Pred pár rokmi boli Sara (Cameron Diaz) a Brian (Jason Patric) Fitzgeraldovci tými najšťastnejšími manželmi a rodičmi na svete – mali malého synčeka a dcérku a k dokonalému šťastiu im v podstate nič nechýbalo. Lenže jedného dňa sa ich pokojný, obyčajný život rozpadol na prach - vo chvíli, keď ich iba dvojročnej dcérke Kate diagnostikovali leukémiu! Obaja sú zúfalí a odhodlaní urobiť všetko potrebné, len aby ich milovaná dcérka prežila, obzvlášť však Sara. A v tomto prípade je potrebná Anna – Kateina malá sestrička, ktorú Sara a Brian splodili len preto, aby Kate zachránili život... Od toho momentu uplynulo už niekoľko rokov. Kate (Sofia Vassilieva) a Anna (Abigail Breslin) k sebe majú oveľa bližší vzťah, ako súrodenci zvyčajne mávajú. Pretože hoci je Kate staršia, jej život úplne závisí od Anny. Hoci sú veľmi mladučké, majú už za sebou mnoho náročných a bolestivých lekárskych procedúr a nemocnica sa v podstate stala ich druhým domovom, tak často v nej sú... Rodina drží v ťažkých časoch neustále spolu, matka Sara sa už dávno vzdala slušne naštartovanej kariéry právničky, len aby sa o chorú Kate mohla nonstop starať a jej manžel Brian ju vo všetkom podporuje, ako vládze, no v porovnaní so Sarinou neuveriteľnou vnútornou silou si často pripadá ako slaboch... Ich syn Jesse (Evan Ellingson) sa nie bezdôvodne cíti akoby bol neviditeľný, pretože stredobodom rodičovskej pozornosti sú stále len Kate a Anna. A potom sa stane niečo nepredstaviteľné – medzičasom už jedenásťročná Anna sa totiž jedného dňa vzbúri! A aby sa z medicínskeho hľadiska stala úplne nezávislou od rozhodnutí svojej matky, požiada známeho právnika Campbella Alexandra (Alec Baldwin), aby ju zastupoval pred súdom.... (TV Markíza)

*JIN

Ani mi nedovolili si vydechnout a skončil. Zdálo se mi to, nebo byl opravdu tak velice krátký? Cameron Diaz velice mile překvapila mimo jiné. ()

jiriks

šílený film, opravdu šílený....každému doporučuji....takhle si představuji život, takhle ho prožít, jet stále dále, přijmout to, co nás potkalo...skvělá mladá Anna, které věřím nos mezi očima, Kate, která byla statečná do konce svých dnů, matka, která nikdy nepřestala bojovat, otec, který miloval svou dceru a udělal pro ni první poslední, bratr, mladý, hrdý, milující svou sestru a teta, která se rozhodla tak, jak se rozhodla...tato událost spojila rodinu, při této příležitosti se opět vidí, jsou za jedno, jednotní....krása...krása filmu spočívá v tom, že vidí věci, které bychom chtěli sami prožít, být veselí, vtipkovat, usmívat se nad věcmi všemi, i když očekáváme nejhorší, být pořád nad věcí.... ()

Petulka88

Do filmu jsem šel s tím, že ihned po skončení úvodních titulků bude následovat masivní ždímání emocí. A nespletl jsem se. I když s takovým náporem jsem snad ani nepočítal. Dítě s leukémií, které chrlí krev, jiné, které před ne tak úplně dobrovolnou transplantací kostní dřeně volá maminku, plnění posledního přání umírajícího dítěte, k tomu hraje jeden ploužák za druhým... Ufff. No, přiznám, že jsem to tak úplně neustál. Ale ani v nejmenším to tvůrcům nevyčítám. Pak ale přece jen překročí pomyslnou hranici a to, když dcera, která trpí leukémií, začne chodit s klukem, který má rakovinu taky. Tady se začíná až moc tlačit na pilu a už to nemá takový účinek jako v první půlce. V podobném duchu se pak nese i zbytek filmu a nutno dodat, že je to škoda. Mám takový pocit, že kdyby byl film ještě o hodinu delší, dostal by rakovinu i zbytek rodiny. Ale i tak ve mě film zanechal silný dojem, který nepokazila ani slabší druhá polovina. ()

markotter

Tenhle film pro mě potopilo posledních 20 minut, kdy tvůrci zcela po americku začali neuvěřitelně tlačit na patetickou pilu, i když to nebylo potřeba - emocí ve mě vyvolal i tak dost. Do té doby jsem sledoval docela dobře zvládnutý film o smrti, který ve mě evokoval hodně otázek, za jakou cenu se snažit udržet milovanou bytost naživu, jak to ovlivní rodinu, okolí apod. Líbily se mi obě dětské herečky, kupodivu i Alec Baldwin. Cameron Diaz mám už jinak zaškatulkovanou a nějak jsem jí tu její opičí lásku nevěřil. ()

Dumb

Dojemná, bolestná, plač vyvolavajúca existenciálna dreň, ktorou som však mohol byť citovo vydieraný trochu dlhšie. Podobné hlboké, komplikované a interpretačne bohaté motívy vyjadrené len v púhych 109 minutách by si určite zaslúžili celkovú stopáž minimálne zdvojnásobiť... ()

agrimon

,,Smrť je smrť, nikdy ju nikto nepochopí"... aj takéto smutné chvíle sú neraz súčasťou nášho života. Bolestný príbeh opisujúci nekonečné úsilie matky zachrániť svoju dcérku a o vzťahu dvoch sestier, ktoré by obetovali pre seba všetko. ()

ljukyljuk

Tak tomu teda hovorím frontálny útok na emócie. A to nielen na konci, ale celý film jednoducho, to sa nestáva často... pripadal som si ako v Slzavom údolí alebo čo, tie slzné kanáliky nešlo nijako vypnúť :D. Fakt veľmi pekný a dobrý film ()

josieaddms odpad!

