. Určitě by si každý z hrdinů zasloužil větší prostor a snad se brzy dočkáme jejich samostatných filmů. Will Smith má několik emotivních scén se svou dcerou, kterou bezmezně miluje. Hudba perfektně zapadá do akcí a napětí naplněného filmu. ()

Vlastik100

Takové filmy si klidně pustím znova a znova. A když ho pustí v TV, kouknu se na něj opět. Styl, kamera, herecké obsazení, námět, hudba. Prostě pecka. Všechno to bylo cool! Chyběly už jen slavné hlášky. Joker vypadal spíše jako had takový plazivý, ale naštěstí neměl dostatek prostoru ke ztvárnění osobnosti… Za to za roli Harley válela Margot Robbie natolik, že je to asi teď ta nejpopulárnější komiksová postava na světě! DeadShoot, kpt.Boomerang, KillerCrog, Amanda, byli úžasní, víc takových filmů. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?