iGenius: Jak Steve Jobs změnil svět

• Česko Svět po Stevu Jobsovi (viac)

Steve Jobs byl kreativní vizionář ve světě technologií, který prostě změnil společnost, tak jak jsme ji znali před ním. Jeho smrt vyvolala silnou globální reakci. Jako spoluzakladatel a CEO Apple Computer představil Jobs svět počítačů obyčejným lidem. Probudil tak k životu další inovace, které zcela změnily náš způsob života – od způsobu, jak pracujeme, přes to, jak se díváme na filmy a posloucháme hudbu, až po to, jak komunikujeme s ostatními. (oficiálny text distribútora)

Ded@M@tes

Steven Paul Jobs jedna z legend dnešního světa technologií. Dokument se ubírá jeho kariérou od začátků až po konečné působení v Applu. Dal světu jiné možnosti. Výborný životopisný dokument. ( Dne 25. srpna 2011 oznámil Steve rezignaci na postu šéfa společnosti Apple a následně jej nahradil Tim Cook. ) ( Hodnocení: 8/10 ) ()

Muad

Opravdu špatný dokument z produkce Discovery Ch., který v podstatě neříká vůbec nic nového ani lidem, kteří toho o S. Jobsovi moc neví. To, že založil Apple computer a pak přišel s iPodem, iPhonem, iPadem ví snad úplně každý a trapné přitakávání rádoby odborníků, kteří řeknou v jedné větě 3x génius mě fakt moc nebralo. Trapní průvodci z trapného pořadu "Bořiči mýtů" tomu dali korunu. O S.J. jsou dostupné mnohem lepší dokumenty, knihy. ()

Pompaj

Výborný iDokument, který sice neříká vše okolo Applu, ale snaží se vyzdvihnout Jobsovu genialitu, kterou rozhodně popřít nelze. Bořiči mýtů, Stevie Wonder skvělí lidé dodávali své poznatky. Nejsem příznivec Applu ( někdy spíš Apple sekty:) ), ale THANKS STEVE. "Your time is limited, so don't waste it living someone else's life." ()

Adrai

Po smrti Steva Jobse vyšlo nejen na internetu množství zajímavých článků o společnosti Apple i Stevovi samotném, takže tento dokument nepřináší nic nového ... což je pro mne trochu škoda. Zvlášť v části o iPhone mi připadá že se snaží daný telefon prosadit a oddaluje se tak od tématu samotného Jobse. Čekal jsem dokument více zaměřený na Jobse samotného - vyprávění lidí co ho znali, setkali se s ním, pracovali s ním ... ne jen o Applu jako takovém. ()

pOne

43 minut je asi málo pro životopis takové persony. Z toho pramení zkratkovitost dokumentu. Prostě nebyl prostor pro nějaké technické detaily a pitvání věcí. Ale postupem času mi při sledování docházelo, že sleduji dění víc a víc z odstupu. Jako bych zkoumal více obal než podstatu věci. Na druhou stranu to možná souvisí a souzní s filozofií apple... :) Takže je to vlastně stylový. ()