Sociálna sieť

• Česko Sociální síť (viac)
USA, 2010, 120 min

Scenár:

Aaron Sorkin

Kamera:

Jeff Cronenweth

Jesse Eisenberg, Justin Timberlake, Andrew Garfield, Brenda Song, Rooney Mara, Max Minghella, Armie Hammer, Joseph Mazzello, Melise, Natalina Maggio (viac)

Všetko sa to začalo v jeden v podstate celkom obyčajný jesenný deň roku 2003, keď sa harvardský študent a počítačový génius Mark Zuckerberg (Jesse Eisenberg) posadil za počítač a začal horúčkovito pracovať na novej myšlienke, ktorá ho doslova pohltila! Nečudo, po tom, čo ho priateľka Erica (Rooney Mara) pustila k vode, potreboval nejaké rozptýlenie... Tak či onak, z toho, čo sa napokon zrodilo v jednej z univerzitných internátnych izieb ako akýsi zlepenec zúrivých blogov a programovania, sa rekordnou rýchlosťou vyvinie sociálna sieť s nepredstaviteľným dosahom a rozsahom, ktorá spôsobí doslova revolúciu v komunikácii! O zhruba šesť rokov – a cca 500 miliónov priateľov – neskôr, je z Marka najmladší miliardár všetkých čias. No za všetko v živote sa platí, a Mark nieje žiadnou výnimkou - veľký úspech mu totiž okrem bohatstva a slávy prinesie i množstvo osobných a právnych problémov... (TV Markíza)

megajalec

Na film som sa tešil a mal som dosť veľké očakávania, ale nie všetky sa vyplnili. Filmársky odvedené dobre, ale príbeh nie je nejako zvlášť pútavý. Asi tomu dám ešte jednu šancu ()

ottik274

Nakonec o něco lepší než jsem čekal, ale pořád mám k němu" pár" výhrad. 1) Ten film má neuvěřitelný hype, a to hned z několika důvodů - Fincher + současný fenomén - není to přímo o facebooku, ale spíš o dvou kamarádech, z nichž jeden touží trochu víc po úspěchu(a holce). 2) Tento film je značně přehodnocen - to, že mu nemůžeme nic vytknout a funguje jako celek ještě neznamená dávat mu takové hodnocení. + 3) Naprosto nesouhlasím s nominacemi na Oscara - kromě Andrew Garfielda. Tento film nemůže vyhrát Oscara, protože by to podle znamenalo znevážení vítězů předešlých ročníků, a navíc tento film v ničem extra neexceluje. Jsem zvědavej, kdo si na tento film za pár let vzpomene, nedejbože kdo se na něj podívá znovu. Takhle to je pouze dobře natočený hraný životopisný dokument, o kterým ani člověk neví jestli je úplně pravdivý. Navíc ta hudba je hrozná. ()

koza3

Kdo by dnes (krom našich šedovlasých babiček) neznal sociální síť Facebook? Milióny uživatelů, převážně těch mladých, si užívají tuto společenskou aktivitu a tráví na ni víc času než je zdrávo. Jak ale vzniklo tohle šílenství? Kdo stál OPRAVDU za jejich vznikem? Pokud jen trošku čtete noviny, určitě jste před časem někde četli o kauze založení Facebooku. Sám jsem byl velice zvědavý a režisér David Fincher dokáže vdechnout kouzlo do filmu. Bral jsem v potaz, že film bude založen na skutečných událostech, ale i přesto mě to prostě nevtáhlo. Příliš ukecané, příliš dlouhé. Postavy bratrů sportovců mi přišly dost falešné a celkový dojem z filmu mi přišel jako dost oškubaná pravda. Nemohu jinak než hodnotit jako průměrný film. Tedy film, který podruhé pustím jenom tehdy, když budu chtít uspat děti. ()

Bratr

Až do konce budete sedět na zadku a říkat si - tenhle borec je fakt dobrej, trošku svině, ale ví co chce. Víc toho ve filmu není, nebo jsem to alespoň neobjevil. ()

gefr

Ve všech ohledech mistrovská záležitost. Delší dobu jsem přesvědčoval sám sebe ke shlédnutí a udělal jsem chybu. Takový film se objeví jen jednou za pár let. Již samotná tématika Facebooku je uchvacující a to že divák může nahlédnout do jeho pozadí je ještě strhující. Přestože Jesse Eisenberg doposud nepatřil mezi mé nejoblíbenější herce, zde podává opravdu přesvědčivé výkony. Jen tak dál! ()

micka999

Luxusní film o počátku největšího internetového šílenství dnešní doby. Dokázal ukázat všechny strany příběhu z nichž ani jedna nebyla zcela v právu. ()

