Arthur Bishop (Jason Statham) je „mechanik“  – elitný zabijak s unikátnym talentom pre čisté odpratávanie cieľov. Je to práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu presnosť a absolútnu nestrannosť... A Bishop je ten najlepší! Keď však zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho McKennu (Donald Sutherland), Bishop stráca jednu zo svojich predností - nezaujatosť. Ďalší útok tak prichádza od neho samého: zodpovední budú pykať! Jeho misia sa však skomplikuje, keď sa Harryho syn Steve (Ben Foster) k nemu pridá s rovnakou túžbou po pomste a odhodlaním priučiť sa jeho remeslu. Mechanik zabijak totiž až doteraz vždy pracoval sólo - no k Harryho synovi sa skrátka nemôže obrátiť chrbtom... A tak napokon metodický nájomný vrah zasvätí impulzívneho študenta do tajov svojho temného sveta - a smrteľné partnerstvo je spečatené! (TV Markíza)

M.a.t.t.

Renesancia akčného žánru sa podľa očakávania nekoná a Simon West si tak môže v kolonke režírovaných filmov odškrtnúť ďalší zabudnuteľný počin. Priemernejšie to už totiž snaď ani nešlo. Ale čo Mechanica tiahne o stupienok vyššie je charizmatický Statham, nekompromisná akcia a prijateľná dĺžka. Ďaľšie plusy sa už každopádne nedostavili. ()

ORIN

Strašně mdlé a fádní. Originál neznám, ale pro mě je tohle tak odfláklá filmařina. Obě hlavní postavy jsou neskutečně ploché a nezajímavé, jejich motivace nepochopitelné a hlavně divák se s ani jednou nedokáže ani na sekundu ztotožnit. Pár sice dobře nasnímaných akčních sekvencí bohužel celý film nezachrání. A co mě na filmu, slušně řečeno, nejvíc irituje, je způsob jakým je příběh podán, přičemž závěr filmu je prezentován stylem "jo diváku, to sem tě převez, to čumíš?" Čuměl jsem dokonce s otevřenou hubou, jakou blbost dokázal West natočit. ()

Segrestor

Dosud nevím, jestli je to akční film s dramatickými prvky nebo dramatický film s akčními prvky. Film stojí a padá na Jasonu Stathamovi, který po dlouhé době předvádí nějakou uvěřitelnou akci. Sekundují mu zde stařičký Donald Shutherland a můj oblíbený Ben Foster. Jedná se zde o netradiční cestu za pomstou, což je gró celého filmu. Nic víc z filmu nevymačkáme. Samotný závěr je trochu přitažený za vlasy a slouží snad jen k budování kultu nesmrtelného Stathama. Statham, kterému mnozí chtějí marně přisoudit titul: Novodobý Bruce Willis (!), jen potvrzuje, že role tichých zabijáků jsou vrcholem jeho kariéry. Námět filmu je více než zajímavý a je proto škoda, že jej tvůrci nevytěžili na maximum notabene, když se jedná o remake (předělávka filmu s Charlesem Bronsonem). Přesto film doporučuji, poslední dobou, aby člověk takové filmy pohledal. ()

Gilmour93

Není pochyb, že Bronson prováděl svou práci mechanika podstatně tišeji, ale tím pádem byl divák u originálu více náchylný k upadnutí do spánku. To West vše oděl do podstatně akčnějšího hávu a i když osoba B.Fostera i vývoj postav nabízely možnosti k hlubšímu pojetí, režisér na něj totálně rezignoval. Já říkám správně, protože kdo chce zažít hloubku, ať zkusí sportovní potápění nebo Rosenberga a nehledá ji v šmirgl-papírovém universu pana Stathama.. Když jsme u toho srovnávání s originálem, najde se jedna zajímavá odlišnost. Zatímco ve Winnerově snímku žák svého učitele předčil a on mu mezitím zařídil vyloučení ze školy za špatné chování, tak v remaku musí student na tabuli 100x napsat "Nebudu si hrát se zapalováním", načež zjistí, že pokud věří na reinkarnaci, může někdy opakovat ročník. A co je hlavní, panu učiteli začínají prázdniny.. ()

robbiee

[imdb: 6.8/10] | me: Rola vhodná pre Jasona. Tvrdý, tichý mechanik - najlepší vo svojom fachu robí zákazky jednu po druhej ako mašina. To by bolo ako hlavná línia OK, ale scenár tomu vôbec nepomohol. Jasonov učeň (buddy) sa k nemu vôbec nehodí, ich spoločné existovanie je veľmi nepôsobivé. Chýbajú hlášky, ktoré by ústrednej dvojici dali ten správny drive akčnej dvojky. Akčná stránka filmu nie je zlá, len veľmi skokovitá a to čo je na začiatku silent-killing sa v závere zmení na brutálnu divočinu. Normálne mi to nevadí, ale jemná redukcia streľby by dopomohla k celkovému nádychu a logike. Každopádne som vďačný za každý akčný old-school kúsok hoci k spokojnosti to chce ešte viac. Akčný priemer - v pohode. [2 a pol*] ()

TeeAge

|| Scenár: Richard Wenk, Lewis John Carlino | Hudba: Mark Isham | Produkcia: Irwin Winkler, Avi Lerner, Robert Chartoff, Boaz Davidson / CBS Films | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 51,070,807 $ || ()

Aluska88

Myslím, že obsah filmu je zde poněkud zavádějící. "Když však zabijí jeho rádce a kamaráda Harryho, Bishop ztrácí jednu ze svých předností - nezaujatost." Jaksi tam zapomněli napsat, že ten, kdo ho zabije, bude Arthur Bishop osobně. Just detail:) Jason Statham opět dělá to, co umí nejlépe. Akčního hrdinu s řádně nabitou zbraní a drsnou, nelítostnou povahou. V tom ho směle následuje Ben Foster, jehož už přestávám vidět jako toho hodného chlapce s křídly z X-Menů. Ve spoustě filmech mě totiž utvrzuje v tom, že právě postavy typu "Bad boy" jsou ty, ve kterých jasně vede. Závěr filmu dává tušit, že Bishop to měl parádně vychytané, takže ho nějaký benzín nemůže vyřadit ze hry. A stejně vymakaně to dal sežrat příteli Steveovi. Diváci již jistě tuší, ale Ben Foster neví. Kdo se směje naposled...:) ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný thriller s Jasonom Stathamom. Má dosť dobrý príbeh o špičkovom nájomnom zabijakovi, ktorý dostane za úlohu zabiť svojho najlepšieho priateľa, čo splní a rozhodne sa zaučiť jeho syna. Časom zistí, že bol ohľadom jeho priateľa oklamaný a tak sa postaví spoločnosti, ktorá ho najala. Spracovanie nie je najhoršie, ale sklamalo ma. Tempo filmu je pomerne pomalé a rozbehne sa až ku koncu, ale kvôli krátkej dĺžke aspoň nenudí a celý čas si film dokáže udržať pozornosť. Akcie tu nie je málo a nie je zlá, ale ani ma moc nezaujala. Nájdu sa tu niektoré dobré nápady a drsnejšie momenty, ale potenciál Stathama je tu využitý len minimálne, akčné scény sú väčšinou krátke a nanešťastie čím je akcia obsahovo bohatšia, prípadne veľkolepejšia, tým je horšie natočená a menej prehľadná. Takže ked´ sa má odstrániť jeden človek, tak to vyzerá veľmi dobre, s menšou skupinou je to už horšie, ale stále dobre a záverečná akcia s množstvom strieľania, zrážok a výbuchov je už na tom dosť zle. Najviac sa mi páči akcia na streche a pri jazere, ale sú príliš krátke. S hereckým obsadením som dosť spokojný, Statham sa do tejto úlohy hodí veľmi dobre a aj Ben Foster je tu lepší, ako som čakal a okrem nich tu už nemá nikto viac priestoru. Réžia a technická stránka sú na tom väčšinu času výborne, ale ako som spomínal, niektoré akčné scény sú nezvládnuté. Rovnako ako originál mi aj tento remake prišiel ako lepší priemer, ale tu bola predsa len o niečo lepšia akcia a aj záver sa mi páčil viac. Ale celkovo v rámci akčného žánru alebo aj v Stathamovej filmografii si nezaslúži väčšiu pozornosť. 61% ()

