Štúdio Marvel uvádza nový film Doctor Strange. Dr. Stephen Strange je svetoznámy neurochirurg, ktorého život sa radikálne zmení po desivej autonehode, ktorá ho oberie o to najcennejšie, čo má – o schopnosť používať ruky. Keď ho tradičná medicína sklame, je nútený hľadať pomoc na neobyčajnom mieste, mystickom Kamar –Taj. Rýchlo však zistí, že toto miesto nie je len uzdravovacim centrom, ale tiež základňou pre boj s neviditeľnými temnými silami, ktoré chcú zničiť náš svet. Strange sa po získaní nových, magických schopností musí rozhodnúť, či sa vráti k svojmu pôvodnému životu, plnému bohatstva a uznania alebo sa ho vzdá a bude chrániť život na zemi ako najsilnejší čarodejník na svete. (Saturn)

PogoJoe

90% || Vyplatí se vidět v kině ve 3D, protože vizuální stránka je prostě parádní! B. Cumberbatch jako egoistický a posléze zoufalý neurochirurg je vynikající, příběh originální a zajímavý, hudba se taky povedla, stejně jako pár vtípků (v čele s heslem na wi-fi a "kradením" v knihovně), celkově je to výborná marvelovka a je možné, že po druhém shlédnutí zvýším na plný počet hvězd. Zatím dávám čtyři, protože to teď tak jednoduše cítím. Film se mi líbil, ale nejsem z něho nadšený/unešený. ()

Helo

Antman ukázal, že manipulace s prostorem může bejt skvělá zábava. Doctor Strange tohle posouvá ještě o stupeň dál a my tak dostáváme psychedelickej výlet do nesmyslných dimenzí. A výlet je to vskutku zábavnej. Palec nahoru za obsazení Kublajchána. ()

stration

Do marvelovského světa mě film dostal bohužel až potitulkovými scénami, což je asi chyba. Jinak ale celkem svižná záležitost, která sází na dobré vizuální zpracování (až na kopírování Inception) a charismatické hlavní představitele v podání Cumberbatche a Mikkelsena. Rád bych ale viděl ještě jednou, protože si nejsem úplně jistý, že mě figura Doctora Strange zaujala natolik, abych byl zvědavý na její další vývoj a zapadnutí do marvelovského universa. ()

Colby Sawyer

Inu co si budeme povídat, Strange byl hodně očekávaný, ale musím říct, že o jeho kvalitách jsem nepochyboval. Marvelovské filmy jsou dnes velmi populární a ceněné, proto si svou kvalitu musí pohlídat. Každopádně že i Benedict oblékl kouzelnický plášť mě nadchlo. Nepatřím sice mezi ty jedince, kteří by z něj šli do kolen, ale i tak jsem z jeho obsazení nadšený. Cumberbatch je fantastický herec a jeho ztvárnění "mistra doctora" nemá chybu. Casting si Marvel umí pohlídat a tentokrát má tolik hvězd v originu, že musím smeknout. I když některé scény z trailerů, působily jak Inception 2.0, tak ve výsledném filmu jsou vskutku originální a precizně natočené. Co se však panu režisérovi povedlo ještě více, je jak příjemně umístil humor. Ten je tu velmi vkusný a upřímně jsem se zasmál několikrát a i přesto film neztrácí svůj mystický a tajemný nádech. Inu máme tu nového vypiplaného hrdinu, který nás bude dalších pár let bavit. Takže stoprocentní spokojenost. ()

Blackhand47

Můj nejoblíbenější hrdina se konečně dočkal svého filmu a pořádného. Akcí, efekty i myšlenkami převyšuje ostatní filmy levou zadní, jediné na čem strádá je tedy šablonovitý příběh a nevýrazný záporák, který jako obvykle staví hlavně na slavném jméně jeho představitele. Strangeův origin je pojat stručně a jasně, film si drží tempo a nemá snad jedinou pasáž, kde by jste se nudili. Ostatní čarodějové jako Mordo, Wong a Prastará byli fajn, jen je škoda, že nám více neukázali i ty menší jako Drumm nebo Tina Minoru. Těžko určit, na jaké místo bych film v žebříčku zařadil. Sice jde pořád o komiksové filmy, ale žánrově jsou úplně jinde. Mezi komiksovkami je ale rozhodně mezi prvními třemi a ty čarodějné nechává všechny za sebou asi o sto míst, jelikož jen tak něco podobného v blízké době nedostaneme. 10/10 ()

AffectedFace

Opětovný nepatetický kýč všeho možného. Jednoduše DC pořád vede oproti Marvelu a to pomalu na plné čáře. Jestli to takhle půjde dál a Marvel si furt bude chtít hrát na Heryho Píčtra, tak už nemá cenu to dál sledovat.. Místo létajícího koštěte sem mrdnou létající plášť. Vtipy, které tam zazněly byly trapně debilní, jediné čemu se tam dalo smát jsou ty vypíčené holocausty ve stylu Mikkelsena za kterýho dávám dvě hvězdy. ()

Lucjen

Nemám nič proti astrálnomeditačnýmčárymáryfuk záležitostiam, naopak ma táto oblasť celkom fascinuje. A nemám nič proti drzému, arogantnému Cumberbatchovi, to je typ postavy, ktorý mu ide. Ale toto spojenie akosi nenapĺňa potenciál, alebo možno nikdy nemalo existovať...niečo mi na tom hrozne vadí. Koniec sveta ma tu pramálo zaujímal, ale je to celkom vtipné, marvelovských hlášok je ako vždy dosť, aj Stan Lee sa tu blysne...zas sa v tom iba moc hrabem, tak privriem obe oči a dám tri hviezdičky. Ale Mikkelsen nech sa vráti do Dánska a Tilda Swinton k postavám, ktoré majú vlasy a zmysel... ()

dom156

Další Marvelovka. Já se teda pomalu začínám v tomto světě ztrácet, ale tohle se mi hodně líbilo. Velmi komplexní a dobrodružná, bez zbytečné přeplácanosti. Líbili se mi zajímavě udělané efekty. Benedict hraje všechny tady ty chytrácký role a opravdu se mi to k němu hodí. Jedním slovem, doporučuju. ()

JohnMiller

Po pravde? Doctor Strange je avengoidná marvelovka, ktorá ma bavila najviac zo všetkých XY filmov, ktoré vznikli z tohoto univerza. Hero v tejto snímke má celkom zaujímavý príbeh, je vtipný, vážne motívy tiež celkom zvláda. Akcia, dramatické vsuvky tak akurát (ani veľa ani málo), herecké obsadenie vynikajúce. Vizuálna stránka a scenáristicky vydarené momenty (hranie sa s časom) to všetko zapadlo do seba natoľko, že som sa ani raz nepozrel na hodinky. A to je celkom výhra. ()

marleyy

90% Kino. Jsem nekritický - velmi příjemný a čarovný výlet do jiných dimenzí. Sympaticky zahrané postavy i když je příběh jednoduchý jako facka, nedá se mu upřít nápaditost, hravost i očasná, milá odvážnost. Palec zaslouží o5 vynikající hlavní herec Cumberbatch, mentorkyně Tilda, opravdu pěkný vizuál a velmi přehledná akce. Běžte na to, moc od Toho nečekejte - je to pořád jen hezká Pohádka z omalovánek a užijte si Tu jemně psychedelickou cestu barev a postav časoprostorem, která podle mého dávala smysl. Marvel ví jak smotat lidi, vydělat hrachy ale mě to baví, ať jim to sype a dál točí další příjemné a hravé pohádky. ()

kajas

"Inception" po marvelovsku. Působivé ohýbání prostoru a času, Cumberbatch opět v roli egoistického génia (a opět ho musíte milovat), stopáž pod dvě hodiny (všechny ty skoro tříhodinové komiksovky už mě vážně nebavily)... super, super, super. ()

higuain

Feige očividně dokáže prodat cokoliv. Není to špatný, ale ta úzkostlivá vazba na stále stejný postupy nudí. Stokrát radši Snydera s několika přešlapy, ale se svojí hlavou, než najatýho rutinéra s hlavou Kevina Feigeho. Z doktůrka z růžové zahrady se během okamžiku stane největší macho mezi kouzelníky (to vážně nikoho nezarazilo?), aby pak zachránil svět před záporákem, co se sem jakoby zatoulal z Gods of Egypt. Má to jistě pár dobrých momentů, jako celek je to ale jen další tuctová Marvelovka do počtu. ()