EVIM

Hodně lidí zde kritizuje hudbu..., tak já říkám, že v jednoduchosti je síla!!! Ano, právě tato jednoduchá, prostá hudba posazená do správných momentů filmu umocňuje pro mě celkový zážitek!! Jinak pan Fincher dokázal vyždímat z látky, o které se dá říct, že by se z ní dal natočit (možná) zajímavý dokument, úplné maximum( jak jinak!) ()

Fruitik

Sorry... ale nie. Nezaslúži si to tie percentá, ktoré to má. Pripadá mi to akoby sa všetci zľakli a hodnotili to tak vysoko iba preto, že je to o obrovskom fenoméne menom FACEBOOK. To sú všetci slepí? Alebo ja nerozumiem filmom. No dobre, keď všetci tvrdíte že sa mýlim, tak to asi tak bude. Ale ja som videl iba priemerný film o tom, kto ďalej dočúra a kto je viac ješitný. Žiadny dej, žiadna hĺbka, žiadne osobnosti. S takými filmami mi vylezte na hrb. A to som sa na film skutočne tešil. Na FB som totiž v podstate stále. ()

Spielbergo

Je rozhodně zajímavé vidět, jak se zrodil jeden z fenoménů současné doby. Už méně zajímavé je dívat se na tento film. Místy se chytají asi jen ajťáci, pro které to musí být orgie zábavy. Místy je to pro mě nuda k nepřežití. ()

t.r.get

Ačkoliv mám Davida Finchera i jeho filmy rád, The Social Network mě za srdce moc nechytil. Natočené to je pěkně, to ano, ale stejně mi do pěti hvězdiček něco chybí. Pominu fakt, že nemám Facebook a nejsem jeho velkým fanouškem. Možná je to tím, že děj plyne vcelku očekávatelným směrem (pár vyjímek by se našlo). I tak slušné, velmi slušné ****. ()

Darth Kedr

Rozhodně dobrý film, sice ne tak úplně pravdivý, ale dejme tomu. Ze začátku máme záporáky ve dvojčatech Winklevossových a jejich parťáku Narendrovi, ale nakonec je nahradí Sean Parker a samotný Mark Zuckerberg. Na roli klaďase nám tedy zbyl zrazený spoluzakladatel Eduardo Saverin, který mi byl v podání Andrew Garfielda skutečně nejsympatičtější. Zuckerberg je zobrazen jako asociální podivín, který ovšem ví co chce a jde za svým cílem "přes mrtvoly". Film nenudí, ty 2 hodinky utečou jako voda, ale to je určitě zčásti dáno tím zrychlením dialogů, které je místy fakt extrémní :D... Takže na závěr mi nezbývá, než tenhle zajímavý počin jedině doporučit. ()

cromagnon

Facebook je super věc, i když někteří pozéři tvrdí opak. Jeho tvůrce už tak super není. Je však geniální a je to programátor. Což je kombinace, která zaručuje, že nositel bude, mírně řečeno, zvláštní. Zcela určitě je Fincher super režisér, který natočil geniální film. Ve filmu se hodně žvaní, často nemám páru o čem, ale stejně jsem na to hleděl s otevřenou hubou, protože to bylo neuvěřitelně zábavné. Výživné a hodně zhuštěné dialogy (výjimečně doporučuju dabing), super obraz, super Timberlake (ten už by to svoje árenbíčko mohl spláchnout do hajzlu a věnovat se čistě herectví), super atmosféra (veslařská závody jsou fakt, ehm, zlověstné) a zasvěcený vhled do světa americké vysokoškolské mládeže. Nicméně ke konci jsem všech těch elitářů a jejich spolků měl plné zuby a myslím, že se na film hned tak znova nepodívám. „Většina našich studentů si chce práci raději vymyslet, než ji vykonávat“ - no fuj, prý Harvard… ()

