V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

Rosana

Taková prďácká pohádka, sice jsem původně myslela, že jde o kadiboudu a né lucernu a stále jsem čekala na legendární větu hlavního hrdiny: "vydrnkal jsem ti ji jako ukulele", takže sjem pořád čekala nějaké prasárny, nebylo to až takové zklamání. Jen mě mrzí, že tyhle akční filmy mají zajeté stereotypy - hlavní hrdina klaďas je svalnatý hezoun, záporák je šeredný looser. Co to někdy otočit? ()

Praxis

Druhý Avatar, akorát že v zeleném provedení? Mno, skoro jo. Triky jsou něco neuvěřitelného, tak dokonalá precizní práce skutečně zaujme nejedno oko. Škoda jen, že tvůrci při vytváření vizuálu jaksi zapomněli na všechny okolní "drobnosti" jakými jsou například scénář, příběh a tak... Hlavní hrdina je mi značně nesympatický, jeho kamarádka je šťabajznička a kostička. Bohužel ke konci se film začne jaksi ztrácet a trošku dementnět, ale na solidní pobavení postačí. 60% ()

Laxik

Stupidní komiksový film. Před pár lety nic neobvyklého, dnes velká vzácnost. Važme si tedy Green Lanterna, neboť ukazuje, jak jsme mohli dopadnout. Rok 2011 - komiksový film - v hlavní roli blonďák. Tak tohle spojení nedopadlo dobře ani v jednom případě. Vlastně dopadlo v obou dost podobně. ()

Riddick77

Green Lantern je krásným příkladem naprosto povrchního přístupu k předkládané látce. Příběh o strážcích, prstenu a vyvoleném Halu Jordanovi není úplně špatný a v případě komiksu je jistě univerzum zajímavé, vztahy propracované, motivace ozřejmené a charaktery do hloubky postižené. To se ovšem nedá říct o filmu, ve kterém je vše trošku naťuknuté, řada postav pouze povrchně představena a mytologie zoufale nepostižena. Je to škoda, protože potenciál na parádní dobrodružství, které vychází ze zajímané a u nás poměrně opomíjené komiksárny, tu rozhodně byl. Nicméně se nepovedlo, protože film, ač má dobré tempo a nabízí slušnou porci zvládnuté akce, postrádá jakoukoli hloubku, přesah (krom samozřejmého boje zla proti dobru) a nedovoluje člověku nahlédnout za horizont prostoduchých událostí, které sám nabízí. Z toho vyplývá, že se jedná o naprosto fádní, jednoduchou, někdy i malinko hloupoučkou zábavu, jež občas záměrně pobaví a jindy je spíš k smíchu. 4/10! ()

Pirkaf

Úplná tragédie to není, ale stejně jako komiks je to poněkud trapná pohádka a americkým buranovi, kterej je chytřejší než všichni miliardy let staří strážcové vesmíru dohromady. Na rozdíl od komiksu má mnohem horší scénář, ale je to zase větší podívaná. Takže jednou vidět se to dá. ()

Mr. Filuta

Když jsem si četl zdejší komentáře a hodnocení, tak jsem si říkal "ale ale, ono to přece nemůže být tak zlé". Mno, ono je to ještě horší. Šla mi hlava kolem, jak takovýhle obrovský potenciál, který by dokázal štědře uživit jeden velkolepý film a ještě alespoň jeden sequel, mohl být tak -promiňte mi ten výraz- promrdán. Co se vizuální stránky týká, nechápu jak v jednom filmu může být najedou těch několik vyjímečných triků (především tedy výtvory prstenu - jediná věc za kterou dávám ty 2 hvězdy) spolu s tak lacinými, až jsem si i říkal, jestli se proboha nedívám na nějaký workprint. Celkově film prostě naprosto postrádá duši. Nevím kdo konkrétně to pos*al, ale pos*al to důkladně. ()

nirvanafan

Děj by se dal shrnout následovně: Na zemi se blíží kupa sraček, která se ji chystá pohltit. Green Lanterni představují 3600 warriorů. Nejlepší z nich chcípne poté, co celej podělanej zdrhá před kupou sraček. Bacha, kupa sraček se totiž živí vaším strachem! Po jeho smrti si prsten vybere jednoho týpka ze země, kterej během výcviku na Green Lanterna dostane děsnou nakládačku a poučování o tom, jak musí překonat svůj strach, protože jen tak bude silný. Vůdce Green Lanternů vede drsný kecy o tom, jak jeden Green Lantern je zranitelný ale pohromadě jsou silní. Nejspíš proto vyšle proti kupě sraček bandu asi dalších 20 warriorů, ktřeí pro tentokrát alespoň nezdrhnou, ale nechají se na místě vysát, aniž by předvedli cokoliv ze svejch superschopností. Green Lanternt totiž může udělat cokoliv, na co pomyslí, ale 20 borců jenom visí ve vzduchu a nechá se vysát. Týpek ze země žádá Green Lanterny o pomoc a oni mu řeknou "haha, zachraň si ji sám, páč my musíme dělat na nový zbrani, abysme porazili kupu sraček". A týpek ze země na to přišel! Klíčem k vítězství je totiž odvaha, nebo-li postavit se vlastnímu strachu, o čemž ho mistři Green Lanterni před hodinou tak epicky poučovali, ale sami tohle nejsou v boji se zlem schopni uplatnit. A tak se týpek ze země postaví kupě sraček a vyhraje. Je třeba ještě komentovat, co je na tomhle filmu špatně? ()

PKD

Největší slabinou, co tomu podráží nohy (pokud by film měl údy) je scénář (byť Michael Green je u mě dobře zapsán jako scénárista new52 Kary, leč když tam je někdo jako Berlanti, který ví o DC comicsech kravské lejno a jehož CW sračkoverse je odpudivé jako psí hovno, tak se nelze diviti propadáku) a režie. tedy to podstatné.:( Na 3.5 je to díky úchvatnému vizuálu a supr hudebnímu motivu, potažmo celého ost. Sinestro je neskutečně dokonalý a snad ještě lepší, než v comicsech, byť zde má minimum prostoru. Ale zato mezititulkovou scénu, ze které již od dob kina, totálně uchcávám blahem. Zničení Paralaxe je samoz. nesmysl, ale je to přece pro comicsové ignoranty, ne? Posun k hláškám a humoru mi nevadí už jen proto, že comicsový Hal je zprdele suchar a studený čumák. Reynoldsova kreace má tak u mě logicky navrch. I když mi příjde poněkud trapné, že se v Deadpoolovi naváží do filmu, na kterém se dle bonusů dosti nadřel, a to hl. fyzicky. K ostatnímu obsazení nemám už vůbec nižádných výhrad, včetně též dokonalé Carol Ferrisové a odporně slizského Hectora Hammonda, který má sice kedlubnu menší než v comicsech a trpí rakovinou 99% comicsových filmů tj.zabít hl. padoucha, ale jinak mu nemám co vytknouti. Je to film ještě z normálních dob, kdy nebyly postavy předělávány na negry či buzny apod.sračkoviny. Což mi připomíná další brutální negativum a sice to, že nelze narvati do 100min. pořádný origin jakékoli comicsové postavy a v tom též vidím jeden z důvodů finančního a kritického průseru. Ten film měl míti koncepci jako výborný animák GL: First Flight a jsem si jist, že bychom dostali klidně i trilogii. Takto nedostaneme díky kreténům z WB nikdy nic.:-/ P.s. kdo neviděl tehdá ve 3-D, neviděl nic. Avatar ve 3-D? Sucks. P.p.s. tohle je šmudlíčci asi jediný DC film, po kterém mám vždy silnou chuť si přečísti nějaké ty GL comicsy, nebo si pustiti např. TASku. V 96% tak činím. Nevzpomínám si, na podobný případ, tudíž má tento počin v mém DC srdci své zvláštní místo. A na všelijaké rozumbrady a DC ´´znalce´´ zde i jinde, já prosím, nikterak nedám. Tak. A ta reklama na konci, kdy vám po koncových creditech ukáží tvůrci pár comicsů a titulek vám poradí aby jste četli je i online je něco, co tu ještě nebylo a už ani nebude. Tohle neznám u žádného DC filmu a je to dle mého, geniální tah. V tomto př. ale satanžel asi zbytečný, i když pochybuji, že by tehdejším prodejům neúspěch tohoto filmu, nějak kór ublížil. A nikdy nepochopím, proč Geoff Johns, jehož takřka genitální comicsy, mě k GL přivedly dovolil, aby ten film, byl takový, jaký je. A ještě se na něm podílel. ()

Vojcl

Nechápu, jaktože se o tento projekt přetahovalo tolik známých jmen, aby z toho nakonec vzešel podprůměrný blockbuster, s ukázkově klišovitým scénářem a druhořadým hereckým obsazením (Tim Robbins promine). Green Lantern je bohužel jedním z těch zbytečných comicsových zpracování, jenž nepřináší vůbec nic nového, naopak jen suše kopíruje všechny zaběhnuté postupy slavnějších kolegů. Na to kolik film stál peněz ani vizuální stránka není nic extra a příběh skončí ve chvíli, kdy teprve začal nabírat tempo. Že by půda pro dalších X pokračování? Upřímně doufám, že díky komerčnímu propadu už nevzniknou. ()

Macejko

Nehodné toľkého hanobenia. Vlastne to nie je omnoho horšie než tohtoročné marvelovské originy - Thor a Kapitán Amerika. Iste, Green Lantern neprekypuje originalitou čo sa týka stavby príbehu (je to tisíckrát videné "získam schopnosti, pochybujem, vzmužím sa, porazím záporáka, som hrdina a zbalím dievča"), k finálnemu fightu mohol gradovať lepšie a bez niektorých postáv by sa jeho scenár obišiel, ale na druhej strane ten film nenudí a nie je hlúpy (až na niektoré mierne patetické dialógy), Reynolds v hlavnej úlohe je sympaťák a svoju úlohu zvláda s prehľadom, triky sú vo väčšine prípadov vynikajúce a záporák (myslím Parallaxa, nie uškriekaného Petera Sarsgaarda) je pomerne fajn. Ja som spokojný a prosil by som si dvojku s dianím zameraným na vesmír a postavy ostatných Lanternov. ()

zipper111

Natočeno zručně, zahráno slušně, hlavní bohyně Blake Lively je prostě neskutečně nádhérná, její scény zvedají frekvenci tepu na 300 :), efekty se mi tedy perfektní nezdají, ale jsou docela dobrý...jen to srovnání s Avatarem prostě říká ne... No ne fakt sorry, ale asi to dělá ta debilní maska, nechápu proč musel bejt ten tejpek celej CGI... No a proč tedy jen 3*? Příběh. Áno, příběhe je, zjednodušeně řečeno, na pikaču. Celý film je v podstatě o tom, jak jeden vopičák dostaně zelenou lucerničku, aby si mohl ve tmě posvítit na bubáky a překonat strach. Oukej, takovej je komiks, nikdy jsem ho nijak neprožíval, ale beru. Jenže co dál? Pozor na menší spoiler: Jak může kurva naprostej nováček, trápáček a egoista rozmr*at nejvetšího záporáka vesmíru, jako by to byl prd paní domácí??? A když teda zachrání celej svět, ten růžovej negr mu pak řekne, že je to namyšlenej trapáček, ale že teda fajn, zachránil svět no a co... Trochu úcty ne? Trochu úcty, to zlo se kurva neporazí samo.... 3* (jo a psal jsem, že je Blake Lively neskutečná ku*dice? :D) ()

blackrain

Dala bych přednost raději animované podobě. Té bych byla ochotna odpustit téměř cokoliv. Tohle jen další příběh o superhrdinovi, který je obdařen tajemnou silou a který má potírat zlo. Bohužel ho někdo spíchnul horkou jehlou a tak vznikl příliš jednoduchý a hloupý příběh, který je okořeněn velkou dávkou nudy. Rayn Reynolds je sympatický herec, ale to je asi tak všechno. ()

gogos

Comicsovou předlohu prakticky neznám, Campbella moc neuznávám a v Reynoldse jsem nevěřil. Přesto trailerová kampaň a extrémní rozpočet sliboval zajímavou podívanou. Efekty a vzezření cizích světů mi přijde moc kreslené, barevné a třeba oproti Asgardu působí o hodně hůř. Hlavní hrdina v podání Reynoldse je kupodivu docela posatčující, má charisma, tasí hlášky. Samotný film mi pak přijde jako extrémní zpatlanina Top Gunu, Hancocka, Pána prstenů, Hvězdných válek a nevím, čeho všeho. Roztěkaný, zrychlený děj s divnými efekty a až nepříjmeným vizuálem cizích světů. Samozřejmě pak ultimátní výprava, slušné pozemské efekty, solidní hrdina, dobrá kamera, střih i hudba činí ve výsledku z Green Lanterna lehce nadprůměrnou a zábavnou podívanou, která rozhodně neurazí. Ba co víc, někdy v budoucnu si klidně dám repete i druhý díl. Green Lantern rozhodně není žádný zázrak. Nevím jak moc se přibližuje komixové předloze a docela by mě zajímalo, jak v tomhle dokázal Campbell utopit 200 mega... Z hlediska konzumního diváka se ale jedná lehce nadprůměrné a slušné zábavné sci-fi, které si své 3* určitě zaslouží... ()

SarumanKo

Skromný nadpriemer, ktorý ma svojou skromnosťou štve. Na jednej strane je to totiž svižná, dynamická a veľmi rýchlo ubiehajúca komiksáreň, v ktorej sa rozhodne ukrýva väčší potenciál. Campbell bezchybne zvláda akciu a o rozpočte sa neodvážim pochybovať, pretože efekty a celková vizuálna stránka Green Lanterna sú vskutku delikátne. Taktiež herci podávajú obstojné výkony, obzvlášť Reynolds v titulnej roli je veľký sympaťák. Lenže príbeh filmu je vyseknutý z najhrubšej superhrdinskej šablóny, primitívna mytológia Lanternov kopíruje najkultovejšie (vedecko-)fantastické univerzá a patetické dialógy plné žvástov o odvahe, nebojácnosti a osudovosti vyslovene znechucujú. Ten film ma vo výsledku pozitívne prekvapil, lebo som od neho nič nečakal, no nezanechal vo mne hlbšiu stopu a veľmi rýchlo vyšumel. Napriek tomu by som uvítal pokračovanie, potenciál tam je. (6/10) ()

ABLABLABLA

Další z akčních filmů, u kterých si člověk odpočine. Může ho vidět třeba 5krát, protože u něj se krásně vypne mozek, a stále mu přijde stejně průměrný. Takových filmů ale taky není nespočet, takže já jsem za něj ráda. K tomu všemu R. Reynolds a překvapivě tmavovlasá B. Lively, která se nějak začíná prosazovat ve světě filmu. 3-4* ()

AlThorKremser

Tentokrát comics od DC. Přiznám se že před tímhle filmem jsem Green Lanterna neznal. Podíval jsem se na film a myslím že byl dobrý. Ani super jako napřiklad Thor ,ale ani špatný jako například Fantom.Ryan Reynolds jako vždy v pohodě, i triky byli pěkné. Takže 85% ()

kaylin

Když se měl do kin dostat snímek "Green Lantern", docela jsem se těšil, že se zase rozroste komiksová kinematografie. Green Lantern je navíc z těch hrdinů, kteří u nás nejsou tolik známí, a tak si zasloužil lepší představení, což by dopomohlo i prodejům komiksů, který ku příležitosti uvedení filmu vyšel. Komiks, který vyšel u Crew, byl docela úspěch - mluvím z pohledu kvality, nevím, jak je na tom je nakladatelství z hlediska tržeb - ale pokud se týká filmu... Ne, o úspěchu se hovořit nedá. Green Lantern není nějakou trapnou postavou, ale jedním, z nejoblíbenějších superhrdinů DC Comics. Také patří mezi jedny z nejstarších. Film, který mu byl věnován, je však pořádný brak. Hned na první pohled je poznat, jak je to neskutečně kýčovité, jak všechny ty barvy dávají dohromady jen velkého keramického trpaslíka, kterého si většina z nás nekoupí. A příběh? Vlastně ani není pořádně o čem mluvit. Hal Jordan se setká s mimozemšťanem, který umírá a v poslední chvíli z něj udělá Green Lanterna, jednoho ze strážců vesmíru. Následuje místy přece jen vtipná sekvence na planetě Oa, což je velitelství Green Lanternů. Jenže film "Green Lantern" vůbec nebyl schopen docenit rozsáhlost univerza. Příběhy Green Lanterna jsou epické, ale tohle je prostě málo. Spousta zelené, ale že by si někdo pohrál se scénářem, to ne. Ryan Reynolds zase jednou ukázal, že nemusí vždycky moc hrát, někdy stačí jeho obličej a tělo. Přísahu jsem si spíš protrpěl, než abych si jí užil. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/past-na-zraloka-21-jump-street.html ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)