Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

mosnak

Příjemně průměrná prohádka! Abych řekl pravdu nemusím tenhle druh filmu. A jakmile jsem zjistil, že hlavní roli hraje Nicholas Hoult nečekal jsem žádnou pecku. Tento herec mě šíleně sral v bijáku Warm Bodies! Takže jsem si na něj vytvořil zvláštní pocit nechutenství. Každopádně dalo se na to koukat. 48% ()

Marys

Na Singera podľa mňa veľmi slabý pokus. Vezmeme do úvahy enormný rozpočet, zastrešenie toľkých známych produkčných spoločností, ktoré sa ukážu na začiatku, hlavné postavy (s výnimkou Ewana) takmer neznáme (hoci Eleanor bola spestrením pre oči a dúfam, že som ju nevidel poslednýkrát) - mohlo to byť lepšie. Príbeh nebol zlý, no obri ma neuchvátili, takisto som netušil, čo znamenajú tie "dobové" kostýmy, člen kráľovskej "bodyguard squad", ktorého zhodia z útesu si kľudne radšej mohol zahrať obra, lepšie by zapadol do kolektívu a zároveň neviem, na koho mala byť upriamená pozornosť. Pre deti to bolo podľa mňa dosť strašidelné, ak som v tom mal hľadať komédiu, či paródiu, tak fakt len sem-tam, od thrilleru to má ďaleko. Trošku mi to vo výslednom efekte pripomína obdobne tematicky založený film z tohto roku - Hansel & Gretel: Witch Hunters. Ale vypichujem len negatíva, ktoré degradovali film o také 2 stupne v mojich očiach. Nemôžem povedať, že bol film vo všeobecnosti zlý. ()

janeke

za canneloni z človečiny, za Ewana McGregora v sexi metláckom brnení a za štipky britského humoru. záverečný "transfer" do reality ma doslova nasr...hneval a aj Stanley Tucci ostal akýsi "nevyužitý". vylúpnuté oči a odhryznuté hlavy boli totálne oukej, pripomínali mi Dobšinského slovenské ľudové rozprávky... ()

Illy

Parádní fantasy digipohádka. Na rozdíl od Oze, je tohle více vtipné a hlavně akční, pořád se něco děje. K tomu luxusní vizuál a sebevědomá režie. Tohle jsem si fakt užil. ()

Steel32

Možná klišé, ale aspoň je to takové to pohádkovsky typické klišé, které tu už delší dobu chybělo. Skvěle herecky obsazený (Nicholas Hoult letos nějak válí a Eleanor Tomlinson je zase příjemně neznámé překvapení, Ewana snad ani zmiňovat nemusím, perfektní jako vždycky) a jak po vizuálně tak i hudební stránce skvělé též. Skoro dvouhodinová stopáž nenudí, pořád se něco děje. Z letošních pohádek je to i o nějakej ten kousek lepší než Oz. ()

Raimok

Viděl jsem to v letadle v hnusné kvalitě, ale pochybuju, že normálně by se mi to líbilo o moc víc. Bylo tam pár dobrých částí, ale nic extra to nebylo. 54 % ()

jajsemja

Hezká pohádka s krásným dějem, humorem, hezkou pohádkovou grafikou. Obsazení herců a herecké výkony chválím. Časově je to tak akorát, ani dlouhé, ani krátké. ()

Saintes

Hvězda navíc za sladký úsměv neuvěřitelně cool Ewana McGregora. Jinak jde v podstatě o velice průměrnou fantasy pohádku :). ()

Echelon1

Na pomery Bryana po X-Men sérii a Valkýre trochu priemier. No čo, ale kvintilión krát ohraná americká šablona občas predvídateľná pól scenára dopredu veľa neumožňuje (ok, uznávam, včela vyhráva oscara na plnej čiare). Zdá sa, že Amíci sa začali inšpirovať u Japoncov, kde zachraňovať svet môže predovšetkým ľudia vo veku 18-30 rokov, zanedlho občas aj od 14, inak nechápem, prečo 25 ročný Nicholas heá údajne 18 ročného (je to nutné?) hrdinu. MARVEL onedlho nám privedie svoju ďalšiu kravu na peniaze menom Spider-Man tiež vo veku do 18 rokov, no des. Najcharizmatickejšia postava je nakoniec od Ewana McGregora, ktorého som absolútne nespoznal. Pochvala za kostýmy (myslím čierne brnenia gardy) a kvalitnú hudbu. Najpamätnejší moment bol pri scéne hladiaceho Stanleyho Tucciho na zem so skvelým soundtrackom v kombinácii s vetou "Pôjdeme domov." Tak fantastická koruna skončí ako desivo otrasne prečačkaná britská gíčovina v múzeu London Tower. Ešteže na lietajúci kontinent obrov nenarazili žiadne lietadlá, trochu modernej Air Force Power medicíny by tým veciam len prospelo. Nakoniec, na oddychové večerné pozretie akurát. Neštve ani nenudí. ()

Flopik

Skvelá, svižná fantasy rozprávka.Ani chvíľu nenudí, herci sú sympatický a do princeznej som sa hneď zamiloval.Obri sú super , zlý nechutný a proste všetko.Po trikovej stránke myslím že nieje čo vytknúť.Koniec nijak neurazí.Ja nemám čo vytknúť ešte raz super rozprávka. ()

Hepy13

VyUpgradeovaná pohádka o fazolích! Ano pohádka, ale říznutá dost hutnou dávkou akčních momentů, překvapivě i s vychytanými příběhovými detaily....hlavně finále je nářez. Digitalními efekty se rozhodně nešetřilo, ale může to snad někomu vadit, když je to taková fantasy jízda bez hluchých míst. Z Jacka, kterej vypadal jak z reklamy na Head and Shoulders, si asi museli všechny holky nadělat do kalhotek. ()

Košoun

Opravdu velké překvapení. Šel jsem na film z "nouze", protože buď můj doprovod vše viděl nebo na žádný duchaplnější film nechtěl jít. Takže jsem odevzdaně šel na Jacka a obry... a bavil se! Skvělá akční jízda, stále se něco děje a vše je okořeněné lehkým humorem a nadsázkou. Pěkná hudba i výprava, akční střih. Nicholase Houlta miluji již od Skins, tady sice nefetuje, nesouloží a tak, ale i tak je extrémně zábavné se na něj koukat. Ewan McGregor snad nemá špatné role a jeho dokonalý účes po celou dobu filmu je EPIC. K tomu herec s nejúchylnějším "úsměvem" (spíš úšklebem) Ewen Bremner a výborná kočka na začátku filmu. Pokud chcete vidět, jak z Obi Wana dělají obři štrůdl, rozhodně musíte Jacka a obry vidět! A pokud se chcete odreagovat u dobrého dobrodružného filmu, tak je Jack a obři ideální volbou. Jen si počkejte na DVD, kdy vám zážitek nebude kazit dabing (i když mi nepřišel nijak obzvlášť urážlivý, originál je originál). ()

sNeDy

Singera je na podobné filmy škoda, stejně jako Burtona na Alenku. Kouká se na to výborně, má to spád a výborné triky, ale v paměti tohle nezůstane tak, jako Podezřelí X-meni. ()

Wardan

Moc pěkná a roztomilá pohádka. Ale bez Singerova umu by ten film byl poloviční. Bryan každé scéně dokáže dodat slušnou dynamiku a to obléhání se mu vysloveně povedlo. Je to vtipné, slušně akční, není to vůbec hloupé a to obsazení je super. Ewan McGregor absolutně rulez, Eddie Marsan víc než potěšil, Eleanor Tomlinson je moc krásná a Bill Nighy je frajer. Když to vezmu kolem a kolem na Singera je to možná trochu slabší, ale v celosvětovém měřítku je to bezva. ()

KOZEL84

Singer je moc dobrý rejža nato aby točil kraviny,které mají hovno co nabídnout.3 úplně crystal i když tomu nejde co vytknout.Snad jen nechápu čím kdy koho zaujal Nicholas Hoult. ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)