Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

Dever

Dlho som sa tomuto filmu vyhýbal čiste len kvôli posteru čo bola obrovská chyba, ktorú už nezopakujem. Film je Veľmi zaujímavý ...... Celý čas som len tíško sedel a kukal na film s veľkým obdivom, pretože scenár a réžia Georgeho Nolfi ma tak vtiahla do deja, že mi 106 minutová stopáž filmu ubehla nenormálne rýchlo. Tiež musím povedať, že romantická dvojica ani nemohla byť lepšie obsadená ako bola, zas raz výborný Matty ktorému krásne sekundovala Emily Blunt. ()

B!shop

No tak nejak jsem vubec netusil, co cekat. Nevedel jsem, o co tam ma jit nebo ze je to podle nejaky Dickovo podvidky, jen jsem si matne pamatoval nejakou ukazku, kde Damon zdrha. Jenze tentokrat se nekona dalsi Bourne. Nastesti. Damon tentokrat velice slusne hrajici si strihnul vysoce sympatickyho politika, kterej si zacne romanek s lehce jetou, ale taky fajn Blunt. Jenze tahle romanticka linie je s pribejvajicim casem odsouvana lehce na vedlejsi kolej ve prospech sci-fi thrilleru plnyho honicek, kde jde o jakousi variaci na Boha a andely, kteri ridi osud vsech lidi a predstavujou je skoro vsemocny chlapci v kloboucich. Takze po nulovym ocekavani nakonec vyborna zalezitost se skvelym a originalnim pribehem, fajnovejma hercema a na to, ze Nolfi debutuje, tak taky paradni rezii. Lepsi 4*. ()

dO_od

// Vezměte Matta Démona a Emily Blant, šoupněte je do romantického filmu zabaleného ve sci-fi hávu a máte film, který by mě nikdy nemohl zajímat. Jenže já se náhodou kouknul a dopadlo to...dobře. A to je asi ta největší pochvala, kterou kdy ode mě "něco takového" uslyší. The Adjustment Bureau - 69% ()

Lateef

Ty vole, masakr! A konečně mi po několika měsících zase film sednul a já si ho skvěle užil. Neskutečně příjemně na mě působily oba ústřední reaktanty David a Elise, bouchalo to mezi nimi třeskutě. Svižné, romantické, osudové, příjemné, co víc si přát?? Jen houšť a víc takových kousků, protože třeba rok 2012 stál filmově (jak říká Les Grossman) za velký hovno s majonézou... 50 miliónů dolarů(rozpočet)/128 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Zeck

Po Limitless nejlepší sci-fi roku, překvapivě. Čekal jsem nějákou neskutečnou blblost, která se snaží vytěžit z image "Počátku" (trailer i veškerá propagace byla až neuvěřitelně podobná) a přitom ukázat jen romantickou slaďárnu. Pořádný výprask přes prdel mi můj předsudek roztrhal na cáry a pěvně přikoval k monitoru. Správci zakázaného píchání jsou zajímavě natočení, plní filmařských inovací a nápadů, přitom těžce chytlaví a zároveň mě teď nic nenapadá abych hezky ukončil větu. Výkony .... zase jsem ztratil nit, no prostě se na to podívejte a pak sem zkuste napsat něco lepšího než je tento posraný komentář. 80% ()

Jossie

Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí...tedy co to říkám, ne teď vážně, překvapivě hodně mě to bavilo, Emily Blunt mi nikdy nepřišla tak hezká a Matt Damon mě stále utvrzuje v tom, že si vybírá filmy, které mě budou bavit (asi má podobný vkus). Mělo to pěkný a originální námět, jen ten konec mi malinko připomněl Harryho Pottera mixnutého Hancockem. ()

Jara.Cimrman.jr

Zamilovaný politik nehodlal respektovat upgradeovaný plán božího šéfa a já jsem se u této matrixovské romantiky docela dobře pobavil. Mé detektivní oko samozřejmě spolehlivě zaznamenalo krádeže ingrediencí z úspěšných filmových kousků, ale k dobru snímku je třeba poznamenat, že z nich šéfkuchař Nolfi ukuchtil velmi slušnou potravu. ()

CheGuevara

Páni, tak hloupoučký a přesto tak milý film jsem dlouho neviděl. Nikdy bych nevěřil, že někdy řeknu o herci s tak pitomým účesem, že je snad největším současným sympaťákem Hollywoodu, ale Matt Damon mě k tomu vyloženě svádí. ()

EdaS

Lepší než jsem čekal. Romantické filozofující sci-fi, resp. fantasy s chemicky moc pěkně reagujícími hlavními představiteli - to fakt můžu. Silné čtyři. ()

Pethushka

Do filmu jsem se zamilovala ve chvíli, kdy se David zamiloval do Elise. Při jejich prvním setkání na záchodech mi šel až mráz po zádech. Od té doby jsem tomu propadala. Klobouky jako "klíč" ke dveřím mi přijdou neobyčejně originální. Finální scéna, kdy se milenci místo jakékoliv reakce objali a řekli si ty krásná slova, mě mimořádně dojala. Film plný láskyplných rozhodnutí a činů.....Děkuji, necisty :-) ()

xxmartinxx

Na nic si to nehraje... a právě proto to funguje. Sympatický Matt konspiračí a je zamilovaný, což prostě bohatě stačí. Kouzelné klobouky jsou dostatečně cool. 70% ()

Skejpr

V mnoha směrech vykradená a ve spoustě dalších zcela originální love story říznutá oldschoolovou thrillerovou školou a skvěle funkčním mysteriózním prvkem. Chemicky dokonale sladěné ústřední duo a ve své odtažitosti naprosto profesionální režie si říkají o pět hvězd, nedosáhnou na ně ale především kvůli uspěchanému konci a banální pointě. Ten film měl mít o dvacet minut víc, potom by i stávající konec fungoval na výbornou. Takhle je pocit Deus ex Machina až příliš neodbytný. Přesto jedno z překvapení roku a mimořádně intenzivní divácký zážitek... P.S.: Miluju Emily Blunt!! ()

BadoXXII

Príjemná rodinná sci-fi romantika. Pozeral som to s priateľkou a oboch nás zaujala originálna myšlienka. Herci sú sympatickí a celé to pôsobí tak nejako - neškodne (už dávno som nevidel film kde by neboli žiadne vraždy a násilie). Od začiatku má človek pocit, že to celé jednoducho dopadne dobre. ()

flanker.27

SF, který se hodí spíš pro romantickej večer než pro nastolování otázek o životě, vesmíru a vůbec. Pokud se to umí, proč něco namítat a George Nolfi svůj debut rozhodně zvládl. Málokdy postavám tu lásku a přitažlivost věřim tak moc jako tady. Emily Blunt je ve filmu naprosto křehce krásná, což jen přispívá k uvěřitelnosti romantického nádechu příběhu. Díky kontrole osudu, retro nádechu, kloboukům a romantický lince se člověk nemůže ubránit určitýmu srovnání s filmem Dark City, ale jde vlastně o takovej protipól, protože tam je důraz kladenej přesně opačně hlavně na SF stránku a romantika je jen doplněk. Vážně taková příjemná SF pohádka. ()

ORIN

Žádná světoborná romantika, ale ono sci-fi "big brother is watching you" ozvláštnění s určitým retro nádechem mi přišlo celkem originální a inspirativní, škoda jen toho závěru. Nicméně zpracování bezchybné a dvojka Damon/Blunt dostatečně uvěřitelná, proto za 4*. P.S. Film si zaslouží porovnání s Chyť mě, když to dokážeš (retro s honičkami), poté např. s Okem dravce (thriller ve stylu "velký bratr tě sleduje"), ale zejména se sci-fi s podobným námětem či jen určitým aspektem (Box, Déjà Vu, Matrix). ()

choze

Pěkný rozjezd, ale po něm se ukázalo, že rozvinout zajímavý námět do zajímavého scénáře se moc nepovedlo a to včetně závěrečné dveřní honičky. Nicméně Matt Damon levou zadní vystřihl nejsympatičtějšího filmového politika široko daleko a do úžasně se smějící Emily Blunt se tu trochu zamiloval snad každý. ()

Sarkastic

Po sci-fi stránce film funguje dobře, navíc mu nechybí napětí, ale horší je to s poselstvím snímku, které se má divákovi zarýt pod kůži a jde hlavně o něj, ne ty serepetičky co ho mají dělat zajímavým (což teda dělají poutavým způsobem, abych zase snímku nekřivdil). Avšak právě s tím co Správci osudu vlastně tvrdí vůbec nesouhlasím a považuju to za výsostný projev sobectví. Ztotožňuju se s pohledem, který publiku předkládá třeba takový Osudový dotek (tedy takřka pravý opak). A když k tomu připočtu nepříliš vynalézavou romantickou šablonu a nevýrazné herecké výkony (potěšil mě jenom Terence Stamp), končím pouze na lepším průměru. ()

Segrestor

Sráči z adjustment byra si konečně vybrali svou daň. Připravili mě o 101 minuta života, které jsem mohl věnovat studii jaderné fyziky a na základě tohoto osudového zvratu pak mohl roku 2016 nastoupit v CERNu a konečně rozštěpit foton. Ale co naplat, že? Filip Kejdyk ještě nikdy nebyl tak romantický. A utahaný. Za pochvalu stojí ale fakt, že si jistě každý dosadil za předsedu Boha a za správce anděly, ale tím, že ví, že je to právě od Kejdyka, musí si říct, že je za tím nějaká tajná organizace s mimozemskou technologií. Jen škoda, že to zůstalo právě s tímto otazníkem, že tvůrci neprozradili více a soustředili se jen na tu lásku. ()

Gilmour93

Na otřepanou romantickou linku, ve které nechybí závěrečný běh vstříc záchraně lásky, je v lehké nadsázce naroubován sci-fi prvek, který si má pohrávat s tématy jako determinismus a svobodná vůle a přitom jsou ti hoši v kloboucích jen laciná parta cockblockerů, které ředitel úřadu nechá leda leštit kliky od portálových dveří. Nevím, možná mi tam chyběla ke konci drobnost, jako třeba Coldplay ve Wicker Park, aby to mělo podobný dopad. Takhle jsem trpěl nepřesvědčivého ufňukance, který hopsá jak zamilovaný zajíc za Emily (což lze pochopit) a naděje, které jsem po půli vkládal do post-coitum pilule Terryho Stampa, se také nenaplnily. Nejlíp tam nakonec působí samotný New York a Anthony Mackie, který se pro Damona stal dalším Bagger Vancem.. ()

Tuxedo

Osudová romance, nekráčející vyšlapanými cestičkami, nýbrž s tvůrčí sebejistotou využívající nastavený sci-fi koncept k pospojování (a odůvodnění) rozličných žánrových atmosfér a stvoření originálního celku. Znamenitá chemie a herectví Matta Damona a Emily Blunt. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky