Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

castor

Pohádka, která (ač je to neuvěřitelné) si prakticky po celou svou délku zachovává pevnou půdu pod nohama. Nevím, čím to, protože v jinou dobu, s jinými herci, jinými tvůrci, by asi bylo zaděláno na pořádný průšvih, ale dvojici Damon-Blunt prostě věříme doslova všechno. Mimochodem, takovouhle chemii mezi ústředním duem jsem ve filmu dobrých pár měsíců neviděl.. Debutující režisér George Nolfi pak z banální romance vytěžil maximum možného, vsadil na výtečný vizuál a celému svému dítku dodal takovou zvláštní atmosféru. Jinak se to vysvětlit nedá, protože to, co si na plátně (scénáristicky) dovoluje, vážně nemá obdoby.. Chápu ale, že kukuč tanečnice Elise dokáže neuvěřitelné věci.. ()

D.Moore

Říkám to pořád: Chcete originální sci-fi nápad? Zavřete oči, zalovte rukou v hromadě zatím nezfilmovaných myšlenek Phillipa K. Dicka, nijak zvlášť to nepokažte a úspěch je zaručen. Jako třeba u Správců osudu. Z kratičké a nenápadné povídky Úpraváři (začínající dialogem dvou úředníků, z nichž jeden je člověk a druhý pes, přičemž ten pes je velký a černý a já vsadím boty, že ve filmové adaptaci se z něj stal onen správce-černoch, neboť oba udělají prakticky tutéž chybu - zaspí) se stala originální sci-fi "andělsko-božská" pohádka bez zbytečných akčních scén, bez násilí a bez veledrahých speciálních efektů, na kterou se velice příjemně dívá. Debutující režisér si s ní poradil dobře, Správci osudu působí od začátku do konce mile magicky, herci si taky odehráli co měli... Ano, jsem spokojený.__P.S. Kdo by toužil po přečtení předlohy, najde ji ve druhém svazku sbírky Planeta, která neexistovala.__P.P.S. Tak, Hollywoode, a teď mi už prosím konečně zfilmuj tu náramně černohumornou knihu Když mrtví mládnou. Díky. ()

PinokKio

Za profláknutí pravdy o čepicích, které tak rád nosím, bych se na scenáristu a režiséra v jedné osobě mohl zlobit. A stejně tak na toporné hraní Matta Damona a Emily Blunt nebo nulovou chemii mezi nimi, ačkoliv si prý byli předurčeni. Jenže mně se ten nápad vzepřít se osudu líbil. Vlastně na něj v reálu ani nevěřím a pokud někdo ano, tak ho bez pardonu odkážu do patřičných míst či lépe řečeno dveří a ještě mu rád půjčím svoji čapku, aby ten fígl taky prokoukl .. ()

Hild

Moc ráda bych šla s hodnocením výš, ale Správci osudu v sobě ukrývali větší potenciál. Námět je hodně zajímavý a originální, film v sobě ukrývá i zajímavou myšlenku. Jenže několik momentů mi přišlo strašně nepřirozených až směšných (pobíhání pánů v kloboucích z dveří do dveří). Herci dobře vybráni, Mattovi a Emily to spolu fungovalo. Možná, kdyby byl poněkud jiný závěr, tak hodnocení zvednu. Správci osudu jsou sci-fi pohádkou, která neurazí, ani nenadchne. Lepší 3* ()

Spooner

Vynikající mix sci-fi a romantiky, kde ani jedno nepřebijí druhé a společně to dokonale funguje. Ty sci-fi prvky jsou zde totiž přidány tak decentně, že člověk ani nemůže uvěřit tomu, že zprvu debilní premisa o kloučnících, co řídí osudy lidí, může vypadat na plátně uvěřitelně. Ale ono to opravdu funguje a navíc je to i přes svou celkovou neakčnost dost napínavé a ani na chvíli se nestačíte nudit. Mezi Damonem a Emily Blunt to navíc dost jiskří, takže nemáte problém s tím jim držet palce. Příjemné překvapení. Prosil bych více podobných "malých" komorních sci-fi. ()

