Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

AllShallFall

Jak už jsem se několikrát zmínil, romantické filmy nejsou moje stránka. Místy se ale mezi nimi najde nějaký, který mě osloví svou výjimečností, jako například tento. Průběh filmu byl hodně záživný, mysteriózní, napínavý a místy i vtipný. Rozuzlení bylo velké překvapení. Jsem potěšen. V haldě nesmyslných blbostí, co v poslední době vyšli na svět, patří tento mezi vybroušený diamant. ()

teutates

V určitom osobnom okamžiku u mňa M.Damon klesol aaa celý nápad zo správcami osudu v ľahkom sci-fi podaní ma viacmenej neoslovil. Taktiež mi bolo odjakživa jasné, že chlap v takomto klobúku nebude 2x ouKa. No to romantické pozadie a náhoda ma dajme tomu zaujala. 6/10 ()

swamp

Prakticky prachobyčejný romantický film, který klasické schéma obaluje do zajímavějšího hávu. Damon v pohodě, na Blunt se dobře dívá a ti maníci s klobouky jsou až nápadně podobní Observerům z Fringe. :P Nebýt toho happyendingu (tuhle výtku píšu dneska v komentáři už podruhé), byly by to 4* i tak, ale mnohem zaslouženější.. ()

dex2man

Téměř čistokrevná romantika zabalená do neměnná pravidla osudu popírajícího scifi příběhu. Film, který by mohl svou originalitou udávat směr a být příkladem všem příspěvkům žánru, často se topícím v záplavě rutiny a vykradených scén (dobře no,dveře vypůjčené z Matrixu nebudeme počítat) Dokázal jít vlastní cestou a ne tou stokrát vyšlapanou, propírající klišoidní situace na tisíc způsobů bez jakékoliv invence. Schopný režisér může být hrdý na svůj debut, kterým vytěžil maximum z chytrého scénáře. Ale kromě vlastních schopností, měl i podporu silného kalibru- vynikajícího Matta a Emily. Ti dokonalou chemií vytvořili páreček, který by neměl to srdce rozdělit ani sám Bábel, natož pak Bůh:) ()

oje

Příjemně slazené drama s perfektní scifi zápletkou, jejíž potenciál ale sráží pochroumaný scénář. Vysoká očekávání zchladilo minimum výrazných momentů, zajímavější scény trpěli přestřelenou nelogičností nebo jen decentním nádechem akce. Film sklouzl na romantickou kolej, která díky hormonálně-chemickým výkonům hlavních představitelů často zápletku chlápků s cylindry zlehka přebíjela. Jako scifi to mělo na víc, nerozpracovanější linie správců mě mrzí. Alternativa: Box. ()

Ant

Správci osudu bohužel nenaplnili moje očekávání. Čekala jsem tajemnější atmésféru. I takový Fringe zvládl tenhle nápad "podivných mužů v kloubouku" lépe. Nejvíce mě ale zamrzelo, že jsem z hlavní romantické zápletky necítila pořádnou osudovost a sílu. Mezi Damonem a Blunt to taky nijak zvlášť nejiskří a oba jsou spíše mdlí. Nakonec je to spíš jen takový malý film o lásce s hezkou myšlenkou nakonec, ale žádné velké překvapení se tentokrát nekoná. ()

mil@n.fanatik

Hodně slušné. Dobrý napád, zajimavý a dramatický děj. Já se rozhodně nenudil a doporučuju. Na 5 hvězd to není, ale na 4 určitě. Jo a dobrý Matt Damon... 75% ()

predators

Matt Damon, Matt Damon a ještě jednou vzpomenu Matta. Je to kabrňák, táhne celý příběh a má je vidět, že má osud ve svých rukou. Klidně by to ani nemusel hrát a i tak by se jeho volební čísla pohybovaly hodně vysoko. Ten by snad ukecal i mrtvého, jak se říká... Ale přestaňme vychvalovat jenom jeho, ať mu nenaroste nosánek a zmíním ještě motiv příběhu, zajímavé lokace, které si prostě zapamatujete tím, že vás ochromí svou netradičností nebo jen úhlem pohledu. Myšlenka je jednoduchá a líbivá, a osobně se k ní přikláním více, než ke snovému Počátku. Hudba famózní. Holky a citově založenější jedinci si taky přijdou na své, takže není moc co vytknout. Jo, lepší závěr, pánové a příště u mě máte plný počet. 75% ()

Slartibarkfast

Jak už název napovídá, jedná se o příběh člověka, který se dozví, že v životě se vám do všeho "serou" jistí pánové s klobouky a potažmo vám řídí život. No už tohle vám musí pěkně zmrvit den. Když se ale navíc dozvíte, že vám kvůli špatné skartovačce a plánech někoho jiného zmizí ze života jedna parádní kost a vůbec nejlepší kopulační partnerka, kterou vám osud takříkajíc předhodil jako flákotu pěkně propečeného hovězího, tak odhodíte kravatu, prezidentské křeslo a odcházíte jednat! Rozpačitě nad tímto dílem kroutím hlavou. Průměrný film s originálním, ale hloupoučkým scénářem. Jednou patrně stačilo a za týden už si nebudu pamatovat, o čem že to vlastně bylo a proč se Matt tvářil jako pitomec v každé druhé scéně. 55% ()

nascendi

Nemôžem tvrdiť, že by ma správcovia sklamali, ale vnímam ich ako nenaplnenú možnosť. Dickovu predlohu som nečítal, a tak ma nápad s náhodou, ako nepoznanou zákonitosťou, za ktorou stoja nejakí klobučníci zaujal. K pozitívam patrí nielen Matt Damon z mojej hereckej top ten, ale aj Emily Blunt, ktorá je veľmi príjemným stvorením. Problémom bolo, že Matta po Bourneovi tlačia do nejakých utekacích úloh, klobučníci boli rozporuplní a záver filmu bol moralistický a odfláknutý. Viac ako tri hviezdičky v žiadnom prípade. ()

nash.

Nápad agentury ovlivňující osudy je zajímavý, má ovšem to nejhloupější vysvětlení, které všechno poněkud degraduje. Celé to navíc postrádá vnitřní logiku. Lopotně totiž vymýšlí řešení komplikací tam, kde by agentura vybavená podobnými možnostmi, vše zvládla hravě a bez námahy. Děj, který už s povídkou P.K. Dicka nemá nic společného, docela odsýpá i když je až příliš předvídatelný, aby mě mohl jako diváka strhnout. Matt Damon i Emily Blunt si jako dvojice sednou, bohužel však nevytváří ono na první pohled patrné osudové pouto, kvůli kterému bych jim nějak výrazně fandil. A ty kloubouky působily coby rekvizita poněkud komicky. Jako nenáročná jednohubka Správci osudu pobaví, ovšem jsou bez šance pokud jde o možnost, že bych si je někdy chtěl zopakovat. ()

Slarque

George Nolfi je výborný scenárista, takže si dovolil to, co není v Hollywoodu zrovna obvyklé: nedělat z Dickova příběhu akční film. U tohoto spisovatele totiž bývá akce odbyta pár větami a důraz leží úplně jinde. Samozřejmě už nebyl tak odvážný, aby tomu nepřilepil hollywoodsky přijatelný konec, ale to už bych asi chtěl moc. Jako režisér také nic nepokazil a hlavní herecká dvojice je skvělá. Takže zase jednou romantika, která mě nenudila. ()

Arsenal83

Hranol Damon ma zase nepresvedčil, a to bol celkom dobrý aj spolu s Emily Blunt. Pointa filmu mi pripomína skôr našich alebo i svetových politikov, ktorých nezaujíma, ako sa kto má a cíti, len nech robí to, čo majú v pláne. Nevidím v tom teda žiadne novátorstvo a pridanie romantickej línie na kvalite nepridalo. S myšlienkou sa dalo pohrať originálnejšie. ()

Bachy

Já mám hodně rád brambory. Můžu je jako hranolky, krokety, v salátu, jen tak opečený i třeba bramborovou kaši můžu hodně. Ale asi bych si je nedal jen tak samotný, možná leda ty krokety. No a Správci osudu jsou, jako, kdyby mi dal někdo na talíř právě vykopanou bramboru a řekl:"To ti bude chutnat, vždyť máš přece rád brambory." A nechutnalo mi to, vždyť přece z brambory se musí nejdříve něco udělat a i to "něco" pak slouží jako příloha. Takže bramboru ještě s hlínou opravdu ne. ()

Happens

Ono asi jde o celkový hybný princip filmu, který mi trochu připomíná pohádku (vůči kterým jsem zaujatý), možná je to tím, že je to infantilně romantické, předvídatelně milé. Vše odpovídá na 70% procentní kvalitu filmu. A to u mě z velké části kryje Damon, Matt. ()

Rocky62

Každá mince má dvě strany. Totéž platí i o Správcích osudu. Na jedné straně kýčovitý blockbuster vykrádající nápady z jiných filmů- dveře(Příšerky s.r.o.) plánek s pohybujícími se náčrty( Harry Potter a vězeň z Azkabanu), což je však pouze muj subjektivní názor. Na druhé straně... forma vítězící nad obsahem, i když ne tak úplně. Příběh rozhodně není originální, tak jak by měl být, i přesto mě však některé pasáže donutily k zamyšlení, což je velké plus. Romantická linie je příjemná a nepřecitlivělá, typický hudební motiv Thomase Newmana rozhodně zahřeje na duši. Snímek, který je IMHO určen pro co nejširší divácké publikum. Klišé, konvenční nápad a zajímavá myšlenka s výtečnými dialogy v jedné nádobě. Co si divák naservíruje, záleží na něm. 75% ()

Claw

V tomto filmu se krásně skloubí absolutně povrchní a debilní myšlenka s úžasným a fantaskním dějem okolo. Vše to dohromady dává jakž takž fungující celek, který skřípe především v momentech, kdy se mluví. Je to romantická pohádková kravina, která si hraje na božskou sci-fi. Ať je to jakkoliv, a děj snímku uhádnete asi po 30 minutách (zde použiju hlášku ze "Zpívání v dešti" - "Za ten scénář opravdu někdo platil?") nakonec asi budete milencům fandit, i když mně ke konci přišlo, že si to už Matt a Emily prostě nezaslouží. Bylo to hodně vydřené, zbytečné dlouhé, předvídatelné, patetické až hanba, ale svůj účel, a především publikum si to určitě našlo. Mě to jakž takž pobavilo, ale znovu se na to, na rozdíl od bratříčků typu "Deja Vu" či "Eternal Sunshine of the Spotless Mind" nepodívám, protože zde autoři prostě nedokázali oheň "božství" a osudu ukočírovat a přitáhli to až moc za vlasy. Mělo to určitě navíc. /60%/ ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky