Příběh o tom, jak novodobí vizionáři Bill Gates a Steve Jobs změnili svět. Na počátku digitálního věku stáli dva géniové Bill Gates a Steve Jobs vizionáři, kteří rozpoutali nesmlouvavý závod rozvoje technologií, souboj titánů v podobě firem Microsoft a Apple Computers. Od vysokoškolských kolejí až po křesla v ředitelských pracovnách jejich život nikdy neprovázela nuda, ani to nebyla žádná selanka. A nechyběl v něm ani humor. (oficiálny text distribútora)

Djkoma

Zajímavý pohled, velmi dobré obsazení a rozhodně pozoruhodný zlom ve světě počítačů. Dva vizionáři byli obyčejní kluci se svými sny a každý si vytvořil svou vlastní malou firmičku, která mu ten sen naplňuje. Povinnost pro každého, kdo nechce "jen" pasivně využívat počítač a chce o něm a jeho historii něco vědět. PS: Gates věděl, kdy a s čím odejít:D ()

Lewisek

Ten film mě nadchnul. Podle mě nejde jen o historii našich osobních počítačů a vize dvou hlavních aktérů, v tomhle filmu je také velmi dobře zachycena psychika nebo jakási mentalita a filosofie především Steva Jobse, jenž byl perfektně zahrán. Nedokážu soudit, jestli takový, jak byl prezentován, opravdu byl, ačkoliv si myslím, že z větší části ano. Decentní hudba v těch "dramatických" scénách doplňovala atmosféru a scénář nebyl přeplácaný detaily o programování. Mně osobně film rozšířil obzory a za to jej také cením. "You want genius, you get madness. Two sides of the same coin." ()

Jara.Cimrman.jr

"Co by dělali obyčejní lidé s počítačem?" Mé programovací schopnosti zemřely společně s Basicem a smysl pro vydělávání peněz mi Všemohoucí nikdy nenadělil. Přesto mne exkurze do počítačového pravěku a mladých let dvou budoucích miliardářů docela bavila. Vždyť ke zbohatnutí stačilo, aby spolky pukáčů bez fantazie, sedící ve vedení velkých firem, narazily na dva týpky, kteří měli vizi, nadšení, strategii a neváhali si přivlastnit výsledky cizí práce. Bylo to celkem zábavné, ale obsahovalo to i potvrzení smutné pravdy, že dodržováním zákonů a etického kodexu se miliardy do kapsy nikomu dobrovolně nezakutálí. ()

Orthank

Neprehľadne uponáhľaný pohľad do sveta dvoch najväčších IT-ákov na svete. Viem, že sa jedná o televízne produkciu, no práve preto si tvorcovia mohli dovoliť pustiť stopáž na uzde. Poldruha hodiny je hriešne málo na tak rozsiahlu tému v podstate o dvoch odlišných ľudoch, ktorých spojilo akurát nadšenie v počítačoch. Akosi násilne natočená polobiografická sonda, bez faktov, ktoré by diváka zaujímali najviac. Jediné, čo mierne nahráva nezodpovednému prístupu je spravodlivé vykreslenie oboch rivalov, na ktorých si musí spraviť názor každý sám. Inak len remeselná TV záležitosť, ktorej chýba úcta podať históriu dvoch gigantov úplne a zmysluplne. Tak trochu strata času. ()

SjamK

Slušné, žel stručné shrnutí začátků počítačové éry. Nadšenecká nálada té doby je z filmu cítit, což považuji za veledůležité, možná naprosto zásadní, plus. Přitom se film vkusně drží při zemi a nešpiní si sako přehnaným patosem. Stejně tak ukazuje i ty méně populární stránky "otců zakladatelů", přičemž si pochutnává hlavně na Jobsovi. O poctivé prácičce svědčí i překvapivě trefný výběr herců, kteří snad až na Wozniakova představitele jako by z oka vypadli svým skutečným vzorům. Jen si říkám, že dané téma ještě není zdaleka vyčerpané. Určitě by se na něm uživilo několik dalších celovečerních filmů, neméně poučných, zábavných a zajímavých. Už se na ně těším! ()

• V roce 1999, krátce po premiéře tohoto TV filmu, se konala konference Macworld, kde bylo publikum ohromeno, když se dozvědělo, že úvodní komentář neměl na svědomí Steve Jobs, ale ve skutečnosti to byl Noah Wyde. Skutečný Jobs se na této konferenci také objevil a z Wydea si utahoval. (HappySmile)
  • Steve Jobs po zhlédnutí snímku údajně řekl, že nesnáší scénář, ale výkon Noah Wyleho se mu líbil. Bill Gates o filmu pronesl v zásadě jen strohé: "Poměrně přesný." (T-pack)