Sociálna sieť

• Česko Sociální síť (viac)
USA, 2010, 120 min

Scenár:

Aaron Sorkin

Kamera:

Jeff Cronenweth

Jesse Eisenberg, Justin Timberlake, Andrew Garfield, Brenda Song, Rooney Mara, Max Minghella, Armie Hammer, Joseph Mazzello, Melise, Natalina Maggio (viac)

Všetko sa to začalo v jeden v podstate celkom obyčajný jesenný deň roku 2003, keď sa harvardský študent a počítačový génius Mark Zuckerberg (Jesse Eisenberg) posadil za počítač a začal horúčkovito pracovať na novej myšlienke, ktorá ho doslova pohltila! Nečudo, po tom, čo ho priateľka Erica (Rooney Mara) pustila k vode, potreboval nejaké rozptýlenie... Tak či onak, z toho, čo sa napokon zrodilo v jednej z univerzitných internátnych izieb ako akýsi zlepenec zúrivých blogov a programovania, sa rekordnou rýchlosťou vyvinie sociálna sieť s nepredstaviteľným dosahom a rozsahom, ktorá spôsobí doslova revolúciu v komunikácii! O zhruba šesť rokov – a cca 500 miliónov priateľov – neskôr, je z Marka najmladší miliardár všetkých čias. No za všetko v živote sa platí, a Mark nieje žiadnou výnimkou - veľký úspech mu totiž okrem bohatstva a slávy prinesie i množstvo osobných a právnych problémov... (TV Markíza)

Tashi

Na tento film už jsem se chystal hodně dlouhou dobu a nakonec jsem ho viděl až nyní. Hlavní pohnutkou k tomu bylo předchozí zhlédnutí filmu Dvojník od Richarda Ayoadeho, který mě sice celkově příliš nenadchnul, zatímco herecký výkon Jesseho Eisenberga mě naopak zaujal nejvíce. Film The Social Network mě nakonec také mile překvapil, nedělal bych z něj však takovou senzaci, za jakou byl po natočení považován. ()

marek29

Impozantní. Dnes už nikdo nezjistí skutečně, kolik toho Zucky obšlehl od Vinklevossů, ale zhlédnutí tohoto díla bych doporučil všem zauhrovaným teenagerům, kteří dennodenně tlemí do obrazovek osvícení namodralou "knihou tváří" :) Jasně Mari si vydělal na 20 životů dopředu - a jo závidím mu :D každopádně toto krásně dokumentární dílo nabízí pohled na to, jak z "harvardskýho hovna" uplést bič :-p Must-see záležitost ()

nula87

Fincher naprosto obstál i u tématu, které mi k němu úplně nesedí. Natočil strhující drama, a o čem vlastně? O Facebook tady totiž nejde v první řadě. Jde o vize, sílu přátelství, které se může lehce změnit v nenávist, o sobectví a pokrytectví. O využití a zneužití svého okolí pro svůj úspěch... . Výborná hudba jako bonus. 80% ()

Brano

Veľmi zaujímavý príbeh o najpopulárnejšej sociálnej sieti Facebook, ktora je v dnešnej dobe najväčším a najlepšie zarábajúcim fenoménom. Naozaj oceňujem, že je to téma od ktorej by som veľa nečakal, no napriek tomu Fincherovi sa z nej dokázalo dostať maximum. Rád som si pozrel celú históriu, ako to vlastne začalo a prvý krát som sa aj dozvedel o zakladateľovi Markovi Zuckerbergovi a dosť by som bol zvedavý, čo by o tomto filme sám povedal. Kto vie čo je na tom pravdy z kade režisér získal niektoré dôverné informácie. Najväčším problémom filmu je, že je to tak na jedno, dve pozretia. Prvý krát ma veľmi nadchol, no po opätovnom pozretí musím zhodnotiť, že to nie je ani kus návykové a po druhom vzhliadnutí mám z toho filmu také pocity, že nemám už chuť si ho dlhšiu dobu pustiť. Nie preto, že by to bol špatný film, ale už mi tak zaujímavý neprišiel. Takisto mi ešte vadil otrasný herecký výkon v podaní Eisenberga, ktorý mi bol maximálne nesympatický. Pri niektorých dialógoch mi skôr pripomínal nejakého zabedneného gemblera wowka, ako génia a miliardára. Pri originálnych rozhovoroch s Marcom na youtube bolo jasne vidieť, že tento človek bola ta najhoršia možná voľba na jeho stvárnenie. /75%/ ()

applestar

Fincherovo podání = kvalitní snímek a dobré podívání. Super herecké obsazení a tím pádem výborné herecké výkony. Režisér to podal správným stylem a nejsou to jen žvásty o bohatství a moci. Je to o přátelství, posedlosti a vychcanosti. Stojí za promítnutí. ()