Tenhle film mě zklamal. Svojí kýčovitostí a Americkostí. Abigail Breslinová je hvězda v každé roli ve které se objeví, to je jasné ale Diazová je trapná a pro mě jako matka neuvěřitelná a celý příběh je sentimentální a vycucaný z prstu. Škoda, protože jsem si od tohoto snímku slibovala něco víc. ()

filipes.lu

Hnusný citový vyděrači! Nejdřív jsem si myslel, že řvu kvůli výši zůstatku na účtu, pak jsem přešel na bolest ve zlomeným kotníku a nakonec jsem sám před sebou shodil tím, že mě fakt dostala ta plešatá hérečka! Nemam rád podobný typy filmů, vadí mi ta deprese a sentiment, protože toho už je tak kolem nás dost, ale tomuhle jsem přišel na chuť. Oceňuju skvěle zvládnuté masky, protože jsem si několikrát během filmu říkal, že to snad fakt hraje nemocná holka. Ale ouha. Za to bod. Další za pěknou muziku a originální zápletku se soudním procesem. Líbilo se mi i obsazení, Diaz mi snad poprvé od Masky nevadila a Baldwin taky hrál. (Snad jenom postava syna mi přišla trochu zbytečná, ale čert to vem.) Ve finále jde o silný film, který nepřekvapí, ale zabolí. ..A stejně jsem řval jenom kvůli tomu kotníku…! ()

FreeDooM44

85-90% Pár detailů mi tam vadilo, ale jinak dobrej dojemnej film postavenej na prvotřídních hereckých výkonech a neskutečně dobrém obsazení Sofie Vassiliev, ta se svojím nezištně upřímným úsměvem je pro tuhle roly jako stvořená a její smích v jedné z posledních scén vám zaručí, že ani jedno oko nezůstane suché. ()

danny_21

No už podle obsahu bylo jasné, že by to mělo být slzavé drama, což se nakonec potvrdilo. Smutný dětský pohled na boj se zákeřnou nemocí je daleko nekopromisnější a smířlivý, že bychom se my dospělí měli co učit. Člověk si při těchto chvilkách uvědomuje, jak velký dar je zdravý život a zdravé dítě. Výborní dětší představitelé, stejné jako Cameron, překvapivě dobrá v dramatické roli, což bych nečekal - 80 % ()

balcazar

Ja naozaj netuším, čo po tomto zážitku napísať. Skvele spracovaná citlivá téma s fantastickými hereckými výkonmi a scénkami, ktorých úlohou je dojaťa diváka, čo sa v mojom prípade na 100% podarilo. Tlieskam! ()

Chip89

Film působící na divákovi city. U mě fungoval výborně, byla jsem neuvěřitelně dojatá. Vím, jaké to je když o někoho člověk přijde. Ale jaké je přijít o své dítě? Nedovedu si to představit a doufám, že mě to nikdy nepotká. Dokáže se rodič se smrtí svého dítěte srovnat? Nebo bude jako matka v tomhle snímku bojovat, i když už dítě žít nechce a je to i zbytečné? Cameron hrála výborně, ale myslím si, že Abigail se podařilo Cameron ještě trošku zastínit. ()

10Domik10

Neuveriteľne skvele a hlavne reálne podaná dráma o tom, čo sa môže v živote prihodiť každému. Scenár je podaný citlivo, tak aby diváka bezpodmienečne zaujal. Cameron sa netradičnej role zhostila veľmi dobre, no týmto filmom sa u mňa potvrdzuje obrovská kvalita režiséra Nicka Cassavetesa. ()

Honzeechec

Jeden z nejrozpruplnějších filmů jaký jsem kdy viděl. Najednu stranu těžce prvoplánový ždímání emocí na střídačku střídanejma scénama šťastná minulost/krutá přítomnost, zpomalený záběry, dojemná hudba, prkenná Cameron Diaz a teatrální chování všech zůčastněných. FIlm tak často přepadává do sentimentální sračky, což je vzhledem k závažnosti tématu škoda. Celková myšlenka je ale natolik silná, že to snese i takovýhle citový vydírání. V průběhu filmu jsem si představil asi všechny možný hodnocení a proto dávám průměr. Chtělo by to nějakej severskej remake - s realistickýma postavama a bez hollywoodských klišé ()

DeeH

Skutečně jen výjimečně mě film rozpláče. Tenhle je bezpochyby výjimečný. Opravdu se mě silně dotkl, oslovil a dokonce zanechal stopu. Viděla jsem ho víc než jednou a každé zhlédnutí bylo plné emocí. Příběh je prostě překrásný a srdcervoucí, děj stále graduje, žádná scéna nepřebývá ani nechybí. Hudba je dokonale sladěná. S filmovou tematikou jakožto užitím si posledních dní života jsme se setkali již několikrát, ale tohle bylo prostě nejlepší. Jedinou vadou na kráse byla volba herců. Sourozenci se sobě vůbec nepodobali, což mě mrzí. Kdyby vybrali vhodnější postavy, bylo by to ještě více věruhodné. A Cameron jako starostlivá matka? Já nevím, mám ji ráda, nehraje špatně, ale tenhle charakter mi k Charliemu andílku prostě neseděl. Mohlo to být perfektní, takhle to má přece jen malou chybičku. ()