Sociálna sieť

• Česko Sociální síť (viac)
USA, 2010, 120 min

Scenár:

Aaron Sorkin

Kamera:

Jeff Cronenweth

Jesse Eisenberg, Justin Timberlake, Andrew Garfield, Brenda Song, Rooney Mara, Max Minghella, Armie Hammer, Joseph Mazzello, Melise, Natalina Maggio (viac)

Všetko sa to začalo v jeden v podstate celkom obyčajný jesenný deň roku 2003, keď sa harvardský študent a počítačový génius Mark Zuckerberg (Jesse Eisenberg) posadil za počítač a začal horúčkovito pracovať na novej myšlienke, ktorá ho doslova pohltila! Nečudo, po tom, čo ho priateľka Erica (Rooney Mara) pustila k vode, potreboval nejaké rozptýlenie... Tak či onak, z toho, čo sa napokon zrodilo v jednej z univerzitných internátnych izieb ako akýsi zlepenec zúrivých blogov a programovania, sa rekordnou rýchlosťou vyvinie sociálna sieť s nepredstaviteľným dosahom a rozsahom, ktorá spôsobí doslova revolúciu v komunikácii! O zhruba šesť rokov – a cca 500 miliónov priateľov – neskôr, je z Marka najmladší miliardár všetkých čias. No za všetko v živote sa platí, a Mark nieje žiadnou výnimkou - veľký úspech mu totiž okrem bohatstva a slávy prinesie i množstvo osobných a právnych problémov... (TV Markíza)

Carlie

Životopisný film, který se staví převážně do opozice vůči zakladateli Facebooku a vykresluje ho jako egocentrického, arogantního a především jako člověka, kterého za kamaráda rozhodně nechcete, ale to nevadí, protože mě zajímá filmařina Davida Finchera, nikoliv Mark Zuckerberg. Tady jde o to, že film o tématu, kterému jsem nikdy nepropadla byl natočen tak dobře, že i mě zaujal a ačkoliv je to deset let stará záležitost (facebook se od té doby dost vyvinul-tedy alespoň koupil instagram) stále se na to lze koukat. Má to bezvadný spád, snímek ani chviličku nenudí, herci jsou báječní a námět je krajně zajímavý. Ani nevím jestli to tu někdo napsal, ale film jOBS (2013)je o podobném tématu a natočen o dost hůř, ale to bude asi režií, protože David Fincher je jeden z nejlepších žijících režisérů (ne-li ten nejlepší) a to je na filmu vždycky znát. ()

liquuid

Příběh o založení Facebooku a soudní vypořádávání s kluky, které to napadlo v menším provedení, je zajímavý, natočeno srozumitelně, konstrukčně správně a nenapadá mě snad nic, co by mi tu chybělo nebo vyloženě vadilo. Podobně, jako příběh o založení mcdonalds, tak i zde je zrod poutavý a ten nápad je vždy to GRO všeho. ()

Standaa

Neskutečně dobře natočený film. Jedna z těch ukázek, kdy zpracování vítězí nad obsahem (další je třeba 127 hodin shodou okolností natočený ve stejném roce). Spousta režisérů by z příběhu o pozadí vzniku Facebooku dokázala udělat naprosto průměrný film, ale ne David Fincher. ()

mrclTV

Ja neviem, toto ma vôbec nebavilo. Sú tu všetky veci, ktoré zabíjajú atmosféru - nesympatická hlavná postava (Zuck je vlastne taký Jobs junior), zbytočný tech-talk za každú cenu (aj tam kde potrebný nebol), nekonečné posedenia s komisiami a právnikmi a elitárske, snobské vysokoškolké kluby.... NUDA. Aj konflikty medzi zúčastnenými boli nezáživné... bežné odrby vo firme, kde sa kvôli peniazom rozhádajú kamaráti, len tu sa hralo o trochu väčšie fazuľky. LTT za 2*. ()

jjimmy

tak ako som si myslel že to bude blbosť, tak ma to prekvapilo a získalo si ma to.... skvelý film... nikdy som nevidel pretekanie kajakov v napínavejšej scéne, akoby šlo o život.. :P ale vážne, 5* ()

p.i.t.b.u.l

Ačkoli nejsem příznivcem Facebooku, neměl, nemám a nechci ho, musím uznat, že tento film mně doslova nadchnul. Ze začátku se jen zmíním o slově historický v popisu filmu. Co to má znamenat? To jako každý film, který je starší 2 let a odehrává se v době nedávno minulé budeme nazývat historický? To snad nééé. No ale zpět k filmu. Film si opravdu zaslouží takové hodnocení jaké má. Pokud je tento film alespoň z půlky pravdivý jak vypráví, tak smekám, před genialitou Zuckerberga. Objevit se ve správný čas na správném místě je poloviční záruka úspěchu. Film má spoustu dialogů, kterými se snaží ukázat nám podstatu založení sítě Facebook jako takové a mezilidské vztahy a spory na straně druhé. Snímek dokáže zaujmout svým vyprávěním, linií děje a dialogy a vy jen sedíte u tohoto filmu po celou dobu a užíváte si to. Nechybí ani občasné vtipné hlášky a scény, které film odlehčí. K ději filmu se není třeba vyjadřovat. Když napíši děj hodně ve zkratce, tak by to mohlo být nějak takto: Jak vznikl Facebook? To je oč tu běží. Ať už jste příznivci Facebooku nebo ne, tohle by jste si neměli nechat ujít v žádném případě. Pro mně rozhodně největší překvapení tohoto roku. Zaslouží si místo v žebříčku nejlepších filmů CSFD. ()

Matthew00

Osobne som čakal, že pozeranie na tvorenie facebooku bude nuda ale splietol som sa. Podľa mna je toto film roku dobre spracovanie Marka Z. ako zakladateľa popularného ´´facebooku´´. Fincher ma ďalši film do svojej tak dokonalej zbierky skvelých kúskov jasných 5*. ()

Saljack

Tak tohle mě naprosto překvapilo něco takového jsme nečekal. Bylo zde vše co od filmu očekávám tz. dobrá zápletka výborné herecké výkony a trocha srandy. Navíc vše mělo příjemný spád a pořád utíkalo. Navíc je to film z mého prostředí sice jsem se trochu zasmál, když na začátku metal jeden odborný výraz za druhým navíc používal emacs (vim rulez!). ()

Raptile odpad!

nudááááá tohle žé má být film roku? =D =D =D dyt já u toho usínal :D :D :D film co mě uspává je jasnou známkou nezáživnosti :) ()

yatan

Rezijne bezchybny pocin zrejuceho Finchera, ktory nadherne zhrna dnesnu dobu, ale pri tom ukazuje uz tisice rokov nestarnucu ludsku povahu. Vyborny film, ktory divaka ale nedrzi tak kinovym (filmovym) pravym zazitkom akoskor napinavym dejom ktory umocnuje skutocnost samotneho Facebooku a uz spominana kvalitna rezia Finchera. Mohol to byt lepsi film? asi ano. Ale v ramci svojho potencialu bol skoro dokonaly a musim sa priznat, ze mi velmi rychlo ubehol. Vyzera to zatial na kanditada #2 film roka 2010.well done! 9/10 ()

Stromek

Až tak unesený filmem nejsem, ale velice mě zaujalo jak použil Fincher ve filmu svou preciznost, styl vyprávění a dynamiku, kterou dokáže jenom on ..... určitě se na to podívám podruhé ()

Enelya

Film patří ke snímkům, které mají určité své neoddiskutovatelné kvality - skvělá režie, dobře napsaný scénář, vynikající soundtrack. Se závěrečnými titulky bohužel ale nepřišlo žádné pááááááni, to bylo super, ale spíše otázka:,, Líbilo se mi to vůbec?" Musím tedy konstatovat, že ano, film stojí za shlédnutí, ale mé ,,líbí se mi" na fb rozhodně nedostane. :))70% P.S. Justin Timberlake - hodně milé překvapení celého TSN, zpívat neumí, ale hrát rozhodně ano! ()

xSxEx

Byt Ajtak tak bych to asi mnohem vice uzival, ale tak sem si v tom musel hledat ten normalne lidsky dej = polovina filmu a ten byl fajn, ale nejak nechapu, proc sem na to koukal, kdyz me to vubec nezajimalo :))) ()

Harrick

Po prvním zhlédnutí sem byl nadšen, velice krásných 85%, ale postupem času na ten film zapomínám a začínám přemýšlet - co bylo na tom filmu dobrého? Proč film roku? Začínám pochybovat... :) ()

Blazis34

Originální dílo od Davida Finchera pojednává o zakladateli Facebooku. Toto zajímavé téma o sociální síti, která je obrovským fenoménem součastnosti. Ve filmu se ukazují velké soudní spory o zakladateli. V té chvíli ještě možná netušili, že v této době má hodnotu okolo 50 miliard dolarů. Chválím jak zpracování filmu, tak i obsazení herců a jejich role. Nejvíce se mi do role hodil herec Jesse Eisenberg, který se do jeho přiděleného ztvárnění hodil. Hodnotím velice slušně a dávám 80%. ()

Ggrievous

Od samého začátku jsem tomuto filmu nevěřil. Asi to bude tím, že ani samotnému facebooku nevěřím. Bohužel je to v dnešní době věc téměř nepostradatelná kvůli informacím, které tam kolují. A když jsem zjistil, že bude o tom i film, už jen ze zvědavosti jsem ho musel vidět. Ve filmu je skvěle vidět celý počátek tohoto oblíbeného webu, všechny nesnáze, které to neslo. Spousta zajímavých faktů se mi dostalo do hlavy a není jich málo. Dále mě velmi zaujalo a mírně znechutilo, co je zde ukázáno, jak někteří dokážou propadnout sociální internetové síti a ovlivňuje to pak silně jejich reálný život. Kdo používá facebook, měl by tenhle film vidět, aby si uvědomil, na čem to vlastně je. ()

Lubakus

David natočil dialogový masakr a Trent mu jej načechral dokonalým soundtrackem. A já se už na Justina Timberlaka nebudu nikdy dívat skrz prsty. S Inception film roku 2010... ()

Trishka

The Social Network není žádný dokument - toť pro hledače pravdy, a la kdo je viník (Zuckerberg sucks) a kdo obět (...) - to proklamoval už samotný Saverin. The Social Network je v první řadě film. A ne ledajaký! Stává se kronikou jedné z etap, která změnila vnímání sociálních vztahů. Už se nekoná žádný utahaný Button, tady není ani minuta na oddech. Propracované dialogy, psychologie postav, cestování tam a zpátky, náznaky a prostor pro diváka - tomu říkám filmařina. Nevýslovně mě potěšil Andrew Garfield, kterého mám v hledáčku už od Imaginária, jeho projev mě vždycky dokáže pohltit. Teď už ho jen taky pustit k nějaké "negativnější" roli. 85% ()

FosaCZ

Film, který není zdaleka jen o Facebooku. Fincher se s námětem vypořádal obdivuhodně a namísto jednoho velkého product placementu vytvořil inteligentní, podmanivý a univerzální film a jednom dobrém nápadu a nevyzpytatelnosti mezilidských vazeb. ()

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

24.02.2021

Příběh GameStopu na velkém plátně

Příběh GameStopu na velkém plátně

01.02.2021

Studio MGM zakoupilo práva na chystanou knihu The Antisocial Network od spisovatele Bena Mezricha. Ten přitom knihu oznámil na konci minulého týdne, a to přesto, že její příběh vlastně stále probíhá… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

08.10.2020

Snímek Sociální síť Davida Finchera a Aarona Sorkina patří mezi jedny z nejlepší životopisných dramat vůbec. Právem taky získal tři Oscary za Adaptovaný scénář, Střih a Hudbu skladatelů Trenta… (viac)

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

13.01.2019

Jen málokterý film se může chlubit tak perfektní kombinací režiséra a scenáristy, jako byla Sociální síť z roku 2010. David Fincher (Sedm, Zodiac) a Aaron Sorkin (Pár správných chlapů, Steve Jobs)… (viac)