Berty00

Aaaale notaaak...Ďalšie Fincherovo geniálne dielo...Ani jednému filmu od Finchera som nedal menej než 3* a toto je ďalšia moja predstava o tom,ako by mali vyzrerať životopisné filmy...To čo Mark Zuckerberg vytvoril svojou genialitou moc nemusím no zfilmovanie jeho príbehu ma naozaj dostalo...Film si môžem pustiť aj 50 krát a nikdy neomrzí pretože obsahuje pasáže pri ktorých mám len otvorené oči a tvárim sa akoby som to videl prvýkrát...Vskutku nádherné dielo...Genialita mladých ľudí je njsilnejšou zbraňou 21. storočia...Veľmi zaujímavý výkon Jesseho Eisenberga a Andrewa Garfielda... ()

Guran

Naprosto geniálně natočený film o jednom z nejbohatších lidí světa. To jen ukazuje na to, že v dnešní době stačí jen vymyslet něco co svět neviděl a hned je do života vystaráno. Fincher výborný režisér a zvlášť výkon Eisenberga, který Zuckerberga věrohodně dobře zahrál. Nemám co vytknout! ()

subic

Tak jsme udělali facebook. No a? Zfilmování vzniku zhouby lidstva, západního i východního, pro mě není moc zajímavé téma a k tomu celkem průměrně zpracováno, bez výraznějších tváří a výraznějších hereckých výkonů. I když to tu má celkem vysoké hodnocení, já zůstávám stále u 3 hvězd. ()

ManOfPhoenix

Jesse Einsenberg zahrál svou roli na výbornou, účast Andrew Garfielda potěšila a i on předvedl vážně skvělý výkon (zvlášť v jedné scéně). S postavami, především s Eduardem soucítíte, poznáváte příběh o začátích Facebooku, a k tomu vás doprovází úžasná dramatická hudba i výkony. Skvělá hudba, skvělý příběh, skvělí herci. ()

AgnesDee

U tohoto filmu se musí hodně přemýšlet, abyste ho pochopili. S některými věcmi drží zbytečné tajnosti až do konce. Ale musím uznat, že je to skvěle natočenej film se skvělým hereckým obsazením. Hudba dobře vyjadřuje atmosféru a film taky ukazuje programátory jako geniální lidi, a ne jenom jako chlapíky s několika dioptriema a rozcuchanýma vlasama. ()

DoNotCross

Těžko jsem si mohl představit nudnější téma, než je založení Facebooku. Ale už první scéna mě bez problému přikovala k židli. Tenhle film je nesmírně ukecaný, ale vůbec to nevadí. Dialogy jsou rychlé, svižné a vtipné. A sledovat celý ten humbuk kolem založení té super stránky, kde můžeš všem ukázat, jestli s někým chodíš, je moc fajn. Realitu bych v tom nějak zvlášť nehledal, pořád je to spíš pohádka o tom, jak jeden nerd ke kouzelnému bohatství přišel a vedle toho milionu přátel si udělal i pár nepřátel. To by ale vůbec nevadilo. Co už mi trochu vadí je fakt, jak je to strašně naleštěné a vlastně dost povrchní. Což mi trochu brání se s tím nějak víc sžít. Budoucí vysokoškoláky ale jistě příjemně namotivuje, protože prostředí na kolejích ukazuje jenom v tom největším lesku. Mistrně natočený film, na který se moc hezky kouká, jen ta celková nažehlenost je někdy trochu moc. A Markova motivace, sice polidšťující, ale trochu plochá. Ale pět bude. Je to fakt zábava. P.S. Trent a Atticus absolutně rulez! Tenhle soundtrack je geniální. Povinnost pro fanoušky NIN a dobré filmové hudby. ()

bohhous22

Tomuto filmu věřím každou sekundu ,je to precizní filmarina a zároveň dokonalá oddychovka.Vidí vážně daleko a zkoumá přesnou a pravou podstatu sociálních sítí. Jsme si navzájem blíže nebo jsme díky těmto prostředkům ještě víc oosamoceni??? ()

ostravak30

Filmy o ajťácích mě, přiznávám, nikdy moc nezaujaly. Ani životopis Stevu Jobsovi mi nepřišel příliš zajímavý. V čem ale můžu oba snímky srovnat jsou právě oba pánové. Jak S. Jobs tak Mark Zuckerberg byli podivíni a oba byli schopní bez mrknutí oka kvůli své věci spláchnout i své nejlepší přátele. Rozhodně se mi líbí, že se o M. Z. dozvídáme hodně. Nicméně opět jsem se v záložce Zajímavosti dozvěděl, že tvůrci tak trochu manipulovali s fakty, aby byl film zajímavější. Škoda. Každý snímek pak trochu ztrácí na důvěryhodnosti. Myslím, že celkově scénář ani hudba nejsou špatné. Obecně to není špatný film. Nicméně jak jsem již v úvodu uvedl, snímek na téma ajťáků, co jsou tak trochu blázni a žijí si sami ve svém vlastním světě a prakticky pořád se hádají o nápady, o zaměstnance i o to, kdo, kdy co vymyslel, jsou zajímavé na jedno podívání. A to mi bohatě stačilo. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 96%, Audience Score - 86% | FDb.cz - 71,8% | Téma nás doopravdy nepřitahovalo, ale, come on, režie se ujal nesmrtelný David Fincher! I přesto zklamání, skvělá práce s dialogy ani Fincherova zkušená a neomylná ruka nezabránili faktu, že se nás samotný snímek nijak nedotknul. Nicméně dáme tomu ještě šanci a snad.... P.S. Justin Timberlake není jenom hrozný zpěvák..:o) 75% ()

Tominni

Přiznám se, že ty pocity jsou trochu rozpačité. Na jednu stranu - trochu zklamání, protože David Fincher umí lepší filmy, na druhou stranu - právě David Fincher udělá film o vzniku Facebooku, který není oslavou, ale spíše zamyšlením o vztazích, kdo je kamarád, kdo ne, čí to byl nápad a samozřejmě o peníze jde až na prvním místě a lidi jsou zkrátka lidi, spoustu věcí jde pak stranou nakonec stranou - včetně kamarádství. ()

darthvader77

Vedle tebe si připadám jako drsňák Seane. Lidi jsou svině. Cynický pohled na svět, který tento film jenom potvrdil. Historická fakta samozřejmě trošičku pokulhávají (speciálně, co se týče Zuckerbergovi přítelkyně) Spider-man v Lex Luthor je vynikající a naprosto skvěle napsaný film, ty dvě hodiny díky pestrým, dobře napsaným a svižným dialogům uběhne jako voda. Sorkin opětovně je schopný dávkovat minulost s přítomnosti a bezešvý to propojit do přirozeného celku, až máte pocit, že jinak by ten příběh vyprávět nešlo. Jinak Andrew Garfield mi hrozně připomínal Haydena Christensena možná taky proto, že tam šlo o zradu i když z opačného konce? xD Takže každopádně děcka ponaučení pro Vás: vždy předtím než COKOLIV podepíšete tak to ať to vidí minimálně armáda právníků. Rozpad jejich přátelství byl nevyhnutelný no a scéna na konci při oslavě miliontého uživatele láme srdce. Ale holt tak je to nevyhnutelné. Takže zatím snad jediná výtka by byla, že Mark byl vykreslen možná až jako moc velký hajzlik. Ale tak, kdo jsem já abych soudil. ()

JosefTomas

Vskutku zajímavý filmeček, který díky Fincherově režii dostává úplně nový rozměr. Navíc herci hrají jako o život, scénář jim dává náležitě vyniknout, ale hlavně mi opět (jako vždycky) Fincher ukázal, proč je jedním z nejlepších režisérů, jaké jsem kdy zažil. ()

PlysovyMacko

Ukecane alebo ako priatelstvo znicia peniaze. Mark je vykresleny ako uplny debil. Ktovie ci je taky v skutocnosti. Naozaj Facebook vznikol vdaka tomu, ze ho nechala baba? ()

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

24.02.2021

Příběh GameStopu na velkém plátně

Příběh GameStopu na velkém plátně

01.02.2021

Studio MGM zakoupilo práva na chystanou knihu The Antisocial Network od spisovatele Bena Mezricha. Ten přitom knihu oznámil na konci minulého týdne, a to přesto, že její příběh vlastně stále probíhá… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

08.10.2020

Snímek Sociální síť Davida Finchera a Aarona Sorkina patří mezi jedny z nejlepší životopisných dramat vůbec. Právem taky získal tři Oscary za Adaptovaný scénář, Střih a Hudbu skladatelů Trenta… (viac)

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

13.01.2019

Jen málokterý film se může chlubit tak perfektní kombinací režiséra a scenáristy, jako byla Sociální síť z roku 2010. David Fincher (Sedm, Zodiac) a Aaron Sorkin (Pár správných chlapů, Steve Jobs)… (viac)