Roucky

Dvě hodiny kecání o tom, kdo se vís zasloužil o vznik Facebooku. Není to jedno?...Být tvůrci, tak se za to spíš stydím, než se soudím o práva a celý film není ničím jiným než prázdným tlacháním. Sečteno, podtrženo => totálně nadhodnoceno. Silnější dvě hvězdy a to ani nevím za co (možná za to, že jsem to vůbec dokoukala). ()

chrustie

Trochu přefouknutá bublina bez přínosné informační hodnoty. Celou dobu sem vlastně sledoval jednoho ignorantského blba, kterého sem ani po tom nezačal obdivovat. Pouze pro mě zůstalo velkou záhadou, co má na facebooku vlastně tak zázračnou hodnotu, když na něm nic nevydělává? ()

Formanovec

No musím říct, že po první projekci to pro mě nebyl plný počet...(možná to bylo tím, že v kině za mnou seděly nějaký malý hova** a šustily pytlíky a jedly nahlas popcorn) :DTakže je jasné, že jsem si to nemohl plně vychutnat. Naštěstí jsem se tím nenechal odradit a půjčil jsem si tento film ve videopůjčovně, a musim říct, že to je pecka! Tak skvělá režie se nevidí každý den a herecké výkony jsou také témeř dokonalé + ten úžasný scénář! Uff to jsem se s tou chválou zase rozepsal, ale opravdu zaslouženě! Skvělý snímek, všem doporučuji! ()

Anarion

Průměrný snímek, který se jen svezl na "facebookové" vlně popularity. - Tak nějak bych jednou větou charakterizoval film The Social Network, kdybych o to byl požádán. Pokud by mi ale bylo dopřáno prostoru o něco více, dodal bych ještě, že kvalitní jsou zde pouze některé herecké výkony (především Jesse Eisenberg je výborný), ale jinak je vše ostatní přinejlepším fádní - námět ani scénář ničím nepřekvapí - že se Mark Zuckerberg soudí s kým může je všeobecně známo (a o moc více toho film neříká). Režie je Fincherův průměr, a hudebního doprovodu jsem si za celou dobu projekce ani nevšiml. Alespoň trochu barvy do jinak šedivého kinematografického počinu ještě přinesla kamera, avšak ani přesto se mé hodnocení nemůže dostat přes tři hvězdičky. To je dle mého objektivní klasifikace, ale já z důvodu jistých osobních antipatií dám jen dvě. Pokud se to někoho dotýká, pak se omlouvám. ()

Adam's

Dokonalost Social Network spočívá na třech pilířích: 3) režie, 2) herecké výkony, 1) fenomén FB, na který každý na internetu více než deset minut měsíčně trávící človíček z podstaty věci musí mít nějaký názor. I když tvrdit, že tenhle film je jen o fb pravda není. Ale právě pozádí celosvětového fenoménu je tou pověstnou třešničkou na dortu, která SN posunuje mezi dokonalé filmy. ()

spacemaster

Parádní podívaná o tom jak žena dokáže člověka podnítit k malým věcem z nichž se po čase stanou kolosy jako Kniha Ksichtů. Při sledování se mi vybavily Piráti ze Silicon Valley, kteří tak jako malý Zuckenberg vydělaly velké prachy a začínali z ničeho. Film potěší jak facebookový závisláky, tak ty kteří účet nemají. Jelikož v dnešní době opravdu každý ví, co to ten facebook vlastně je, znamená to, že snímek je určen pro všechny. ()

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

24.02.2021

Příběh GameStopu na velkém plátně

Příběh GameStopu na velkém plátně

01.02.2021

Studio MGM zakoupilo práva na chystanou knihu The Antisocial Network od spisovatele Bena Mezricha. Ten přitom knihu oznámil na konci minulého týdne, a to přesto, že její příběh vlastně stále probíhá… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

08.10.2020

Snímek Sociální síť Davida Finchera a Aarona Sorkina patří mezi jedny z nejlepší životopisných dramat vůbec. Právem taky získal tři Oscary za Adaptovaný scénář, Střih a Hudbu skladatelů Trenta… (viac)

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

13.01.2019

Jen málokterý film se může chlubit tak perfektní kombinací režiséra a scenáristy, jako byla Sociální síť z roku 2010. David Fincher (Sedm, Zodiac) a Aaron Sorkin (Pár správných chlapů, Steve Jobs)… (viac)