V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

Miagy

Príjemný fantasy scifi akčňáčik na sobotu poobede, na dnešnú dobu však ničím neprekvapí. JEdnoduchý dej však môže niekomu vyhovovať, málo fantázie, každopádne sa z filmu dalo vytĺcť viacej. PLUS: herci, prostredie vesmíru, efekty, záporný hrdina MINUS: trocha dlhá stopáž, kopec nudných scén, kopa nepotrebnýh odbočiek od deja, romantické scény, ()

Bezda22

Pro mě pecka. Tah na bránu, žádný zdržování a zbytečný drama. Neni potřeba velkolepá závěrečná bitva, to vám nabídne každej film. Tohle prostě jede, nezastavuje. A jede to furt do konce...75% ()

Lilien

vedel som že nejaký Green Lantern existuje ako komixová postava no nič viac. Jeho príbeh bol nemastný- neslaný dosť dlhý a trošičku nudný. Zarážajúci je ten rozpočet pretože sa neodrazil na konečnom výsledku. Čistý a ľahko zabudnuteľný priemer. ()

jadran90

Takhle zelené by nebylo ani dítě Hulka a Esmeraldy. Postav jako v telenovele, scénář tomu odpovídající, takže charaktery nemají prostor vyvíjet se. Copak si tvůrci mysleli, že to pod škraboškou povedených efektů nepoznáme? Ano, mám strach. Ze stejně nevydařeného pokračování, což od DC obzvlášť mrzí. Nicméně Strong by byl důstojnějším záporákem, než ten mrak prachu. Vysavač na něj! ()

Knor

Nebýt Teorie velkého třesku tak o Green Lantern vůbec nevím. Takže jsem o tomto komiksu věděl kulový a nechal jsem to čistě na filmu jak moc mi hrdinu představí. Nakonec jsem byl celkem spokojený, protože ten prsten s lampou by snad chtěl každý a příběh o vesmírních strážcích, kteří střeží své světy je chytlavý a dostatečně zábavný. Není to však taková bomba jako X-Meni, Iron Man nebo Strážci, to však nebude problém samotného hrdiny, ale spíše zpracování tohoto filmu. Dávám tři hvězdy jako zlatý střed. ()

eagles22

Nakonec jsem původní čtyři hvězdičky změnil na pět, i kvůli zdejšímu podle mě velmi špatnému hodnocení. Neříkám, že je to dokonalé filmové dílo, to ne, ale pro mě to bylo v rámci komiksových předělávek jednoznačně největší překvapení a jeden z nejlepších filmů na toto téma. Lucerna jede!!! ()

Pahicz

Tento film už od prvních minut nepůsobil(alespoň na mě) dobrým dojmem, během filmu jsem si pořád říkal ano teď to konečně začne, ale po hodině koukání už jsem přestal doufat a jen myšlenka, že hlavním hrdinou tohoto díla je Ryan Reynolds jsem překousnul i pro mě tak ohavný zbytek filmu. Zeptáte-li se mě co tedy bylo na filmu tak špatné... odpovím vám tak váhavě "No bylo to takové neslané nemastné". Celkově shrnuto děkuji, ale teď už vím, že Ryan Reynolds není všechno. ()

BarMaja

Vůbec by tomu neuškodila delší minutáž. Koukala jsem na extended a sci-fi snímek z komiksového světa o 2 hodinách, kde je jeden skvělý efekt za druhým, mi přišel poněkud uspěchaný, ale jinak s tímhle počinem velký problém nemám. Naopak mě zaujal a možná zabrousím i do tištěné verze Green Lantern. ()

Bube1

Filmový Green Lantern sklidil celosvětově velký neúspěch, ale já zkrátka nedokážu pochopit proč! Čtenáři původních komiksů vědí, že příběhy tohoto superhrdiny jsou typické béčkové komiksy. Jak může někdo čekat, že z béčkové předlohy se vytvoří velkofilm podobný jiným komiksovým adaptacím (Iron Man, Avengers, Temný Rytíř)? Podle mě pouze velký neznalec. Jedinou stinnou stránku tohoto filmu vidím v Parallaxovi, který vůbec neměl být nějaký mrak, takže za to hvězda dolu. Jinak Ryana Reynoldse mám rád a do role Hula Jordana sedl perfektně. Podle mě povedená jednohubka. ()

TaNya_

Takový průměr a nebýt Reynoldse, tak to snad i možná vypnu. Ale jsem ráda, že jsem to neudělala. U rádoby vážných, napínavých nebo romantických situací jsem se celkem dobře bavila a díkybohu moc neprotahovali ten závěrečnej souboj. Pokračování opravdu dělat nemusí. ()

Mr.Baboon

Ach ty efekty a klišovitost, vážně utrpení pro polovinu mých smyslů. Nebýt Reynoldse, myslím, že by na tom byl film s hodnocením ještě hůř. ()

Scraffy

Čakal som teda niečo viac. Green Lantern podľa mňa nie je moc dobrá postava od DC, aby bola sfilmovaná. Je to všetko také veľmi chaotické a dosť ukecané. Keď sa tam konečne deje nejaká akcia, tak to je natočené takým štýlom, že sa aj pri tom nudíte. Neviem, ale pomerne dosť som sa nudil. ()

Shitonit

To se má jmenovat Zelená Gayternost, aneb jak buzíci zachraňují svět ! Satanův mozkočerv hlodal tak dlouho, až vyhlodal do pekla díru. A tou nešťastnou dírou, z pekla unikla pekelná chlupatá nanicovatá nutrie, která jebala a jebala, až vyjebala díru do hlavy všem lidem dobré vůle. Ti pak společně se zbytkem fanaticky ekologického vesmírného života nečině přihlíželi, jak Vesmírnost jest pomalu požírána Nicotou. Atréi na Šemíkovi a s chlupatým létejícím bobrem Falkem po boku boj s Nicotou prohrávají, naštěstí se v rouše Evině zjevuje parta nadrbanejch úchylů, na cestu Nicotou Lucernou si svítíce. Zelenou lucernou. A jak si tak ty dobří homodějové vesele svítí a po cestě si potají šuškají, nebo šukají ? To je fuk, důležitý je, že si tu Nicotu navzájem vyšukaj z mozku, a veselej je zvonec a Nicoty je konec. .. Nebo to byla jiná pohádka ? ... Hmmm...Tak nic. ()

simi78

Nepřijde mi to jako zas takový odpad za co jej lidi vydávají. Ano má své mouchy a ano je jich dost, ale film je to koukatelný pokud jste na superhrdinovky a nečtete moc do příběhu s porovnáním s komiksem a dalšíma blbostma. ()

papadoce

Vlastne ani neviem prečo Zelený Lampáš nemal úspech. Sympatický hlavný hrdina, sexi kočka, slušné triky, dobrý oblek (a tie mega zreničky), veľmi vydarený mozgozloduch. Ja by som prijal keby zelenáč vstúpil do prepojeného DC super hrdinského vesmíru. Dnešné možnosti špeciálnych efektov by z neho mohli urobiť najlepšieho z DC hrdinov. Martin Campbell vedel čo robí. Chýbal tomu štýlovejší vesmírny zloduch a epickejší záverečný súboj, ale inak dobrý komiks. ()

Maw

Nic jsem si od toho nesliboval, ale nebylo to zlé, Reynolds se snaží být Lanternem jak může, a docela mu to jde. Čekal jsem že to bude více zaměřeno na komiksovou předlohu, což můžem evidentně čekat od druhého dílu, který asi určitě podle konce jedničky bude...jinak mi přijde že spousta lidí si představovala dalšího spider-mana a supermana a podobně, ale tento hrdina nemá být zaměřen na záchranu života na zemi, ale ve vesmíru. A to Lantern dodržel (sice hlavního soka porazil na můj vkus až moc snadno ale budiž). Pro fanoušky komiksů určitě příjemná podívaná pro ostatní podle vkusu. ()

george82

Za mě osobně Green Lantern určitě zajímavější, než byl Kapitán Amerika. Víc akce, působivější zpracování a Reynolds s Livelyovou prostě jiskřili. :) ()

Coliseum

Konfrontace s animovaným předchůdcem dopadla tristně a tím nemyslím zdaleka jen technickou nevyváženost a plagiátorství (Parallax vs Galactus, čistě náhodná podobnost?). Příběh, jakkoliv můžeme sáhodlouze polemizovat nad jeho hloubkou v komiksovém žánru, je v případě muže s prstenem a lampou znásilněn kusovitostí, banálností a lacině podbízivým, romantickým spektáklem, který je odstaven na druhou kolej jen zdánlivě, na oko. ´Vztah´ hlavního hrdiny a jeho femne fatale, jejich zprvu uštěpačné, v toku snímku k moralitě dostrkané dialogy, hravě odsunou Sinestra, Strážce a nakonec i samotného top padoucha Parallaxe. DC hrdinové s Marvelovskými dlouhodobě prohrávají a jazýčky vah nenaklonil v jejich prospěch ani ten, co může v podstatě cokoliv. Čekanost a nuda, plácající se v mělkém jezeře svinibrodské zeleně. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)