Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

Free_player

Svižná, akční a hlavně dobrodružná fantasy jízda u které nemáte tu nejmenčí šanci se nudit nebo dokonce moc bazírovat nad přímočarým dějem a ostatníma detailama. Herecké obsazení taky celkem ujde .... charismatický Ewan McGregor, pěkná Eleanor Tomlinson i role krále v provedení Iana McShane bylo hodně dobré, až na Jacka v podání N. Houlta, s jeho obličejem jsem měl ze záčátku dost veliký problem, ale po 15 minutách mi to už nějak nevadilo, nebyl čas ! Jinak ta první scéna ( i soundtrack ), kdy se fazole drtivě dere a proplétá nahoru do nebes a bere s sebou i chatrč a všechno ostatní je opravdu bombastická ! ()

Corpsegrinder

Zase tolik pro děti to neni protože ačkoliv je to cenzurovaný tak se zde najde několik ukousnutejch hlav a podobně, každopádně ten film vůbec neni nějaká pecka ani po pohádkový stránce, ani po tý akční a trikový. Film si neumí udržet tempo takže první půlka se vleče, pak přijde na scénu první obr a člověk si říká TEĎ SE TO ROZJEDE a bohužel se dalších asi 15 minut děje naprostý hovno, scéna v kuchyni se tak dostává na první místo co se týče zábavnosti aby se pak tempo zase vrátilo zpět ke stylu první půlky filmu. Tak nějak si myslim že by filmu prospělo kdyby se nebral tak vážně a byl natočenej spíš stylem letošního Jeníčka a Mařenky. ()

Hanys_

Singer není zrovna Woody Allen, takže po Valkýře jsme na jeho další film čekali celých 5 let a upřímně ikdyž tahle pohádková fantasy není úplně špatná (body navíc ovšem dostává až za poslední akční 30ti minutovku), je to ve výsledku pořád trošku málo. Ale zároveň to dokazuje, že tenhle žánr není pro každého (Raimi se svým průměrným Ozem by mohl povídat). Nezbývá než doufat, že ke svým X-Menům Singer přistoupí krapet zodpovědněji..5.5/10 ()

Krabak

Nechápu, proč v poslední době obsazují do těchto filmů (pohádek) hrozně antipatické herce. V tomto případě Hoult alias Jack. Ten šamponek mi do toho prostředí opravdu neseděl. Bohužel jsem tu měl problém i s Ewanem, kterého mám jako herce rád a byl to asi i důvod, proč jsem se na ten film kouknul. Každopádně nevím, pro koho, respektive pro jakou věkovou kategorii je tento film určen. Pokud to má být pohádka pro děti, tak se u ní musí podělat strachy. Pokud pro dospělé tak se budou spíš nudit...---> 60% ()

kedl

Singer má docela velký problém, hraje si na megalomana, ale s rozpočtem vůbec neumí pracovat a to není poprvé co se mu to stalo viz Superman se vrací. Kam se těch 190 míčů vlastně podělo? To fakt nevím, ale na Jacka to nevypadá. Takovej digitální brajgl jsem dlouho neviděl. Jediný co je na tomhle filmu dobrý je přehrávající Ewan McGregor. 40% ()

dopita

Nějak jsem se nudil. Což asi v plánu nebylo. Připadalo mě to sterilní, nezajímavý a nudný. Prostě promarněná příležitost. Herecký obsazení doslova o hovně. Nicholas Hoult je v hlavní roli tragickej a Ewan McGregor utlumenej až hanba. Bavil mě jen Stanley Tucci, ovšem ten toho tam moc nenahrál, páč brzo chcíp. Triky průměrný a John Ottman v jedné scéně brutálně vykrádá Alana Silvestriho. ()

RichardLev

Prozatím nejlepší fantasy film tohoto roku a velice příjemné překvapení. Obsazení sympatické, herci hráli s láskou a celé to působí krásně pohádkově a člověk má chuť vyrazit za dobrodružstvím. Možná bych dal klidně i půl hvězdičky navíc...nechápu, co film dělá v modrých číslech. ()

HArna

Je to podstatně lepší než Mocný vládce Oz,který šel do kin taktéž tento rok.Těch pohádek,které se znovu natáčejí a tvůrci se pokouší v mnoha případech dělat z obyčejného příběhu pro děti fantazii velkých rozměrů je dost a podle mě je to zbytečný.Zrovna filmu Jack a Obři to asi vyšlo a ani se nemusel scénář předělávat do hloubky a vymýšlet různé fantas-magorie. ()