genetique

Dier v scenári je toľko, akoby doňho Statham vystrieľal celý zásobník. Nebyť tohto mínusu, a keby sa scenáristi trošku viac pohrali s dialógmi a charaktermi postáv, tak by sme tento film o desať rokov ospevovali a spomínali naň rovnako ako Westovu prvotinu. Originál bol na tom síce podobne, v ňom mali ale hlavné postavy obrovskú dávku charizmy a sled udalostí mal svoj spád. Statham a Foster si tu ale veľmi dobre sadli do noty, vydarené boli najmä niektoré hlášky, veľmi dobre sa pozeralo aj na akciu a zo zápletky sa dalo vyťažiť omnoho viac, hlavne v porovnaní s dnešnými technickými vymoženosťami v porovnaní s originálom. Len keby to nešlo tak okate béčkovou cestou a bez nápadu. A aj ja sa teda musím prikloniť k názoru, že po facke ktorú mi uštedril nedávny Faster je toto závan čerstvého vzduchu v tohtoročných akčných nádielkach. 70%. ()

3DD!3

Solidní žánrovka s několika moc pěknými momenty. Únik na vozíčku patří k takovým těm neuvěřitelně zábavným scénám co jste chtěli někdy vidět. Akce je pěkná ale úsporná, scénář děravý a Simon West nemá dost fištrónu na to aby to dohnal jinde. Ještě že Jason je Jason a Foster je Foster a tanečnice hot as hell. ()

Kaka

Je to velmi chladné a koncepční. Bez nápadu, bez umění strhnout. Čistě odfláklá rutina. Od zvučných jmen, které se na filmu podíleli jsem čekal daleko větší pecku. A od Bena Fostera jsem čekal lepší herectví. Akce kupodivu průměrná. ()

Spiker01

Jason Statham nikdy netočil vyloženě blockbustery, ale spíše takové levnější akčňáky a tento patří mezi jeho nejlepší. Film nabízí zajímavou zápletku, akční sekvence jsou také pěkné zpracované, ale tato odnož akčních filmů zjevně nefrčí...Mě to ale příjemně překvapilo...Jo a Simon West opět ukázal, proč je mé top 10 nejoblíbenějších režisérů...90% ()

Radko

Mechanické zabíjanie zloduchov s ešte zlodušskejšími xichtami? Veď áno, ktože by si neželal niekedy taký radikálny rez proti zločinu na vysokej úrovni. Efektný zabijak s podareným učňom to režú a strieľajú hlava -hlava- hlava. Zhmotnenie príjemného sna sa však bohužiaľ poväčšine odohrá len na plátne. Stovky, ba tisíce podobne orientovaných a vopred predpovedateľných akčniakov o sile úderu jedného chlapa spoľahlivo zástupne riešia nahromadenú nespokojnosť v cieľovej skupine. Predstavujú ju masy obyvateľstva, tvoriace ako výkonnú pracovnú silu, tak špekulantov (obchodníkov) nižšej a strednej triedy, ich marketingových zástupcov a rovnako tak nezamestnaných či nezamestnateľných (potencionálne sa sociálne búriace vrstvy). Akčný štandard, povýšený Stathamovou účasťou a kvapku intelegentnejším scenárom do vyššej ligy: znesiteľného priemeru. ()

Falko

Z mojho pohladu nadupany akcny thriller s velkou davkou brutality, hlavne pri bitkach. Ak niekto bude ocakavat dalsi narez na reziserov debut CON AIR (1997), tak bude skor sklamany. Aj v tomto filme sa daju najst musky a nie kazdemu vyhovie po scenaristickej stranke, ale akcne sceny boli super a o bitkach ani nehovorim, aj ked nie kazdemu sa moze pacit brutalita, aku nam tu reziser naserviroval. Jasona Stathama si vzdy rad pozriem v takychto alebo podobnych filmoch, on sa pre tieto filmy narodil a dufam, ze nedopadne tak, ako uz zabudnute akcne hviezdy Seagal, Van Damme a podobne. Na Tonyho Goldwyna, ktory si zahral Deana si uz len malokto spomenie, ze si zahral podvodnika a zradcu Patricka Swayzeho v DUCHOVI (1990), ani v tejto role nie je anjelik :-) Skoda len, ze takmer na konci pri zaverecnej akcnej scene niekde v centre mesta hrdinovia vyfucali bez pritomnosti policie, reziser tam mohol pridat este nejaku nahanacku s policajtmi a bolo by to este viac cool, ale nevadi, bol som spokojny aj s touto akciou. ________ Jason Statham - (Arthur Bishop) +++ Ben Foster - (Steve McKenna) +++ Tony Goldwyn - (Dean) +++ Donald Sutherland - (Harry McKenna) +++ Jeff Chase - (Burke) +++ Mini Anden - (Sarah) +++ James Logan - (Jorge Lara) +++ Produkcia: Irwin Winkler +++ (Videl v kine 12.04.2011) +++ ()

viperblade

Předem upozorňuji, že originál jsem neviděl. A možná proto je mé hodnocení takové, jaké je. Popravdě, sám se divím, že filmu, který má stát na pár twistech v ději, z nichž žádný nefunguje (teda, kdo má něco nakoukáno, tak to bezpečně odhadne), dávám až takové hodnocení. Jenže je zde jeden z momentálně nejdrsnějších borců, Jason Statham a to bych si raději strčil ruku do drtičky odpadů než filmu, kde je tento týpek, dát menší hodnocení… ;-) Jemu toho zabijáka uvěříte a trénink nástupce má taky něco do sebe. A to pak filmu odpustíte i více věcí (např. že se pár "špatných hochů" nedokáže z dálky asi tří metrů trefit do Jasona) a budete si ještě vcelku příjemně rochnit. 70 %. ()

castor

Od (už neuvěřitelných čtrnáct let staré) akční řežby Con Air ROZHODNĚ nejlepší film léta uvadajícího režiséra Simona Westa. I když jde o (místy odfláknutou) akční rutinu (potenciál byl přeci jenom větší), zklamaný jsem neodcházel. Ba naopak, dostal jsem přesně takovou dávku solidní akce, kterou jsem očekával. I když si divák zvyklý na trošku jiné ambice akčních režisérů několikrát povzdychne, že tohle i tamto šlo udělat lépe, rafinovaněji, překvapivěji, tak je to pořád velmi ucházející jízda. Slušný vizuál, solidní herci, několik zajímavých nájemných vražd a pár ne úplně blbých akčních scén. Spokojenost.. ()

D.Moore

Co je platná zručně natočená akce, když má člověk od začátku do konce pocit, že remake výborného Mechanika je zcela zbytečný a vznikl hlavně proto, že scénáristům už došly nápady. Téhle verzi chybí navíc to hlavní, co Bronsonův originál činí výjimečným - vykreslení přátelského vztahu mezi "učitelem a žákem". Bez něho celá ta podívaná podle mě prostě nefunguje a mění se v rutinní akční vybíjenou, která navíc v některých momentech (ano, v těch, kdy se příběh odchýlí od původního filmu) dělá z hlavní postavy nehorázného vola. K tomu všemu mám neustále problém Jasonu Stathamovi tyhle superakční chlapáky (s výjimkou filmu Expandables) věřit. Pořád se mi totiž zdá, že se narozdíl od pánů Schwarzeneggera, Stallona a Willise bere příliš vážně. A že nemá mimiku. Nebude trvat dlouho a začnou o něm kolovat vtipy. První (a nejlepší) z nich vymyslí Chuck Norris. ()

MM_Ramone

Dostal som chuť na kvalitne natočený akčný film. No nechcelo sa mi pozerať na staré klasiky so Sylvesterom Stallonem, Arnoldom Schwarzeneggerom či Bruce Willisom. Chcel som niečo novšie, ale podobne drsné. A tak som si spomenul na Jasona Stathama. Preklikal som si jeho kinematografiu a vybral titul "Mechanik zabiják". Moja voľba sa ukázala ako správna. Zhliadol som dosť dobre natočený akčný thriller. Amat victoria curam. Victory loves preparation. Víťazstvo praje pripraveným. *** ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)