V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

xxlch

Mám pocit,že se s filmíky pro náctileté roztrhl pomyslný pytel.Todle je další v řadě ,spolu s Captain America: První Avenger,Transformers 3,Kovbojové a vetřelci a jim podobné,které v poslední době běží v kinech a které jsou né moc cool.Jediné co tady zaujme,jsou solidní efekty ,ale to je tak vše.Jedno skouknutí bohatě postačí. ()

Solverino

Někde mezi jednou hvězdičkou a odpadem. Možná napínavé pro retardované amíky, ale evropan v kině nudou nevydrží :( otřesná plochá a nudná pohádka, mnohem lepší by to bylo animovaný a trochu tvrdší (krvavější), takhle je to tuctovej bezpohlavní sračkoid, kterej snad zaujme jenom hodně malé děti - hrozná blbost! Nedoporučuji, totální ztráta času. ()

Katka232

Tady jsem se celý film královsky bavila a musím uznat že tento žánr scifi a comixu k tomu, mám ráda. Kdo by neznal Supermana a Batmana, kteří také pocházejí z této dílny. A nemám ráda hnidopichy, co hledají na filmech jen to špatné. Tohle bylo lehké, nevtíravé, zábavné a mělo to pořádný děj, odpich a ne jako Kapitán Amerika. Já nedávám na komentáře druhých. Prostě se na ten film podívám. Když se mi líbí , tak se mi líbí a když ne, tak ne. Takže tady jsem byla vážně mile překvapena celou dějovou linií a fakt se mi tento film líbil. Očividně tento režisér umí točit a netočí aspoń hovadiny typu Resident Evil a Kapitán Amerika. U mě to má 85% ()

Vanguard77

Lidi jsou tu vážně padlí na hlavu. Osobně nemám Lanternovi téměř co vytknout, proč taky? Šel jsem na film se strachem, že půjde o komiksový propadák (podle oduševnělých názorů místních filmových profíků) a místo toho jsem se dočkal fungujícího ba víc, oslňujícího filmu. Vizuály jsou úchvatné a i když zase 3D hrálo až tak nějaké desáté housle, byla to pastva pro oči. Ryan Reynolds je rozhodně sympatický Lantern, hlavní herečka je k nakousnutí a co na tom, že film kopíruje mnohá klišé a jiná zase občas boří? Bože můj, copak to musí být jedno nebo druhé, absolutní klišé přehlídka nebo studnice originality? KDE jsme tu originalitu vlastně v poslední době viděli? Každý nápad staví na něčem, něčím se inspiruje a čerpá z toho, jde o kousek dál... No a já se prostě u Green Lanterna skvěle bavil. Občasný vtípek, příběh sice není kdovíjak komplexní, ale funguje a jako kvalitní úvodní film do komiksové ságy na stříbrném plátně, která nás (doufejme!!!) ještě čeká, je více než dostačující. Lepší než Captain America, kterého jsem viděl o dva dny dříve, a to pozor, to byl taky kvalitní film. Asi jsem si Lanterna oblíbil víc i proto, že sci-fi prostě fandím, a tenhle hrdina rozhodně má potenciál. ()

vieriX

Moc sem toho nečekal a dostal sem překvapivě víc. Osobně si myslím, že v současné době se má šanci od DC Comics prosadit pouze Batman a Superman a to je asi tak vše. Green Lanterna sem měl možnost vidět ve dvou animovaných filmech a musím přiznat, že mi k srdci moc nepřirostl. Ale ve filmovém podání Ryana Reynoldse je to postava sympaticka. Celý film je vidět, že pracoval s velkým rozpočtem jen by to chtělo pojat trošku jinak. Nevím jestli to je ne moc dobrým scénářem nebo prostě jen tím, že Martin Campbell není už taková jistota kvality jak vždycky. Bylo to ale celkem fajn a nenudil sem se. ()

RyanRainheart

Film jsem chtěla vidět hlavně díky soundtracku od Jamase Newtona Howarda, katerý se mi velice líbil i po opakovaném poslechu a dodábvá filmu patřičnou šťávu. Jinak jsem dostala přesně to, co jsem čekala. Scénaristovi se asi nechtělo příliž namáhat mozek a film tak bohužel ničím nepřekvapí, je v něm to, co jsem viděla již jinde. Škoda, ale i tak koukatelné s pohlednými hlavními hrdiny a výbornými triky. ()

Nessos

Chybí výraznější záporák, chybí výraznější zápletka, chybí výraznější herec v hlavní roli, chybí v podstatě všechno. Ale bavil jsem se, to je fakt. Jediné, co bylo opravdu povedené, byly triky. Ale to je dneska málo. ()

uodevr odpad!

Dobrotivý bože, buď milostivý a smiluj se nad dušemi nebohých pánů filmařů, kteří mají na svědomí tuhle neskutečně infantilní a pekelně nudnou stupiditu. Oni to tak nemysleli. Doufám. ()

kubas369

Po Temném rytíři asi nejlepší klasický komiksový film s kterým jsem měl tu čest. Asi tak nastejné úrovni zábavnosti jako letošní komiksoví hit X-Man První třída. Green Lantern má vše co od takového snímku lze čekat a hlavně si nehraje na něco čím není. Takže pro mě po velkém zklamání z První Avengera Teplákového Kapitana a po divné pachuti z nordického boha a jeho kladiva osvěžující překvapení. ()

Ferenzo

Velké zklamání a to opět. Přesně jako Thor. Pohádka,trapnej záporák a světy a galaxie,který vůbec nedávají smysl. Fungování mezi nimi apod. Vím, že je to podle komiksu a tyto filmy mám moc rád, ale stále čekám,kdy se někomu povede pěkný film podle komiksu se superhrdinou. Vím, že Watchmeny nic nepřekoná, ale mohli by se režiséři víc snažit. Slabých 50%. ()

MeatFly_cz

Moc nerad to říkám, jelikož jsem spíš fanoušek MARVEL než DC, ale musím uznat, že Green Lantern to svým kolegům pěkně natřel na všech frontách. I když se jedná o Origin, tak netrpí častými neduhy svých předchůdců jako je málo akce, hodně řečí atd. Různých akčních a trikových scén, které jsou na nejvyšší možné úrovni je zde požehnaně. Přestože mám Thora i Capa mnohem radši než hrdiny z DC, tak nemůžu popřít že Green Lantern je na tom lépe, je akčnější a prostě lepší. Doufám, že se dočkáme i druhého dílu. ()

Stranger77

No, slabší 4 hvězdičky, ale na rozdíl od posledního Pottera, kde jsem pociťoval zklamání, tady jsem si užil naprosto bezproblémové a příjemné dobrodružství, solidní hlášky, výborné triky a suprového Reynoldse. Campbell samozřejmě umí ještě líp a já bych docela rád viděl druhý díl opět pod jeho vedením. Mně se to prostě líbí:) ()

situs

Krok zpět co se celkového pojetí týče. V dněšní době "vážně" pojatých komixových adaptací se vrací spíše k celorodinné zábavě Chrise Columbuse. Dvě hvezdičky za film, jedna navíc za vizuál. ()

Fenris 13

Totálně zabitá komiksovka, plná nelogičností (hrdina sotva zvládá svůj prsten, ale po prvním neúspěchu na Oa si to v klidu přesviští galaxií až na Zemi) a vyložených blbostí (na zastavení vrtulníku ho nenapadne nic lepšího než mu dát kola a poslat na autodráhu). Nejhorší je, že to ani nebaví. Conan nebo noví Mušketýři jsou také špatní - ale velice zábavným způsobem, Lantern je jen načinčaná nuda - vynikne to zvláště ve srovnání s dalšími letošními komiksovkami (X-Men:First Class, Thor, Captain America). Ta jedna hvězdička je za slušný vizuál mimo Zemi a jedinou dobrou hlášku "Gravity´s a bitch!" ()

Uberlord

Příjde mi to spíše jako béčkoví film, do kterého se narvalo spousta efektů, kvůli 3D a 2D verzi to tím totálně zprasilo. Na můj vkus málo propracované s klasickými "klišé scénami". A jak je tu již psáno, "Né každý comics se hodí na velké plátno". ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)