Davies182

Nolfi si tu čtvrtou hvězdu nakonec s odřenýma ušima vykopal, a může za to hlavně vzpomínka na sled několika bezchybných scének s "dveřmi" - takhle se udržuje filmové napětí, páni režiséři! I když jsem byl po odchodu z kina mírně rozčarovaný nad celkovým příliš romantickým vyzněním snímku, stejně si to zaslouží o něco vyšší, než trochu nadprůměrný rank. Ono tam vlastně ani víc akce naroubovat nešlo, přeci jen je to takové Minority Report ze současnosti - a i s Tomem Cruisem to bylo hlavně o sci-fi. Co překvapilo, byla zmínka o Phillipu K. Dickovi v kreditech; (OT) celý film pak úplně na konci zabilo další jméno v titulcích - Terry Pivovar. Takový výtlem jsem v CineStaru po skončení představení jaktěživ nezažil... ()

gogo76

Romantická sci-fi, v ktorej páni v klobúkoch riadia náš osud? Prečo nie? Nebude až taký problém uveriť tomu čo vidíte, pretože hádzanie polien pod Damonove nohy je iba zámienka na vyrozprávanie osudovej lásky, ktorú nič nerozdelí. Musím uznať, že aj keď nejako nevyhľadávam romantické filmy, romantické linky v iných žánroch mi vôbec nevadia, práve naopak. Ak príťažlivosť, osudovosť a vzájomná chémia pracuje v prospech hereckej dvojice, je radosť na to pozerať. M. Damon a E. Blunt si výborne sadli a mne chýbalo vo filme viac ich spoločných scén, pretože vždy keď sa stretli, film dostal magický náboj. Thomas Newman je ten správny skladateľ, ktorý vie zložiť božskú hudbu a ja osobne ani nemusím vopred vedieť, že hudbu robil a trafím, pretože Newman je fakt jedinečný a ľahko rozpoznateľný. Na film sa príjemne pozerá , ale rovnako ako píše Sawy mi tam chýbalo niečo navyše, niečo čo vás donúti na film myslieť ešte dlho po zhliadnutí. Napriek tomu pochvala.80%. ()

Xmilden

Režisér je pro mě zcela neznámý, Matt Damon hlavně v první polovině po delší době dokáže dokonale zaujmout a Emily Blunt rozhodně nic nepokazí. Docela atypický filmík, na který škatulka romantické sci-fi docela sedí, přestože je dost těžké si tohle zkloubení představit. Výhodou filmu bezesporu je hodně kvalitní nosná myšlenka P. K. Dicka. I docela rád bych si povídku přečetl. Teď už mi zbývá nasadit klobouk, točit klikou u dveří opačně a vyrazit do světa. Ve filmu mi ani nevadil nedostatek akce, tady ani nebyla možnost kam ji nacpat. ()

FlyBoy

Babičke by sa to páčilo, má to elegantné farby, ubieha to rýchlo, je tam boh, osud, poučenie a samozrejme, láska na prvý pohľad. U mňa solídny priemer, ktorý upúta pozornosť vkusným synkretizmom všednosti a nadprirodzenosti, ale dopláca na jeho simplifikáciu, nepatričný odklon od pôvodnej predlohy PKD. Nevidím tu ani potrebný nadhľad, ani dostatočnú snahu o zintenzívnenie aktu "odobrania slobodnej vôle", vidím úsilie štýlovo tromfnúť svoje predobrazy, výskyt bourneovskej kinetiky a celkom slušné dialógy. I keď mi ústredné duo v zopár momentoch pripomína strojené tajtrlíkovanie Justina a Amandy, tak na rozdiel od "In Time" mi "Adjustment Bureau" nepríde až tak sterilný a záverečný úprk je náhodou docela fajn...blbina. ()

Arbiter

Mně se jednoduše líbilo to dilema: Buď s ní, a oba shoříte, protože spokojený člověk postrádá ten oheň, který ho žene vpřed při hledání neznámého. Ok, taky se mi moc líbila Emily. Asi zajdu na balet. Asi. Asi ne. ()

-bad-mad-wolf-

Atraktivní image, hravý nápad, chytré provedení. Film, kterému rádi odpustíte i nějaké ty hollywoodské neřesti. Matt Damon a Emily Blunt jsou skvělí. ()

