Americký řidič (McQueen) se vrací na závodiště do Francie, kde byl před rokem zraněn a zjistí, že pociťuje silné sympatie k vdově po muži, který zemřel při stejném neštěstí. Autentická místa ve Francii a úžasná kamera nabízejí fascinující pohled na nejneobyčejnější auta světa a výjimečné charaktery lidí, které svět motorů a pach benzínu přitahuje. Steve McQueen sám závodil a vyzkoušel i obtížný závodní okruh Le Mans dlouhý 8,5 míle (cca 13,5 km) - často v rychlosti překračující 200 mil za hodinu (320 km/h). (oficiálny text distribútora)

Kaluž

Audiovizuální motoristická masturbace v tom nejlepším slova smyslu. Na děj se zde moc nehraje, tady hrají prim rychlá kola, burácející motory a vřeštící gumy. Rivalové bez té omáčky okolo. Mám sto chutí popadnout gamepad a do PS3 škvíry vrazit placku s názvem Gran Turismo. ()

Rakosnicek77

Steve McQueen, jako závodník v rychlosti dosahující až za hranici 320 km/hod. Pro mne fascinující snímek o souboji, odehrávajícím se, až na samé hranici lidských možností. ()

YURAyura

3/10 - Hm, jako dobovy dokument o LeMns ac dlouhe tak squlele, jako film priserne - mrzi me to uz kvuli tomu, ze Steev je bozi vzdycky - holt nejsem automobilovy fanda... Ale klobouk dolu - jezdit celou dobu (za deste, tmy) v jednom aute a neodvarit ho po cca 50 kolech jak se tomu deje v soucasnych formulich... ()

Thomassi

Známý a klasický závodní film o jednom z nejznámějších závodů na světě - o 24hodinovém Le Mans. Zvláštní je, že v tomto filmu si dlouhé dialogy neuužijete. Místo toho uslyšíte řvaní motorů. A možná proto má film takový jiný náboj, pro mě příjemný, protože jsem si užíval závodění a ne nějaké sáhodlouhé proslovy. Samotný závot je velmi dobře nasnímán a chvílemi jsem si myslel, že sleduji skutečnou Grand Prix. Konec pak byl hodně napínavý a Steve McQueen jako vždy vynikající. Jeden z nejlepších závodních filmů. ()

salalala

Perfektní film o jednom z největších motoristických zážitků. Celé závody jsou perfektně natočené, nastříhané a nasnímané. Sledovat závod z pohledu řidiče je neskutečný zážitek, cítíme ten adrenalin, atmosféru závodů, napětí jezdců. Tohle se tedy povedlo náramně, v tomhle směru jsem lepší film neviděl. Jinak ale ten příběh mimo trať ten film podle mě zbytečně sráží. Působí strašně násilně, šroubovaně a nuceně. Nemusel tam být, protože tam už si režisér není tak jistý. McQueen rozhodně ví, co hraje a užívá si to. Ostatní herci spíše do počtu, perfektní muzika. Takhle si představuju dokonalý závodnický film (samozřejmě bez té vedlejší dějové linie). 80% ()

FilmFan24

Dokonalý klukovský zážitek v panoramatickém kině! Zleva doprava, zprava doleva...no oči a hlava mě šly potom šejdrem. Dokonalé zachycení atmosféry slavného automobilového závodu. Velice působivá je scéna startu, kdy McQueenovi buší srdce jako zvon.Minimum dialogů, ale za to maximum závodů. Vše umocněno působivým střihem, zvukem a v neposlední řadě hudbou Michela Legranda. A Steve McQueen, sekáč každým coulem. Nádhera! P.S. Ani se nechce pomalu věřit, že nebyl pořádný scénář. ()

Skip

Až na pár dobrých záběrů je to většinou jen nuda. Ostatně ani sledování skutečných 24 h Le Mans není něco svěoborného. ()

Dont

Rychlé střihy a občasný "provokativní" hudební doprovod mi neseděly, ale ta hudba se potom zlepšila a na konci byla fantastická. Někdy v polovině závodu jsem měl klasickou „závodnickou“ krizi, dlouhou dobu jsem jel takříkajíc jen na trojku, ale pak jsem to rozdýchal, projezdil se až neobyčejného finále a zařadil zaslouženou čtyřku. Ten dojezd mi upřímně vzal dech. Žádný závěr podle hollywoodské šablony se nekoná a ty vzájemné pohledy Michaela Delaneyho, Ericha Stahlera a krásné blondýny Lisy úplně bohatě stačí. Je to ten typ snímku, co vám zůstane v hlavě. ()

Kuzlo

(Je viac ako 40 rokov po premiére filmu) Som fanúšik F1 a tešil som sa na super zábery a dramatické závody. Chyba lávky! Dnešná technika poskočila míľovými krokmi vpred a ja už som rozmaznaný tím čo vidím v on-line prenosoch. Nebol to zlý film, ale úprimne musím priznať, že boli pasáže kedy som sa nudil. 55% ()

Joe321

Zřejmě nejlepší závodní film s autentickým nádechem, kde je slyšet surový zvuk motorů a člověk cítí rychlost. Ne jen 40 km/h natočené akční kamerou, jak se to dělá dnes. Moc se toho tady nenamluví a ačkoliv jediné, co se ve filmu odehrává je závod, tak je to celkem napínavé. Steve McQueen je typicky charismatický až na půdu. Co mě ale na Le Mans vzalo nejvíce byly geniálně natočené havárie. Jak ve zpomaleném záběru nehoda Ferrari, tak hned i ta za ní Porchete se zpětným vybavováním a záběrem na McQueenův ucukávající obličej, brilantní! -"Michael, I want you to drive flat out. I want Porsche to win Le Mans." ()

(mOnkey)

Jako (náhodný) pozorovatel motorsportu vám tvrdím, že sledovat tenhle snímek je asi tak zábavné, jako dívat se na přímý přenos dvacetičtyřhodinovky v Le Mans nebo jakéhokoliv jiného úmorného okruhového závodění (konkrétně mě napadá třeba NASCAR), a to bez zvuku. No a to je velká bída, přátelé. 35% ()

Martin741

Tak na rozdiel od vsetkych pritomnych 4 a 5 hviezdickovych uzivatelov zas odmietam uznavat tento "nespochybnitelny filmovy kult" a podla mna mal Steve McQueen za rok 1971 na konte podstatne lepsi Peckinpahov The Getaway. 50 % ()

MrPierc

Úžas, napětí, strach, rychlost, hyenismus, nezájem. Tenhle film je tak napínavý ! Napínavý je díky kameře, střihům a místy absolutního ticha, kdy je slyšet jen bušení srdce. 24 hodin Le Mans je neskutečná podívaná - kvůli poču lidí, aut, kvůli adrenalinu, očekávání, sklamání. Když zde vidíte, že tu závodí nejlepší značky světa, vyvíjí nejlepší součástky a přesto to někdy nestačí. Doporučuji shlédnout se zvukem na maximu, protože to burácení motorů s perfektními střihy je snad nejlepší, co jsem kdy viděl ve sportovním filmu. Skvělá hudba a koncovka s pohledem Steve McQueena ! ()

Attta

Můj oblíbenec St. McQueen odvedl výbornou práci (ne jenom hereckou). I přesto že to není dokument, trošku jsem čekal více informací, nebo alespoň více dialogů. Jinak výborný motoristický film o závodu Le Mans. Moje motoristické já tady bylo velice uspokojeno, takže každému automobilovému bláznovi jako já to velice doporučuju! :) ()

Aelita

Dialog automobilového závodníka a vdovy závodníka: – (závodník) To není šance jedna ku tisíci. To je profesionální krvavý sport. Může se ti to stát. A stane se to znova. – (vdova) Když lidé riskují život, nemělo by to být pro něco moc důležitého? – To by mělo. – Ale co je tak důležitého na tom jet rychleji než ostatní? – Hodně lidí si v životě počíná špatně. Závodění je pro ty, co to zvládnou. Závodění je život. Všechno před tím nebo potom je jen čekání. ___ Skutečně je tomu tak? Není to spíše důsledek vlivu civilizace? Člověk a jeho pes. Člověk a jeho kůň. Člověk a jeho auto. Člověk a jeho čip. Vše bez člověka. "Mírou všech věcí je člověk – jsoucích, že jsou, a nejsoucích, že nejsou" (Prótagorás z Abdér). Člověk je mírou života a strůjcem jeho obsahu, smyslu a významu. Dialog muže a ženy o smyslu nebezpečí automobilových závodů a jiných podobných adrenalinových činností, které nejsou nezbytně nutné pro život, odráží rozdíl ve vnímání, náplni a významu života. Muži soupeří – o ženy a o zdroje. Ženy rodí. Z toho vyplývá hlavní rozdíl v postoji k životu – muži s ním riskují, ženy ho chrání a udržují. ___ Le Mans je ve své podstatě dokumentem závodů i doby a svou koncepcí a poetikou se velmi podobá o 40 let staršímu filmu o koňských dostizích (http://www.csfd.cz/film/178256-rennsymphonie/), až na to, že Le Mans otevřeně ukazuje nebezpečí smrti. Nakonec veškeré podobné závody mají jeden společný rys – závod bez nehody je pro diváky jako středověké slavnosti bez popravy. ()

laik_60

Juj po rokoch znova videný v českej televizi (dakujem). Na tie úžasne zábery pretekajúcich sa automobilov, skvelé zábery, pretekov, havárií, uuuužasný a nezabudnuteľný Steve ... skratka mňam. Súhlasím s Golfistom, asi naozaj najlepší film s prostredia automobilových pretekov. ()

majo25

McQueen je fajn, ale toto je film asi iba pre fajnšmekrov rýchlych kolies a hlavne okruhových pretekov. Príbeh je až niekde v pozadí a príliš jednoduchý, bez štipky čohosi, čo by diváka prebralo z letargie. Dokonca aj dialógov je poskromne. Väčšinu času tvoria dokumentárne zábery samotných pretekov, ktoré sú (iba predpokladám) na svoju dobu (r)evolučné. ()

Zemřel skladatel Michel Legrand

Zemřel skladatel Michel Legrand

27.01.2019

Oscarový skladatel Michel Legrand zemřel v 86 letech. Francouzský skladatel, pianista a dirigent kromě tří Oscarů držel také pět cen Grammy. Ve Francii pak vyhrál za svou hudbu třikrát cenu César.… (viac)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

11.04.2015

Již podesáté přivítá krnovské kino Mír 70 fanoušky festivalu 70mm filmů. O víkendu 17. – 19. dubna 2015 se historickými projektory prožene na dva miliony filmových políček, která v době svého uvedení… (viac)