Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

HAL

Pohádka o tom jak Pravda, Láska a Víra zvítězila nad Lží, Nenávistí a Inteligentním svobodným uvažováním. Budu si muset přečíst povídku od P.K.Dicka podle níž toto vzniklo, protože mám intenzivní pocit že originální předlohu zde zprznili a zprimitivněli pro způsob uvažování běžného křesťansky založeného američana dokonce ještě silněji než většinu jiných adaptací jako děl... přičemž u většiny oněch jiných děl i přes ty změny stále vznikly skvělé filmy, což tady tak docela neplatí. V podtatě právě jak píše Marigold, podmínkou na které film bezpodmínečně stojí je aby v něm divák nehledal filosofickou konzistenci a logiku - jenže tu já právě od sci-fi tohoto typu vyžaduji, bez ní ty filmy nemohou fungovat. 6/10 ()

Peytl

Největší a nejsilnější scifi okamžik či myšlenka celého filmu byl nepochybně Standa Damon Gros, který jakožto poctivý člověk a politik to se všemi myslel upřímně, to my, jako správné české ovce známe víc než dobře. Na mě přeslazená romanťárna, kterou ovšem Matt Démon zvládl bravurně i přes nezanedbatelnou asistenci okloboukovaných kazišuků, kteří se mu, jakožto vysranci Všehomíra s plánovací tabulkou v ruce, srali do života víc než je zdrávo. Večer v putyce preventivně proplesknu každýho neznaboha, pochopitelně se sombrérem na lebce a tím změním zásadně všem nastavené osudy, protože věci se mění, ovšem Peytlič zůstává. Kámen...samozřejmě růžofý, buzny ()

liskam

Velice příjemné překvapení. Kombinace Romantiky a sci-fi byla krásně vyvážena. Herercké výkony v podstatě bez chyby. A tajemní ""správci osudu"" byli tajemní a mocní tak akorát. Jediné co bych vytknul... až přehnaně propracované dialogy hlavních hrdinů. Za mě 80% ()

mzss1

Dlouhou dobu jsem se na tento film chystal, konečně jsem měl možnost ho shlédnout. Čekal jsem teda od toho mnohem méně, avšak tušil jsem, že bude mít určitou kvalitu a tu film naštěstí nabídl. Rozhodně se jedná o velmi netypický film, kde se kříží pár žánrů, které nejsou snad plně stoprocentní v rámci svého druhu - jsou tak nějak zkřížené a trochu nedotažené do konce. Ale nevadí. Dostanu se k tomu podrobněji. Lehounké sci-fi drama spojené s určitou kapkou romantiky. To je podle mého názoru přesný termín. Úvod filmu dokáže bez problému zajmout, ale mohlo v tom být víc. Více uvěřitelnosti, nápadů a svižnosti. Trvá to tak přes 20 minut filmu než se začne příběh vyvíjet nějak. Takže zatím průměr. Ale od té doby kdy hlavní hrdina potká onu osudovou dívku mě film začal bavit podstatně více a až do úplného konce. Nyní trochu přeskočíme od příběhu, který chci ještě hodně rozpitvat. Herecké obsazení je na tom dobře. Matt Damon úlohu zvládl přesvědčivě, ikdyž ho mám raději v solidní Bourneovské trilogie. Emily Blunt mě též bavila, i tím jak je krásná. Zbytek hereckého obsazení ne třeba rozebírat - všichni zvládli dobře zahrát. Hudba mě také bavila, Thomas Newman zvládá dobře skladby, mě nadchnul třeba novou Bondovkou Skyfall. Takže a zpět k příběhu. Jde o to, že určití lidé v klobouku (říkají si správci osudu) spravují osud téměř všech lidí. A právě tito lidé s nadpřirozenou schopností se budou usilovně snažit rozdělit od sebe Damona a Blunt, kteří se do sebe vzájemně zamilovali. Správci se je podle jakési knihy osudu budou snažit rozdělit pomocí překážek. Překážky měly neuvěřitelné nápady, takže mě to nehorázně bavilo. Konec filu napínavý s mnoha nápady a i kapka trochy nostalgie padla, takže vše dopadlo naštěstí dobře. No a já jsem rozhodně spokojen. Takže začnu zápory nyní. Začátek mohl být teda o dost svižnější, láska mezi dvěma páry mohla být trochu dotažena do konce. Ale hlavně jsem cítil trochu nevyužitý potenciál. Mohlo to mít více nápadů a být to více velkolepější a taky i rozpočet mohl být vyšší, ne že byla techická stránka špatná, ale nějaká akce, naháněčka, výbuch - hned by to znělo perfektně jako hvězdný film. Takže asi tolik k záporům. Klady ale převyšou nad nimi. Takže proč být moc kritický ? Myslím si, že není co dodat. Něco bych na filmu pozměnil, vylepšil, hlavně ten potenciál, ten čerpal málo. Ale na to, že byl potenciál trochu nevyužitý, dopadl film až moc dobře. Určitě se k němu někdy s radostí vrátím a to nejen jednou. Takže spokojenost. Celkově hodnotím na zasloužených 80% = **** ()

kingik

Věříte na osud? Věříte, že je vše v životě předem určené a nedá se to nějak ovlivnit ani změnit? Věříte na osudovou lásku? A věříte, že scifi a romantika spolu můžou koexistovat v jednom filmu? Pokud jste nejméně třikrát kladně odpověděli, pak vás tento film bude bavit, ale pokud přece jen zůstáváte realisty s racionálním myšlením, tak tento film z plánované návštěvy kina raději resetujte. Ano, slovo reset tady také bude hrát svoji ne nepodstatnou roli. Kdo by si nepřál řídit svůj osud tak, aby v něm do puntíku vycházelo vše, co si naplánujeme. Matt Damon a Emily Blunt tuhle možnost dostali - tedy jen ve filmu natočeném podle povídky Phillipa K.Dicka, jehož náměty jsou pro filmové tvůrce stále nevyčerpatelným lákavým zdrojem a vidí v nich možnost, jak dostat na filmové plátno dávku originality, které se v poslední době scifi, a potažmo romantickému žánru nedostává. Vše začíná neúspěšnou volební kampaní kongresmana Davida Norrise na senátora. Prohrané volby s oponentem nejsou pro něj absolutní katastrofou a v okamžiku, kdy si chystá na toaletě svůj veřejný projev po prohrané bitvě, znenadání k němu přistoupí okouzlující, ale tak trochu tajemná žena Elise, která si ho troufne vášnivě políbit a pak zmizí. Překvapený David na ni nemůže zapomenout a následující den se s ní opět nečekaně setkává v autobuse cestou do práce. Jenže k tomuto setkání nikdy nemělo dojít. A korporace správců osudu, která řídí osudy všech lidí, má s dvojicí jiné a předem určené plány. Kdo se je pokusí zhatit a dát jim výhybku, tak na to může doplatit resetováním, což je trvalá ztráta paměti. Chlapíci v retro kloboučcích a staromodních oblecích neradi smlouvají, a ke svým plánům využívají dveře zásadně otevírané doprava, klobouky a vodní zdroje jsou jejich nepřátelé. Ale komu by se líbilo mít naplánovaný životní osud proti vlastní vůli. Jenže osudová láska je osudová láska a ta porazí i armádu mužů bdících nad lidskými osudy. Matt Damon a Emily Blunt vytvořili pár, který opravdu hraje spolu a nikoliv vedle sebe. Snad poprvé scifi s romantickou láskou spolu dokonale fungují, a je to také nejen chytře napsaným scénářem, ale také citlivou režií debutujícího George Nolfiho, který se suverénně umí pohybovat v obou žánrových spektrech. Když v závěrečné scéně běží Matt Damon zběsile po New Yorku v kloboučku styl "děda" ve snaze změnit řád osudu, tak jsem si stoprocentně jistý, že v rukou jiného režiséra by to byla scéna směšná a křečovitá, ale tady má tahle scéna punc zapamatovatelnosti, a film celkově jede v neselhávajícím rytmu, který tvoří velmi kompaktní celek. Film je dojemný, smutný, napínavý a má zamilovanou dvojici, jaká už ve filmovém světě dlouho nebyla. A když se to tak vezme, tak s osudem se sice nedá nakládat podle libosti, ale dá se mu čelit, jako to udělali hrdinové v tomto filmu. A vůbec nevadí, že kongresman tady jezdí do práce autobusem. 90% ()