Phobia

Matt vstal z postele prdelí napřed a na šedesátém čtvrtém kroku se mu o centimetr shrnula fusekle na levé noze, pročež s ním začaly cloumat hormony a nadělal Andělům v reality show Big Dick pořádný bordel v lejstrech a hrubé čáry přes boží rozpočet. Užijeme si spoustu milostného tokání ve stylu "Já tě strašně myluju ale oni mi tě nechtějí dát", "Já Tě strašně myluju ale radši se na tebe vyseru", "Já tě strašně myluju chci tě", ovšem jestli (stejně jako já) nežerete romantické cajdáky, možná vás uspokojí akční složka "Kazišujků osudu". Ta se skládá z toho, že Matt Damon běhá - zhruba takovým stylem, jako osmdesátiletý dědula s pokročilým Parkinsonem a plnou Pamperskou k tomu... a taky občas někomu jednu ubalí. Asi jsem moc velký cynik, já celou dobu doufala v úplně jiné vyznění filmu a závěr mě přinutil zpucovat pytlík chipsů, schroupat pár kyselých okurek a zalít vše hořkým kafem, abych se zbavila té hnusné přesládlé pachuti. Nepomohlo to, pořád si připadám jak obalená v cukrové vatě, fuj! 55% ()

lesumir

A víte co... já věřím, že to takhle funguje! A pokud ano, chci pracovat v Adjustment Bureau a nosit klobouk, než... být takhle ovlivňován! :-) Matt Damon, čím je starší, tím je prostě lepší! Asi se to zdá jako přirozené, ale já to beru jako obrovskou výhru. Doba, kdy se tenhle herec nedal vystát je dávno pryč a najednou je tady sympaťák, který prostě okouzlouje obrazovku. Stejně tak Emily Blunt, ta holka je naprosto sexy a jako dvojka jsou nejen snesitelná, ale i to tam jiskří! Velké překvapení a nadšení!! Není nad filozofující romantickou sficárnu! ()

A_FISH

Tepláková souprava, otoč klikou doprava. Od chvíle, kdy se začne vysvětlovat, dostane příběh řádných šest ran do klobouku. A na závěr se na vás dokonce vysype celá červená knihovna. To jsem vydržel snad jen proto, že mi Emily z nepochopitelných důvodů občas připomněla Miru, kterou jsem v mládí platonicky miloval (jejím mládí samozřejmě). ()

cheyene

Mně se tento nápad líbil! Originální příběh o osudu, o tom, jak lze či nelze měnit "šéfův" plán a jaké důsledky to může mít. Některé scény a dialogy velmi povedené, Matt Damon klasicky výborný, Emily Blunt dostatečně okouzlující, tudíž nemám problém dát 4*. Byla by sranda, kdyby to takhle opravdu fungovalo. :) ()

LiVentura

Velmi zajímavý nápad, skvělí herci a parádní prostředí-atmosféra. Mně se moc líbilo. Takové "prapodivně konstruované" romatické drama.!! :-) ()

kinej

I přes to, že jsem se při sledování Správců osudu nenudil, tak nějak se režisérovi nepodařilo prorazit obranný štít, který si můj mozek vytvořil potom, co jsem zjistil o čem, že ten film vlastně je. Zápletka už ani není v rovině sci-fi, ale spíš fantasy a tak nějak jsem tu základní tezi nedokázal akceptovat coby nosný nápad pro takovýto druh filmu. Asi jsem prostě jen čekal něco jiného a Správci osudu se mi netrefili do nálady. Dost mi nesedl závěr, kde bych očekával nějaké vysvětlení, proč se někdo rozhodl změnit svůj názor, nebo alespoň rozšíření konceptu správců. S tímto závěrem nakonec film vyzní celkem banálně. ()

nunka

Nakoľko je náš život podriadený predurčenosti či slobodnej vôli je veľmi zaujímavý námet. O filmové oživenie tejto filozofickej otázky sa postaral režisérsky nováčik George Nolfi. Stavil na dobrých hercov, romantiku, scifi a akciu. Pointa je od začiatku servírovaná veľmi pútavo a vďaka scifi kontextu aj originálne. Páčili sa mi dialógy medzi Mattom a Emily a efektné vizuálne zábery. Po veľmi snubnom rozbehu sa v istom bode dostavila nuda a aj keď sa zaláskovaná dvojica akčne rozbehla, celkový dojem šiel mierne dolu vodou. Ich dobeh do cieľa ma tiež trošku sklamal. Finále naškodu presladené. ()

paascha

Vždycky jsem věděl, že to není jen tak, že jsem tenkrát ztratil ty klíče, když jsem měl jít na tu důležitou schůzku, a to jak mi tuhle ujel autobus? Pche, už to celé chápu!!! Komplot jako prase. Pánové ve směšných kloboučcích, kteří se kolem mě nenápadně pohybují, zamaskovaní z adůchodce, krmícího kachny, za řidiče veteránu Škoda 105S s vesnickou značkou, za nevrlého starce s holí ve dveřích tramvaje... Konečně vím, jak to doopravdy je a konečně to má smysl. Nebo ne? ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky