Iron Man 3

• Česko Iron Man 3 (viac)
USA / Čína, 2013, 130 min

Réžia:

Shane Black

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (viac)

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (viac)

Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na každém jejím kroku bude nucen prokázat své odhodlání a sílu vůle. Zahnán do kouta bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude moci spolehnout jen na svou geniální mysl a své instinkty. Při své odvetě současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (oficiálny text distribútora)

harryy

V Iron Manovi 3 je prítomnosť klišé a niekoľkých mimoriadne predvídateľných dejových línií. Napríklad superhrdina sa musí skamarátiť s malým chlapcom ktorý je v škole šikanovaný, polosirota a čistou náhodou technický kúzelník. Vo svojej pivnici zas Stark skladuje celú armádu robotických pancierov, ktoré po útoku na dom nie sú vôbec poškodené. Odhalenie hlavného zloducha síce pôsobí prekvapivo, ale logickosť jeho motívom chýba je to iba retardovaný šialenec, alebo náruživý kapitalista?Blackovi sa síce podarilo film zharmonizovať vďaka čomu je pokračovanie Iron Mana možno lepším než predchádzajúca dvojka nehovoriac o jednej výnimočnej akčnej sekvencii (pád lietadla) avšak ukotvenie v logickom svete môže vnímavý divák niekoľkokrát spochybniť.Možno lepši ako dvojka ale nie ako fenomenálna jednotka 80% ()

Timak

Bohužel jsem se namlsal zde přítomných komentářů a webových recenzí. Očekávání byla veliká - bohužel jsem dostal "jen" to, co v předchozích dílech. Bylo to dobrý, opravdu, ale tak obrovská pecka to rozhodně nebyla. Paradoxně se mi nejvíc líbil Ben Kingsley a nejméně potom Guy Pearce. A ten konec s Pepper - no prosím Vás, to bylo už opravdu moc. Ale abych nebyl až tak kritický - ta komediální část, která není založena jen na Tonyho ostrém jazyku, je geniální. Celkově slabších 75% ()

Nyck

Pokud hledáte recept na kvalitní, propečený a skvěle okořeněný blockbuster roku, už dál nehledejte. Máte ho tu. ()

majkl44

Bylo to vtipné (i když uznávám, že někdy trochu přehnané), akční a zajímavě vymyšlené, co se týče vědecké myšlenky ze strany záporáka. Nic víc jsem od Tonyho Starka nečekal a v porovnání s trailerem jsem byl mile překvapen. Kdo si počká na konec titulků, tak se pobaví do úplného konce ;-) ()

marie.en

Po o trochu horší dvojce nastupuje třetí Iron man v plné zbroji. Robert Downey Jr. zase ukazuje, že je nejen chlap k sežrání, ale i dobrý herec a tvůrci se zas pořádně vyřádili na efektech. Pro diváka jako jsem já, dělané jako na míru. Super práce s kamerou, parádní příběh, oslňující hlavní hrdina a do toho spoustu lekacích momentů (které sice čekáte, ale stejně se leknete). Výborná akční oddechovka, při které si mozek docela odpočine a oči se nabaží. Jediné co bych vytkla je velká propojenost s Avengers, protože ten, kdo je neviděl, místy nemusí úplně chápat o co jde. Ale mě se tahle Marvelovská propojenost asi i líbí. Takže jen tu jen jedna jediná věc, která (věřím, že nejen) mě zklamala tím, že chyběla. AC/DC. ()

yeniczek

Iron man zaměřující se konečně hlavně na Starka samotného a to pořádně do hloubky. Režisérův rukopis je vidět každou chvíli a i toho pomrknutí na buddy movie (Smrtonosnou zbraň s Downeym a Cheadlem bych si klidně dal :)) se dočkáte. Lepší než veškerý Marvel do této doby a snad bude Fáze 2 celá takhle hravá a hlavně kvalitně napsaná. Po dlouhé době jsem si u triků říkal, že jsou vážně dobrý a ta hudba! Už s počáteční 1999 "peckou" jsem si říkal, že tohle bude prostě dobrý :) 8-9/10 ()

Aven

Jiné než první dva díly - konkrétně ještě více postavené na Downeym a jeho nezpochybnitelném charismatu a ještě více se pohybující na hraně sebeparodie. Někomu tenhle tón filmu sedne, mě však moc ne. Ale zábavu si se třetím železňákem bezpochyby užijete, pokud však budete čekat temnější příběh jako já, budete zklamání. ()

Trustme

Cynický superhrdina rozhazuje své miliardy do technologií a diváci sypou své miliardy za spatření nejnovějších efektových technologií použitých u třetího Iron Mana. Triky zde jsou na takové úrovni, že divák už přestává vnímat a porovnávat opravdovost scén a jejich reálnost a (ne)kvalitu, ikdyž jde stále o sci-fi. Tenhle díl sice postrádá krále triků, společnost Industrial Light & Magic, ale za to dostal možná ještě ambicióznější čaroděje - studia Digital Domain a Weta Digital. Část rozpočtu padla i na kamerovou, záznamovou techniku v podobě toho nejkvalitnějšího, co lze v součastnosti k natáčení a postprodukci použít. Tak nějak by si to přál i Tony Stark, kvalitně, efektně, bombasticky. Děj filmu nevybočující z línie Hrdina vs. Psychopadouch v minulosti odvrhnutý společností. Tím nejlepším je opět dráždivá kombinace sarkasmu, nadhledu (fantastická scéna záchrany pasažérů Air Force One) a upgradace Tonyho oblečků. Pro mě zůstává nejlepším dílem však Tonyho první dobrodružství. ()

MishKonn

Pro mě, jako pro obrovského fanouška série Lethal Weapon, je tento film jedním velkým příjemným překvapením. Kvalitativně jede na stejné vlně jako předchozí dva díly, které měly své mušky, ale i přesto se mi líbily, a přidává osobitost Shanea Blacka - buddies, devadesátky, vánoce, humor a osobité záporáky. Trochu tomu chybí ten cit Ricka Donnera, dovézt ty atmosférické, evil scény se záporáky k dokonalosti. To, subjektivně poněkud slabší hudba, a po The Avengers docela rozčarování z velmi komorního, lidského podání (nečekejte emzáky na planetární úrovni, tohle je mnohem víc oldschool action buddy movie, právě po vzoru Smrtonosných Zbraní) chybí tomuhle bijáku do plných pěti. Ale i tak je to skvělá zábava. ()

VanTom

Třetí sólový Iron Man dokázal překvapit - ať už výborným příběhem, množstvím povedených vtípků, neuspěchaným tempem, poměrně komorní zápletkou, záporákem Mandarinem (skvělý Kingsley), odpoutáním od Marvelovského univerza (pouze pár narážek a potitulková scéna), odhodlanou Pepper či střídmou akcí bez bojových obleků. Naopak nepřekvapil dokonalými triky, suverénním Downey Juniorem, ale také nepřehlednou závěrečnou bitkou s množstvím rychle poletujících robotů. Prostě zručně opracovaný výrobek komiksového giganta, chytře (ne)navazující na ultimativní Avengers. ()

JohnSmith

Je to trochu jiný Iron Man než předchozí dva díly. Není to taková narcisní pohádka, ale spíš vážnější příběh. Přístup Shanea Blacka se mi moc líbil a jeho druhá spolupráce s Downeyem je fakt skvělá. Sice jsem trochu doufal, že nechá Pepper umřít, ale to by asi nikdo v USA nepřekousnul. Jinak super triky, moc pěkně natočená akce a k tomu výborný záporák Guye Pearce. ()

pravdovravny

Po veľmi slabej dvojke je toto na silné tri hviezdy. Len ma prekvapilo koľko klišé sa objavilo tu, niektoré udalosti sa dali dopredu predpovedať, SPOILER! jeho blondska nezhorí. Toto dosť uberalo na napätí počas sledovania. Ak toto bude posledný Iron man tak si vybrali dosť slabého padoucha na veľkolepé finále série. ()

VasaX

Iron Man 3 to opravdu nakopl. Na dvou hodinách akce, která je tu preferovaná nad hláškami (ale ne že by chyběly), a skvělého CGI, prostě jede. Není to špička filmového akčního nebe, ale nepochybně má své kvality. A hodně akce. Hodně, hodně, všeho druhu. A opravdu extrémní happy end. Asi tak největší, co jsem snad kdy u "komiksáren", ale i přidružených žánrů, vůbec kdy viděl. Tony nám prostě trochu vyměkl, ale i trochu "dozrál", deal with it. ()

Mishqo

Najakčnejší, najvtipnejší i ?najromantickejší?, no skrátka podľa mňa aj najlepší diel doterajšej série. Bez Downeyho by Iron Man rozhodne nebol Iron Manom. Toľko charizmy dať jednému človeku je až nespravodlivé, pán Boh! ... A Ben Kingsley bol ďalším výrazne svetlým momentom filmu. Som zvedavý čo ďalšie nám Železný muž prinesie, či už ako sólista alebo ako člen väčšieho ansámblu. ()

dANo

Tretie pokračovanie tejto super-hrdinovskej ságy je opäť výborné, plné humoru, akcie a hlavne ma potešilo ešte viac civilnejšie zobrazenie Tonyho Starka (jeho záchvaty úzkosti sú dosť dobrý nápad:). Tradičný blockbustrový príbeh má jedno zaujímavé "oživenie" v podobe Mandarina. A nedá mi nespomenúť ani malú epizódnu rolu Martina Škrteľa... :o) ()

fefee

V podstate neustála akcia a humornosť Iron Mana pokračujúca aj v trojke s úctyhodnými efektami vyzdvihuje tento "komiksový opar" na výbornú zábavu. Zatiaľ najlepší Iron Man. 3,5* ()

romajz15

Parádní atmosféra tajemna kolem Mandarina. Záporák je sice už takové to klišé pomsty z dávné minulosti, ale i tak je skvělý. Akčních scén je v průběhu filmu tak akorát a připravují nás naprosto bombastické finále, které je jedním z nejlepších zakončení akčního filmu, jaké jsem kdy viděl. ()

Danny F.

Čím dál horší. Začíná to být spíše dětinské. Nezaujaly mě ti žhnoucí lidé. Je to tak nějak pohádkové a postrádá to vyspělejší pojetí. Nebavilo mě neustále sledovat jak obleky Iron Mana do něčeho bourají, padají a vybuchují. Taky mi připadalo divné jak oblek na součástky poletoval a naskakoval na hlavního hrdinu. Spíše sklamání. Akce sice byla pěkná až na vyjímku kde byl střih hrozně rychlý a pomalu nepřehledný. Jde jen o jednu vyjímku. 75% ()

lykan9

V podstatě asi nejlepší díl celé trilogie. Jen mě mrzí, že pár hluchých míst se najde. Jinak bych totiž moc rád dal pět hvězd. Vůbec třeba netuším k čemu tam byla postava Rebeccy Hall - nevýrazná a prakticky nijak neposouvající děj. Naopak Ben Kingsley byl v roli Mandarina úžasný, a to v obou rovinách. Už se těším na další díl :-) ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Úžasňákovi trhají rekordy

Úžasňákovi trhají rekordy

18.06.2018

Na pokračování oblíbeného animovaného hitu Úžasňákovi čekali fanoušci něco málo přes čtrnáct let. Letos se však téhle superhrdinské rodinky konečně dočkali a už můžou být klidní, protože film… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)