Snorlax

Romantické to asi je, Damon má alespoň roztomilý úsměv, Bluntová se tváří, že se jí právě otevřel bércový vřed. A tak spolu pobíhají filmem od ničeho k ničemu a já naprosto nechápu, proč by se tento nesourodý pár měl mít rád. ()

dr.horrible

Pripomenulo mi to záver filmu Wicker Park; keď zistíte, že avizovaný thriller sa vlastne nekoná a aj keď sa to celé ako thriller tvári, je to vlastne film o láske. A myšlienka, že dvaja sú si súdení a osud im chce aj tak zabrániť byť spolu, je tiež veľmi sympatická. ()

gilmore_girl

Co se dejove linie tyce, je to spis na tri, protoze zamilovanych paru, ktere se schazeji a rozchazeji, protoze spolu z ruznych duvodu nemuzou byt, jsme uz videli (a tady to bylo navic dost kostrbate pospojovane). Ale chlapci v kloboucich a kouzelne prochazeni dvermi tomu svou originalitou vyslouzili hvezdu navic, nemluve o skvelem Mattu Damonovi a nemene dobre Emily Bluntove. ()

Legas

Řemeslně a herecky bez viditelného kazu, ale strašná nuda. Inspirace v procházení dveřmi alá Matrix Reloaded a klouboučníky měnící osud ze Smrtihlava / Dark City je zjevná a navíc značně nevyužitá. Neustále jsem na něco čekal a ničeho jsem se nedočkal (kromě jednoho morálního ponaučení, které jsem tušil již od prvních minut filmu). ()

Šakal

"Nebejt toho, že jsem na DVD marně hledal alternativni závěr, šel bych překvapivě (i vzhledem k jemně řečeno lehce přitaženýmu tématu za vlasy, to navzdory faktu, že ústřední myšlenka není z nezajímavých) snad i (berte prosím s rezervou) do plnejch". Tohle už bylo přecejenom na mé (cynické) JÁ lehce za hranou. Přičemž problémem není ani tak samotný závěr, ale skutečnost, jak se k němu (uspěchaně) tvůrci dobrali. Škoda, tak snad příště resp. zkusím štěstí u Dicka. Nějak se mi totiž (u něj) nechce věřit v totožný závěr. Uvidíme. Přesto slušné 4* za nenápadnou (nic a nikoho) nerušící režii, minimalistický hudebni doprovod, vkusnou reklamu architektuře (New Yorku) a především ústřední dvojici M.Damon-E.Blunt, díky jejichž přesvědčivé chemii a naprosté přirozenosti, divák to, co pro něj bývá v drtivých počtech případů nepřekonatelnou překážkou, přejde (téměř) bez mrknutí oka, navíc s potutelným úsměvem od u cha k uchu a kdy jindy lehce šroubované repliky vychází z jejich úst naprosto uvolněně a dotyční jim dávají punc naprosté přirozenosti. Správci osudu jsou příjemnou (ne)tradiční žánrovou jednohubkou, byť s docela kontroverzní (pravda, záleží na samotném výkladu) základ. myšlenkou. Na jednu stranu to může pomoct těm nešťastníkům, kterým to nevyšlo (vždyť za to přeci můžou pánové s klobouky), na druhou stranu nehrozí to, že se přestaneme snažit, když je to dávno vepsáno osudem?! Pravda, i film samotný naznačuje, že vzepřit (osudu) se dá a zejména (což je možná největším pozitivem) se bere s lehkým nadhledem (ok, pohádkovým náhledem) a tak je potřeba k němu i přistupovat. 77,7% p.s. pokud by jsi se někdy v budoucnu (Darrene) rozhodl pro Black Swan 2, poprosil bych (chci tam mít!) E. Blunt :-) ()

Webb

Adjustment Bureau aneb kdo chce moc, nemívá nic. Jedná se o scénáristický paskvil, mnoho příběhových částí z jiných filmů, při jejímž spojení se samotná příběhová vazba bortí a tato banální love story sama tuto skutečnost nezakryje. [5/10] ()

Sobis87

"Feel-Good Movie of the Year" aneb velmi příjemná žánrovka klasického stylu (kombinace pracovní a romantické příběhové linie a nic více), která není ani trochu "meta". Prostě poctivě odvyprávěná sci-fi romance, kterou je příjemné sledovat od první do poslední minuty, a to především díky decentnímu vyprávění, Nolfiho umírněné režii a typově skvěle obsazeným hercům. Zatraceně, vždyť i ti záporáci v čele s přesným Terencem Stampem byli vcelku pohodoví chlápci a ty necelé dvě hodiny strávené v jejich společnosti a ve společnosti skvěle sehrané ústřední dvojice utekly jako voda. Opravdu stylová podívaná. Spokojenost. ()