ChrisBa

Dobrá oddychovka, ale nič viac. Navyše otrasne zvolený herec do hlavnej úlohy. Obri sú na môj vkus až príliš digitálny, priebeh deja je odhadnuteľný vždy 20 minút vopred. Ale čo by sme chceli od rozprávky, ktorej účel je pobaviť. Aj keď dosť predraženej rozprávky musím povedať. Takéto dielo ide spraviť aj lacnejšie. Ale oddýchol som si dobre pri tomto filme a nevadil mi. Preto priemerné 3* ()

Merkin

Zpočátku pohádkový příběh jako každý jiný bez větších obtíží šplhající ke zdárnému fazolovému vyústění. Jenže s přibývající stopáží jako by Singer, nejspíš pod vlivem obřích hrdinů, opomněl, jak malé diváky bude snímek ve skutečnosti mít. Krev se řine proudem, vraždí se bez ostychu, šlape se po mrtvolách, bojuje se tělo na tělo, ukusují se hlavy...zkrátka kdo by snad čekal idylku, hezky rychle spadne z obláčku. Jenže je to možná právě tím, že se tvůrci nikterak nevytáčeli a nešidili či nezaměňovali "ošklivé" scény, že počítačový dvojzubec působil sakra živě a i přes jistou snahu o serióznost si postavy ze sebe (ani herci z rolí) nedělaly těžkou hlavu a já nakonec musím říct, že jsem se u primárně dětské záležitosti? bavila jako už dlouho ne. ()

ti88na

Veľmi milá fantasy, ktorá by si ma celkom získala, nebyť niekoľkých výraznejších nedostatkov. Príbeh o zázračnej fazuli sa mi páči, rozprávka vyrozprávaná v úvode vo veršoch bola veľmi pútavá a v českom dabingu mi to miestami spôsobilo aj zimomriavky. A potom vlastný príbeh hrdinov, bol tiež čarovný. Škoda obsadenia hlavného hrdinu nepríjemným Nicholasom Houltom. Vyrovnávali to však veľkoryso vedľajšie postavy, predovšetkým Tucci a McGregor, ktorý môjmu oku lahodil oveľa viac ako Hoult. Za ďalší nedostatok považujem chýbajúci humor. Mnohé pokusy vyzneli trochu nasilu a obri boli až na niekoľko nechutností absolútne nevtipní. Inak to bolo ale vkusné dobrodružstvo, a nemala som si problém ho pozrieť aj druhý krát. ()

Milodar odpad!

Díky velkému omylu jsem se ocitl na tomto "veledíle". Shovívavě bych to shrnul do jednohoho slova: BLITKOSRAČKA. Děj je naroubovaný na starou pěknou pohádku a to velice nepěkným roubem z hovna. Obsazení - Hoult je holt jenom plastikovej Ken a Eleanóra připosraná, totiž chtěl jsem říci, přislazená Barbie. Ewan je dobrý motocyklista a asi potřeboval peníze na nějakou tu cestu. Humor? Ušitý na míru dětem a slaboduchým dospělým. Napětí? Těch obrů by se bál leda retard. Dabing? Pro hluchoslepé vyhovující. Celkově na úrovni těch nejplošších a nejpovrchnějších disneyovek. Viděno ve 3D, takže jedno oko mi to táhlo doleva, druhé zase doprava, bohužel tu přetrikovanou hrůzu jsem i tak viděl. ()

venom14

Jeden z filmů kde vám trailer poskytl vše zajímavé, podle ukázky jsem čekal ještě větší nářez, který se bohužel nedostavil a žádná extra scéna která by v ukázce nebyla (spoiler*až na finální "zastonkování" dvouhlavého obra*). Celý scénář působí odfláknutě a nedodělaně, při skoro dvouhodinové délce bych čekal větší seznámení s postavami. V celém filmu vás dnes už nic nepřekvapí a jestli byl film natočen kvůli efektům, myslím že se dalo vyždímat více scén které by diváka oslnily.SPOILER* Konec přenesený do dnešní anglie bylo velmi hloupé zakončení filmu které Vás pouze vytrhlo z pohádkové nálady.*KONEC SPOILERU. Ale abych jen nekritizoval tak pro menší diváky je film ideální. Nejlepší scénou filmu je bez debat první setkání s obrem. Pro mne ale celkem zklamání. ()

David661

Na fantasy málo epické, na komedii málo humorné. Přesto při jistém psychickém rozpoležení dokáže film pobavit víc než jakákoliv majstrovská komedie nebo jakýkoliv tříhodinový Pán prstenů. Sympatických 65% ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)