Patw

Velmi dlouho jsem přemýšlel nad tím, kolik hvězd si Doctor Strange dle mého zaslouží. Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi, a ty silné tři nakonec vyhrály. Doctor Strange je povedenou podívanou, rozhodně kvalitní origin nového hrdiny od Marvelu ale postrádá to určité dílky. Přišlo mi, že tento film někdy víc dává pozor na efekty, které jsou skvělé, ale o to slabší děj nám film servíruje. Svět Doctora Strange mi nevadil, naopak mi to přišlo zajímavé, ale přiznám se, že první "procitnutí" Doctora Strange mi přišlo komické ze špatných důvodu. Nelíbila se mi celá ta scéna jeho putování napříč oním viděním.. nebo čím, a celou tu dobu jsem si přál aby ta scéna už skončila. Zbytek filmu byl takový.. Marvelovský. Vařeno podle osvědčené kuchařce, s jistotou, že tím se (zatím) nic nezkazí. Pár věcí, například konec, byl zbytečně urychlený. Komické dotáčky jako ono přetahování s kápí sice uvítaným ulehčením, ale nepřesvědčivým. Pravdou také je, že Benedict Cumberbatch není zrovna můj oblíbenec a Doctor Strange to nezměnil, o to víc jsem byl rád, když jsem mohl vidět Rachel McAdams. I přestože je to dobrá podívaná, Doctor Strange ode mě dostává silné 3 hvězdy. ()

Aleee89

Doctor Strange je trochu jiný než ostatní komiksové adaptace poslední doby, což je fajn a oceňuji to, ale ve výsledku mě vlastně tak nebavil a nestrhl. Na další pokračování jsem samozřejmě zvědavá, ale nemůžu se ubránit pocitu, že z toho šlo momentálně vytřískat ještě mnohem více. ()

Colonist

Nejsem žádný fanboy, který marvelovkám automaticky rozdává 5 hvězdiček. Ale když si je zaslouží, nemohu jinak. Výborný origin story hrdiny, který mi byl v komiksech vždycky poměrně ukradený. Když se objevil v nějakém čísle Spider-Mana, byl jsem otrávený, protože mi ty jeho kecy a astrální cestování lezly na nervy :-D. Jenže tenhle Doctor Strange byl super. Skvělý Cumberbatch a oba palce nahoru za způsob "boje" s Dormammu. Zas jednou něco originálního. ()

dee-key

Když jsem viděl trailer, měl jsem z toho trochu obavy, které se ale naplnily jen částečně. To, že polovina záběrů byla točená skrz krasohled je na pytel, ale dá se to unést. To, že všechny kouzla vypadají jako zpoza svářečky, to se taky ještě snese, i když nechápu, proč nevybrali z palety barev i něco jiného, než ohnivě oranžovou. Co je už trochu horší, je celková hrozba, nota bene když už tu byl Galactus. Ale jinak jsem v zásadě spokojený, film mě zabavil i rozesmál, což jsem od něj primárně chtěl. ()

sofiapetra

Zajímavý film, s maximálními efekty. Benedict Cumberbatch byl na doktora dobrá volba. Potěšilo mě, že marveláci oslovili i skvělého Madse Mikkelsena - zlotřilce si užil jako vždy. Též jsem celou dobu myslela na to, že doktorku Palmerovou odněkud důvěrně znám, ale nenaskakovalo mi absolutně odkud. (A až ČSFD mi dala odpověď - Rachel McAdams je přece ta drsňačka-policistka z Temného případu dvojky!). Pět hvězd ale nedám - na mě tam toho sci-fi bylo až příliš. ()

OG_Swifty

Mno, od Strange jsem nečekal téměř nic a dostal jsem o něco málo víc. Film, dle předpokladů, doslova hýří nejlepšíma digitálníma efektama a skoro půlka filmu se odehrává v různých WTF variacích (ne)reality. Přestože to není úplně můj šálek kávy, nepůsobí to rušivým dojmem tak, aby mi to otrávilo ten zbytek. Zpočátku mi vadila docela kamera, ale buď jsem si zvykl anebo se to pak zlepšilo (spíš to druhý). Casting tradičně kvalitní, nejvíc mě potěšila asi kočička Rachel McAdams, která ze své krásy od Spotlightu neztratila vlastně vůbec nic. Na závěr vyzdvihnu dvě věci, které mě nadchly; nechutná Tilda Swinton je v roli Ancient One skutečně k nepoznání a z filmovýho hlediska mě její postava bavila zdaleka nejvíc (čímž zároveň kompletně eliminovala skutečnost, že Ancient One byl v originálu muž). Druhá věc je ta, že Marvel v tomhle filmu znatelně ubral humoru a ta serióznost tomu docela sedí. Samozřejmě jsou tam humory, ale od Deadpoola a Ant-Mana je to příjemná změna (a zároveň manuál pro lamy z DC). Reálně tak 3 a půl hvězdy, zaokrouhleno nahoru. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (viac)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (viac)