Steve Jobs bol nepochybne jedným z najväčších vizionárov 20. storočia, technologickým géniom a mimoriadne schopným obchodníkom. Jeho spolupracovníci ho často nenávideli preto, aký bol, ale milovali preto, čo tvoril. Apple Macintosh, iPhone, iPad alebo filmové štúdio Pixar. Vedel ukazovať cestu celému ľudstvu, pracovať však bol schopný len s vybranými jedincami. Veď kto by nepoznal jeho slávnu vetu: "Pracujte len s géniami, idiotov vyhoďte!" Mal na to právo - sám bol génius. Steve Jobs, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, po výjdení knižného bestsellera ožíva aj na filmovom plátne. (TV JOJ)

Pepinec

O Jobsovi toho vím asi jako o historii vodního póla a s Applem přicházím do styku jen u babičky, když napeče štrúdl. Zato Kačera jsem si myslel, že mám prokouknutého a ono ejhle, ten kluk umí hrát a navíc dost dobře! Film držel pohromadě a bavil mě, i když v sále velkohubého megamultiplexu Cinema City, kam lupen stojí týdenní gáži člověka se dvěma zaměstnáními, byla kosa, že se mi div nečudilo od huby. A jestli se Joshua Majkl Stern věrně držel skutečnosti? To je mi fakt u zadnice, protože před jOBSem jsem věděl kulačku a po něm vím aspoň tohle. A teď už ticho, je sobota k polednímu a já jdu k babině čuchnout k nejnovější verzi Applu. ()

Psema

Social Network fungoval i proto, že Facebook a Zuckerberg ještě neprožili vrchol a následný pád. Jobs jich ale zažil několik, takže adaptovat jeho první krůčky v byznysu je svým způsobem sebevražda stereotypem. A Stern, ani jeho scenárista nepřišli na způsob, jak do něj nezabřednout. Steveova hvězda tedy stoupá, padá, stoupá, padá, až "vystoupá co nejvýš", což je prokládané jen velmi povrchním nastíněním jeho oddanosti inovacím, určitou asociálností a byznysovou vychcaností. Nechci na ten film vyloženě kálet, protože je mi sympatické, že se někdo vůbec rozhodl takhle rozsáhlý životopis adaptovat (plus se domnívám, že je Kutcher v té roli snaživý a místy i velmi dobrý). V téhle podobě jde ale jen o povrchní životopis, který toho vlastně moc neřekne a nechá za sebou spoustu otázek, kvůli jejichž zodpovězení si pravděpodobně půjdete obratem koupit literární "předlohu". ()

M.a.t.t.

Najväčšie obavy pred premierou vzbudzovalo obsadenie Ashtona Kutchera do hlavnej úlohy. Nakoniec je to zďaleka najmenší problém, s ktorým sa snímok Joshuu MIchaela Sterna musí potýkať a tým najväčším je očakávaná povrchnosť. Tá je však plne pochopiteľná aj vzhľadom k tomu, že dej mapuje ozaj široký časový úsek narozdiel od životopisných filmov typu Môj týžden s Marylin, či Hitchkock. To, že film neobsahuje všetky zaujímavé momentky v živote Steva Jobsa a do jeho súkromného života nazrieme len výnimočne mi teda subjektívne nijak zvlášť neprekáža. A v konečnom výsledku je to životný Kutcherov výkon, ktorý posúva tento príjemný malý film v mojich očiach ešte o niečo vyššie. ()

Tsuki

Nejsem sice zastáncem Applu, ale vždycky se mi líbily výroky Steva Jobse a měla jsem pocit, že to byl člověk, který skutečně projevil velké úsilí v cestě za svým snem (náhodou jsem před časem slyšela i velkou část audioknihy o Jobsově životě). Z toho důvodu jsem měla zájem vidět tenhle film. Netuším sice nakolik je to autentická verze událostí v jeho životě (ani to dále nehodlám zkoumat), ale bylo fajn, že je tam vyobrazen nejen jako technologický velikán a inovátor, ale také jako člověk s mnoha chybami, protože to k tomu podle mě patří. Na druhou stranu jsem však ráda, že film se věnoval jeho osobnímu životu pouze okrajově, protože co mě koneckonců zajímalo, byla především jeho profesní cesta. Myslím, že dějově může tento film být inspirací pro mnohé lidi. A co se týká Ashtona Kutchera, sice z něj možná nikdy nebude ten nejzdatnější herec, ale myslím, že svou roli zvládl velmi dobře, dokonce mě překvapil (když to srovnám s některými staršími filmy, ve kterých jsem ho viděla). Do této role rozhodně nebyl špatnou volbou. ~(3,7)~ ()

*CARNIFEX*

Životopisná dráma venovaná pamiatke jednému z najväčších vynálezcov novej doby, Stevovi Jobs. Strastiplná cesta génia, ktorý mal problém s presadzovaním vlastných názorov, tvorby či správaním. Jeho citát: „pracujte len s géniami, idiotov vyhoďte“ obletel celý svet. Od vymýšľania hier pre Atari, po iPOD pre Apple. Pre tento druh filmov mám proste slabosť. ()

• Sám Ashton Kutcher (Steve Jobs) patří mezi významné technologické investory. Skrze svůj investiční fond vstoupil v minulosti např. do firem Skype, Foursquare, Airbnb či FAB. (Degreet)
  • Ashton Kutcher pre rolu Stevea Jobsa dva dni pred začiatkom natáčania skončil v nemocnici. Chcel sa totiž natoľko vžiť do svojej úlohy, že si osvojil Jobsovu frutariánsku diétu. Jediné, čo konzumoval, bolo teda čerstvé ovocie. Čo malo za následok zlyhanie pankreasu. (Flipko)
  • Keď sa Steve (Ashton Kutcher) dozvedá od svojej priateľky, že je tehotná, tak svetlo svieti, o chvíľu môžeme vidieť, že je vypnuté, a potom je zas zapnuté. (ShortyIC)

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (viac)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (viac)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (viac)