HoneyBunny

Mám ohromnou slabost pro romanťárky, kde to mezi ústředním párem opravdu jiskří a vy jim fandíte, aby jim to vyšlo. Damon s Bluntovou takovým párem bezesporu jsou. Emily je tu tak úchvatná, že i mě jako holce brala dech. A Matt zase jednou ukazuje, proč patří do první herecké ligy (ani jsem si nevzpomněla, že jsem ho před měsícem viděla v True Grit - až tak jsem mu to tady žrala). A sci-fi/nadpřirozená rovina filmu funguje taky na jedničku. A vlastně se to spojení lásky a plánování osudů k sobě moc hodí. Film přijemně ubíhá a všechny emoce v něm fungují tak, jak mají (to se mnohým filmům vůbec nedaří!). SPOILER Škoda, že tvůrci politiku Davidovi nenaordinovali nějaký opravdu důležitý krok, který jako prezident udělá ("Davide, zachráníš zemi před invazí mimšťanů/padajícím asteroidem/Al Kaidou..."). Zkrátka něco, pro co by David musel obětovat svojí budoucnost se svou ideální ženou. Za tenhle anti happy end bych šla do plného hodnocení. ()

Tsuki

Zrovna nedávno jsem přemýšlela o tom, že jsem v poslední době neviděla žádný skutečně dobrý americký film. A konečně záblesk něčeho pořádného. Romantika ve sci-fi hávu a s nápadem. Ten nápad je to důležité - jinak bychom se dívali na klasický romantický film. Myslím, že originalita a nápad často americkým filmům chybí. Ale sem tam se najde něco lepšího. Trochu mi to v určitém směru připomnělo Inception, ale je pravda, že Inception mělo nápadů a propracovanosti ještě více, což mé hodnocení zvýšilo. A Matt Damon, stejně jako Leonardo Dicaprio, je s přibývajícím věkem čím dál větší sympaťák. Dále mě také zaujala hudba, která hrála v pozadí - tak nějak to působilo jako ze soundtracku k Řadě nešťastných příhod, což bylo hodně zajímavé. ~(4,1)~ ()

Jordan

spojte proyasov debut darkcity s geniálnym eternal sunshine of spotless mind gondryho/kaufmana, no dajte to do rúk scenáristovi+režisérovi, ktorí viac dbajú na vizuálnu vypiplanosť, než na silný príbeh a kvalitný scenár a tak vznikne veľmi rozpačitá žánrová pomiešanina, ktorá sa až do samotného zhliadnutia tvári na sci-fi thriller, no pekne vás oklame a naservíruje vám presladenú (a neskrývane patetickú a polopatistickú) mysterióznu romancu. ()

Anderton

Pomaly odkvitajúca superhviezda akčných filmov Damon a nastupujúca superhviezda romantických filmov Blunt sa stretli v spoločnom akčno-romantickom sci-fi filme. Na motívy (pretože ako vždy sa nejedná o doslovnú adaptáciu) poviedky Philipa K. Dicka vznikol príjemný ľahší pohodový filmík viac pre normálneho univerzálneho diváka ako pre sci-fi fanatikov. VIDENÉ ZNOVA po opätovnom prečítaní poviedky. Spoločne s Minority Report a Total Recall adaptácia, ktorá si berie z predlohy len základnú myšlienku a nejaké to fungovanie fikčného sveta a vytvára nový, originálny, veľmi zábavný a myšlienkovo bohatý príbeh. Preto zdvíham hodnotenie. ()

Kothy

Zajímavý film s Mattem Damonem a Emily Blunt. Každý člověk má předem nalajnovaný svůj osud. Ale co když ho chce někdo porušit? Od toho jsou tu Strážci osudu. Matt Damon se ale nevzdává a vydává se napříč svému osudu. "Kdo je šéf?" ()

Mia...

Snimek se mi libil opravdu hodne, kolikrat jsem ani nedutala. Uctihodny napad. Nejvice me zaujalo pojmuti "Sefa". Ovsem posledni hvezdu nedam diky tomu, ze mi tam chybelo vice komplikaci pri uteku, chtelo to trosku vic akce a dumyslnosti v posledni scene, kdy ruku v ruce probihali hlavni hrdinove dvermi. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky